Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2002., 14:24   #1
Topik sa zubarskim pitanjima

Drage forumašice i forumaši,

S obzirom da smo dobili novi ppdf "Stomatologija i oralna higijena" kao i to da se tema približila broju od 10 000 upisa, ista se zaključava.

Molim sve forumašice i forumaše da svoj upit u svezi problema sa zubima i oralnim zdravljem postave na nekoj od postojećih tema ako je moguće (koristite tražilicu i pokušajte pronaći postoji li već odgovarajuća tema) ili da za svoj upit otvore novu temu (ako ne uspijete pronaći odgovarajuću temu u koju biste smjestili svoj upit).

Važna napomena: Svi postovi s teme "Topic sa zubarskim pitanjima II" (njih oko 130) razvrstani su na postojeće teme na ppdf-u, a za neke su otvorene nove teme u koje su smješteni. Tako da oni koji su pisali na toj temi, koja više ne postoji, znaju da im postovi nisu obrisani nego samo premješteni u neku od tema na ppdf-u.

Zahvaljujem na razumijevanju.

________________________________________________

cini mi se da je ova tema bila na starom forumu

ali evo samo da prijhavim svima onima koje interesira kako je to

ja sam upravo prosli tjedan prosla kroz usadjivanje zuba...prva faza...

puno je lakse nego sto se misli...cak sam i tablete za bolove pila samo prvi dan poslije operacije

dakle svi oni sto planiraju to...bez brige nije ni u pola kao sto se prica...

eh da meni su jos i graft stavljali (komadicak plasticne kosti jer mi je falilo kosti da bi saraf se primio)

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 18.12.2011. at 22:00. Reason: dodavanje uvodne napomene
margarita is offline  
Old 23.12.2002., 14:26   #2
Re: usadjivanje zuba

Ma bravo chestitam na hrabrosti
magic is offline  
Old 23.12.2002., 14:29   #3
hehehe
magic hvala

inace sam grozna kukavica sto se boli tice....moja mama uvijek kaze...kako li ces ti bebu roditi
margarita is offline  
Old 23.12.2002., 17:52   #4
Ja sam rodila, ali stomatologu i dalje pod sedativima

Jel to dug zahvat?

Anestezija lokalna?

Shto kazhu, koliko traje implantat?
magic is offline  
Old 23.12.2002., 18:04   #5
dali su mi da biram..os lokalnu os totalnu

velim ja zubaru da ako mu ja ne trebam dodavat instrumente da me slobodno uspava

daju ti injekciju za spavanje i onda ti dobro "zamrznu" vilicu ....ja se probudila bas kad su zasivali...ali nista nisam osjetila samo ih cujem gdje pricaju

moj je desna cetvorka i operacija je trajala je zajedno sa graftom 45 minuta, a zub jednom kad je gotov je trajno rjesenje...samo ne znam hoce li me pustiti u avion s titanijskim sarafom u glavi

sad za 4 mjesec idem da stave nastavak na ovaj saraf koji ce viriti iz vilice (saraf je totalno pokriven) i onda ce na taj nastavak zavrnuti zub...obecali su zavrsiti do 7. mjeseca jer bi ih moja stara ubila da joj se kcerka na svadbi pojavi krezuba
margarita is offline  
Old 23.12.2002., 18:12   #6
Zaljepit cesh si zhvakacu gumu

Koliko je to koshtalo?

U HR kazhu da je jedan cheshljic ~ valjda 1 - 3 nastavka, oko 600 eura. No govore da je rok trajanja 5 - 10 godina
magic is offline  
Old 23.12.2002., 18:24   #7
LOL

to zvakacu kaze i moja mama

ovaj me sarafic kostao $1700 canadskih a sve skupa ce me izaci na oko $3,500 canadskih...pod uvjetim da nema komplikacija

sto ce reci zaboravi kupovinu bilo cega bar godinu dana


joj nemoj me plasit...meni su rekli da je "forever" nemoj da im moram ic tamo noge lomit'
margarita is offline  
Old 24.12.2002., 03:07   #8
Quote:
margarita kaže:
ovaj me sarafic kostao $1700 canadskih a sve skupa ce me izaci na oko $3,500 canadskih...pod uvjetim da nema komplikacija
za 1 zub?
odoh u kupaonu očistit zube koncem
Potala is offline  
Old 24.12.2002., 18:13   #9
Sirona Cerec

Pokusavam pronaci zubarske klinike u Zagrebu koje koriste ovaj aparat. Radi se o primjeni CAD/CAM u stomatologiji i to vecinom zbog estetike.
Ajde, molim vas, pomozite mi!
Unaprijed hvala.
Pozdrav
Nina-Zg is offline  
Old 27.12.2002., 15:21   #10
Nije uopce rijec samo o estetici. ja sam prije par mjeseci zamjenio veliku plombu na sestici sa cerec inlay jer je druga opcija bila kruna a to mi se nije nikako dopalo jer je potrebno veliko brusenje zuba i kruna ide do desni koje se cesto nakon toga povuku. Inlay je postedio zub, izgleda bolje, ne ide do desni i u svim pogledima je za sada bolji.

Ordinaciju ne mogu preporuciti jer zivim vani.
pax is offline  
Old 27.12.2002., 15:24   #11
implantat nije zauvijek i trazi daleko vecu njegu nego obican zub. Vjerujem da nisi pusac jer ti inace ni ne bi stavili implantat no ako jesi a onda odmah prestani jer inace implantat nece biti duga vijeka.
pax is offline  
Old 28.12.2002., 19:52   #12
Slazem se s tvojom preciznoscu Pax.
Moj dentist ovdje koristi Cerec III (upgrade s Cerec II zahvaljujuci mom posjetu - ostavila sam mu pravo bogatstvo ) a trebala bih jos toliko ... do "bisernog" osmjeha ...
No, ja bih zeljela spojiti ugodno s korisnim i, za istu cijenu, uracunati i ugodan boravak u Zagrebu.
Pomozite mi da to ostvarim, please.
Nina-Zg is offline  
Old 28.12.2002., 21:26   #13
ne pax ne pusim

znam da usadjeni zub trazi daleko vecu brigu nego obicni ali daleko manju nego "most"....i moj se zubar kune da je usadjeni zub trajno rjesenje...upravo zato jer je korjen tog zuba sada titanijski saraf, koji je urastao u moju vilicu i ne moze istrunuti kao obicni zub...niti moze podleci karijesdu i upali...dok bi most morala mijenjati nakon 10 godina....

njemu je svejedno jer i jedno i drugo kosta isto pa ne vidim zasto bi mi muljao i lagao

ali vidjet cemo...za koju godinu valjda
margarita is offline  
Old 29.12.2002., 15:38   #14
Mislim da si uchinila pametnu stvar

Jer za napraviti "most" morala bi unishtiti i dva susjedna zdrava zuba.
magic is offline  
Old 30.12.2002., 10:59   #15
Quote:
magic kaže:
Mislim da si uchinila pametnu stvar
Provare per credere...

Naime, moj kompić (zubar) ima malo drukčije poglede na implantate...

Kaže da većina Hr stomatologa radi implantate samo zbog love!!!
Čak i kada nisu potrebni...
Pizdarija kod implantata je higijena. Stvara se jedan džep u koji ulazi hrana koju nije moguće očistiti četkicom ili koncem. Zbog toga se često dešava da implantat potakne gnjiljenje čeljusti. vidio sam neke odlijevke čeljusti nakon implantata i vjerujte mi... može izgledat jaaako ružno!

Kod mosta je higijena puno bolja zbog njegovog žljebastog oblika, odnosno projektiran je tako da ga četkica može jako dobro očistiti. Osim toga, most povezuje više zuba u jednu cjelinu i tako stvara puno čvršću vezu što je bitno kod povlačenja zubnog mesa (od čega patimo skoro svi)...

Ako uspijem, probat ću ga dovuć (doktoriusa) na forum da napiše nešto više...
pakleni_patuljak is offline  
Old 30.12.2002., 14:00   #16
joj pakleni ne me plasit

ja sam ovo uradila bas zbog toga sto magic kaze, da ne unistim dva susjedna potpuno zdrava zuba...

to za ciscenje mi je zubar vec napomenuo i rekao da bi bilo dobro da obavezno poslije cetkanja koristim tusic i zubnu svilu i mouthwash.....jebote pa ja cu sate provodit u kupaoni zbog jebenog zuba


a te dzepice mi svi imamo i oko nasih prirodnih zuba, ja kad idem na ciscenje zuba svakih 6 mjeseci ona teta uzme neki siljasti instrument i mjeri djepic, pa me ruzi ako je veci od 2 mm (sto znaci da nisam koristila svilu redovno)


ma ima da ja ovom svom zubaru povadim sve njegove zube - na zivo - ako mi se ovaj zub na zlo da


margarita is offline  
Old 30.12.2002., 14:08   #17
Quote:
margarita kaže:
to za ciscenje mi je zubar vec napomenuo i rekao da bi bilo dobro da obavezno poslije cetkanja koristim tusic i zubnu svilu i mouthwash.....jebote pa ja cu sate provodit u kupaoni zbog jebenog zuba
Isti postupak bi trebala chiniti i kad bi imala most ~ znate onaj vic, vrlo neukusan ali strashno istinit "Gospodjo, imate li Vi most? Imam, mladicu. E, onda znajte da Vam se netko posr'o ispod njega." Nevjerovatno kako se pod fiksnim protetskim radovima skupljaju naslage i nechistoca - oni "nadomjesci" nikad tako savrsheno ne prijanjaju uz desni a da se ispod njih ne mnozhe bakterije.
magic is offline  
Old 30.12.2002., 14:30   #18
hehe dobar ti je vic

nadam se da ce sve dobro proci...sad sam u potrazi za dobrim tusicem
margarita is offline  
Old 30.12.2002., 15:33   #19
pakleni_patuljak

Nemoj biti poput nasih novinara "rekla kazala" i vecina Hrvata ljudi koji se kuze u sve! Nego neka se taj tvoj frend pojavi na forumu i iznese svoje stav.
Isildur is offline  
Old 30.12.2002., 17:53   #20
Svaki dobar stomatolog-protetichar slozhit ce se da je fiksni protetski rad uvijek psiholoshki bolje prihvacen od mobilnog. Osobno se uzhasavam prizora vadjenja kastanjeta iz ustiju, pranja i nedajbozhe drzhanja u chashi...

Stoga, usadjivanje zuba nosacha mosta mislim da je odlichno rjeshenje kad vec dodje do toga da trebamo nadomjestak.
magic is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.