Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2014., 20:59   #5361
enigma, jeste bili na slikanju?
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 09:57   #5362
joj, nismo još, nadam se idući tjedan... imamo neke majstore doma pa je naravno kaos :S
Enigma5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 10:09   #5363
Imam staforde ali slično sam prolazila.
Tražila sam za jednu kujicu mirne i stabilne pse sa kojima ce se osjećati sigurno pa sam ju tako učila na društvo drugih pasa(bila je napadnuta sa cca 2 godine i od onda ima nepovjerenje prema nepoznatim psima).

A za mačke ista stvar, i mi pokušavamo brzi hod uz fokus na mene dok prolazimo pokraj, to većinom pali.
Kad je puštena, jednom je pobjegla za mačkom, ali i tu smo relativno ok ako spazim mačku prva.
Onda ju unaprijed dovedem u stanje da gleda ako hoće ali ne smije juriti za njom.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 11:09   #5364
Nas su već jedno tri puta napali mali psi i sad Bront kad god vidi malog psa više nejde onak blesavo labradorski kao inače, nego se ukopa, digne mu se dlaka na vratu i čeka da ga ovaj ponjuši. Ako vidi da je sve ok onda se smiri i normalno se igra... Ne znam jel to zbog tih "napada" ili je jednostavno odrastanje i više nije beba?

Recimo, mi se normalno šetamo, pas izleti iz dvorišta, reži, laje i trči na Bronta... Stanem između Bronta i malog pesa, odgurujem malog nogom, a Bronta na lajni vučem da mu mali nešto ne napravi... A baba iz dvorišta viče, ma neće ti ništa, dok mali mene navlači za nogavicu....

Nisam ni sama pametna više šta da napravim s takvima... Ne znam jel bi prije vikala na babu ili bježala.

Nekad mi je zbilja žao što je Bront takva dobrica i on jadan dok se tak nešt desi samo zbunjeno gleda...
Enigma5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 18:20   #5365
mi u zadnjih par tjedana imamo hrpetinu macica po vrtu i dvoristu, svako malo neki zaluta. goldy obicni laje na njih kad su negdje na povisenom i nepristupacom mjestu, ali ga to brzo umori pa ode dalje svojim putem, a maca svojim. nedavno se pojavila neka neustrasiva maca koja mu je prisla, prvo je bilo malo trcanja po dvoristu, a onda su legli jedan kraj drugog kao najbolji frendovi tako da stvarno nemamo problema s njim i mackama
sto se tice drugih pasa u setnji, zna lajati ako je pas s druge strane ceste, ali to je onako neki lavez u stilu daj dodji blize da se igramo sa psima koji nam idu ususret se redovno posnjofka i to je to. manji psi cesto znaju onako zivcano krenut lajat na njega, on se tu redovno zblesira i nastavi dalje snjofkat nesto, ne obracajuci paznju na psa vise. srecom, jos nikad nismo imali neka neugodna iskustva u setnji, da bi ga neki pas isao napast npr. i iskreno ne znam kako bi to zavrsilo, dal bi se on znao nekako postavit i branit. vjerujem da bi ja morala spasavat, a on ne bi ni bio svjestan sta ga je snaslo
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 11:24   #5366
Stariji labradori

Vlasnici starijih labradora, trebam savijet.
Postavljam tu pitanje jer mislim da je to dosta vezano za pasminu. Jer znam starije pse od moje labradorice koji su ovcarskih pasmina a energicni su i zivahni ko da imaju 3 godine... A i prije nje sam imala njemackog ovcara koji je tek u 9. godini poceo pokazivati da je ostario.

Znaci radi se o tome da moja labradorica ima 7,5 godina i poprilicno naglo se promijenila. Postala je ljenija, depresivnija, smrsavila je sa 28 kila na 26... Ne znam kak da bolje opisem ali bas se pocela ponasat ko starica, vuce se po kuci... Jednostavno drugacija je. Prije je zvala na igru, zahtjevala u setnju...
Ok i sad se razveseli kad vidi da se spremamo u setnju ili kad je vrijeme da dobije papicu, ali svo ostalo vrijeme je onako pokisla.
Zanima me jel normalno za tu pasminu da u toj dobi postanu takvi starceki?
Istina druga opcija na koju sam pomislila je da je bolesna... Ali nema nikakve druge simptome osim nevoljkosti. I bili smo kod veterinara radi njene alergije na ambroziju s kojom se borimo svake godine, ali dok dode tamo veseli se veterinaru i ja mu kazem da je nekako depresivna jako a on kaze da njemu izgleda super i zivahna... A doma su joj sve lađe potonule...
Kakvi su vasi labradori u toj dobi? Jel to normalno ponasanje za njih?
Jer iskreno fali mi mali aktivac dok je htjela u kilometarske setnje, i trcanje za lopticama neumorno, pa navlacenje...
Sad kad bacim loptu, na kraju ja moram po nju.
Nekak mi je prerano za to da se pocnem pripremati da je stara
__________________
fool me once shame on you, fool me twice shame on me
Antaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 12:52   #5367
Na tvom mjestu bih ipak kod veterinara inzistirala na pretragama, za početak, kompletna krvna slika.
__________________
I've got a long way to go before I get there, I've got a lot of field to hoe with the sun so high, I've got a lot of miles to roll, and the next few only show that there's still such a long way to go
surefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 12:58   #5368
Ne, nije tipično za pasminu. Naš je prvi lab doživio gotovo 15 godina, fizički je bio oronuo i polako se kretao, u šetnju smo ga vodili četiri puta dnevno po pola sata pa koliko prođemo, prođemo, a on je svaki put ispod oka gledao hoće li mu netko baciti lopticu. Volio je kontakt s ljudima, s psima manje, pogotovo mlađima, normalno je komunicirao.

Međutim, predlažem ti da proguglaš Canine cognitive dysfunction (syndrome). to je dijagnoza za koju su meni neki naši vetovi rekli da je fensi-šmensi i "svaka čast kolegama", ali se kod moje Sitke pokazala izuzetno točnom, a i terapija Jumexom uvelike joj je pomogla.

Sitko se počela zatvarati u sebe, da je čovjek, rekla bih da se ponaša autistično, prestala me primjećivati na drugom kraju lajne, čak joj ni poziv "vidi" ili "keksić" nije ništa značio, cvilila kada se trebalo uspeti po stubama, stala bi pred dvosjed i nije znala kako da skoči na njega, znala se zapetljati pod stol između stolica, a meni je to bilo komično...

Sitko sada ima šest godina, a prvi su se simptomi pojavili otprilike prije godinu dana. Obično se ne javlja prije sedme godine, iako sam čula da ima i sve ranijih slučajeva. No, kod Sitke je u pitanju prvenstveno loša genetika.

Ja nažalost nikako nemam vremena pokrenuti temu o toj bolesti i napisati nešto o tome, ali ako budeš guglala, sigurno ćeš negdje naletjeti i na test u kojem se evaluiraju različiti simptomi. Kada se javi kod starijeg psa, zapravo je teško odrediti čemu treba pripisati neki simptom. Stariji pas može imati loš vid pa ne procjenjuje točno kako treba proći kroz vrata, a problem može biti i u CDS-u. Može ga boljeti kičma pa se nerado penje stubama, a problem može biti i u CDS-u.

Ne kažem da je nužno i kod tvoje pesice tako, ali u toj dobi - zapravo ni u kojoj! - veterinarske pretrage ne bi smjele završavati na krvnoj slici i RTG-u.

Malo proguglaj, informiraj se i pokušaj razmisliti.

Edit. Vidim da Surefire preporučuje veterinarski pregled. Ja sam shvatila da ste to već obavili, ali sam sada bolje pročitala: vet kaže "da njemu izgleda super i živahna." Ili promijeni veta ili ga natjeraj da napravi sistematski pregled.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 14:57   #5369
Da bili smo kod veterinara radi alergije i usput sam spomenula to kako mi je cudna, ali i mene samu iznenadi to kako dok dodemo kod veterinara je ona stara, veseli se i mazi se s veterinarom, sama zeli skocit na stol itd... Ispada da je depresivna samo dok je doma.
Sad smo bas dosle iz setnje sa frendicom i njenim psima i naravno na pocetku im se veseli i skace, laje, sve kao i prije... A vec tokom setnje joj raspolozenje padne i samo hoda imam osjecaj da ne dozivljava pse oko sebe.
Inace svi kojima pricam o tome kazu da pretjerujem, da sam ko i studenti medicine koji kad uce misle da boluju od svega, da tako i ja nalazim na svom psu sve sto ucim...
Mozda jesu u pravu mozda pretjerujem, ali opet ja vidim da ona nije kao prije. Tako su mi govorili da pretjerujem dok je bila otrovana i dok je bila pred anafilaktickim sokom i zapravo se uvijek pokazalo da sam u pravu...

Ovi veterinari su super i da sam ih trazila da naprave sve i svasta napravili bi, ali nisam, bas zato sto nisam bila sigurna da li pretjerujem, zato sam tu pitala vas da cujem kakvi su drugi labradori.

Ovo Didi kad si rekla da tebe tvoja nije dozivljavala na povodniku, to nije kod moje, ona mene dozivljava i stalno hoda zamnom i po kuci i vani, ali vidim da je to to samo prati di sam ja i hoda i legne kraj mene i to je njen dan doma... Prije bi skocila na muhu koja zuji po sobi, pa bi u dvoristu isla zamnom ali bi i njuskala pa malo gledala tko prolazi po cesti, pa mi donjela loptu...

Ok sad znam da labradori nisu takvi kad dodu u te godine, budem sad jos malo pricekala da prode njena terapija kortikosteroidima pa cu onda vidjet, mozda na nju sada tako djeluje ta terapija. Iako prijasnjih godina nije...

U svakom slucaju hvala na odgovoru, javim se s novostima
__________________
fool me once shame on you, fool me twice shame on me
Antaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 13:05   #5370
goldy je jučer imao dva napada pa me zanima da li je netko imao slična iskustva?
prvi je trajao možda dvije, tri minute, sav se tresao, onako ko da mu je vruće, pa se hladi, ali puno intenzivnije. nogice su mu bile skroz deformirane, kao ukočene, ko u teleta, kako je hodao jedva se držao na njima, onda je sjeo i drhtao još neko vrijeme i dolazio k sebi. bio je svjestan svega, ja sam ga u toj panici mazili i smirivala, on je mahao repom kao i inače. i imao je stolicu neposredno prije tog drhtanja. ja sam tad nazvala veta, opisala situaciju i žena mi je rekla da je to bio vjerojatno epileptični napadaj, da će se pas sam smirit kroz desetak minuta, da mu ne dajemo neko vrijeme piti ni jesti i da će proći. u slučaju da ne prođe, da dođemo do njih.
i smirio se on, na neke dvije, tri minute, da bi se nakon toga sav nekako uznemirio, digao, počeko dezorjentirano trčat, svom snagom se zabio u auto na dvorištu, jedva se držao na nogama, ima dvaput proljevastu stolicu i krenuo prema svojoj kućici, pokušao ući, ali nije moga dići zadnje nogice tad je legao ispred boksa i bio tako nkih 40ak minuta. baš me ražalostilo što mu je tako loše, a on se maknuo od svih nasa, pogotovo od brata i mene, koji smo mu najdraži u obitelji. i pokušavamo mi njega nekako pokrenut, da ga odvedemo vetu, ma kakvi, on ne može zadnji dio tijela uopće dići ja pričam telefonski sa vetom, koji je na terenu i pokušava dokučit što je. kaže po opisu da ne misli da je to bio epi.napadaj. imamo veliko stablo jabuke na dvorištu, hrpa jabuka je popadala i u zadnje dvije stlice su doslovno komadi jabuka bili. kaže vet da misli da se prenatrpao jabukama, da je neko otrovanje dospjelo u krv i utjecalo na razinu glukoze i samim time na takvo ponašanje. on je nakon tih 40ak minuta doša k sebi i od onda se ponaša kao i svih ovih skoro 6 godina, skače, trči, jede, pije, maše repom, sve normalno.
ali me brine ovo, nadam se da su razlog bile te jabuke, ne bih željela da je već bolestan
sa vetom sam se čula još tri puta, kako je sve bilo okej, rekao je da ga zovem u slučaju ako se napad ponovi. nadam se da neće
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 15:03   #5371
Quote:
forzaMILAN kaže: Pogledaj post
sa vetom sam se čula još tri puta, kako je sve bilo okej, rekao je da ga zovem u slučaju ako se napad ponovi. nadam se da neće
Na vašem bih mjestu otišla s Goldyjem na pregled. Dijagnoza se ne može postaviti preko telefona, baš kao ni preko foruma. Ako su jabuke, tim bolje, ali ako nisu, treba početi s liječenjem. Šest godina nažalost je već kraj prve polovice života kod srednjih pasmina i treba se pripremati na raznorazne zdravstvene probleme, što znači da bi, čak i da sve bude u savršenom redu, trebalo Goldyju, kad budete imali prilike, priuštiti jedan solidan sistematski pregled.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 15:21   #5372
hvala ti na savjetu Didi, njegov vet se danas vraca i doci ce do nas da ga pregleda, a onda cu ga svakako pitat za sistematski pregled.
bas mi je nekako tesko prihvatiti da moje zlo lijeno stari i pocinje imat problema sa zdravljem
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 08:21   #5373
jučer sam prvi put doživjela labradorsku proždrljivost.
samošetač se zakačio za mog muža i kuju i dopratio ih do zgrade. muž me pošalje da mu dam vode jer je prežedan i umoran i usput sam zgrabila pikinu posudicu sa nekih 150g krokića koja je stajala od jutra. prvo je očekivano polokao skoro litru vode, a onda u, bez pretjerivanja, pet sekundi usisao hranu, koja nije ljudska ili mirišljava. ostala sam u šoku. u tom trenu je vjerojatno bio gladan, ali nije mršav i izgladnio.
sat i po kasnije našli su ga vlasnici jer sam to odlutavanje prijavila na zid udruge.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 08:51   #5374
Doma smo u komi, Ron je prekjučer također imao epi napad. Bili smo kod veta, gdje su ga pregledali i napravili krvne pretrage.
Za sada su otkrili da ima problema s jetrom, tako da trenutno dobiva neke GlutaMax forte tablete, a sutra idemo na fax snimati glavu i srce.
Kod Pet centra uzeo Hepatic hranu od Royal Canina i za sada miješam s Nutrivetom, kako bi prijelaz bio postepen , a onda moram pronaći neku odgovarajuću hranu po razumnoj cijeni - Hepatic bi bio OK za nekog malog psa, ali za labradora....
Inače, prije par mjeseci su klinci primjetili slične simptome, tako da mu je ovo drugi napad, ukoliko neki nismo predvidjeli . A ima samo pet godina :-(
"fosil" is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 19:13   #5375
Epi se može pojaviti u bilo kojoj dobi, nažalost. Može li ili ne mora imati veze s problemima u vezi s jetrom, ne znam. Možda da pokušate naći neko kuhano dijetno rješenje?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 19:30   #5376
Danas je opet onaj stari - živahan, igra se s pesicom, veseli se domaćima, a posebno svakom gostu .
Čekamo da pretrage budu gotove.....
"fosil" is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 20:24   #5377
Po RTG-u su Ronu glava i srce OK, a jetra je normalne veličine.... od veta je dobio neke antibiotike - nakon što sve potroši, slijedi kontrola. Za sada je OK
"fosil" is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 21:17   #5378
pokušajte otkriti triger napada.
prije par mjeseci je susjedin šestogodišnji mješanac lab-ovčar počeo dobivati napadaje. povezali su ih sa tjeranjem okolnih kujica. prvo su mu narihtavali dozažu lijeka pa ga kastrirali. zadnjih mjesec dana je ok. je li zbog lijekova ili kastracije, ne znaju, no bitno da je on dobro.
davno davno sričev gonič je dobivao epileptičke napadaje od sreće kad bi ga vidio odjevenog za lov. lijekovi nisu pomagali. nakon preudomljavanja za običnog dovrištarca novi vlasnici su ga skinuli sa terapije, no napadaji se nisu ponovili.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 01:00   #5379
Problemi su počeli s udomljavanjem mješanke, koja ga dosta gnjavi.... znate one geste dominacije, jelte , tjera ga od njegove posude s hranom - iako ima svoju, gura ga od nas, čim ga želimo pomaziti.... tako da često moram intervenirati. Tek kad mu dojadi, obori je na pod u sekundi . A možda je samo koincidencija .
Ona je sterilizirana, a vet je preporučio kastraciju Rona, budući da ga ne puštamo na cestu da si traži "dragu", a nije prikladan za rasplod - nema papire. Za dobro prostate je ili - ili .
Srećom, ovo je bio tek drugi napad, ukoliko kojeg nismo uočili.....
"fosil" is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 08:33   #5380
Fosil, epilepsija se ne može utvrditi RTG-om glave, a kod nas nema ni EEG-a, ni CT-a, ni MR-a za pse. Krvne se pretrage obavljaju da bi se isključili drugi poremećaji koji mogu biti uzrok epileptičkih napada, a kod Rona je utvrđen problem s jetrom. Kad se jetra smiri, treba stanje držati pod kontrolom (spomenula sam domaću dijetu kao jeftinije i bolje rješenje, bar po mojem mišljenju, od posebne veterinarske hrane) pa onda pratiti. Okidač svakako može biti nova udomljena psica, ali očito postoji i neurološka osnova. U Ronovu slučaju svakako bih se složila s vetovim prijedlogom za kastraciju upravo zato da se izbjegne podloga za uzbuđenje.

Sretno!
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:39.