Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2014., 18:45   #1
Ulični svirači sa psima i štencima

Jucer sam iz tramvaja vozeci se prema centru grada vidjela u Jurisicevoj ulici ulicnog sviraca. Vidjala sam ga povremeno i prijasnjih godina u Ilici. Svira harmoniku, a uz njega su uvijek bila dva manja psa.Psi su uvijek lezali na deki ili spuzvi, imali su vode i hrane. I cinilo se da su dobro.
Jucer sam osim ta dva psa, uz sviraca koji je stariji muskarac, vidjela i nekoliko stenaca (4 ili 5). Lezali su na spuzvi, bile su zdjelice s vodom i hranom.
Ocito je da se covjek brine za njih. No, postoji li neka udruga ili ljudi dobre volji koji bi pomogli sviracu? Mozda sa sterilizacijom? Udomljavanjem stenaca? Stenci djeluju mali, mozda su stari mjesec ili dva. Zasad leze, ali ce s vremenom krenuti u istrazivanje i upoznavanje svog okruzenja. A boravak tako na ulici i nije najbolje rjesenje za njih.
Covjeka ne poznajem, no ocito se trudi oko njih. Ne znam da li svira samo tako ili zaradjuje tako za zivot, no, mislim da bi mu pomoc dobro dosla.
Itko da mu pomogne?
ludilet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 21:22   #2
Sad si me podsjetila - i ja sam htjela pitati za njega.
Tih 4-5 pasića je neki dan ležalo u kavezu (a kavez visok max. 20 cm, dug pola metra) dok sam tramvajem prolazila Jurišićevom. I baš sam se pomislila kome prijaviti jer to ne može biti u redu no zaboravila sam sve dok nisi ti sad spomenula.
Nekad je i na Ilici svirao (kod garaže Ilica/Frankopanska) no tad nije imao te bebe.
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 00:08   #3
O njemu ima otvoreno vjerojatno već nekoliko topika na ovom forumu. Ne sjećam se više što je sve bilo, mislim da je bilo preko nekoga i kastracija ili mu je nuđeno. Postava pasa se promienila od prije nekoliko godina. Kada me zvao da želi udomiti moju Fly prije nekih 6-7 godina, onda je imao dvije kartkodlake, smeđe, u tipu pinča pa je htio još jednu. Mislim da on baš i nije bespomoćan. Ali neka me isprave ako nisam u pravu oni koji se točno sjećaju njegove priče ili su kontaktirali s njim. Stari inače zna biti bezobrazan ako mu se nešto prigovori.
Flokithedog is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 10:18   #4
Ova dva veca psa su smjedji i crni. Smedji podsjeca na pekinezera, a crni je nekakav manji mjesanac duze dlake. Maleni su isto tako rudlavi, tamniji koliko sam uspjela vidjeti u prolazu.
gospodin, ocito, igra na sazaljenje jer kad ih tako vidite, tesko da necete ubaciti koju kunu. Mislim da sam vec prije vidjela da ima dva transportera.
Mene zabrinjava sto su oni tako na plocniku, blizu tramvajske pruge i automobila sto bi moglo biti kobno za malene kad pocnu trckarati naokolo. I bilo bi mi zao da im se nesto dogodi.
Postoji li netko tko bi mogao intervenirati? Ne poznajem zakone, no, zar nije protuzakonito tako iskoristavati zivotinje za zaradjivanje?
Osim toga, dolaze topliji dani, svi ti psi na suncu, na plocniku. A i pitanje je ima li on nekakvu dozvolu uopce da svira na javnim mjestima.
ludilet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 14:58   #5
Koliko je meni poznato, zabranjeno je iskorištavati (ali što znači ta riječ u ovom kontekstu?) životinje u komercijalne svrhe ali onda bi mogli zabraniti i Ibrici Jusiću da svira na Stradunu. Mora imati dozvolu, jer je policija ažurna po tom pitanju. Inače, zimi ih drži na debelom poplunu, a ljeti je uvijek u hladu. Jednom sam ga vidjela s malim suncobranom instaliranim iznad pasa. Uvijek ima zdjelice, klopu i vodu sa sobom. Što se tiče pogibije, moguće je. Mene zanima gdje mu je ona prva runda pasa od prije nekoliko godina. Treba iskopati temu o njemu na forumu, pa da se vidi tko je pisao i što je bilo s tim.
Flokithedog is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 14:59   #6
Ja sam ga vidjela u tramvaju. Ukrcao je ta dva odrasla psa, i 4-5 štenaca sa svom opremom. Odrasli psi su bili mirni, a štenci su stalno cvilili i pokušavali izaći iz kaveza. Izašao je na trgu i smjestio se na početak Ilice, prekoputa Name otprilike. Dok je bio u tramvaju, prišlo mu je dvoje cigana prosjaka i pitali su ga da im proda štene, nije htio. E sad, da li nije htio jer mu je stalo do pasa, ili mu trebaju za zaradu, pojma nemam.
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 21:59   #7
Kad sam ih vidjela, nisu bili u hladu, niti je bilo suncobrana.
E sad, ne bih usporedjivala tog gospodina i Ibricu.
Ibrica ima jednog psa, a ovaj ih ima 6 ili 7.
Znaci li to da po vazecim zakonima mozes svirati na ulici, a oko tebe copor pasa? Sto manjih da izazovu pozornost i sazaljenje kako bi se skupio novac. Pod uvjetom da imas dozvolu.
Da li dozvola dobije za odredjenu lokaciju?
ludilet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 22:00   #8
Znaci, ne smatra se iskoristavanjem zivotinja (citaj:zaradjivanjem na njima) ako ih ulicni umjetnici drze uz sebe dok izvode svoje tocke s namjeroom da izazovu sazaljenje prolaznika i time dobiju novac?

Zadnje uređivanje ludilet : 05.06.2014. at 22:05.
ludilet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 23:09   #9
Danas sam vidjela još dva svirača sa psima. Ljeto je tu i treba zaraditi. Fuj.
Lehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 09:13   #10
Taj lik i ja smo imali razgovor prije par godina i bila je blizu policija i rekli su mi da ima dozvolu i da se dobro brine za pse. Valjda ga i ovi u policiji znaju i ne diraju. Zbilja ima sve potrebno za njih samo eto ta vrazja sterilizacija....

U pokretu - poslano sa LG G2
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 20:48   #11
Sad je to postalo hit, vidjela sam danas da ulični svirač/gitarist na Ilici (kod Uspinjače) ima dva mala štenca.
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 19:26   #12
I ja sam ih vidjela. Jedan štenac valjda ima tek mjesec dana. Drugi je nešto veći.

Ovo bi trebalo zabraniti, odnosno, u akcije za dobrobit životinja uključiti i zabranu korištenja pasa za prošnju. Ovo je čisto maltretiranje životinja.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 11:13   #13
Ako mislimo na ovog lika, sve je to biznis ljudi moji, ima para.

Mislim da je jeftinije vodit pse na lajni nego u onim transporterima, i nema smisla pekinezerima stavljat obleku.
http://www.kazalistekerempuh.hr/old/...ty-310x460.png
Lik svako malo mijenja pse, dok je imao onog starog pekinezera sa šeširićem imao ih je dosta.
I na svoje oči sam vidjela ovog presretnog crno bijelog mješanca terijera kako se digao dok su ga dvije žene mazile, tamo na kutu Spara od trga, maleni je mahao repićem i gledao kako žene odlaze, dotični gazda ga je puknuo nogom u trbuh tak da se ovaj mali odma poklopio na pod. Kad sam nekom sva u šoku pričala što sam vidjela, odgovori su bili "I ja isto", eto nikome nije palo na pamet kak psi cijelo vrijeme mogu biti tako mirni, sad nek se zna.
A ti štenci, cijena je nekima 600, 800 ili 1200kn, ne želi da se kujica kastrira. Kak onda hrani/cijepi/liječi te pse?

Radije i dala pare čovjeku koji po Draškovićevoj kopa po kantama i uz njega ide mješanac bez lajne i vodilice.

Ma i nikad nisam dala ni lipe ljudima koji prose. Zakaj? Eno ti tamo crveni križ.
Jedna bakica, u mirovini, lijepa veelika ograđena kuća, sve sređeno, prosi na cesti da si kupi versače haljinu za koju ima para... Praktički niš ne radi i dobije pare.

Na prevarama se danas živi, životinje se iskorištavalo na mnogo načina, evo novi.
__________________
15 nisu godine
Labradorica15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 21:06   #14
To je lik iz prvog posta, no ovaj od ponedjeljka, što svira kraj Uspinjače i Vinceka nije prije imao pse sa sobom nego mu se valjda upalila žaruljica za biznis.
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 22:19   #15
Ima nekoliko tih sviraca sa psima, prvog koji je poceo s tim vec godinama ne vidjam, onaj sa slike gore se pojavio prije cca 5 godina u jurisicevoj, ima mislim jos jedan. Budu i kod tresnjevackog placa.
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 23:24   #16
Ima ih i na Glavnom.
Ponekad i 2 - na tramvajskim stanicama u oba smjera
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 17:04   #17
neznam što mislim o tome, osim da bi psi sigurno radije nego tamo htjeli bit na nekom drugom mjestu i da bi bilo lijepo kad bi im se to na bilo koji način omogućilo. a sad, čija je dužnost da to prati i reagira, to nažalost neznam. al baš to što kažete, trend se očito širi, i to čak i u broju pasa. još samo fali da ih plesat nauče.
nela2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 16:47   #18
Po komentarima ih očigledno ima nekoliko.
Čovjek kojeg ja vidim već duže vrijeme, nalazi se preko puta uspinjače, i nije ovaj sa fotke koju je netko priložio. Ima pravog pesonju, i nekoliko mališana.
Mališane dijeli. I baš sam danas, obzirom da nisam imala para, a pisalo je da ljudi udijele za konzervicu, u dm-u uzela hrane za pesonje i odnijela mu
misleći da ako mu je to fora za pribavljanje love - odj...t ce me po kratkom postupku. A lik je bio odusevljen i nije se mogao dovoljno nazahvaljivati, i rekao mi je da ih je dosad uspio udomiti 24 (pa sad, ne znam ko koga mulja...al ajd). Jer ovdje ljudi dolaze samo kako bi ili uzeli pesonju, ili ih pomazili. Uglavnom ih maze. Gledam već tjednima jer radim u centru...

Mislim, kaj ja znam, ak ih iskorištavaju da bi im ljudi dali više para nego inače (ili da ih barem ne bi u potpunosti zaobišli ko da imaju kugu), ali se brinu o zivotinjama, i zivotinje dobro izgledaju (nisu neuhranjeni, nisu depresivni), ja nemam nista protiv. Samo da su svi dobro.
mućak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 17:04   #19
Taj gospon udomljava štence. Dolaze mu iz raznih krajeva (uvale mu susjedi i sl., sa sela npr.). Sve ih uspije udomiti, kako kaže. Bila sam prisutna kada NIJE htio dati štene djeci ni strancima. Kako se kužim u "svijet udomljvanja" sam ga bocnula s par pitanja. Bogami, ništa krivo nije rekao, još smo zajedno komentirali pse na lancima i sl. (naravno, protiv je toga). Malcima redovito daje za parazite (zna sve o tome). A upravo ih dovodi jer se ljudi zaljepe za štence, pa tako skupi za hranu. Njima (a vjerojatno i sebi). Jako je pristojan. Nadam se da me nije izvozao i da to sve nije složena priča, no dobio je mojih zadnjih 30 kuna, slomili me malci.

Ovaj sa početka priče mi pak ide na jetru. Nemam dobar feeling jednostavno. Dam ruku u vatru da "uzgaja" pekinezere, uvijek su novi štenci s njim. Kad sam se doselila sma mu kupila hrane za pse u dućanu. Nije bio presretan, ali se zahvalio nekako priko k****.

Na Glavnom je to novi hit-osim gitare/sintića, privežeš i psa. Updejtali se žicaroši, znam te iste i ranije nisu imali pse.

Tužno.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 19:02   #20
Vidjela sam ga i ja (ne ovog s pekinezerima, nego ovog drugog), prije par tjedana na Ilici (otprilike tamo preko puta uspinjače) i tad je stvarno bilo jako vruće, baš me stiltao prizor i te bebice koje jadne tako bauljaju oko njega na pločniku... I isto sam bila podvojena dal da mu dam lovu, i što da uopće mislim o tome, i na kraju sam ga pitala hoće li da skoknem kupiti neku hranu za malce, ali je samo odmahnuo glavom da ne... a kako sam bila s bakom, bilo mi je onda glupo ulaziti u neku daljnju priču s njim...

Ali nisam si mogla još neko vrijeme skrenuti misli s tog prizora i na kraju sam se probala 'tješiti' na način da bar tako dobije više love (na sentiment ljudi, jel) pa onda ima i više mogućnosti za bolju brigu oko tih malaca? Da, znam da možda to uopće nije tako u stvarnosti, ali eto...

A što se tiče ovih koji prose sa psima kraj sebe, njima uvijek radije uletim u najbliži dućan i kupim jednostavno hranu za psa, nego da njima dam lovu za pive (Ima takav jedan koji često stoji u Ilici preko puta Theatar Exita i njemu uvijek bude ok da mu se kupi klopa za psa, nije da te opsuje što mu nisi dao lovu, lol.)


Quote:
Labradorica15 kaže: Pogledaj post

Ma i nikad nisam dala ni lipe ljudima koji prose. Zakaj? Eno ti tamo crveni križ.
Jedna bakica, u mirovini, lijepa veelika ograđena kuća, sve sređeno, prosi na cesti da si kupi versače haljinu za koju ima para... Praktički niš ne radi i dobije pare.

Na prevarama se danas živi, životinje se iskorištavalo na mnogo načina, evo novi.
Ma da, ima brdo prevara, ali takvi su ja ipak mislim u manjini... većina tih ljudi koje vidimo da prose su fakat u totalnoj komi sa životom kako god okreneš... tako da si onda uvijek mislim - ma sve da i kupuju cugu od toga, ili šta god - a neka im... Ali dobro, ja sam fakat sucker za sve to, kupujem i one buketiće što bakice nuđaju, i one blesave privjeske šta oni ''gluhi'' prodaju, itd,. meni se baš sve može uvaliti
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:03.