Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2014., 15:13   #2481
Quote:
varijabilna kaže: Pogledaj post
jok. do daljnjeg nista prema mojim informacijama. ako pronadjes u nekom shopu zalihu, pazi na datum pakiranja samo (cca 6 mjeseci je rok trajanja proizvoda).

fermina, umrla sam od smijeha na sliku protesta

jel ima natures menu neku gastro liniju?
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 16:35   #2482
Vidim da mi psa pati zeludac, ide zderat travu, smrdi joj iz usta onak karakteristicno kak smrdi gastriticarima, nervoznija je prema drugim psima. I cini mi se da se barf promijenio, otkad je prije par mjeseci bilo problema dostavom barfa, vjecito su skrinje bile prazne, pa kad se ustabilila dostupnost, barf je poprimio mrvicu drugaciji miris, kiselkastiji. I tad sam primjetila da ju pocinje muciti zeludac pomalo.

Pas mi ne moze jesti suhu hranu jer ce opet krenut problemi sa zeludcem, animabarf je nas spasio i tak smo normalno zivjeli. Medjutim nakon ove promjene i sad ovih tegoba ak se nastave, necu imat psu dat sta za jesti. Ili cu morat sama pocet raditi ili naci neko drugo rjesenje. Nikad problema nije bilo otkad je na animabarfu i poceli su nakon sto je, meni se cini, barf promijenjen

I necu psa drzat po peptoranima i reglanima cijeli zivot, tak da ne znam sta mi je raditi
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 17:29   #2483
Holly, a da počneš sama raditi barf? Sigurna sam da bi ti TT pomogla savjetima, ona je ka enciklopedija sirovog hranjenja...

svakako bolje to pokušat nego šopat psa lijekovima...
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 20:21   #2484
ma sve sam ja to prostudirala, imam hrpu video tutoriala, članaka.. ali još se nekak nadam da ćemo izgurat da ostanemo animabarfu

ona je sasvim normalan i zdrav pas dok jede hranu koja joj odgovara i može požderat na nasipu svaku crkotinu i govno i ništa joj ne bude, a od pseće hrane dobije gastritis

pustit ću je na nasipu nek se hrani i mirna bosna
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 21:15   #2485
pa šta se buniš, pas ti je samoodržavajući
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 06:25   #2486
Quote:
holly-trooper kaže: Pogledaj post
ma sve sam ja to prostudirala, imam hrpu video tutoriala, članaka.. ali još se nekak nadam da ćemo izgurat da ostanemo animabarfu

ona je sasvim normalan i zdrav pas dok jede hranu koja joj odgovara i može požderat na nasipu svaku crkotinu i govno i ništa joj ne bude, a od pseće hrane dobije gastritis

pustit ću je na nasipu nek se hrani i mirna bosna
Cuj,imas psa koji ima drugacije dijetalne navike i prohtijeve usljed bolesti. Kreni i sama da se hvatas u kostac s time,tim vise sto je dostupnost proizvoda povremeno upitna i sto vidis promjene na gore,cak i kad je dostupno. Malo po malo,mic po mic.

Procitala si,izucila,nasla informacije,pocni pomalo sama da eksperimentiras. Obidji mesnice,pitaj mesare sto ti mogu ponuditi,trazi od nekoga i rumen da ti proda,to je njima manje-vise otpad. Desice ti se da pas nema sto jesti,kako i sama kazes. Nedostupnost,promijenjen sastav,moguce cak i alergije ili preosjetljivost na nesto od sastojaka... Sad ti je vrijeme da pravis neke backup planove. Tu smo na temi,pomoci ce ti svako koliko zna i moze. Problem je samo poceti,znam kako je meni bilo
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 07:48   #2487
Quote:
holly-trooper kaže: Pogledaj post
jel ima natures menu neku gastro liniju?
a imaju ti oni samo tripice. pogledaj si ovo
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 10:03   #2488
Ma vidjet cemo polako sta dalje, nisu to nekakve teske reakcije ko zahtjevaju promptno djelovanje. Ona je potpuno zdrav pas, radili smo kompletno rtg, uzv, svu krv kad je prije par mjeseci imala anaplazmozu. Tak da ima jos vremena za kombiniranje.

Hvala svima koji su mi se inboks javili za gastro barf, divni ste
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 00:20   #2489
Sirova prehrana za pse (BARF)

Evo javljam kako smo nakon dva i kusur mjeseca i sluzbeno odustali od BARF-a.
Nakon sto se prvih mjesec dana doslovno prezderavao i nije ga se mogao najesti, u zadnje vrijeme se to povlaci po pola dana i na kraju ga pojede jer nema nista drugo ali daleko je to od onog entuzijazma s pocetka.

Nekoliko dana je na svom bivsem dehidratu i to tako tamani da jos kasnije oblizuje tanjuric satima sto nikad prije nije radio.
Danas je dobio tester TOTW lososa i to je studiozno krckao jednu po jednu (malo su mu prevelike) tako da je to ocito nasa sljedeca hrana - cijena mi ionako nije bitna kad on pojede max. 1 kilogram/mjesecno, a koliko citam to je najbolji dehidrat kod nas dostupan.

Znam jako dobro da ce vrlo vjerojatno razmazeno pseto nakon nekog vremena i s ovom novom poceti brljaviti ali mi je ipak draze kad mi ispod jastuka ili u cipelu sakrije keksic umjesto komada crkotine
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 11:07   #2490
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Znam jako dobro da ce vrlo vjerojatno razmazeno pseto nakon nekog vremena i s ovom novom poceti brljaviti ali mi je ipak draze kad mi ispod jastuka ili u cipelu sakrije keksic umjesto komada crkotine
Aaaaaa pile malo umazeno Ajde,barem znas da ga moze jesti bez problema,a sad...sto ga vise ne voli,pitati ga ne mozes. Mozda bi mu godila neka druga meskica,ali nema bas puno izbora sto se tice tih gotovih mikseva. A bojim se da i po mesnicama nije najbajnija situacija i da se pretvori u puno posla...

Probaj si isto i Orijen i Acanu,tebi cijena svakako ne igra ulogu...
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 11:30   #2491
Imam srece sto on voli probavati nove stvari i nikad nema problema s probavom kod promjena tako da nije problem isporbavati nove.

Sto se tice BARF-a zadovoljan sam ucinkom - za ovo vrijeme je dobio prijeko potrebnih 200 grama, stolica savrsena i opcenito jako dobro izgleda.

Probamo ove dvije, zahvaljujem na preporuci.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 11:52   #2492
Ja bi ostao na tom barfu i ubacio koji obrok;pileće vratove,pil.hrbate,teleća ili juneća rebarca,srdele...tako da nejede uvjek samo anima barf.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 12:11   #2493
Sve to on dobiva od purecih vratova pa do susenih/svjezih srdela i purecih jetra ili srca. Sve to jede, kao sto pojede i BARF ali ga navlaci i gnjavi pola dana za razliku od svega prethodno spomenutih sto slisti bez problema.

Uredno se cisti od glista tako da one nisu problem, jednostavno mu nesto vise ne odgovara kod BARFa
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 10:25   #2494
ISkreno, prije bi rekla da je to zasičenje od svega nakon nekog vremena jer mališa ima svega pa i ptičijeg mlijeka. I ne velim da nije u redu da ima najbolje no dečko nema konkurenciju. E, kad dođe još jedan pas u kuću onda vidiš kako se sve sve sve uvijek jede.

I ovo ti zbilja govorim iz iskustva, i meni su tako isto rekli "stariji" i zaista je tako.

Solo psi se pogospode, znaju da su centar svemira, vide i nauče da se ima ima ima i uvijek ima; i postane im nezanimljivo.

A kad su tu još jedna ustašca koja trebaju klopati, pa kad prvih par puta ova prva gospodska ostanu bez svoje klope jer su brljavila kao kak su naučila...........eeee onda kad klopa dođe; glava se ne diže i jede se dok se ne pojede i poliže se ama baš sve - bez iznimke.

Ok, ne velim da nekim psima neka klopa ne može manje ili više šmekati; jer eto za primjer : naša dogo kuja ( a dogo slovi i je veliki žderonja ) nekako ne ljubi ribe; i kad su ribe ona kao da nije dogo već najfinija guzica. Onda taj dan manje jede i šlus.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 11:11   #2495
Sirova prehrana za pse (BARF)

Nemoj, vec par mjeseci traje intenzivna debata o jos jednom i za sada se jos cvrsto opirem - kakve sam srece na kraju cu jos imati dvojicu izbirljivih

Dehidrat tamani i stolica uredna, tako da budemo probali nakon manje pauze.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 23:03   #2496
Quote:
holly-trooper kaže: Pogledaj post
hoće li se taj gastro barf već jednom roditi u pet shopovima???

ako netko ima zalihu gastrića, a ne treba mu, pošteno plaćam (i više)
rodjen!!
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 01:19   #2497
Quote:
varijabilna kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje: ima li tu netko da dugodlakim psom a da hrani barfom? naime, nakon dvije godine hranjenja barfom (u 99% slucajeva, plus dehidrat doista u taj 1%) skuzila sam da se kvaliteta dlake malo "unazadila". dosta je suha dlaka i nema sjaj.
e, sad, jutros mi je palo na pamet da bih mozda mogla dodavati lososovo ulje u barf?
ima li netko da je primjetio slicno i kako je to rjesio? sigurno samo zbog dlake ne bum prelazila natrag na dehidrat....
Lososovo ulje ne pomaze bas prema mom iskustvu. Probaj kombinaciju biotina u tabletama i lanenog ulja, laneno ulje imas kupiti u bio bio ducanima a bitoin (za pse) u pet centru ili bolje opremljenim ducanima za zivotinje, mozes tjedno dva puta ubaciti sirovo jaje u sirovu hranu. Sretno
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
rock_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 11:44   #2498
Quote:
rock_lady kaže: Pogledaj post
Lososovo ulje ne pomaze bas prema mom iskustvu. Probaj kombinaciju biotina u tabletama i lanenog ulja, laneno ulje imas kupiti u bio bio ducanima a bitoin (za pse) u pet centru ili bolje opremljenim ducanima za zivotinje, mozes tjedno dva puta ubaciti sirovo jaje u sirovu hranu. Sretno
Evo da se i ja ubacim.
Moja cura pije dermanorm. Već dva mjeseca.
Dlaka i dalje otpada u busenima (figurativno) i nije baš meka i fina.
Isto jede samo barf.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 16:49   #2499
Quote:
smicko kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja ubacim.
Moja cura pije dermanorm. Već dva mjeseca.
Dlaka i dalje otpada u busenima (figurativno) i nije baš meka i fina.
Isto jede samo barf.
Probaj laneno ulje, hrani dlaku i kozu, ja sam jako zadovoljna. Bocica dode oko 30ak kuna al isplati se svaka lipa. Probaj bitoin forte od canine u tabletama, mom je psu prestala od toga ispadati dlaka i pocela je rasti nova zdravija. To dajes jedno mjesec dana, po tableta dnevno, psu ne skodi, dapace
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
rock_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 21:45   #2500
ja sam uvela prije neka dva tjedna lososovo ulje i ok je. osim sto mi pas uzaaaaaaaasno smrdi po ribi od tog ulja.
ne mogu jos reci nista o kvaliteti dlake i da li se promijenila ili nije jer je vani odvratno vrijeme i ja ga naprosto nemam kada "urediti". ali cim se par dana stabilizira vrijeme dobro cu ga iscetkati pa cemo vidjeti na cemu smo.

njemu inace dlaka ne opada i nemam problema sa time...samo taj gubitak sjaja.
varijabilna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.