Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2013., 17:35   #8841
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Uvoznik je Markov trade Čakovec , a ja ja nikad nisam vidio, tu malu, netko je to več tražio po forumu i dučanima i nije našao.

Problem sa večim kotlovima na malim snagama je nastabilno izgaranje sa vlažnim drvima , jednostavno nema energije da se odvija proces izgaranja , zato zagovaram rad sa punom snagom i spremnik topline.

Isto tako kod malih kotlova (i jeftinijih) je manji bunker goriva i nemaš autonomiju .

Pitaj kako se ponaša veliki kotao gad ga se stisne za vrat, najbolji primjer je forumašica "volim bosch "

Nemojte mene više ništa pitati ona je apsolvirala kotlove i dimnjake
vidim na proskektu markov trade da im ultimica od 16, čak ima i cijena. Cijene su velike, ali reklamiraju neki popust od 30 posto. Ako je tako onda bi to moglo biti prihvatljivo. Znači solid 2000 b je oko 9 tisuća i sa 30 posto bi bilo oko 6. Mala ultimica je 7 600, a sa popustom bi onda bila oko 5 300 kuna. Da li daju taj popust? Ima li tko iskustva sa time? Ima li netko da je kupovao pa zna cijenu? Kad bi bilo da je solid 2000 b od 32 oko 6000 kuna , a ultimica II od 16 oko 5300 što bi meni bolje bilo uzeti ramzay?
domsar is offline  
Old 24.01.2013., 17:38   #8842
Quote:
ložim bosch kaže: Pogledaj post
ma šta da ne raspravljamo,uvale u takve dućane polupismene švrake koja nije drveta iscipanog u životu vidila i ona će nešto tamo kakav bosch,e da mi je se dostrit pa da je ja pitam na kojem principu uopće rade kotlovi koje je njena iskusna malenkost predložila mislim da bi rekla najbolje da pitate kolegu jer ona je tu samo ukras...
Ma to sam samo onako usput spomenuo odnosno bilo mi je smiješno nakon čitanja ovog foruma da trgovkinja navali toliko da je viadrus najbolji. Došlo mi se smijati.
domsar is offline  
Old 24.01.2013., 17:55   #8843
Quote:
domsar kaže: Pogledaj post
Ma to sam samo onako usput spomenuo odnosno bilo mi je smiješno nakon čitanja ovog foruma da trgovkinja navali toliko da je viadrus najbolji. Došlo mi se smijati.
e za to ne volin ni trgovce ni meštre
prvi ne znaju šta prodaju adrugi ne znaju napravit ono za šta su navodno stručni jer je meni moj govorio MA NIJE DO DIMNJAKA GARANT JA TI KAŽEN KUPI VEEEENTIL MAMICU MU JAREĆU ETO VIDIŠ DA JE DO DIMNJAKA, USPUT BUDI REČENO NEMA OTAD NI NJEGA NI VENTILA MOGLA SAN KREPAT OD LEDA PO NJEMU
ložim bosch is offline  
Old 24.01.2013., 18:07   #8844
Quote:
ložim bosch kaže: Pogledaj post
e za to ne volin ni trgovce ni meštre
prvi ne znaju šta prodaju adrugi ne znaju napravit ono za šta su navodno stručni jer je meni moj govorio MA NIJE DO DIMNJAKA GARANT JA TI KAŽEN KUPI VEEEENTIL MAMICU MU JAREĆU ETO VIDIŠ DA JE DO DIMNJAKA, USPUT BUDI REČENO NEMA OTAD NI NJEGA NI VENTILA MOGLA SAN KREPAT OD LEDA PO NJEMU
Pa gospodjice jos da ugradite taj ventil (mis) onda bi to bilo puno bolje za dugotrajnost vaseg kotla.
silvester2 is offline  
Old 24.01.2013., 18:18   #8845
Quote:
silvester2 kaže: Pogledaj post
Pa gospodjice jos da ugradite taj ventil (mis) onda bi to bilo puno bolje za dugotrajnost vaseg kotla.
ja sam gospođa i da,znam da je poželjno imati miš ventil troputni jeliti, al pošto mi tata nije sanader a nije ni muž ja san gledala kako ostat živ ove zime
i šta gospon silvester da san ga ugradila a u dimnjaku gnjezdo od vrebaca,koje katran oblipio i moglo je poslužit ko topovsko punjenje puno bi mi pomoglo a za dugotrajnost mog kotla su poželjna i skroooz suha drva i pufer al kako ni to neman iden tren doli utrnit vatru u kotlu tako ce bit najjjjdugotrajnije
ložim bosch is offline  
Old 24.01.2013., 19:04   #8846
Quote:
domsar kaže: Pogledaj post
Znači bolje je bosch 2000 b sa 32 kw.Već si mi rekao da ne moram imati puffer iako bi bilo bolje. Nisi mi odgovorio da li će biti problem sa cmoljenjem zbog toga što je meni dovoljno 18 kw. Hoće li biti cmoljenja? Što je sa tim viškom snage? Volim bosch pomozi i ti?
ajde volim bosch uključi se i ti. Pokaži zašto voliš bosch
domsar is offline  
Old 24.01.2013., 19:52   #8847
Quote:
ložim bosch kaže: Pogledaj post
ja sam gospođa i da,znam da je poželjno imati miš ventil troputni jeliti, al pošto mi tata nije sanader a nije ni muž ja san gledala kako ostat živ ove zime
i šta gospon silvester da san ga ugradila a u dimnjaku gnjezdo od vrebaca,koje katran oblipio i moglo je poslužit ko topovsko punjenje puno bi mi pomoglo a za dugotrajnost mog kotla su poželjna i skroooz suha drva i pufer al kako ni to neman iden tren doli utrnit vatru u kotlu tako ce bit najjjjdugotrajnije
Svaka čast. Dobro si mu rekla. Nerviraju me ti majstori koji kad nešto ode onda ti kažu da kupiš ovaj ili onaj dio a onda ako to nije onda kažu kupi nešto drugo. Kad sve promijene i dalje ne valja onda ti kažu, a to ne može bolje i nešto je drugo krivo. A misle da se mi valjamo u novcima pa možemo kupiti sve živo. Budi pravi majstor pa popravi nešto, daj ljudima savjet da uštede i dobiju neku kvalitetu za što manje novaca. Koji ti bosch imaš? Iskustva? Cijena?
domsar is offline  
Old 24.01.2013., 19:59   #8848
Imam neobican problem sa grijanjem. Normalan pritisak je 1.2 bar u hladnom stanju. Pritisak zna otici do 1.4 bar kada temperatura ode na cca 70 C. Danas sam primijetio da kada je temperatura polaza bila 40 C a povrata 30 C pritisak je pao na 0.8 bar a zatim na 0.6 bar. Sada je temperatura polaza 30 C a povrata 24 C. Pritisak je se vratio na 1.2 bara. Sto bi to moglo biti? Nije ovo prvi puta da se to dogadja.
johhny45 is offline  
Old 24.01.2013., 20:13   #8849
Ima li netko ikakvh iskustava sa Terma Solidmaster kotao sa ventilatorom??
yamaman is offline  
Old 24.01.2013., 20:24   #8850
Quote:
domsar kaže: Pogledaj post
Svaka čast. Dobro si mu rekla. Nerviraju me ti majstori koji kad nešto ode onda ti kažu da kupiš ovaj ili onaj dio a onda ako to nije onda kažu kupi nešto drugo. Kad sve promijene i dalje ne valja onda ti kažu, a to ne može bolje i nešto je drugo krivo. A misle da se mi valjamo u novcima pa možemo kupiti sve živo. Budi pravi majstor pa popravi nešto, daj ljudima savjet da uštede i dobiju neku kvalitetu za što manje novaca. Koji ti bosch imaš? Iskustva? Cijena?
jel tako,ja mogu svakog razumit al kad meni ramzay NIJE reka TRIBA ti miš onda nema priše
slusaj,nisan ja neki znalac al kažen ti da je bosch dobar,trpi svasta
u mene je 2000b k32-1sw62,sve skupa s mestron me izaslo 10000 al na american na godinu dana,tu mi je amo reć izaša u susreti taj trošak dilin popola sa muževom sestrom koja zivi u prizemlju pa je podnošljivo inače ne znan kako bi jer kao i ti iman dva ogromna kredita al mislin da nas je velika većina u sličnoj situaciji
koliko imaš kvadrata
ložim bosch is offline  
Old 24.01.2013., 20:36   #8851
Quote:
yamaman kaže: Pogledaj post
Ima li netko ikakvh iskustava sa Terma Solidmaster kotao sa ventilatorom??
e to je triba bit moj prvi izbor al nakraju odustala termasolid max-kotao od lijevanog zeljeza onaj od 30kw je oko 8000 kunića sa sigurnosnim izmjenjivačem topline aonaj od 33kw koji ima ventilator oko 9000,čini mi se naša proizvodnja po uzoru na buderus malo priskupo jer mi prodavač kaže da su novi i da ne zna kakva su iskustva i da činio mi se prešminkerski jer ima digitalni display
MA USTVARI IZGEDOM JE ISTI KO BUDERUS LOGANO AL DRUGE BOJE
ZABORAVI REĆ TO SU CIJENE BEZ MEŠTROVIH RUKU
ložim bosch is offline  
Old 24.01.2013., 20:44   #8852
Quote:
ložim bosch kaže: Pogledaj post
jel tako,ja mogu svakog razumit al kad meni ramzay NIJE reka TRIBA ti miš onda nema priše
slusaj,nisan ja neki znalac al kažen ti da je bosch dobar,trpi svasta
u mene je 2000b k32-1sw62,sve skupa s mestron me izaslo 10000 al na american na godinu dana,tu mi je amo reć izaša u susreti taj trošak dilin popola sa muževom sestrom koja zivi u prizemlju pa je podnošljivo inače ne znan kako bi jer kao i ti iman dva ogromna kredita al mislin da nas je velika većina u sličnoj situaciji
koliko imaš kvadrata
oko sto kvadrata. tribalo bi mi od 18 do 20 kw. zato se mislim za ultimu od 16 kw. dosta je jeftinija
domsar is offline  
Old 24.01.2013., 20:47   #8853
Ako ti treba 18-20 Kw onda ti baš nebih preporučio ultimu od 16 kw. Pa tih 16 kw je nazivna tj maksimalna snaga, a i to je premalo. Bojim se da ćeš ložiti ko lokomotivu, a grijati se ko eskimi.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 24.01.2013., 21:00   #8854
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ako ti treba 18-20 Kw onda ti baš nebih preporučio ultimu od 16 kw. Pa tih 16 kw je nazivna tj maksimalna snaga, a i to je premalo. Bojim se da ćeš ložiti ko lokomotivu, a grijati se ko eskimi.
BOSCH 2000 B kakv je kupila " volim Bosch "je po mnogim parametrima bolji , ima dosta šamota u komorama izgaranja ,i ima bolje izgaranje teveči stupanj djelovanja od ULTIME.

Nedostatak- loži se odozgor pa treba malo gimnastike, treba bolji dimnjak ali vidimo da radi dobro i sa 7 m.

Ultima je klasični kotao , loži se sa prednje strane, varijanta za Balkan nema grama šamota u sebi , a varijanta za EU ima.

Prema mom iskustvu 2000 B može raditi sa 10 kilovata snage , dok ULTIMA teško da može raditi sa tim režimom.

Pogledati postove na strani 414 pa dalje kad smo spašavali "volim Bosch", ima slika i presjeka kroz kotao.
ramzay is offline  
Old 24.01.2013., 21:08   #8855
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ako ti treba 18-20 Kw onda ti baš nebih preporučio ultimu od 16 kw. Pa tih 16 kw je nazivna tj maksimalna snaga, a i to je premalo. Bojim se da ćeš ložiti ko lokomotivu, a grijati se ko eskimi.
A ne znam. imas pravo. mozda bolje uzeti malo jaci
domsar is offline  
Old 24.01.2013., 21:09   #8856
[QUOTE=domsar;43293866]oko sto kvadrata. tribalo bi mi od 18 do 20 kw. zato se mislim za ultimu od 16 kw. dosta je jeftinija[/QU
mislim da je moj od 28 kw,kerbi ti dobro kaže bit će ti primal ta od 16.imas li izolaciju,kakvi prozori?jer ja izolacije neman a kad je stavin bit će stirpor 5 sa silikatnom žbukom pa su mi neki govorili da je to previse kilovata jer će kasnije izolacija činit svoje a peć da cu morat zagušivat
A GDJE JE NESTAO RAMZAY,GDJE SE SKRIVA?
JAAAAVI SE
ložim bosch is offline  
Old 24.01.2013., 21:18   #8857
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
BOSCH 2000 B kakv je kupila " volim Bosch "je po mnogim parametrima bolji , ima dosta šamota u komorama izgaranja ,i ima bolje izgaranje teveči stupanj djelovanja od ULTIME.

Nedostatak- loži se odozgor pa treba malo gimnastike, treba bolji dimnjak ali vidimo da radi dobro i sa 7 m.

Ultima je klasični kotao , loži se sa prednje strane, varijanta za Balkan nema grama šamota u sebi , a varijanta za EU ima.

Prema mom iskustvu 2000 B može raditi sa 10 kilovata snage , dok ULTIMA teško da može raditi sa tim režimom.

Pogledati postove na strani 414 pa dalje kad smo spašavali "volim Bosch", ima slika i presjeka kroz kotao.
spašavali i spasili
ložim bosch,ložim bosch al nek ti bude jer isto tako ga i volim
a najbolje od svega je kad ja sađem doli a ono milimetar žara jer niko ne gleda moj kotlić sem mene i mm,a ja ubacin svoju bukvicu sa više od 22posto vlage i ona to zakuri ko blesava,brže bolje digne sa 60na 65 e onda ja sidnen isprid nje i divin joj se
baš je volin,šta sad?nEMOJ se misliti UZMI BOSCH,UZMI BOSCH!
ložim bosch is offline  
Old 24.01.2013., 21:25   #8858
Ponavljam pitanje. Vidim da je gosn. Ramzey preskocio, ne vidjevsi ga ili mozda zeli malo da promucka o ovome. Unaprijed zahvalan na pomoci.

Imam neobican problem sa grijanjem. Normalan pritisak je 1.2 bar u hladnom stanju. Pritisak zna otici do 1.4 bar kada temperatura ode na cca 70 C. Danas sam primijetio da kada je temperatura polaza bila 40 C a povrata 30 C pritisak je pao na 0.8 bar a zatim na 0.6 bar. Sada je temperatura polaza 30 C a povrata 24 C. Pritisak je se vratio na 1.2 bara. Sto bi to moglo biti? Nije ovo prvi puta da se to dogadja.
johhny45 is offline  
Old 24.01.2013., 21:31   #8859
Quote:
ložim bosch kaže: Pogledaj post
spašavali i spasili
ložim bosch,ložim bosch al nek ti bude jer isto tako ga i volim
a najbolje od svega je kad ja sađem doli a ono milimetar žara jer niko ne gleda moj kotlić sem mene i mm,a ja ubacin svoju bukvicu sa više od 22posto vlage i ona to zakuri ko blesava,brže bolje digne sa 60na 65 e onda ja sidnen isprid nje i divin joj se
baš je volin,šta sad?nEMOJ se misliti UZMI BOSCH,UZMI BOSCH!
ma meni nije problem malo snage nego visak kod boscha i sto sa tim viskom. a ramzay se ne javlja sto sa tim viskom. i jos kaze ona moze raditi sa 10 kw. a ja ionako imam viska snage. moja kuca je prizemnica od sto kvadrata i ima izolaciju krova i podloge novu pvc stolariju a planiram staviti i stiropor. i to je dalmacija. tebi je drugacije. ti imas ipak dva kata
domsar is offline  
Old 24.01.2013., 21:59   #8860
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
BOSCH 2000 B kakv je kupila " volim Bosch "je po mnogim parametrima bolji , ima dosta šamota u komorama izgaranja ,i ima bolje izgaranje teveči stupanj djelovanja od ULTIME.

Nedostatak- loži se odozgor pa treba malo gimnastike, treba bolji dimnjak ali vidimo da radi dobro i sa 7 m.

Ultima je klasični kotao , loži se sa prednje strane, varijanta za Balkan nema grama šamota u sebi , a varijanta za EU ima.

Prema mom iskustvu 2000 B može raditi sa 10 kilovata snage , dok ULTIMA teško da može raditi sa tim režimom.

Pogledati postove na strani 414 pa dalje kad smo spašavali "volim Bosch", ima slika i presjeka kroz kotao.
Ložim bosch ima dva kata i sličnu izolaciju kao ja. Da sam u njenoj situaciji ne bi se mislio. Nisi mi odgovorio što sa onim viškom snage (32 kw), a meni kad stavim stiropor će biti previše i 17 kw
domsar is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:42.