Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2011., 18:01   #4781
Draga Branislava,
vidim da si se bome napatila. Razumljivo sto se osjecas svakakvo i nikakvo, jer takva veza iscrpi covjeka do koske. Zamisli svaki trenutak zivota razmisljati da li je ono sto radis ok ili nije i ako nije zasto nije, a ako jeste zasto jeste ili mozda ipak nije, zavisno od trenutka, raspolozenja... Em se moras preispitati svaki put prije nego udahnes, dok udises, i nakon sto izdahnes... I taman kad mislis da je sve ok, nema nista ni tu ni tamo, nisi nista napravila, nisi napravila nesto ni sto bi se moglo pogresno protumaciti... e, sipak! opet ima nesto!
Tesko ti je jer si bila s njim godinu dana. Ali posto ste imali vezu na daljinu, zapitaj se koliko ste zaista dobrog vremena proveli zajedno, a koliko se toga svodilo na pusta opravdanja! I sama si rekla da si osjecala gusenom. Koliko je to ljubav, a koliko navika, a koliko strah jer si izgubila drustvo i sada valja sve ispocetka. Vjeruj mi, godina dana nije tako dugo vremena za "izgubit" u vezi. Znas sto je gore? Godina i dan, dva, tri... svaki dan koji dodatno provedes s njim. Zamisli kad tako popizdi i izvrijedja te preko telefona, sto mislis, sto bi/ ili ne bi bio u stanju napraviti da zivite zajedno, u takvim trenucima? Posesivan je do te mjere vec u prvoj godini, a takve stvari uvijek idu samo gore s vremenom, dakle... ako mislis daje ovo lose, s vremenom ce ti biti jos gore, ako to uopce mozes zamisliti. Ako ne mozes, procitaj malo ovdje po forumu sto je proslo ili prolazi dosta nas koje nismo imale snage vidjeti te znakove ili ih sebi priznati kao takve i djelovati shodno tome.
Jedino sto mogu reci je da si post stavila na pravilnu temu "Znakovi koje ste ignorirali na pocetku posesivne veze"! E, ono sto si ti opisala je upravo to!
Sto cekas? Bjezi!
Seamaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 19:11   #4782
Hvala na podršci vi prekrasni ljudi.. Upravo to mi se i dešavalo, neću zaboraviti period prošle godine na proljeće, život mi se doslovno sveo na odlazak na faks - dolazak na net, kad god bih morala napraviti nešto "izvan dnevnog plana", morala bih to odmah javljati, ali nije to bilo javljanje pa da se nakon toga priča normalno nastavi kad bih došla doma već bi svaki takav izlazak bio popraćen policijskim izvještajem- kad, kako i zašto. Na prste jedne ruke mogu izbrojati koliko puta sam izašla van, i svakog puta bi se posvađali idući dan. Nikad to nije bilo zato jer sam ja izašla van (kako je on to rekao), već iz nekih drugih razloga.. Da li se radi o njegovom manjku samopouzdanja, da li sam ja dala povod da mi na čelu piše "drolja si, prevarit ćeš ga", milijun pitanja imam u glavi.. ali u sve to vrijeme, ni pomislila nisam da bi mogla biti s drugim muškarcem!
Iskrivile su mi vrijednosti, izgubila sam kontakt sa mnogo ljudi, srećom - oni pravi su još uvijek tu, ali imala sam faze kad sam izbjegavala ići do grada (nesvjesno sam sama sebi nametnula da bi mu to moglo zasmetati), jer on mi nikad ne bi direktno rekao da mu nešto smeta, ali bi mi to pokazao na duplo gori indirektniji način..

I sad sam se nasmijala, jer se ko freak prisjećam svih situacija koje su nam se dešavale i koje sam ja uzimala zdravo za gotovo.. kupali smo se ovo ljeto, na plaži petero ljudi skupa sa nama, i meni se malo dignuo gornji dio badića i on je na to doslovce poludio, lupio od vodu bijesno i neku psovku nabacio.. Meni je to tad bilo smiješno jer ga nikad nisam vidjela da psuje, ali zar je moguće da je on stvarno bio bijesan na to!! cure, jel se ovo i vama dešava, i je li ovo normalna reakcija? Što više razmišljam, to mi je gore!

Žao mi je jer sam mu pričala apsolutno sve o prijateljicama, pričala bi kad bi se jedna napila, kad bi druga upoznala tipa vani, kad bi treća rekla nešto za njega.. iz svega toga nastale su etikete: drolja, pijandura, lažljivica.. nije ni čudo kakva si ti, kad se sa takvima družiš..

On se sad ne javlja, jer je u svom filmu, uvjeren da sam ja radila nešto iza njegovih leđa, i samo se nadam da mi se više (još neko vrijeme) neće javljati jer da mi se javi sad bojim se da bi bila preslaba suprostaviti se!!

Trebam vremena..

Seamaiden, pročitala sam tvoje postove i vidim da si ti u puno goroj situaciji od mene.. ako ništa, ja sve mogu od** i početi novi život jer znam da nema šanse da ga sretnem na ulici.. tebi je puno gore i zato te držim za ruku jako!

Istina je ovo što si rekla, može biti puno gore.. vjerojatno bih i ja doživjela ovo što si i ti da se ovo nastavilo, a možda i prije da nije bila veza na daljinu..
Pokušavam iz svog obzora maknuti idealnu sliku njega i "svega našega", ali kolebam se, najgora mi je upravo ta navika i osjećaj da ga više nema.. ne mogu si utuviti u glavu da si nećemo čestitati Novu Godinu i provesti je zajedno, da mi neće čestitati rođendan uskoro, bojim se samoće najviše od svega...

Hvala na podršci vi prekrasni ljudi.. Upravo to mi se i dešavalo, neću zaboraviti period prošle godine na proljeće, život mi se doslovno sveo na odlazak na faks - dolazak na net, kad god bih morala napraviti nešto "izvan dnevnog plana", morala bih to odmah javljati, ali nije to bilo javljanje pa da se nakon toga priča normalno nastavi kad bih došla doma već bi svaki takav izlazak bio popraćen policijskim izvještajem- kad, kako i zašto. Na prste jedne ruke mogu izbrojati koliko puta sam izašla van, i svakog puta bi se posvađali idući dan. Nikad to nije bilo zato jer sam ja izašla van (kako je on to rekao), već iz nekih drugih razloga.. Da li se radi o njegovom manjku samopouzdanja, da li sam ja dala povod da mi na čelu piše "drolja si, prevarit ćeš ga", milijun pitanja imam u glavi.. ali u sve to vrijeme, ni pomislila nisam da bi mogla biti s drugim muškarcem!
Iskrivile su mi vrijednosti, izgubila sam kontakt sa mnogo ljudi, srećom - oni pravi su još uvijek tu, ali imala sam faze kad sam izbjegavala ići do grada (nesvjesno sam sama sebi nametnula da bi mu to moglo zasmetati), jer on mi nikad ne bi direktno rekao da mu nešto smeta, ali bi mi to pokazao na duplo gori indirektniji način..

I sad sam se nasmijala, jer se ko freak prisjećam svih situacija koje su nam se dešavale i koje sam ja uzimala zdravo za gotovo.. kupali smo se ovo ljeto, na plaži petero ljudi skupa sa nama, i meni se malo dignuo gornji dio badića i on je na to doslovce poludio, lupio od vodu bijesno i neku psovku nabacio.. Meni je to tad bilo smiješno jer ga nikad nisam vidjela da psuje, ali zar je moguće da je on stvarno bio bijesan na to!! cure, jel se ovo i vama dešava, i je li ovo normalna reakcija? Što više razmišljam, to mi je gore!

Žao mi je jer sam mu pričala apsolutno sve o prijateljicama, pričala bi kad bi se jedna napila, kad bi druga upoznala tipa vani, kad bi treća rekla nešto za njega.. iz svega toga nastale su etikete: drolja, pijandura, lažljivica.. nije ni čudo kakva si ti, kad se sa takvima družiš..

On se sad ne javlja, jer je u svom filmu, uvjeren da sam ja radila nešto iza njegovih leđa, i samo se nadam da mi se više (još neko vrijeme) neće javljati jer da mi se javi sad bojim se da bi bila preslaba suprostaviti se!!

Trebam vremena..

Zadnje uređivanje Teta2U : 29.12.2011. at 20:12. Reason: NE ŠTANCAJ POSTOVE!!! editiraj već objavljeni post
branislava89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 01:07   #4783
ja sam prije odprilike god dana izašla iz jedne veze koja je po mom sadašnjem mišljenju bila jako posesivna, puna ljubomore i omalovažavanja...
prilično sam mlada, a on je bio stariji (6 godina stariji)
tada mi je pasala njegova pažnja, auto, pokloni
bio je neki polu kriminalac, sa sumnjivim društvom i prijateljima koji izgledali kao da su jučer izašli iz zatvora
i sad se pitam koji mi je vrag bio
nakon nekog vremena počeli su ljubomorni ispadi, nije me puštao da se nalazim sa svojim društvom, stalno je slao poruke mojim prijateljicama i ispitivao dali ga varam, dali ga volim...
ja mlada i naivna nisam to sve shvačala ozbiljno
kad bi mi prekipilo i kad bi se posvađali redovito smo prekidali nakon čega je on uvijek dolazio s poklonima, isprikama i izljevima ljubavi..
kada je stvar prešla svaku mjeru rekla sam mu da mi je dosta, da prekidamo nakon čega je on rekao "ti znaš s kim se ja družim, ne možeš me ostaviti, ja mogu skupiti ekipu, izj**at čemo te i baciti u dunav"
naravno nisam ostavila sve na tome, obratila sam se starijoj odrasloj osobi kojoj sam vjerovala i sve se nekako riješilo ali dosta mi je vremena trebalo da bi počela u potpunosti vjerovati novom dečku i puno mi je duže trebalo da se zaljubim
__________________
*My soul is painted like the wings of butterflies, fairy tales of yesterday, will grow but never die. I can fly, my friends!*
Dorchy:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 13:20   #4784
I Branislava? Ima li sto novoga? Nadam se da je on jos uvijek u svom filmu i da se ne javlja, da si se lijepo provela za NG negdje drugdje s nekim dragim ljudima.
I ja pocinjem novi zivot. Polako... Kao lijeceni alkoholicar sam: one day at the time.
Seamaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 18:06   #4785
Čitam ove vaše tužne priče i u njima nalazim svoju dragu prijateljicu... Ona je nažalost već zaglibila u brak sa takvim likom ( 6 god ). Ne poznajem je dugo,ali otvoreno razgovaramo. Ispričala mi je svoju situaciju,od nabijanja glavom o zid zbog nezačinjene salate (!?),do provjera na mob,mail,face...zabrana kava..itd..itd.. Meni koja sam u vezi 10 god,takve stvari je bilo jako teško shvatit. Ja odem van kad hoću,vratim se kad hoću...a jedino pitanje koje me doma dočeka je "jel bilo dobro vani?"

Jako bi joj htjela pomoći,ali ne znam na koji nacin
Svjesna sam toga da se na razvod nije lako odlučiti,i da to nije ugodno prolaziti,a osim toga ne želim kasnije biti kriva za ništa..al srce me boli kad slušam šta sve prolazi
Aurellia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 15:43   #4786
misla sam otvorit potpuno novu temu, ali ipak cu vas ovdje pitati za mišljenje, jer sam već i pisala ovdje o problemima u svojoj vezi, koji se nazalost mogu staviti u ovu grupaciju.

ovo je sad jedna crtica samo koja se desila jucer, pa me zanima koje je vase misljenje o tome, i sto sad?
jucer smo se posvađali jer je on opet počeo halucinirati kako ga ja ne volim i kako su svi drugi vazniji od njega, tako je svađa počela, na kraju sam se ja histercino derala u autu da ne mogu vise biti svaki dan na rubu zivaca i da cu puknuti, ne mogu svaki dan se zbog neceg opravdavat i slusat njegovo nezadovosljtvo sa mnom. On je na to meni rekao da sam ja na rubu zivaca zbog svoje oholosti i obijesti, na što se meni pamet oduzela, i rekla sam mu da se gubi van, ispsovala sam mu sve čeg sam se sjetila, i na to je on mene u bijesu, pljuno! znaci pljuno me u lice, što je meni iskreno najveće ponizenje za ikoga! bili smo jako malo udaljeni jedan od drugoga, i posteno se iscijedilo po meni sva ta izlučevina njegova, da bi me nakon toga primio za vrat, sto je trajalo nekolicinu sekundi, a njegova se slina i dalje cijedila po meni. nakon tog me pustio bacio je moj kljuc, strgao privjesak na kljucu i lupio o retrovizor, i ja sam zatvorila vrata i otišla.

od tada he poslao dvije poruke, u kojima je pisalo da ja njemu vise nikada ne kazem volim te, niti bilo sta ljepo, jer je to sve laz iz mojih usta. Što je mene iznenadilo da nije niti jednom rekao da mu je zao ili da nije bilo u redu sto me pljuno.
Sad, kako ja to gledam, znam da mu nisam trebela sve ispsovat i da mu nisam trebala rec marš niti da se gubi jer je to jednostavno nekulturno i ružno i znak ne poštovanja, ali zar je to stvarno za vrijedilo pljuvačku u facu?
Ledollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 16:41   #4787
Ledollina,
to je pocetak. Ne, nije u redu nekoga izpsovati i biti nekulturan, ali ne mozemo ni ici okolo i pljuvat i hvatat za vrat ljude koji su nekulturni prema nama! Mogao je otici ili za uzvrat biti nekulturan prema tebi, ne? No, on je izabrao opciju hvatanja za vrat, u kojoj ti njemu ne mozes parirati.
Cinjenica da mu se nije ni palo na pamet ispricati ti sve govori.
Budi pametna...
Seamaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 17:17   #4788
ma stvar je ta, da je takvo moje nekontrolirano ponasanje, s tim histericnim napadajima i ruznim rijecima, zapravo krenulo od njega, jer tek kad smo se u poznali, kad su krenule prve svađe, on je bio taj koji je govorio ružne rijeci i uvrede, i ne samo psovke, jer nekada to izleti i automatski, vec neke osobne uvrede, i okretanje onih stvari koje sam ja njemu rekla u povjerenju kao uvredu, tu sam se ja nazalost naucila da i ja tako onda mogu, jer se jednostavno ne mogu kontrolirati zbog svakodnevnog maltretiranja.

neprodje dan da on ne nazove svakih pol sata/ sat vremena, ne prodje dan da on ne nadje razlog zasto nesto ne valja, nedavno mi je prigovarao zasto idem s frendicom na kavu i uredim se. znaci obukla sam tuniku i tajice, i on se uvrijedio i smatrao cudnim to sto se ja sminkam i uređujem za kavu jer se ja oci svima svidjeti. sta??!! i bilo mu je cudno sto sam 3 sata na kavi.
i svaki puta kad idem s bilo kim na kavu (to su samo zenske osobe, muske ne dolazi u obzir) iako ga zovem i pricamo do onog kad ja ne dodjem do doticne frendice s kojom se nalazim, moram mu obavezno u roku 10 minuta javit di sam sjela s njom. i naravno moram se javljat bar 2/3 porukama, ako sam duze od dva sata na kavi.
ne smijem ic van s curama, al ne da ne smijem, jer nikad on meni nije rekao da ne smijem kako on to tako meni kaze jel, vec je znao uvijek naci razlog zasto ja ne valjam ako odem van ili zasto ne valja da odem van, ili da jednostavno izaberem on ili izlazak kad je bio jako ljut.
tako da ja da izbjegnem probleme nisam bila vani od kad smo zajedno bez njega!
znao me par puta kad bi otisla na faks,kolokvij ili na kavu s frendicama optuzit da lazem da idem tamo. da sam negdje drugdje. provodimo vrijeme od 0-24 zajedno! cujemo se svakih sat vremena pozivima porukama, mozda i cesce, vidimo se svaki dan po najmanje 4/5 sati , a nekada i cjelodnevno i on meni i dalje upada na fejs i mail da provjeri jer ja lazem i muljam.
cesto me optuzuje da lazem od kad otvorim oci dok ne idem spavati, a ja ne znam zasto. ako mu ne kazem dovoljno uvjerljivo ili dovoljan broj puta volim te ili nesto ljepo, on se na ljuti, napravi problem i svađu i svali sve na mene, i napadne me da ja njega ne volim, da sam hladna i takve slicne stvari.
Ledollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 15:29   #4789
Quote:
Aurellia kaže: Pogledaj post
Čitam ove vaše tužne priče i u njima nalazim svoju dragu prijateljicu... Ona je nažalost već zaglibila u brak sa takvim likom ( 6 god ). Ne poznajem je dugo,ali otvoreno razgovaramo. Ispričala mi je svoju situaciju,od nabijanja glavom o zid zbog nezačinjene salate (!?),do provjera na mob,mail,face...zabrana kava..itd..itd.. Meni koja sam u vezi 10 god,takve stvari je bilo jako teško shvatit. Ja odem van kad hoću,vratim se kad hoću...a jedino pitanje koje me doma dočeka je "jel bilo dobro vani?"

Jako bi joj htjela pomoći,ali ne znam na koji nacin
Svjesna sam toga da se na razvod nije lako odlučiti,i da to nije ugodno prolaziti,a osim toga ne želim kasnije biti kriva za ništa..al srce me boli kad slušam šta sve prolazi
imam i ja takvu jednu prijateljicu. tj. barem sam ju imala dok me nije počela zaboravljati zbog tog njenog nasilnika. u vezi su već godinu i pol, a svoju nasilnu stranu počeo je pokazivati već u 3.mjesecu veze. svaki dan, nakon njihova sastanka dolazila je u plavicama..kaže nije on tako mislio. stvar je u tome da lik poludi ako ona ne dođe do njega i poljubi ga kad ON to želi, a to se najčešće događa kada su sa većom skupinom ljudi. jednom prilikom smo se tako okupili i sve je bilo super dok on nije počeo sa svojim ispadima. šetali smo ulicom i tako malo pili jer je bila neka fešta, ona nije hodala pored njega i on je onak ladno njoj viknio dođi vamo...ona nije htjela i lik je toliko poživčanio da ju je kasnije počeo hvatati za ruke na onaj način kad nekom pokušavaš slomiti ruku, nakon čeg ju je uhvatio za vrat, onako malo čvršće i rekao: da smo sami vrat bi ti polomio (?????????) sva sreća pa joj je brat bio tad s njom i ja jer smo nekako uspjeli smiriti dečka. i onda opet nakon pola sata je počeo histerizirati kad sam ja prolila namjerno rakiju da više ne pije. zamalo je i mene napao. tad sam toliko pobijesnila da sam se rasplakala...a ona i dalje s njim. kaže previše ga voli i NE MOŽE ZAMISLITI ŽIVOT BEZ NJEGA. preloše. što je najgora stvar lik ima samo 19godina a ona 21. od prvog dana mi se nije sviđao. prv zato što mi je doslovno ukrao moju najbolju prijateljicu, jer otkako je s njim sa mnom je provodila sve manje vremena. tako da sam se i prestala družiti s njom. pokvario ju je do srži, a drugi razlog je što je ne mogu više gledati kako pati i koliko je nesretna u toj vezi, a ne želi to sama sebi priznati. mislim da čak nema dana kad nije zaplakala u tih godinu dana(osim možda prvih mjesec dana dok ju je obasipao poklončićima i takvim sranjima). a to je samo jedan od njegovih bijesnih ispada.
natty0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 15:30   #4790
Quote:
Ledollina kaže: Pogledaj post
Sad, kako ja to gledam, znam da mu nisam trebela sve ispsovat i da mu nisam trebala rec marš niti da se gubi jer je to jednostavno nekulturno i ružno i znak ne poštovanja, ali zar je to stvarno za vrijedilo pljuvačku u facu?
A je li znak poštovanja što on tebe neprestano optužuje da se kurvaš, da lažeš, vrijeđa te, provjerava svako malo gdje si, s kim si, određuje ti što smijaš i ne smiješ odjenuti, da li da se našminkaš ili ne...
Čudi me da ti više preispituješ svoje ponašanje i kulturu, nego sve ovo što on radi. Bolje ti je da se zapitaš da li se on prema tebi odnosi sa poštovanjem kakvo zaslužuješ.
Šta se tiče ostalog ja čvrsto vjerujem u ono da kad te netko jednom udari, udarit će te i drugi put.
__________________
''People take different roads seeking fulfillment and happiness. Just because they're not on your road doesn't mean they've gotten lost.'' Dalai Lama
Na oblaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 15:52   #4791
Draga moja Ledolina,

ne moras mi nista vise pisat i objasnjavat. Bila sam u istoj takvoj vezi (procitaj moje postove pri kraju teme o nasilju u vezi, pa povuci paralelu sa svojom) i potrosila 4 godine svog zivota na nekoga tko se jednostavno ne moze promijeniti. U tih cetiri godine sam nebrojeno puta bila nazivana kurvom (a nisam doslovno ni pogledala nekog drugog, a i kad bih?) branila se i pravdala za razne stvari koje nikad nisam ni pomislila, a kamoli napravila. Naravno da je u svakom trenutku morao znati gdje sam i s kim (isto tako, nikad u muskom drustvu) i kad se vracam kuci, a on bi se samo pokupio i otisao bez rijeci. Kad bih ga pitala gdje je bio "on se meni nema sto pravdat". Nikad nista nije bilo dobro bez obzira koliko se trudila da ga nasmijem, zabavim, usrecim... ako bih i uspjela, to je trajalo par minuta ili maksimalno sat vremena i onda sve po starom. Toliko sam se zaokupila sa "sto ja mogu napraviti da njemu bude bolje i da me ne vrijedja i ne tuce i da nam bude lijepo na trenutak", da mi nije ostalo prostora u mozgu da vidim da sam duboko nesretna i da niti jedno od nas dvoje ne brine o tome kako se ja osjecam u takvoj vezi. Toliko sam stvari zaobisla i sebi uskratila, da si ne bih pravila probleme kod kuce, a opet bih ih imala. Svako objasnjenje je "opravdanje", a ne vjeruje nista. Nema razgovora, nema logike, nema nicega...
B J E Z I!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Seamaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 13:51   #4792
Drage moje pametne djevojke! Malo kasnim sa odgovorom, ali to nije zato jer sam mu se vratila, Seamiden!

Nakon što sam se izventilirala (ovdje, sa prijateljima, sa obitelji), odlučila sam objasniti samoj sebi zbog čega je do ovoga došlo. Bacila sam se na psihologiju, istraživanja, čitala sam previše o tome! Nekome bi ispušni ventil bio izlazak, sport, tulumarenje, ja sam svoj "obrambeni mehanizam" našla u "manijakalnom izigravanju Freuda" ! I nije mi žao ni malo! Provodila sam po 10 sati (bolesno, znam) čitajući o tome, i paralelno s tim u word sam pisala sve što sam mu htjela reći, a nisam htjela/mogla/željela - pomoglo je!
Kada sam prošla tu fazu "istraživanja" , u glavi sam doživjela, ne znam je li prava riječ "prosvjetljenje" (ne bih da ovo baca na neku duhovnu obnovu), ali zahvalila sam "tom režiseru gore" na svemu što mi se desilo.. i priznati ću vam nešto (onako tiho, ali sa ponosom) - razočarala sam se ja ovdje jedino u sebe, cure moje. Prestala sam ispitivati njega, što je on krivo napravio, zbog čega je takav bio, jesam li ja "lažljivica, drolja, i sve najgore što na svijetu postoji", prestala sam se bojati samoće i osjećaja "ugodi mi - bit će ti ugođeno" i naučila da su ovakve veze samo poruka da naučimo nešto o sebi! Zašto sam mu dopustila da me kontrolira? Zašto sam trpjela osjećaj "gušenja, kontrole, stalnog opravdavanja" i potpunog mjenjanja svog života? Zato jer je nemoralno popiti bambus sa prijateljicama? Zato jer je nemoralno imati muškog prijatelja? Zato jer je nemoralno srediti se i osjećati ko dobro u svojoj koži? Zašto? Ma zato jer je sve to dokaz njegove ljubavi! Samo čije?!

Htjela sam sve to poslati samo da se uvjerim je li zaista sve ono što sam čitala točno, ali najviše zbog toga jer sam ga i dalje voljela i jer sam htjela da možda kojim nebeskim čudo vidi i svoje greške. Mislite da ih je vidio? Naravno da nije. Prvo je počeo na lijep način - oprosti, moj način nije vrijeđanje, ali sve što sam napisao bilo je opravdano. Nakon toga je uporno pokušavao ukazati na moje greške i propuste, da sam ja TA koja je lagala i skrivala u vezi (on nije skrivao da mi kopa po mailovima i trazi dokaze, a glumi savrsenu vezu u isto vrijeme, on nije skrivao da je nakon prve "veće" svađe tražio dokaz da vrijedi u prvoj droljici s kojom je pisao pervezije na netu, on od mene očekuje da mu kažem da sam se čula sa prijateljicom, a nije mi rekao da mu se brat zaručio!?) A ne ne, ovaj put me nećeš uvjeriti da sam ja ta koja je neiskrena i koja laže, stari moj! Mailovi su bili terapija. I nij mi žao radi njih, napravila sam to da "ispljunem" iz sebe svaki atom ove veze. I u mailovima me je nastavio vrijeđati, vrijeđao je dečka s kojim sam prvi put izgubila nevinost (?!?!), pisao mi je mail u 4 ujutro i pisao kako je njemu sad snaga što je vani i što se ja nemam za što uhvatiti, pa bi onda odjednom počeo o tome kako on je on veliko ništa i kako mi se zahvaljuje što je samnom prvi put vidio djecu i život za 20 godina, i tako ukrug.. Ja sam ostala dosljedna sebi, lomila sam se i ja, ali nisam dala na sebe cure moje! Pitala sam ga kako je mogao biti u vezi 10 dana i čekati da me "ulovi" u prevari, a u isto vrijeme biti samnom? Rekao je - nisi zaslužila! Tu sam poludila naravo i pitala ga - nisam zasluzila da mi to kazes, ali zasluzila sam da ostanes samnom u vezi?! Ma ne znam više ni sama što sam mu pisala, znam samo da sam u jednom trenutku poželjela napisati da sam ga stvarno prevarila, izlazila i flertovala jer nisam više mogla!
Na kraju se "slomio", da je on možda bio ovakav-onakav, ali da zna da me je volio, da zna da ne bi tako bilo da nije stalno pronalazio "dokaze", i da je usprkos svemu zdraviji u našoj vezi, nego sam.. odmah nakon toga mi je u ponoć (točno u 00:00) cestitao rodjendan i pozelio da mi ova godina bude bolja nego prosla (naravno da je morao sebe spomenuti)..

Ja sam mu na to odgovorila sutra tek, hladno i pristojno, lijepo. Nisam mu na taj zadnji mail odgovorila, i tu se desilo ono što sam čitala i što me je zaprepastilo kod posesivnih veza. Ljudi koji su posesivni se zapravo boje da će netko napraviti ono što bi oni sami bili u stanju napraviti. Šok, šok, šok! To mi se i desilo prije par mjeseci kada se perverzno dopisivao sa onom curom ( a pitate se zašto me nije prevario tad? Vjerojatno i bi, da izlazi, pije i ima takvo društvo, ali nema. Nema takvo društvo, ima mamu koja se previše brine, i mogao je to napraviti jedino preko neta. Upravo u ono što je posumnjao da bi ja napravila pa je zbog toga htio da obrišemo fejs). Sada, kada je vidio da mu ne odgovaram napravio je ponovno novi fejs profil, ali ja sam to vidjela nakon što sam mu ipak odlučila odgovoriti na njegov zadnji "ipak te volim" mail. I zamislite šoka, kada nakon tog odgovora on meni idući dan odgovara na mail, ali blokira sve ljude sa kojih bi ja mogla vidjeti da je on na fejsu!

Trebam li vam dalje pričati? Naravno da mu nisam ništa pisala, naravno da sam se glasno isplakala kada sam to vidjela, naravno da sam odlučila da nikad neće vidjeti da me je uspio povrijediti, i naravno da nisam ponovno aktivirala svoj fejs da se uvjeri da sam jedva čekala prekinuti da "flertujem tamo"! I oooo daa.. naravno da sam shvatila da to ni "lj" od ljubavi! Na njegov zadnji mail (u kojem ništa pametnoga nije bilo), nisam ništa odgovorila.. lomila sam se ovih dana da nešto napišem, imam one nagle promjene raspolozenja kada mi u jednom trenutku dodje da mu napisem nesto, ali nisam! I neću! Obećavam!
Ali i dalje sam u povojima, i ovo će trajati još neko vrijeme sigurno.. sad zurim na predavanje, napisem kasnije nesto i na post gore.. mahanjeeee!

Zadnje uređivanje Teta2U : 26.01.2012. at 01:47.
branislava89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 14:59   #4793
Drage moje, puno toga sam procitala ovdje da me to jednostavno nagnalo da "izbacim" neke stvari iz sebe i da ne sutim jer nemam s kime razgovarati!
Evo moje price...
U vezi sam na daljinu vise od godinu dana i ponekad je uzasno tesko (narocito onda kad smo odvojeni), a kad smo zajedno sve je lakse iako ni onda nije sve uvijek bajno!
Ne znam otkud bi pocela...
On je uzasno ljubomoran pa sam dozivjela od njega sto i vecina vas ovdje! Dane provodim doma, prijatelje sam izgubila, ne izlazim, ne idem na kave, ne druzim se s nikim, a povremeno odem na faks! Svako moje izbivanje, iako ih ima jako malo, je problem! Iako svi vicu na mene da cu se unistiti tako i da cu oboljeti na zivce, ne slusam nikoga osim njega! Vjerujte mi, mogla sam birati kojeg sam htjela (ne zelim da to ispadne umisljeno i da me osudujete sad), a ja sam naisla na nekoga tko mi diktira zivot! Iako smo prekidali po nekoliko puta, nikad se to nije realiziralo do kraja, vjerojatno iz neke navike ili tome slicno! Ne kazem da ga ne volim, ali puno puta sam se pitala je li to zivot kakav zelim u buducnosti! Nazalost, osjetila sam od njega i fizicke i verbalne napade, osudivanja, za sve sam kriva, ne slusa me kad mu kazem sta mi smeta, a svaka njegova zelja mora biti uslisena! Za sve ima opravdanje, za mene razumijevanja nema, a ja ga moram imati za sve! Kad sam rekla da ne zelim tako vise, poceo bi me vrijedati... Ima i onih pozivima s pitanjima gdje si, s kim, sta radis pa kad dobije odgovor najcesce kaze: "Lazes!" itd.... Ma, sto da vam pricam kad i sami znate kako to ide! Stalno nekog vraga cekam u nadi da ce biti bolje, a cini mi se da tu spasa nema! Strah me da ne bi posljedice bile vece kad bi se cvrsto odlucila maknuti jednom zauvijek!
u-oblacima is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 16:24   #4794
Branislava svaka ti čast, uvijek mi je drago pročitati da se još jedna "spasila"
Spejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 18:11   #4795
u-oblacima, razumijem te u potpunosti. ista stvar, veza na daljinu, diktiranje, kontroliranje, mjenjanje životnih navika u potpunosti.. ništa nije dobro, sve mu moraš reći, a on za svoje postupke uvijek ima opravdanje! nitko nije pričao o seksu, ali i on je puno povezan s tim.

rekla si da te je već udario i počeo vrijeđati? ako je, bojim se da si u onom "stadiju" kada treba čiste glave pobjeći! ako bude uporan i ako bude govorio da te voli i ne može bez tebe, odigraj pametno! razgovaraj s njim i probaj dokučiti njegove strahove, ako ne možete zajedno - pronađite pomoć stručne osobe, ali samo ako si sigurna da je to zaista ljubav koja te ispunjava!
ako vidiš da na takve prijedloge reagira agresivno, da tjera na svoju stranu, da neće ni čuti za to.. da si i dalje ti kriva, odustani molim te od njega i uživaj u slobodi! prelijepa je kad imaš svoj mir, vjeruj mi!
branislava89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 18:28   #4796
Branislava, bravo!!!! Kidam kapu!
Seamaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 18:42   #4797
Draga Branislava,
bas to sto si rekla - diktiranje, kontroliranje, opravdavanje, opisivanje svakog koraka u najsitniji detalj, toliko me znao "ubit" u mozak da me doveo do ludila i da sam onda i ja znala reci ono sto nisam znala da cu biti u stanju ikada! No, moje rijeci su nista naspram onog sto je on znao izgovoriti! On ima strah od toga da ce me izgubiti, a i manjak samopouzdanja, te govori da ne moze bez mene! Iskreno, te mi rijeci nista ne znace! Kad dode do situacija u kojima se posvadamo, istog trena sve posaljem k vragu, a onda kad se smiri sve i dode na mjesto, koliko moze doci, tesko mi je pustit jer znam da moze biti lijepo! No netko je vec napisao, je li to malo lijepog zasluzuje toliku zrtvu... Sigurno da ne! Problem je sto sam ja veliki emotivac i tesko mi je povrijediti druge, a opet si dopustam da drugi to cine meni! Za njega je svaki njegov korak ispravan i u redu, a sve sto ja napravim je krivo! Uvijek moram dva puta razmisliti prije nego napravim neki korak! A tebi ne moram pricati, jer si prolazila isto! Svaka ti cast sto si krenula dalje... Ja jos cekam.... cekam jos samo jednu situaciju i onda cu znati vrijedi li ili ne... tad ce mi pokazati vrijede li mu ista moje rijeci i slusa li me uopce ili ce mu biti na jedno uho ude na drugo izade! Onda cu se izboriti za sebe! Obecajem!
u-oblacima is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 19:13   #4798
Hvala vam cure! Kakva je situacija kod vas, kako ste?

Ma iste stvari sam proživljavala, iste. Samo što tada nisam mogla povezati da to radi jer sumnja u mene (u sebe i sve živo što hoda), već mi je sve to bio dokaz ljubavi. Ljudi, uredu je biti ljubomoran u granicama, to je čak i slatko i dokaz da je nekome stalo (ali kada ta ljubomora traje 5 minuta, druga osoba te uvjeri da je bezrazložna, i nakon toga prestaneš razmišljati o tome), ali oni imaju konstantan stres i krš u glavi da sve što radimo nije dobro! Ja sam pored sebe imala zatvorenu osobu i vezu na daljinu, osobu koja ima stav "zena ce varati i kad je super u vezi" i sebe koja ima stav "vjerujem ti sve dok se ne uvjerim u suprotno" - znači osoba bez predrasuda, poletna, puna života, ljubavi, sa samopouzdanjem.. i s druge strane potpunu suprotnost!

Takve ljude je na početku veze najbolje odmah pitati: Da li mi daješ uopće šansu da mi vjeruješ? Jer vjerujte mi (a znam da je ponekad teško), takve osobe će se boriti sami sa sobom sve dok ne pronađu i ne nahrane se bilo čim (opravdanim-neopravdanim) da se uvjere kako je njihov strah opravdan! Pa on je meni pričao da me po noći traži u krevetu (što je na početku bilo jako slatko!) a jednom se naljutio kada ga po noći nisam poljubila jer sam, zamislite čuda, spavala! Da vam ne kažem da mu je bilo predobro kada bih ga nekad u s[/B]nu cimnula, ne pitajte me zašto sam to radila!

Najteže je prihvatiti da je to osoba koja je od početka bila totalna suprotnost (nikada ne biste rekli da će to postati), naizgled djeluje kao da vas obožava i dala bi život za vas.. (pokloni, stalno šalje poruke, stalno zivka, stalno se brine, sve ga zanima, ma brižan predivan dečko!) - NE! Lijepo je vidjeti da se dečko brine za tebe, da te pita gdje si bila, što si radila.. i sama sam takva da volim razglabati o svemu i svačemu sa dečkom, pričam mu gluposti, nisam zatvorena osoba, nemam problema sa tim.. ali kada te netko policijski ispituje ne zato da vidi kako si ti zaista, jesi li sretna, je li ti dan bio ispunjen, nego te to pita da "sebe smiri", e onda to nije predivan dečko! i to nije dečko kojeg zanimaju tvoje emocije!

cure, ako ste još u ovakvim odnosima i dvoumite se, patite i mislite da ne vrijedite.. molim vas, bježite glavom bez obzira od ovoga!
branislava89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 06:02   #4799
Thumbs up

Nedugo vremena je prošlo otkako sam ja odlučno prekinula vezu s totalnim moronom..i cjelokupno konverzaciju. Ali se uvijek vraćam na ovaj forum,i potajno ga čituckam-da ne zaboravim slučajno neki "hint".

Hvala svima koji su pisali ove iskrene postove,i bili mi podrška,jer ne znam što bih bez vas

U toj situaciji samo mi je trebala potvrda ljudi da nisam ja ta koja je nenormalna i luda,nego on. Trebalo mi je hrabrosti. Nakon iščitanih hrpi postova,odgledanih linkova,videa,knjiga,priča-ma svega! Napokon su mi sve kockice sjele na mjesto.
I onda sam učinila najpametniju stvar na svijetu-okončala usranu vezu-u kojoj sam bila maltretirana,vrijeđana,nepoštovana,sve najgore što se može zamisliti..i hrpa situacija koja je graničila s fizičkim nasiljem,ali prijetnje su oduvijek bile tu.

Čak i danas,pokušava naći načine da me pronađe,da me isprovocira...ali ne razumije jednu stvar-da mi se živo je** za njega,i da me ne može izbaciti iz takta.

Drago mi je što sam i sama uopće posumnjala u svoju vezu,i njezinu neispravnost,jer da nisam,tko zna koliko bi se to oteglo.

POsebno hvala SpejsEkses :*

Ako se i zapitate da nešto nije u redu,onda to i nije u redu,to je samo vaša intucija koja vam pokušava nešto reći. Nemojte ju ignorirati. Čitajte znakove kraj puta.
Budite sretni i slobodni! volite i budite voljeni.

Izađite,iščupajte se iz toga horora..jer to nije ničija sudbina.
Nitko ne zaslužuje batine,vrijeđanje,ponižavanje,maltretiranje..i ostala njihova sranja. Ali najbolji su kad trebaju pojesti taj svoj drek,kako to lijepo zapakiraju i daju ga tebi da ga zguštaš. Jer oni nikad,ali NIKAD nisu krivi. VI ste uvijek krivac..kako da ne.
Jer Vi ste : a)drolja
b)kurva
c)kurvetina
d)fufica
e)djevojka niskog morala
f) međunarodno priznata kurvetina (meni osobno najdraži kompliment )

itd itd...
neodgojeni ste,bezobrazni,arogantni,ne slušate njih,ne ugađate im-kao njihova mamica...jer to sve tu počinje...
Budite što jeste. Poštovanje je osnova svakoga odnosa,a čim toga nema,van iz toga.

Smognite snage otići,završiti to ružno poglavlje i započeti novo. Dajte si šanse. Svu potrebnu snagu možete naći duboko u sebi,i dajte si baš onoliko koliko vam treba. Jer zaslužujete samo najbolje,moje curke!
Sretno!


p.s.svaka čast Branislava! Samo naprijed! držim fige
sabina_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 11:47   #4800
Evo trebalo mi je vremena i malo hrabrosti da ovo napišem... pa oprostite na romanu koji ću vjerojatno napisati. Jednostavno moram to sve izbaciti van...

Imam dečka već dvije godine. Na početku savršen - ko i svi ovi ostali ovdje. Počelo je sa sitnicama, s pravljenjem mene ljubomornom. Sa pričama 'morao sam izaći iz prostorije da ne dođem u napast da neku zbarim' i s okretanjem i komentiranjem svake koja prođe. Ali nisam nikad bila ljubomorna i to se stvarno nije događalo u ogromnoj mjeri pa sam preko svega prešla i sve zanemarila.
Onda sam otišla na more s frendicom, kad smo bili tri mjeseca skupa. Tad je sve počelo - ja njega ne volim, zvanje svake sekunde, s kim si bila, gdje ste točno bile, u čemu se kupaš, zašto se sunčaš tad i tad, kad ćeš doći doma i sl. i sve je to doživjelo nekakav vrhunac kada me nazvao oko 10 ujutro kad sam se probudila i sav u suzama i plačući me ostavlja jer zašto se ni ja ni ona ne javljamo na mobitele (koji su bili u drugoj prostoriji) i on cijelo jutro zove i brine se. Ja naravno počnem tuliti ko idiot (i dalje ništa ne shvaćam i ne razumijem) i molim ga da to ne radi, pa volim ga i sve te gluposti koje kao naivna glupača radim. Okej, on mi daje priliku.
Zadnji dan ja i frendica izlazimo van na moru i govorim mu da ćemo vjerojatno biti doma do jedanaest jer sutra krećemo ujutro doma (dok smo vani naravno moram mu se javljati svakih pola sata da se ne brine). On zove par minuta prije jedanaest i psuje me i pizdi jer nismo još doma a rekla sam da ćemo biti do jedanaest. Tu sad počinju svađe.
Moram napomenuti izričito da ga nikad, ali nikad nisam prevarila niti pomišljala na to niti mu ičim dala do znanja da bih mogla.

Sad se ja vraćam s mora nakon ta dva tjedna, sve je super, on je ponovo zaljubljen ko ptičica. Ali sad počinju i maltretiranja - ne smiješ van bez mene, čujemo se apsolutno svake sekunde na mobitele (zove me i pod odmorom - tad sam bila maturantica), pizdi kad moram vježbati tjelesni, ne mogu na kave s frendicama, apsolutno ništa.
Ja ostajem bez ikoga, i iako znam da sam velikim djelom sama tome kriva, isto tako mi nije žao tih ljudi jer nitko od njih nije zapravo ništa radio osim mi srao i prigovarao i govorio da se maknem od njega. Bilotko tko je bio u takvoj situaciji zna koliko je to teško.

On se uskoro počinje i hladiti, uopće me ne doživljava. Sjedimo kod njega doma po dva sata dok on bulji u komp.
To je bilo prošle zime. Ja polako počinjem shvaćati da on nije samo jedan manipulator i nasilnik - nego je još i dvoličan. Počinjem (ne pitajte kako, sve šifre su se znale) mu vidjeti poruke u kojma on mene pljuje. Svojim sestričnama, frendicama, frendovima, curama koje je vidio dvaput u životu. Svaku situaciju koju je on zasrao on je uspio izokrenuti tako da ja uspijem ispasti gadura kojoj se ne može vjerovati, i polako mi postaje jasno zašto me nitko s njegove strane nikada nije volio.
Tu počinju već moji histerični ispadi, ostavljanja, plakanja, ali ništa to njega ne dira. Pokušavam mu objasniti koliko je krivo to da ja ne smijem s nekim na kavu, ali to ga ne dira.

Sve je doseglo taj nekakav vrhunac pred kraj školske godine, kada se otkrilo da je on hodao okolo i ne znam kakvim curama s kvarta pričao kako ja njega stalno zovem i maltretiram, kada sam otišla pozdraviti jednu curu jednom vani a on je histerično vikao na mene 'dođi ovdje isti čas!' i kad mi je izgovorio tonu uvreda.

Tad sam počela čitat po forumu, po člancima, isprintala sam mu jedno deset stranica sa znakovima po kojima se prepoznaje posesivac i nasilnik, u nekakvoj zadnjoj nadi da će se nešto promijeniti.
Moram odmah razbiti sve sumnje, on je itekako osoba kojoj se neke stvari mogu objasniti i koja shvaća da je to što radi krivo.

Ja evo danas mogu otići van s kim hoću, raditi što hoću, ne moram mu se javljati ni ništa, tražila sam od njega da svima kojima je lagao to prizna i da to riješi, al eto, to je napravio djelomično. I danas slušam totalno neosnovane ljubomorne ispade. Dan danas on meni govori da njemu treba ljubavi da preboli to razdoblje, ali ja stvarno mislim da jedino meni treba ljubavi da to zaboravim.
Stvarno nam može biti savršeno, i stvarno nije primitivac kojem se ništa ne može objasniti.
Ali ne znam dali se to sve može istjerati iz njega. On se ne vraća na staro, nikada, ali očito se ne može promjeniti ni preko noći.

Razlog zašto sam ovo napisala je jer eto - nemam stvarno nikoga kome bi se obratila. Nikakve frendice, svi koji su mi ostali nakon toga su samo poznanici s kojima se povremeno vidim i kojima ne bih išla govoriti ovakve stvari.
Ako i odlučim da to treba prekinuti nemam nikoga da me u tome podrži i zadrži pri toj odluci jer se uvijek vraćam jedinome što mi je ostalo - njemu.
josephineporta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:40.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger