Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2011., 17:48   #641
Quote:
The Perkins kaže: Pogledaj post
Kakve šanse za zaposlenje imaju mlađi ljudi (stranci, naravno) u Švedskoj?
Npr. kao turistički vodiči ili u nekim muzejima i slično... Ako ko zna...

Htjela bi s nekim porazgovarati o Švedskoj i životu u Švedskoj jer bi htjela slijedeće godine upisati skandinavistiku pa ako ću imat tolko sreće na kraju krajeva preseliti tamo...
Pa da znam dal se uopće isplati upisivat tak nešto

Jag är inte säker, men jag tror att det finns en stor möjlighet, kanske genom anslutningar.

Nisam siguran, ali mislim da baš i nema velikih šansi, možda preko veze.
Lent11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 00:14   #642
Quote:
The Perkins kaže: Pogledaj post
Kakve šanse za zaposlenje imaju mlađi ljudi (stranci, naravno) u Švedskoj?
Npr. kao turistički vodiči ili u nekim muzejima i slično... Ako ko zna...

Htjela bi s nekim porazgovarati o Švedskoj i životu u Švedskoj jer bi htjela slijedeće godine upisati skandinavistiku pa ako ću imat tolko sreće na kraju krajeva preseliti tamo...
Pa da znam dal se uopće isplati upisivat tak nešto
to možeš i s nekim drugim faksom raditi...nije nužno da imaš diplomu iz švedskog jer ti oni to tamo ne priznaju kolko sam skužila...rađe upiši nekaj konkretno,a švedski odi učiti u školu stranih jezika ili upiši modul švedskog na filozofskom nakon završetka 1.god studija...tak ću ja napraviti
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 11:49   #643
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
to možeš i s nekim drugim faksom raditi...nije nužno da imaš diplomu iz švedskog jer ti oni to tamo ne priznaju kolko sam skužila...rađe upiši nekaj konkretno,a švedski odi učiti u školu stranih jezika ili upiši modul švedskog na filozofskom nakon završetka 1.god studija...tak ću ja napraviti
Aha... Ma ja sam baš mislila raditi u turizmu ili nešto u vezi muzeja i tak nešto pa ono...
The Perkins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:44   #644
kolike su sanse da ja kao inzenjer gradevine naden posao u Svedskoj? eh da...neman iskustva i mislim da ga necu nikad ni stec u Hrvatskoj s obzirom na situaciju
Svaka informacija je dobrodosla
morfum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:57   #645
Quote:
morfum kaže: Pogledaj post
kolike su sanse da ja kao inzenjer gradevine naden posao u Svedskoj? eh da...neman iskustva i mislim da ga necu nikad ni stec u Hrvatskoj s obzirom na situaciju
Svaka informacija je dobrodosla
Här är två länkar: http://jobs.lovetoknow.com/Jobs_in_Sweden
http://goscandinavia.about.com/od/sw...bsinsweden.htm

Ako ti to može nešto pomoći
Pozdrav
Lent11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 15:21   #646
Quote:
Lent11 kaže: Pogledaj post
Här är två länkar: http://jobs.lovetoknow.com/Jobs_in_Sweden
http://goscandinavia.about.com/od/sw...bsinsweden.htm

Ako ti to može nešto pomoći
Pozdrav
hvala pogledat cu sta se tu nudi Pozdrav
morfum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 15:34   #647
Quote:
morfum kaže: Pogledaj post
kolike su sanse da ja kao inzenjer gradevine naden posao u Svedskoj? eh da...neman iskustva i mislim da ga necu nikad ni stec u Hrvatskoj s obzirom na situaciju
Svaka informacija je dobrodosla
Iskreno receno ne znam zasto bi neko volio raditi u Svedskoj jer je "nesto trulo u drzavi Danskoj" ali savjetovao bih te da pogledas prvenstveno one najvece firme koje grade po Svedskoj:
peab.se
ncc.se
skanska.se

Mozes poslati mail na engleskom jer se svi vise manje sluze dobro tim jezikom.
Sretno
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 15:48   #648
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
Iskreno receno ne znam zasto bi neko volio raditi u Svedskoj jer je "nesto trulo u drzavi Danskoj" ali savjetovao bih te da pogledas prvenstveno one najvece firme koje grade po Svedskoj:
peab.se
ncc.se
skanska.se

Mozes poslati mail na engleskom jer se svi vise manje sluze dobro tim jezikom.
Sretno
hvala na ovim firmama!!takvo nesto san trazia.
a razlozi za svedsku....ima ih poprilicno,a najveci je sta u HR nemogu nac posao u struci,a sve me strah da ako ne pocnem uskoro radit u struci da nikad ni necu,
morfum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 15:52   #649
Quote:
morfum kaže: Pogledaj post
hvala na ovim firmama!!takvo nesto san trazia.
a razlozi za svedsku....ima ih poprilicno,a najveci je sta u HR nemogu nac posao u struci,a sve me strah da ako ne pocnem uskoro radit u struci da nikad ni necu,
pa trazi onda u njemackoj koja je generator EU i gdje se trazi tvoja struka i gdje ces se naraditi a mozes i nesto i zaraditi..u svedskoj ces sve imati od igle do lokomotive, standard ce ti biti na nivou ali neces imati love...jednom godisnje godisnji i to je to..cure s velikim guzicama koje mozes petkom zbartiti ako im platis pivo.. svedjanke su predivne sa 20g..boginje..ali ista ta sa 40g izgleda ko milfaca od 60..ran forest ran
nego sretno i uzmi prvi posao u struci bez obzira na placu..iskustvo moras steci pa makar na papiru
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 16:22   #650
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
pa trazi onda u njemackoj koja je generator EU i gdje se trazi tvoja struka i gdje ces se naraditi a mozes i nesto i zaraditi..u svedskoj ces sve imati od igle do lokomotive, standard ce ti biti na nivou ali neces imati love...jednom godisnje godisnji i to je to..cure s velikim guzicama koje mozes petkom zbartiti ako im platis pivo.. svedjanke su predivne sa 20g..boginje..ali ista ta sa 40g izgleda ko milfaca od 60..ran forest ran
nego sretno i uzmi prvi posao u struci bez obzira na placu..iskustvo moras steci pa makar na papiru
neznan njemacki Znan engleski,talijanski ucin ...al njemacki 0 bodova ...ma uzea bi ja prvi posa u struci bez ikakvih problema,ali nema nista....cak san da oglas na par mista da sam spreman radit free par miseci dok se ne uvjeri poslodavac u moje sposobnosti....ali nista....0 ponuda....kontaktira sam firme sa tom ponudom ali nista....kad nece besplatnog radnika sve ti je jasno koja je situacija...tako da....nemam izbora....trazim druge mogucnosti za rad u struci a jedna od njih je Svedska.
morfum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 16:52   #651
Quote:
morfum kaže: Pogledaj post
neznan njemacki Znan engleski,talijanski ucin ...al njemacki 0 bodova ...ma uzea bi ja prvi posa u struci bez ikakvih problema,ali nema nista....cak san da oglas na par mista da sam spreman radit free par miseci dok se ne uvjeri poslodavac u moje sposobnosti....ali nista....0 ponuda....kontaktira sam firme sa tom ponudom ali nista....kad nece besplatnog radnika sve ti je jasno koja je situacija...tako da....nemam izbora....trazim druge mogucnosti za rad u struci a jedna od njih je Svedska.
Upiši tečaj njemačkog.
Lent11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 18:05   #652
Imam jedno pitanje.. imao kucu u švedskoj.. e sada bi barba od oca trebao prepisat ocu tu kucu jer on vec ima 80god.. dali ce moc dobit papire da je on vlasnik kuce??
Marino15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 18:14   #653
Quote:
marino15 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje.. imao kucu u švedskoj.. e sada bi barba od oca trebao prepisat ocu tu kucu jer on vec ima 80god.. dali ce moc dobit papire da je on vlasnik kuce??
Pitaj na pravu: https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=107
Lent11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 18:22   #654
Quote:
Lent11 kaže: Pogledaj post
Ok
Marino15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 20:05   #655
Quote:
Lent11 kaže: Pogledaj post
Upiši tečaj njemačkog.
Da bi radija na gradilistu u njemackoj moran njemacki poznavat poprilicno dobro (prica san vec sa par nasih firmi) a da bi ga naucija poprilicno dobro triba dosta vrimena...i tako ce onda otic jos 1 god....
morfum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 20:55   #656
Quote:
morfum kaže: Pogledaj post
....cak san da oglas na par mista da sam spreman radit free par miseci dok se ne uvjeri poslodavac u moje sposobnosti....ali nista....0 ponuda....kontaktira sam firme sa tom ponudom ali nista....kad nece besplatnog radnika sve ti je jasno koja je situacija...tako da....nemam izbora....trazim druge mogucnosti za rad u struci a jedna od njih je Svedska.
znas ja te isto ne bih uzeo da radis dzabe..jer kao prvo to pokazuje koliko si ocajan a drugo ko zeli zaposliti jednu ocajnu osobu ..dalje kad bi se saznalo da ti radis dzabe drugi radnici bi se sprdali s tobom..dalje poslodavac ti ne zeli doci u tako neugodnu situaciju da procuri u novine da postoje radnici sa istoka koji rade dzabe ( nismo mi istok mi smo centralna europa reci ce neko..jok bugarska smo mi sine)
trazi i dalje posao..mozda kao tehnicara ili nesto sl. ali moras imati dobar CV po sablonima drzave gdje se trazi.. i ne gubi vrijeme tek tako pokusaj recimo njemacki svaki dan bar malo nauciti (treba vremena ali i kineski se moze nauciti)..
ne mogu ti vise pomoci
no sretno

nego razmisljaj i o tome da ce rvatska putovnica biti komad papira koji ce vrijediti 2013. g
sto se tice gradilista u njemackoj tu se slobodno mozes koristiti (srpsko)hrvatskim
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 21:19   #657
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
znas ja te isto ne bih uzeo da radis dzabe..jer kao prvo to pokazuje koliko si ocajan a drugo ko zeli zaposliti jednu ocajnu osobu ..dalje kad bi se saznalo da ti radis dzabe drugi radnici bi se sprdali s tobom..dalje poslodavac ti ne zeli doci u tako neugodnu situaciju da procuri u novine da postoje radnici sa istoka koji rade dzabe ( nismo mi istok mi smo centralna europa reci ce neko..jok bugarska smo mi sine)
trazi i dalje posao..mozda kao tehnicara ili nesto sl. ali moras imati dobar CV po sablonima drzave gdje se trazi.. i ne gubi vrijeme tek tako pokusaj recimo njemacki svaki dan bar malo nauciti (treba vremena ali i kineski se moze nauciti)..
ne mogu ti vise pomoci
no sretno

nego razmisljaj i o tome da ce rvatska putovnica biti komad papira koji ce vrijediti 2013. g
sto se tice gradilista u njemackoj tu se slobodno mozes koristiti (srpsko)hrvatskim
Kad bi ti ja sad reka koliko mojih kolega u Hr radi dzabe ti bi se iznenadija,a rade dzabe cisto da steknu iskustvo da mogu polagat strucni ispit,koliko njih sebi placa i mirovinsko i zdravstveno poslodavcu cisto radi tog strucnog ispita....
A to da bi se drugi radnici sprdali...ne virujen bas posto pola njih nije dobilo place masu miseci,tako da i oni rade za dzabe,viruj mi u stalnom san kontaktu sa kolegama i znan da je svaki od njih ocajan,jer zivotare radi tog strucnog ispita.To za dzabe sam nudija samo ovde u hr..i ovo sve gori sta san napisa govorin za Hr firme ...vanka ne bi,jer znan da je tamo normalnija situacija.
LJudi imaju averziju prema radnicima bez iskustva ,tj ne zele riskirat ,radije idu na provjerene radnike,zato sam to i nudija...

A to ocajan....koji covik koji zeli raditi,ali bas zeli,nije ocajan ako nemoze nac godinu dana posal u struci...

Hvala na savjetima to za njemacki,eto danas san dogovorija privatne sate njemackog ,ono...isplazti se potrudit. neman sta izgubit..

Odma da recen da nebi bilo zabune ovaj moj post nije napadacki ,samo san ti reka koja je situacija ovde u mojoj bransi , jer svaki dan na svojoj kozi vidim kakvo je stanje.

Pozdrav ,svi savjeti su i dalje dobrodosli

o ovome ja prican....koju placu su ponudili npr ing grad.. ovo je clanak koji je danas izasa
http://danas.net.hr/hrvatska/page/20...3/0157006.html

Zadnje uređivanje morfum : 13.07.2011. at 21:34.
morfum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 21:55   #658





Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 01:26   #659
Ljepotice
Marino15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 06:00   #660
Da imaju iznadprosječan broj ljepotica, nemaju...ali, da imaju iznadprosječan broj plavuša, imaju...bio i vidio, niš posebno

Za sad, Düsseldorf, Njemačka
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.