Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2010., 21:55   #81
Za bolesti ne znam, moje nikad nisu bile boležljive.
Imajte u vidu da je pinč, iako se radi o malom psu, poprilično oštar pas. Od početka budite dosljedni s odgojem i socijalizacijom.
I pazite gdje kupujete psa. Ona malena na slici je preslatka, ali to nije patuljasta pinčica.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 15:31   #82
Postovi koji nisu spadali ovdje su premjesteni tu.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 21:50   #83
Zanima me puno toga o patuljastim pičevima ali za sad ću postaviti samo par pitanja

- je li istina da su to većinom nervozni psići ili ih se ipak dobrim odgojem/dresurom da smiriti?
- kakvi su sa djecom?
- razmišljam o tome da kad ga kupimo da ga odvedemo na neku dresuru samo ne znam kako to ide i koliko je novaca u pitanju (zanima me za Split)?
- da li se lako prilagode novoj obitelji?
- kako podnose vožnje automobilom?
- gdje vam spavaju (mi smo mislili da mu napravimo kutak u db ali mi ostajemo dugo budni, pa ne znam da li će mu to smetati)?
- kako ide socijalizacija sa drugim psima?
- kako reagiraju na goste, a kako kad ga se vodi u goste?

Imam ja još pitanja, ali malo po malo ću a vi ako se sitite napišite nešto što bi bilo zanimljivo za znati o njima
Hope is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 22:03   #84
1. Nije istina da je riječ o nervoznim psima, samo ih treba odgojiti kao i svaku drugu pasminu. Nikako im ne dozvoliti da rade što hoće jer je riječ o prilično oštroj pasmini. Izuzetno su veseli i hiperaktivni psi.
2. Za djecu isto vrijedi kako ih se nauči. Treba ih odmah socijalizirati i sve će biti u redu.
3. Imam dosta poznanika koji hvale Klub sportskih pasa u Splitu pa probajte tamo.
4. Prilagodit će se dobor, bez brige. Puno ljubavi, šetnji i keksića i neće biti problema
5. Moje dobro podnose vožnju, ali rekla bih da to ovisi o psu, a ne o pasmini.
6. Hahah moji spavaju sa mnom u krevetu Neće im smetati što ste dugo budni, pas će se sam povući na spavanje kad mu dođe vrijeme.
7. Socijalizacija ide super, ali počnite je provoditi či pas primi potrebna cjepiva Javite se u Klub i neće biti problema.
8. Ovo s gostima isto ovisi o odgoju i socijalizaciji, nije do pasmine.

Odabrali ste zaista predivnu pasminu i sigurna sam da nećete požaliti. Samo od početka budite doslijedni što se odgoja i socijalizacije tiće i neće biti problema. Ako imate još pitanja, slobodno se javite
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 22:19   #85
Puno hvala na odgovorima
Hope is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 13:37   #86
Koliko robice imate za njega?
Čitam da neki koriste i kabanice? Di se sve to može kupiti? U običnom pet dućanu ili?
Hope is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 14:45   #87
imaš na ebayu robice i jeftinije nego kod nas
__________________
save money for opi :)
mala_zg23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 02:30   #88
Čini mi se da patuljastih pinčeva ima jako malo ili vi malo pišete o njima

A mene zanima baš sve o njima i to iz prve ruke


Naišla sam na jedan podatak od jednog uzgajivača koji kaže da muškići zapišaju cilu kuću kao oznaku svog teritorija, da li je to istina? I da li je istina da su ženkice puno mirnije i bolje?
Hope is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 09:42   #89
A pitaj konkretno što te zanima.
Patuljasti pinč je pas kao i svaki drugi i ponašat će se onako kako ga odgojiš i naučiš. Svaki pas će zapišavati ako ga nećeš učiti da se to ne radi.
Ja imam ženkicu i nije ni malo mirna Ako želiš mirnog psa, odustani od pinča. Pinčevi su hiperaktivci, zahtijevaju pino pažnje i ako to ne dobiju moglo bi biti problema. Oštrog su karaktera i od prvog dana zahtijevaju odgoj i socijalizaciju.
Jako su pametni, brzo i lako uče (instruktorica u školi mi je rekla da su joj uvijek jedni od najboljih polaznika), veseli su, temperamentni, ali i oštri.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 19:48   #90
Od riječi do riječi potpisujem lea_li
I dodala bih da imaju izraženu potrebu braniti svoj teritorij. Kod nas je cijeli cirkus kad nam gosti dolaze .
Ali naš nije bio na 'formalnoj edukaciji', pa smo tu sami krivi.
Nema šanse da bi mali pobjegao izvan okvira našeg dvorišta. Mrtav hladan gleda u 'slobodu', ali zna da se tamo ide samo u šetnju i samo na povocu i da je to 'vanjski' svijet.
Nekad imam osjećaj da zna brojati do 4, jer strpljivo čeka svaki put da mu se operu sve 4 noge (i to točno 4 noge, ni manje ni više), prije nego što se promeškolji i proglasi završetak akcije pranja.
Naš se voli kupati i jako se voli voziti u autu.
I to se namjesti na središnjoj konzoli i nasloni glavu na tatinu ruku
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 15:17   #91
Quote:
Gucci girl kaže: Pogledaj post
Kažite mi molim vas dali se pinčevi često razbole?
I kojih bolesti se najviše trebaju čuvati...

Hvala!
imaš dosta po netu o ovoj temi za svaku pasminu...prozdrljivi su pa trebas paziti da se ne udebljaju zbog nogica i kukova.

naš je imao kao stene demodikozu 4 mjeseca i vet nam je rekla da je to kod njih nasljedno i dosta često iako se ne mora pojaviti u svakoj generaciji.
s tim da se njemu to prosirilo na cijelo tijelo pa je bio bez dlake vidis prsa na slici:


sada cemo ga kastrirati jer mu testisi nisu spusteni kako treba a i zbog te demodikoze ne mislimo da se pari.

ici cemo na jesen i u skolicu jako je mili i pametan isli smo iz zafrkancije na agility stazu i sve uci jako brzo atleticar
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 23:06   #92
Pas mi je poludiJo =)

Bok forumaši! Dakle priča ide ovako...
Imam srnastog pinča, 6 godina stara, hiperkativna, neustrašiva, lovi muhe, naganja velike pse, obožava se maziti, ubija krtice i slično (malo zlo )
I tako..prolaze dani i jedne večeri sjedimo dečko i ja u sobi za kompijuterom i pas spava na svom krevetu na jastuku. I odjednom se jako trzne skoči sa kreveta i počme luđaki šnjofati po sobi. Zovem ju ja da dođe na krevet ali nema šanse! Napokon ju nagovorim da dođe i legne ona i zaspi i nakon par minuta se opet trzne i opet ista priča. Pretražila je cjelu sobu,pomaknula dekice i jastuke i na kraju se tolko preplašila da mi je skočila u krilo i ne miče se. Odvezla sam ju drugu sobu da zaspi ali se vratila i sakrila dečku pod noge...
Nešto ful čudno za nju jer se stvarno ničega ne boji, ne vjerujem da je noćna mora jer je jako prestrašena i ne pribiližava se krevetu..Ideje?
lol9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 23:29   #93
Quote:
lol9 kaže: Pogledaj post
Bok forumaši! Dakle priča ide ovako...
Imam srnastog pinča, 6 godina stara, hiperkativna, neustrašiva, lovi muhe, naganja velike pse, obožava se maziti, ubija krtice i slično (malo zlo )
I tako..prolaze dani i jedne večeri sjedimo dečko i ja u sobi za kompijuterom i pas spava na svom krevetu na jastuku. I odjednom se jako trzne skoči sa kreveta i počme luđaki šnjofati po sobi. Zovem ju ja da dođe na krevet ali nema šanse! Napokon ju nagovorim da dođe i legne ona i zaspi i nakon par minuta se opet trzne i opet ista priča. Pretražila je cjelu sobu,pomaknula dekice i jastuke i na kraju se tolko preplašila da mi je skočila u krilo i ne miče se. Odvezla sam ju drugu sobu da zaspi ali se vratila i sakrila dečku pod noge...
Nešto ful čudno za nju jer se stvarno ničega ne boji, ne vjerujem da je noćna mora jer je jako prestrašena i ne pribiližava se krevetu..Ideje?
možda je čula nešto i to ju je trgnulo iz sna i prestrašilo....ipak oni čuju puno bolje od nas
minory is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 23:49   #94
Quote:
minory kaže: Pogledaj post
možda je čula nešto i to ju je trgnulo iz sna i prestrašilo....ipak oni čuju puno bolje od nas
dada to sam i ja prvi put pomislila,ali se dva puta trgnula i potom je cjelu sobu dobro pretražila...inače dok čuje nešto se samo trzne i malo zalaje
lol9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 16:11   #95
Quote:
lol9 kaže: Pogledaj post
dada to sam i ja prvi put pomislila,ali se dva puta trgnula i potom je cjelu sobu dobro pretražila...inače dok čuje nešto se samo trzne i malo zalaje
A tko zna.Može biti svašta,a ne mora biti ništa.
Ja stvarno ne bih znala
Collinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 20:15   #96
Quote:
Collinna kaže: Pogledaj post
A tko zna.Može biti svašta,a ne mora biti ništa.
Ja stvarno ne bih znala
^^ otkirla sam...danas ujutro se ponovila ista priča i promatrala sam ju i vidla sam da vadi perje (pernati jastuk stari)..a ona vrjeme trati loveči ptice po ljetu ,jadne ptičice, pazim da to ne radi ali okrenem se i ona ulovi vraBca za minutu (superpas)...pa sam povezala da kuži perje-ptice i da si zabrijava da ovdje ima ptica u sobi ili u jastuku
lol9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 19:56   #97
I ja imam jednog ludog patuljastog pinča starog jednu godinu koji posjeduje neizmjernu energiju i koji nam je promijenio život. Naravno, nabolje. Riječ je o vrsti čije se ponašanje nikada ne može predvidjeti. Oni često žele biti u središtu pozornosti, skloni su dramatiziranju i raznim nepodopštinama. Imaju jako razvijena osjetila, pogotovo sluha. Iako se čine neustrašivima, jako su plašljivi i svega se boje. Mislim da se za svoju pinčicu ne trebaš bojati jer sve je to karakteristično za njih.
Tenerife is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 20:12   #98
Pozdrav svim pinčeljupcima, tj. svima onima koji obožavaju tu vrstu. Idealni su za one koji su aktivni u smislu šetanja ili to žele postati. Lako se održavaju, nemaju izražen miris i nisu zahtjevni što se tiče hranjenja. Pravi su čuvari kuće i obitelji, veseli, zaigrani i slatki. Znaju biti jako neposlušni i tvrdoglavi. Zato savjetujem čvrst i dosljedan odgoj. Dobro podnose putovanja i vožnju u autu, brzo se socializiraju, vole i ljude i pse.
Tenerife is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 11:16   #99
Njemački pinč?

svi pričaji o patuljastima..a nigdi ništa o njemačkim (srednjim) pinčevima. zna li tko gdje ga mogu kupit da ih prodaje u Splitu ili okolici?
__________________
Žbrlj
burana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 19:10   #100
Kupila sam malu patuljastu pinčicu i trebam hitno pomoć
Ima 2 mjeseca i imam ju tjedan dana... problem je u tome što ju nikako ne mogu naviknuti gdje da obavlja nuždu.
Nisam u mogučnosti s njom sate provoditi vani, stavila sam pijesak u kuću... a i po zimi nema šanse da mi ide van pa da se razboli.
Stavljam ju u kutiju sa pijeskom i ništa, izađe van i odmah napravi to što je trebala u pijesku.
Piški i kaka mi svugdje po dnevnom boravku i ne mogu ju nikako naučiti.
Ima dana dok sama i ode do kutije s pijeskom, možda jednom-dva puta na dan, a sve ostalo po tepihu.
Već me ruke bole od ribanja... doslovno.
I neznam zašto tako puno obavlja nuždu... kaka mi oko 4-5 puta na dan (tvrda stolica, tj. normalna), a piški sigurno oko 6-7 puta.
Ne mogu nikako ju toliko puno izvoditi van i neznam zašto je to tako.
Jede mi 3 puta na dan suhu hranu koju mi je preporučio veterinar, voda joj je dostupna stalno.
No danas je jela samo jedan obrok (jednostavno nije htjela više).
Nebih rekla da je bolesna jer stalno skače, trči... grebe, grize, igra se.

Svaka pomoć dobrodošla HVALA

Opčenito bi mi dobro došla neka pomoć tj. savijeti oko odgoja.
Na koji način da ju naučim neke stvari jer koliko vidim neće biti lako.
Danas me toliko naljutila da sam se slomila i rekla da ću ju prodat... jednostavno je nemogća.
A znam i sama da ju prodat nebi mogla
Bojim se iskreno kako će to bit...

Znala sam da su temperamentni psi ali ja počinjem misliti da je moja glupa
Koliko god ružno zvučalo. No isto tako moram i dodati da je preeeeslatka
__________________
*** si portami con te, tra misteri d'angeli e sorrisi demoni...
e li trasformero in coriandoli di luce tenera ***

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 04.11.2010. at 20:17. Reason: Spojeni postovi, molim nauciti koristiti opciju "Edit"
Gucci girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.