Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2014., 22:52   #6421
Ella super ti je dok si na pilulama jer ti one "ugase" jajnikr. A to je prikrivanje problema. Hormonski disbalans ostaje.
Ne nastaje pcos od upale vec zbog hormonsko-metabolickog poremecaja.
Jajnici su povecani na uzv zbog mnogo folikula.

Stitnjacu je utvrdila i ignorirala...da bas ti je super doktorica...
theorema is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 22:54   #6422
Quote:
theorema kaže: Pogledaj post
Moze biti... ali nije 100% sigurno.
Ako zelis bit sigurna ovuliras li, pocni 9 dan ciklusa mjeriti temp ispod jezika u isto vrijeme, ujutro prije dizanja. Mjeri do otprilike 17 dana. Ako primjetis da ti je temp visa od npr 13, 14 dana za oko 0,5° sve je ok.

Ako su ti temp zbrda zdola, nisi ovulirala.
Npr ovulacija
36,2
36,3
36,2
36,1
-----------ovulacija
36,5
36,6
36,7
36,5

Nema ovulacije
36,2
36,3
36,5
36,3
36,3
36,4
36,7
36,2
36,3
36,4
Ili
36,4
36,3
36,4
36,3
36,3
36,3
36,3...

Naravno ako pocnes mjeriti ranije i mjeris duze - stanje ce biti jasnije.. ali ako si lijena ovo je dovoljno.
Mozes potraziti aplikaciju gdje upisujes temp, ona ti odredi jesi li ovulirala
Npr fertilityfriend

Ako ovuliras vjerojatno nemas pcos..bez obzira na sluz.
Ja ovuliram, koristim LH trakice pa znam, a ginekolog mi je rekao na proslom pregledu da imam policisticne jajnike.. Menstruacija mi nikad nije kasnila, uvijek dolazi svaki 28 dana. kako to onda
__________________
.. sunce moje to si ti, dar sa neba najvećii ...

http://lmtf.lilypie.com/LvjGp2.png
shinny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 00:54   #6423
Hmm..neobicno. dijagnoza se inace ne postavlja samo na temelju izgleda jajnika na uzv.
I bolji ginxi razlikuju pco od pcos. Prvo bi bilo policistican izgled jajnika na uzv. Eto taj ciklus se pokrenuo velik broj antralnih folikula (to su mali koji cekaju svoj red). Ako nema hormonalnog problema, ako se normalno odvija komunikacija hipofiza-jajnici, ako nema metabolickog problema, tada se izdvoji vodeci folikul, dodje do ovulacije, a mali folikuli propadaju. Mozda je takav svaki ciklus..mozda je bio samo onaj kad si radila uzv.
Koji dc si radila uzv?
Medjutim kad postoji taj S, sindrom, kombinacija svega i svacega, od cega pola nije ni istrazeno kak spada onda se javljaju izostaci ovulacije, produzeni ciklusi i ostalo veselje... a sve zato jer nema dominantnog folikula. Nego se svih njih 30 gura i guzva...i sami sebi rade nered.

Ja bih rekla da imas pco i da ti je ginx trebal objasniti.

Zadnje uređivanje theorema : 12.08.2014. at 01:04. Reason: tipfeler
theorema is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 01:02   #6424
Narafno moze bit da netko ima sindrom (znaci vise simptoma i poremecaja) ali da redovito ovulira. Zvuci mu SF al valjda moze biti.
U onom postu sam mislila konkretno na slucaj cure..jer je rekla da drugih simptoma nema, osim poneke akne i izostanka eggwhite.
Nek prvo utvrdi ovulaciju, pa ce onda vidit dalje...
Jer moguce je imati ciklus 28 dana bez ovulacije.

Inace kod mene egga ima samo samo samo kad se pikam hormonima. Prije to nikad nisam ni vidla.
Al sam isto tak cula da uopce nije bitno ima li egga vani, jer kod nekih se zadrzava samo unutra.
Pa ti sad znaj...
theorema is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 10:38   #6425
Hvala ti na objašnjenju i pojašnjenju mislim da ću ipak ostavit to ginekologu da to točno utvrdi, jer sve smo mi različite i svačije tijelo drugačije reagira.
Znam da mi je frendica rekla da ona ima baš izražen taj rastezljivi iscjedak za vrijeme ovulacije, a ja to nemam pa ono .

Quote:
theorema kaže: Pogledaj post
Al sam isto tak cula da uopce nije bitno ima li egga vani, jer kod nekih se zadrzava samo unutra.
To npr. nisam znala.

Zadnje uređivanje chica_bomb : 12.08.2014. at 10:44.
chica_bomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 14:54   #6426
Quote:
theorema kaže: Pogledaj post
Hmm..neobicno. dijagnoza se inace ne postavlja samo na temelju izgleda jajnika na uzv.
I bolji ginxi razlikuju pco od pcos. Prvo bi bilo policistican izgled jajnika na uzv. Eto taj ciklus se pokrenuo velik broj antralnih folikula (to su mali koji cekaju svoj red). Ako nema hormonalnog problema, ako se normalno odvija komunikacija hipofiza-jajnici, ako nema metabolickog problema, tada se izdvoji vodeci folikul, dodje do ovulacije, a mali folikuli propadaju. Mozda je takav svaki ciklus..mozda je bio samo onaj kad si radila uzv.
Koji dc si radila uzv?
Medjutim kad postoji taj S, sindrom, kombinacija svega i svacega, od cega pola nije ni istrazeno kak spada onda se javljaju izostaci ovulacije, produzeni ciklusi i ostalo veselje... a sve zato jer nema dominantnog folikula. Nego se svih njih 30 gura i guzva...i sami sebi rade nered.

Ja bih rekla da imas pco i da ti je ginx trebal objasniti.
Zato je i meni bilo cudno, zadnji pregled je bio u 5 mjesecu pri sredini ciklusa, nije nista spominjao, sad je bio 28 dan, tu istu vecer sam dobila, i kaze da imam polic.jajnike. prvo sto me pitao jel imam neredovite menstruacije, a nemam, dakle od prvog dana su tocne kao svicarski sat. Zadnja 4 mjeseca pratim i ovulaciju preko lh trakica, i prema njima ni ona ne izostaje.
__________________
.. sunce moje to si ti, dar sa neba najvećii ...

http://lmtf.lilypie.com/LvjGp2.png
shinny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 13:21   #6427
bok ovako, trebala bi preporuku dobrog privatnog ginekologa u Zagrebu zbog sumnje na pcos
banna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 14:39   #6428
Bilo tko u poliklinici Betaplus. Ja sam osobno kod dr.Dmitrovic
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 15:01   #6429
Imam problem sa prokletim dlačurdama, imam ih posvuda, no tijelo mi i nije neki problem jer se to da depilirat i aj bok. Međutim na licu je malo zeznutija priča, brkovi se isto daju depilirat i njih uklanjam, ali imam dlake i sa strane, ispod zulufa recimo i ispod brade, s njima ne znam što ću Uvjeravaju me da se ne vide ali nije to meni baš normalno, nije da viđam takve žene baš

Sumnjala sam na PCOS i otišla ginekologu, rekla je da su mi jajnici u redu, nemam PCOS, sve super, čak je i PAPA bio uredan.
Menstruacije redovite sa ciklusom otprilike 28 dana, po mojim si menstruacijama možeš sat navijat.
Izvadila sam i hormone, ginekologica me uvjeravala da su dlake normalne i da nema potrebe vadit hormone jer ono, izrazito sam crna pa se i one jače vide i jebiga, ali ukoliko se odlučim da bih bila mirna, neka izvadim DHEAS, testosteron i androstendion. Izvadila ih, i oni normalni, sva tri.

Što da ja radim više? Nikakvih zdravstvenih problema nemam ali me te dlake dovode do očaja.
Šta je to stvarno normalno? Nije vrag da vučem neko talijansko porijeklo, one su kao malo dlakavije i to
WorriedOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 09:34   #6430
Helo

evo sinoć sam i ja ušla u ovu veselu ekipu PCOS žene. Nije neko iznenađenje, ali vjerujem da nije kraj svijeta

Sad moram sve pretrage obaviti i već sad mi je onak muka od pikanja i svega.

Koliko vas je na Glucophage tabletama?
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 17:30   #6431
Ja sam bila na sioforu,al samo pred trudnocu
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 11:26   #6432
Jucer mi je ginekolog dijagnosticirao PCO,
jel mi moze netko objasnit razliku između PCO i PCOS ?
Sestra mi ima PCOS i imala je cistu i morala je na operaciju.
Meni je rekao da moram regulirat tjelesnu tezinu, bavit se sportom i prepisao mi je kontracepcijske pilule da mi se mjesecnina uravnotezi.
Arwen-Undomiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 14:02   #6433
Imam PCOS, “redovite” cikluse (30-36 dana). Do prije 4 mjeseca sam pila kontracepcijske pilule Lyndentte 30 prvenstveno radi reguliranja ciklusa. Naime, cca 15 dan ciklusa bi mi se pojavilo krvarenje koje bi potrajalo do kraja iduće menstruacije. Nakon prestanka uzimanja pilula, 3 mjeseca je sve bilo ok - hormonska slika savršena…međutim, ovaj mjesec mi se ponovno pojavilo to krvarenje. Ima li netko sličnih iskustava? I je li moguće da ima ovulacije dok traje to krvarenje?
malena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 18:12   #6434
Bila bi zahvalna na komentaru za sljedeće nalaze (vađeno 4.dan ciklusa):

LH 7,8 (ref 2,1-10,9)
FSH 8,9 (ref 3,9-8,8)
estradiol 128 (ref 99-448)
DHEA-S 5,4 (0,6-7,2)
androstendion 12,6 (1,7-11,5)
__________________
tražim....
ghanima is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 22:58   #6435
Quote:
ghanima kaže: Pogledaj post
Bila bi zahvalna na komentaru za sljedeće nalaze (vađeno 4.dan ciklusa):

LH 7,8 (ref 2,1-10,9)
FSH 8,9 (ref 3,9-8,8)
estradiol 128 (ref 99-448)
DHEA-S 5,4 (0,6-7,2)
androstendion 12,6 (1,7-11,5)
Meni se cini OK jedino sto ti je androstendion malo povisen. Al to je uglavnom tako kod PCOS-a.

Nego, citala sam neki dan na stranim stranicama (link) kako bi uzrok PCOS-a mogao biti i urođeni nedostatak enzima aromataze koja je bitna za pretvorbu testosterona u estrogen. Navodno se moze testirati i neki gen (CYP19A1) koji uzrokuje nedostatak (ali i visak) aromataze. Kod ljudi koji imaju manjak tog enzima u organizmu, testosteron se ne pretvara u estrogen u dovoljnoj mjeri, pa dolazi do hiperandrogenizma.

Kad gledam sebe, mislim da imam visak testosterona, a manjak estrogena. Visoka sam i cijeli zivot mrsavica, a jela sam uvijek vise od drugih prijateljica. Dosta sam misicava sama po sebi, manje grudi i nikad nisam imala celulita. Ciklus mi je oduvijek produzen (35-40 dana), a znao bi preskociti koji mjesec, npr. u godini dana bih imala 10 ciklusa, a ne 12. Uvijek bi mi folikularna faza ciklusa dugo trajala (dakle, jajnoj stanici bi duze vremena trebalo da sazre, dok mi je lutealna faza uvijek skolski trajala 14 dana). I oduvijek sam bila pojacano dlakava, imam zulufe i bas pojacanu dlakavost s unutarnje strane bedara.

Citala sam i da aromatazu u organizmu potice alkohol, čaj od korijena bijelog božura (white peony ili Pai Mu Tan) i čisti genistein (jedan od fitoestrogena u soji).

Zna li netko od vas nesto vise o tome?
Yamas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 19:49   #6436
Hej, zovem se nikol i imam 18 godina prije godini dana sam saznala da imam policisticne jajnike i imam uzasno neredovite menstruacije.nedavno sam pretrage radila slobodni testosteron mi je povisen estradiol mi je nizak i progesteron mi je nizak.ginekolog mi je dao proveru da dobijem menstruaciju i logest kontracepcijske tablete da pijem 6 do 12 mjeseci.dali je te kontracepcijske uzimao i da li djeluju.
Dali postoji kakav caj ili nesto da se uklone te ciste ?
stojanovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 15:27   #6437
Pozdrav svim curama

nisam često aktivna na forumu ali ovu temu redovito čitam budući da sam i ja bila jedna od vas.
Danas sa ovo odlučila napisati budući da sam primjetila da je sve više mladih cura a i onih starijih koje ginekolozi kljukaju kontracepcijskim pilulama a niti im ne objasne što su to policistični jajnici te zašto takvo što nastaje.
Kao prvo, slažem se da je najveća laž kad vam netko kaže da su policistični jajnici neizlječivi te da se mogu samo držati pod kontrolom kontracepcijskim pilulama. Onda bi to značilo da smo sve mi koje smo se izliječile fenomeni današnjice.

Ne postoji nikakav čarobni lijek (bar ja neznam za njega) samo prijelaz na zdrave životne navike, iako to svi već znamo to je ono najteže.
Ja znam da je to riješenje problema i vjerujem da bi sve cure i žene mogle uspijeti da se potrude.

Realno je da naš način života utječe na našu tijelesnu kemiju i tako je ubiti sami remetimo. Možda se oko nas nalazi puno žena koje imaju još gore navike ali je sa njihovim zdravljem sve uredu. Nažalost ne možemo sve biti te sretnice i sa time se treba pomiriti.


Nije riječ o dijeti niti o gladovanju, ja sam jela koliko god sam htjela, samo ne sve što sam htjela ali i to prestaje biti problem nakon tjedan dana.
Ja sam svoj problem riješila u roku od 2 mjeseca, ali potrebno je promjeniti životne navike za cijeli život ili će se problem opet vratiti. Dopustim si ponekad puno toga ali se držim pod kontrolom jer čim se opustim vidim posljedice.
To je možda najgori dio kad se treba pomiriti sa činjenicom da ćemo trebti paziti na prehranu čitav život.

Sada imam mengu redovno svaki mjesec, lice mi je čisto, kosa ne perem više svakodnevno, nemam nagle promjene raspoloženja niti česte depresije kao nekada. Uz sve te pozitivne stvari uspijela sam skinuti višak kilograma bez da sam se fokusirala na to, već na svoje zdravlje.

Ako netko treba pomoć ili savjet slobodno mi se može javiti

Želim puno sreće svima koje se bore sa tim groznim problemom.
__________________
Većina nas ima tu sreću ili nesreću da gledamo kako se život malo-pomalo troši a da to gotovo i ne primjećujemo.
oragne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 13:37   #6438
Ja nisam savjesna kao Oragne i nasla sam si drugo rjesenje - caj od kadulje

25 godina imam pcos i osim kilaze i izostanka menstruacije nemam ostalih simptoma (dlakavost, bubuljice, psihicki skokovi)
Trudnocu sam ostvarila uz pomoc Mpo

Prije par mjeseci sam i ala ciklus od 65 dana i zavrsila na Duphastonima, opet
I veli mi kolegica da kaj se zajebavam, nek probam caj od kadulje
I slijedeci mjesec na 35 dc popijem ja 3 x dnevno taj caj i navecer procurim
Drugi mjesec pustim do 40 dana, pila sam 2 dana - opet dobila
Zadnji ciklus mi je bio zadnji pokus i isto sam dobila nakon 2 dana pijenja

Eto, nije skupo, zdravije je od pilula u svakom slucaju i meni za sad djeluje
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 14:29   #6439
Hvala na info,jos nisam cula za to
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 15:18   #6440
Ja sam prije 20ak dana počela sa biljnom terapijom svakakvih dodatka i čajeva časne iz posušja. ima stvarni svega: napitak za cirkulaciju, željezo, smreka za ciste, kaktus kapi za čaj, kalcij, čaj... rekli su mi da je dosta djelotvorna terapija, a pije se 3 mjeseca.... javim vam u novoj godini kako je napredovalo i je li bilo djelotvorno... optimistična sam.. s obzirom koliko sam stvari dobila cijena je fenomenalna: 300 kn. kod pokupec čaj, tinktura i kupka su bile toliko....
Jedino je malo teže šta se svi napici piju prije i posli jela, doručka, ručka i večere pa ne znam kako bi to sve pila da otputujem negdje na dan-dva ali nije ni bitno pošto se samo 3 mj.pije....


P.s. cure malo proguglajte kadulju mislim da nije najpametnije "navalit" na nju.... čini mi se da sam nešto negdje o tome čitala
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.