Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2009., 09:33   #361
da i ja isto znam staviti maslinovo ulje na kosu i odlično je ali zapravo još bolje ti je kada staviš ricinusovo ulje u maslinovo, da ti maslinovo bude baza i s time namažeš vlasište i kosu, to ulje je i ovako samo po sebi odlično za kosu, trepavice, obrve, ma sve
čičkovo sam probala ali mi ne valja, nije me baš oduševilo
Violet Stooge is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 10:27   #362
Quote:
Violet Stooge kaže: Pogledaj post
da i ja isto znam staviti maslinovo ulje na kosu i odlično je ali zapravo još bolje ti je kada staviš ricinusovo ulje u maslinovo, da ti maslinovo bude baza i s time namažeš vlasište i kosu, to ulje je i ovako samo po sebi odlično za kosu, trepavice, obrve, ma sve
čičkovo sam probala ali mi ne valja, nije me baš oduševilo
Gdje mogu kupiti ricinusovo ulje? I totalno mi je smiješno kad si stavljam ulje na kosu s kojim kuham (kad pripremam buzaru il nekaj) od Zvijezde.. Morala bi se nekako dokopati pravog dalmatinskog maslinovog ulja..
NewArtist is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 15:18   #363
Quote:
NewArtist kaže: Pogledaj post
Gdje mogu kupiti ricinusovo ulje? I totalno mi je smiješno kad si stavljam ulje na kosu s kojim kuham (kad pripremam buzaru il nekaj) od Zvijezde.. Morala bi se nekako dokopati pravog dalmatinskog maslinovog ulja..
joj poznato mi je ovo sa uljem ali evo uspijela sam nabaviti pravo dalmatinsko ulje
pa ricinusovo bi trebalo biti u svakoj ljekarni i do sad nisam naišla na neku koja ga nema ali samo zaobiđi gradsku jer znam da je tamo najskuplje
Violet Stooge is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 15:20   #364
Quote:
Violet Stooge kaže: Pogledaj post
joj poznato mi je ovo sa uljem ali evo uspijela sam nabaviti pravo dalmatinsko ulje
pa ricinusovo bi trebalo biti u svakoj ljekarni i do sad nisam naišla na neku koja ga nema ali samo zaobiđi gradsku jer znam da je tamo najskuplje
Hvalaaaaa
NewArtist is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 11:20   #365
Pozdrav kolege u seboreji. Imam je preko 10 godina i ja sam odustala od dermatologa tako da sama trazim najbolje rijesenje za svoje tegobe. Koristila sam skoro sve proizvode koje ste napisali u topicu i samo mogu reci da ima perioda kad je malo bolje i kad je gore. Primjetila sam da mi hladnoca steti i lice mi odmah reagira, trenutno sam na uriagovoj cu-zu kremi (za sad mi je ok ali mi je koza netolerantna i brzo cu morati minjati a onda koristim sensibio DS), najbolji sampon mi je od fructisa protiv peruti za osjetljivo vlasiste (+zinc pyrithione). Narucila sam dermacell kremu (jos je nisam dobila) pa vam javim utiske.
__________________
sto reci cemu se nadati
smarti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 11:52   #366
Evo smarti ista stvar kao i kod mene. Reagira na hladnoću i jako je netolerantna. Osim sensibia DS i plave nivea lice odbija bilo kakvu drugu kremu. Užas, hoću neku blagu kremu koja mi hidratizira lice (pogotovo nakon tuširanja i fructisa koža bude suha) i da se odmah upije.Najbliže što sam probao savršenoj kremi je normaderm, laka, miris je odličan, al je problem i kad nemažem svaki dan dermatits se nakon tjedan dan bukne i ne da se kontrolirati. Jedino mi prima plavu niveu ali je jako masna i teško se razmazuje i onda nemogu s tom kremom nikud van osim prije spavanja je namažem. Sad sam bio probao sam afroditinom kamilica za osjetljivo lice i promašaj ujutro dermatitis na licu buknuo koža se kao šljunula, gore nego da nisam ništ stavio. I sad sam htio baš tu dermacell, pa me zanim kak će kod tebe reagirat. Odmah na dan dva vidi se dal je koža hoće ili ne.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 12:01   #367
Thumbs down

cao svima ja sam nova ovde ,ali sam stari pacijent,naime bolujem od seboreje,vjerujte mi vec 15 god.u ono doba,prije rata,sam koristila sinalar kremu.dok sam je koristila bilo je ok,ali dodje rat,daj sta das,i tako ja pocnem sa kortikosteroidnim kremema,kuterid,betametazo,belosalic,belogent,da bi se prosle godine nakanila otic dermatologu,kaze zena meni u vas je gospodje lice sprzeno,izgoreno od kortikosterioda,prvo mi da rozamet,mazala dvije potrosila ,nista kazem joj na tel,doktorice peruta se,kaze ona e super to trebe tako,nakon duze vremena ja odem opet ona meni da oronazol kremu mazala nista,i dalje crvena ko bulka seboreja vodi kolo na licu i kosi eto dragi moji...tako vam je to
mikica enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 12:03   #368
Question

Jedino mi prima plavu niveu ali je jako masna i teško se razmazuje i onda nemogu s tom kremom nikud van osim prije spavanja je namažem. Sad sam bio probao sam afroditinom kamilica za osjetljivo lice i promašaj ujutro dermatitis na licu buknuo koža se kao šljunula, gore nego da nisam ništ stavio. I sad sam htio baš tu dermacell, pa me zanim kak će kod tebe reagirat. Odmah na dan dva vidi se dal je koža hoće ili ne.[/QUOTE]

a kako cu niveu kad mi je lice ko da sam ga sad maslom namazala joooj
mikica enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 12:36   #369
ma sa dermatolozima nema puno sreće pogotovo što se tiče seboreje. ja neznam niti jednu osobu da su joj dermatolozi pomogli i da je nađem to je ništa na 1000 drugih.
ajme ti si dobro i izdržala sve te godine, ja sam tek na trećoj sad na ljeto bude četvrta otkako imam seboreju al tek sam sad ovu zadnju počeo žestoku bitku protiv nje. zdrava prehrana, trčanje svaki dan, izbacio slatko, počeo s čišćenjem jetre,pijem samo vodu, trošim omegu, primrose ulje......
rezultat: koža je pod kontrolom i to bez kortikosteroida, crvenilo na prvi pogled se i ne vidi al izbliza se vidi kao jako blago rumenilo.I sve izgleda OK na prvi pogled al nisam zadovoljan hoću se toga rješit do kraja.Imao sam jako masnu t-zonu al toga više nemam odavno. sensibio ds koristim samo nakon tuširanja s time da kosu i lice perem sa fructisom svaki drugi ili treći dan, pokušao svaki dan al bude još gore sve kao spaljeno i suho, valjda se tjelesna ulja isperu previše.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 12:41   #370
jao samo da me vidis,i kad se seboreja smiri,privremeno ja sam i dalje crvena u licu kao rak,sa ne znam ti kakvim puderom na licu,ma haos ne znam vise sta bi...
mikica enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 13:05   #371
znam poznato mi je to, bio sam u tvojoj poziciji prošle godine u 9,10. mjesecu. Ovisnik o kortikosteridima, crven ko rak čim prestanem mazati, slušao dermatologe. I onda vidio da to nigdje ne vodi i bacio sve u koš, odj... dermatologe, otišao u apoteku kupio omegu 3 , kompleks vitamina B, biotin i pio duplo od onoga što je pisalo na kutijama. I naravno izbacio sve slatko, sve šećere, ma sve i nakon tjedan dva preporodio se.
I sad kad sam stabilan, testiram ostale tretmane
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 13:07   #372
Unhappy

blago tebi i ja se trebam nakaniti da nesto pokrenem sa sobom
__________________
samo sam mikica
mikica enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 15:23   #373
CroMan132 a da probas nivea soft ona ti nije toliko masna. Meni isto ne odgovaraju afroditini proizvodi odmah mi se vidi reakcija na kozi. Ja vise ne perem kosu kad se tusiram nego uvijek odvojeno i ne sampon na lice jer nema te kreme koja ce mi pomoci kad kad izajdem iz kade. Uglavnom da skratim svi proizvodi koji sadrzavaju zink su mi dobri i nema reakcije.
P.S. dobila kremu prije pola sata javim se za par dana sa novim informacijama, ekipo drzite se dolazi ljeto a onda nema peruti, svrbeza, crvenila
__________________
sto reci cemu se nadati
smarti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 15:33   #374
Thumbs up

javi nam kako reagujes pliz
__________________
samo sam mikica
mikica enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 15:38   #375
smarti pokušao sam sa svim kremama i niveu soft, nije mi sjela kako treba, dobra je samo za ruke al za lice njet. bio sam jučer u dm-u i uzeo od nikela ružino ulje i super je pogotovo nakon tuširanja, odma se upije i koža kao da malo živne. stavim malo i prije tuširanja da koža lakše podnese stres šampona. jutros sam se morao opet tuširat jer sam jutros radio po vani i mogu ti reći da ružino ulje razara, prvi put da lice izgleda normalno nakon tuširanja inače uvijek se isuši i zaperuta odmah čim se obrišem
a to što se tiče ljeta istina za seborejaše najbolji dio godine
kad smo kod nikela dal ima netko iskustva sa acidosalus kremom? piše da je i za SD.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 23:02   #376
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
I naravno izbacio sve slatko, sve šećere, ma sve i nakon tjedan dva preporodio se
mozda se ne bih trebala previse hvaliti da ne ureknem, ali ja svaki dan pojedem barem jednu cokoladu (cca.100g) i ne mogu reci da mi je od slatkog koza (tj. onaj dio sa seborejom) gora (/kuc-kuc o drvo/ )
jedino sto sa sigurnoscu mogu rec da mi pogorsava je kontinentalna klima. na moru mi je koza daleko bolja i lakse drzim stanje pod kontrolom
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 10:06   #377
neznam kod mene se pogorša na očigled, pogotovo dok sam "tukao" jedno vrijeme po marsu i snickersu. i onda za neki 5-6 dana to sve dođe na naplatu tak da mi ni najjači šampon ne pomaže.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 13:36   #378
Evo me narode. Ovako kremu koristim 2 dana pa neznam jeli to dovoljno dugo da bi mogla imati nekog ucinka ali ovako stvari stoje. Pogorsalo se nije, cini mi se da mi je ten ujednaceniji (manje se vide crvene flekice), koristim je 2x dnevno ujutro i navecer. Sada jeli to od kreme ili mi je period kad je u poboljsanju neznam za to ce mi trebati malo vise vremena. Za sada je ok.
__________________
sto reci cemu se nadati
smarti is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 13:52   #379
Nazalost evo me opet, ocigledno sam se prerano razveselila jer se danas ne mogu pogledati u ogledalo. Cijela brada mi je puna crvenih tockica (prije bar nisam imala na bradi nego na celu i oko nosa sada i tamo) ja cu poluditi.
__________________
sto reci cemu se nadati
smarti is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 17:55   #380
ja sam riješila problem sa seborejom
točnije držim ga stalno pod kontrolom, sve je čisto
za sad, po mom iskustvu, se ne može trajno izlječiti nego samo održavati

ovako je to išlo:
prije nekoliko godina je počelo: područje cijelog vlasišta + ono najgore - po licu, najviše po čelu iznad obrva, unutar obrva, sa strana pored nosa pa malo prema obrazima... sve to crveno, ljušti se, ne baš do krvi, ali kad se jače zagrebe ide neka prozirna "vodica", izbočeno s tim naslagama ljuski, ma užas živi, uopće nije za ić vanka tako, svi zure, jako vidljivo, ko neki gubavac

onda je prvi korak bio dermatolog - dala mi neku kremu (mislim da se zvala oronazol) za lice, a za kosu šampon (istog imena kao krema, ako se dobro sjećam) + za vlasište neki losion, a kad sam pročitala sastav tog losiona i vidila da ima kortikosteroida i da bih ja to kancerogeno smeće trebala utrljavati u glavu isti tren sam ga bacila u smeće

krema i šampon su se ponašali jednako - samo su privremeno rješavali/smanjivali problem, a par dana nakon prestanka mazanja/šamponiranja - sve se opet vraćalo na staro

a bome taj šampon nije nimalo jeftin da bi se koristio doživotno, a niti mi se mazalo lice tom kremom (koja je ipak kemija) doživotno

i onda sam skužila puno prirodniji način: jednostavno piling
uzmem onaj piling za lice od afrodite (ili od bilo kojeg drugog proizvođača, a može se raditi i kućni piling) i nježno istrljam lice time, to se dobro ispere mlakom vodom i nakon toga na lice obična krema (bilo koja, ja koristim niveu, ali sasvim je svejedno, kome što paše, bitno je lice nahraniti i ne ostaviti ga da se isušuje), prvih par puta će se nakon pilinga pojaviti malo ljuskica, a nakon dva-tri dana će lice biti kao bebina koža, potpuno ujednačene boje bez ičeg na sebi

piling bi trebalo raditi 3 puta tjedno tj. svaki-drugi dan, ako se ne napravi više dana onda se seboreja vrati, ali se opet ovom metodom stvar popravi za par dana, ali ipak je ljepše biti redovit jer je onda koža trajno zdrava i lijepa

mislim da bi ovo trebalo svakome pomoći jer teško da je netko teži slučaj od mene, meni je to stvarno izgledalo užasno, vidljivo s velike udaljenost, ma žive rane su to bile, ali piling me spasio, sad već godinama održavam krasno lice, samo se par puta desilo da nisam bila u mogućnosti (ili sam bila lijena) pa tjedan dana ne bih napravila piling i onda su se rane bile vratile, ali sam i tad bez problema sve vratila u normalu unutar 2-3 dana

ako koga još neki detalj zanima samo pitajte
sretno!
sminkica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:35.