Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2024., 21:25   #1
Mjesecni/Godisnji Troskovi Posjedovanja Motocikla

Mene osobno zanima posjedovanje 1,000+cc motocikla, tocnije, motori kao sto su na primjer Triumph Tiger Rally Explorer ili BMW R 1250 GS ili Honda Africa Twin... Ali i ako netko ima slican motor ili barem motor slicnog radnog obujma, isto slobodno odgovorite. Znaci, tocnije, mene zanimaju oni neki glavni mjesecni troskovi za takav motocikl, ne mora biti nista sada 100%, nego onako tek toliko, barem da dobijem uvid u neki cca. sto se tice registracije, goriva, odrzavanja potrosnih dijelova i tekucina, itd., itd... od strane ljudi koji imaju takve ili slicne motore.

NPR:
Koliko potrosite na registraciju (sveukupno)?
Koliko kilometara odjasete mjesecno?
Od tih predenih XXXX kilometara, koliko puta tocite gorivo i koliko potrosite po rezervaru?
Koliko potrosite na ulje, filter zraka, lanac (ako ga imate), itd., itd...?
Koliko potrosite na gume i koliko cesto ih mjenjate u tih XXXX predenih kilometara?
i sva slicna pitanja...
BelicaNelica is online now  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 15:51   #2
Kaj nitko nema 1,000cc biciklin?!
BelicaNelica is online now  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 18:51   #3
Ne kužim kaj je tu teško izračunati? Sve imaš na google, al si prelijen
Znaš koliko su gume, kolika je potrošnja goriva, kolike su cijene goriva, cijene dijelova, intervali servisa itd.. Netko će potrošit gume za 5tkm, netko za 15tkm..
Bozy is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 23:36   #4
Ne znam, meni je općenito bezveze pričati o troškovima vožnje motora. Motor mi ne treba, jednostavno mi je sredstvo za neko moje uživanje i tu ne gledam previše novce. Iskreno, ne sjećam se koliko sam platio gume, ne sjećam se ni koliko sam platio tehnički pregled i osiguranje. Potrošnja ovisi o stilu vožnje i samom motociklu, neki troši više a neki manje, ovisi kakav je i koliko ga tjeraš.
Ulje i filteri? Možda 50-70€ dva puta godišnje. Lanac, nekih 200€ ako se dobro sjećam sa lančanicima.

Trenutno je jedina stvar koja me muči to što ne mogu pronaći ljetne rukavice(negdje sam ih ''spremio''), za ostalo me nije briga.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 11:33   #5
Netko troši jedan rezervar mjesečno, netko puni dva puta tjedno. Nekome gume traju 6 mjeseci, nekome 5 sezona. Troškovi će znatno varirati od osobe do osobe čak sa istim motorom.

Za fiksne troškove zovi okolo, konzultiraj servisnu knjigu. Za ove varijabilne procijeni ovisno o svom stilu eksploatacije vozila.
FuzzBall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:09.