Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2007., 18:37   #21
ma kaj struju na ogradu
nek je spoji na gaće pa da vidimo tog heroja kaj bu se usudil
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 20:29   #22
ta tzv. menga kod kuja služi ko tele-marketing ...odnosno, ta tekučina širi snažan i mužjacima neodoljiv miris koji je poziv na parenje - navodno da ga pas može nanjušiti i do 2km daleko ...i onda cucki pobenave i preskaču ograde, trgaju lance i jure okolo ko bezglave muhe samo idući za nosom (tak ih se, na žalost hrpa izgubi, jer se poslije ne znaju vratiti doma ili onak obnevidjeli podljeću pod aute )
kad se moja (danas je točno mjesec dana da je pokojna ) kujica tjerala , zatvarala sam ju u kuću , a svaki dan pri dolasku s posla morala sam rukama razgrtati po 6-8 udvarača koji su grebali po vratima, skakali na terasu i grebali po staklima od prozora užas ...od te ekipa znala sam prepoznati možda jednog-dva da su iz istog sela gdi mi je vikendica u kojoj smo živjele
...no, na kraju se (kad se već morala) sparila sa susjedom Rikijem koji joj je i bil najbolji prijatelj ... i to nakon kaj sam rastjerala svu udvaračku bulumentu i pustila ju van pišat i kakat, a ja išla pripremit klopu - cijeli šou je trajal 10 minuta

nakon tog jednog legla je sterilizirana i poslije nikad nikakvih problema
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 20:36   #23
moj susjed je svoju malu kujicu nosio u to "opasno" doba pod jaknom, onak u unutrašnjem džepu vinterice. da bi došal doma, moral je proči kroz podvožnjak koji je bio slabo osvijetljen, i ne baš ugodan. i (pričao on tako) u jednom trenutku osjeti da ga netko prati i u trenutku osjeti dvije ruke na ramenima. groza, jeza, smrznul se. stane i polagano okrene glavu - i sretne se sa dva velika oka jednog ogromnog prekrasnog pesa.
znam kad je to pričao, kuglali smo se od smijeha, ali da njemu nije bilo svejedno nije. možeš misliti koliki je to bio pes, kad je odraslog muškarca dosegao do ramena.
a kad su oni opasni dani, ja sam znala po mojoj pesekici (njemačka ovčarka) jer je hodala izrazito zurlajući okolo sa onim pogledom "gde ste, poglete me kak sam prava" podignutog repa koji je bacila u stranu.
bez obzira što sam joj onako tiho rekla da se fina dama ne ponaša tako, ne pokazuje svoju pišu i da nas sramoti kad smo u šetnji, nije joj to ništa značilo!
ovo sa oblačenjem gačica funkcionira odlično, jedino što je u početku beskrajno smiješno.
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 20:41   #24
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
u jednom trenutku osjeti da ga netko prati i u trenutku osjeti dvije ruke na ramenima. groza, jeza, smrznul se. stane i polagano okrene glavu - i sretne se sa dva velika oka jednog ogromnog prekrasnog pesa.
znam kad je to pričao, kuglali smo se od smijeha, ali da njemu nije bilo svejedno nije. možeš misliti koliki je to bio pes, kad je odraslog muškarca dosegao do ramena.
gačica funkcionira odlično, jedino što je u početku beskrajno smiješno.
da naglasim - kad mužjak nanjuši kuju koja se tjera, NIJE NI MALO OPASAN ZA OKOLINU (zapravo, najviše za samog sebe ) jer je taj nagon toliko jak da on samo snuje o parenju i ne vidi, ne čuje, ne jede, ne pije ...samo mu je do sex-a
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 00:10   #25
Moram se, dragi forumaši, opet ubaciti sa već iritantnim postovima, ali to je jednostavno jače od mene.
Dakle, kako je već uobičajeno, slijedi kratak uvod.
Kod životinja koje se tjeraju samo jedanput godišnje, poslije toga nastupa razdoblje u kojem genitalni organi miruju. To su tzv. monoestrične životinje, u koje spadaju mahom divlje životinje. Domaće su životinje većinom poliestrične (kobila, krava, ovca, koza, krmača,mačka i kunica), jer se tjeraju više puta u godini, tj. tjeraju se iznova, ako ne koncipiraju kod prvog parenja. Doduše, kod nekih je ženki domaćih životinja vrijeme parenja sezonske naravi, jer se prvenstveno pare u određeno godišnje doba (npr. kobile u proljeće ili jesen, ovce i koze prvenstveno u jesen, ali i u proljeće). One su ipak poliestrične, jer se u sezoni parenja tjeraju po nekoliko puta, ako su prvi pripusti bezuspješni.
Spolni ciklus označava vrijeme od početka jednog tjeranja, do početka drugog tjeranja. Kod poliestričnih životinja ciklus traje redovito od 3-4 tjedna, uz neke iznimke (npr. ovca, kod koje ciklus traje otprilike 16,5 dana).
Kod kuje spolni ciklus traje otprilike 6 mjeseci (a ne 3 tjedna, kako mnogi smatraju), pa stoga njih nazivamo diestričnim životinjama, što znači da se tjeraju dvaput godišnje, a što je slučaj kod većine kuja, osim u nekih primitivnih pasmina kod kojih je čest slučaj da se tjeranje javlja jednom godišnje. S druge strane, poneka kuja može se tjerati i više od dvaput godišnje, obično tri puta.

Sam spolni ciklus didaktički je podijeljen u nekoliko faza, a to su redom:
-proestrus
-estrus
-interestrus (samo u mačaka)
-metestrus (ne javlja se u kuja)
-diestrus
-anestrus

Kako vidimo, u kuja se javljaju ukupno četiri faze (proestrus, estrus, diestrus i anestrus). Radi bolje preglednosti, karakteristike spolnog ciklusa kuja donosim u sljedećoj tablici koju sam vam izradio (budući da ne znam kako drukčije uvaliti tablicu u tekst):



Postoje naravno i individualne razlike, pa će tako neke kuje ući u estrus (odnosno vrijeme pravog spolnog žara) i nešto kasnije, oko 20 dana, što vlasnici starijih kuja već po iskustvu znaju. Treba istaknuti da stadij tjeranja (tj estrus), i želja za parenjem ne moraju trajati jednako dugo-kod kuje stadij estrusa traje kako vidimo 9 dana, ponekad i malo duže, ali se libido i volja za parenjem u punoj snazi očituju tek pred kraj estrusa. Prema tome, treba u tijeku tjeranja razlikovati i vrijeme parenja. Razlog zbog kojeg kuja toliko dugo vremena provodi u proestrusu, tj. fazi kada ne dozvoljava parenje je u prirodi čisto pragmatične naravi, naime, u tom se vremenskom periodu uspaljena ekipa mužjaka ima vremena raskusurati i na taj način odabrati najsposobnijeg mužjaka koji će u konačnici oploditi kuju i dalje prenijeti svoj genetski materijal. Kada bi kuja dozvolila parenje prvi dan tjeranja, onda bi i bezveznjaci i žicaroši imali svoju priliku; ovako otpadaju već na samom početku.
Za vlasnike je bitno dakle da znaju da kuja već nakon otprilike tjedan dana otkako je počela krvariti može biti spremna za parenje, pa je stoga treba paziti da ne bi bilo po scenariju ''Mama, došlo je proljeće-puna sam sjemena''.
Nakon 21. dana obično u 99% slučajeva kuja više neće dozvoliti parenje, pa ostaje samo opcija zbog kojeg se u ljudskom svijetu obično ide u zatvor, ali srećom, životinje su pametnije od nas, kad se radi o seksu.
Pozdrav svima, i ugodno vam tjeranje!
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 10:08   #26
No dobro,doktore opet ste nas fascinirali a taman smo se počeli dobro zekat na temu-tjeranje
Kad bude panika onda bumo o ozbiljnim spikama.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 10:10   #27
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
a kad su oni opasni dani, ja sam znala po mojoj pesekici (njemačka ovčarka) jer je hodala izrazito zurlajući okolo sa onim pogledom "gde ste, poglete me kak sam prava" podignutog repa koji je bacila u stranu.
bez obzira što sam joj onako tiho rekla da se fina dama ne ponaša tako, ne pokazuje svoju pišu i da nas sramoti kad smo u šetnji, nije joj to ništa značilo!
ovo sa oblačenjem gačica funkcionira odlično, jedino što je u početku beskrajno smiješno.
Ovo mi je luuuudooo smijeeeešnoooo......
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 12:48   #28
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
a kad su oni opasni dani, ja sam znala po mojoj pesekici (njemačka ovčarka) jer je hodala izrazito zurlajući okolo sa onim pogledom "gde ste, poglete me kak sam prava" podignutog repa koji je bacila u stranu.
moja je bila fina dama sve do prvog parenja, sve je tjerala od sebe, poklala bi se tak čedna
a onda je to postal sasvim druga priča, od tada naterava sve muško, nije bitno čak niti da li se radi o psu
sramoti me
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 13:00   #29
Moja frendica je svojoj kuji obukla trapke, tipa vruce hlacice.. Ja se pokidala.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 13:38   #30
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
moja je bila fina dama sve do prvog parenja, sve je tjerala od sebe, poklala bi se tak čedna
a onda je to postal sasvim druga priča, od tada naterava sve muško, nije bitno čak niti da li se radi o psu
sramoti me
E...kad se jednom ljubav proba....
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 13:39   #31
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Moja frendica je svojoj kuji obukla trapke, tipa vruce hlacice.. Ja se pokidala.
Ludilo.Spremna za rave party.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 14:02   #32
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
nije bitno čak niti da li se radi o psu

Bit ce da je usvojila princip je isti sve su ostalo nijanse maksimu..
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 14:10   #33
pred nekih desetak godina uzela sam iz šinteraja kuju koja je već bila oplođena i odlučila joj pronaći vlasnike. kad se oštenila, puno muke da nađem dobre vlasnike za njezine mlade, ali nitko neće nju i tako me dočeka još jedno tjeranje te kuje. bilo je neko relativno vruće doba (bilo je to na moru) i kuja je imala svoje omiljeno mjesto pod jednim starim u hladu parkiranim autom. kako je počela već privlačiti svojim mirisom, dolazili su sve pravi ...... da vide što je i naravno počeli se truditi oko nje. i sada zamisli scenu:
kuja mirno leži i spava pod autom a oni oko auta, ne mogu do nje, ali im to nije smetalo da čine one smiješne pokrete držeć prednje šapice na autu. i to onako čoporativno. ludnica.
kuja je ostala ipak sačuvana i dobro udomljena na jedno slavonsko gazdinstvo kao pas čuvar jer bila je povelika i respektabilnog glasa.
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 14:24   #34
to se zove seks u autu!
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 14:52   #35
@Clearwater,
znaš da seks u autu od pred nekoliko tjedana jest seksualna "perverzija"!?
pazi da nas ne banaju!!!
glavni hrvatski metroseksualac - ma što god to značilo - petar vlahov, izjavio je da nije perverzan u seksu, jer nije se nikada seksao u autu. sve njegove cure imale su stan! jadničak. on valjda spava u autu !
ma dobit ću opomenu bojim se ali neću više izvan teme
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 15:53   #36
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
to se zove seks u autu!
Odnosno NA autu!
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 17:33   #37
@smucek
kaj veliš za
"to se zove seks na autO!"
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 17:48   #38
autofelacija
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 18:10   #39
moram odustati. imam preopasne nastavke.
naravno da želim i moram (to je pod ono moralno) ovdje na forumu ostaviti dojam pristojne gospođe.
@clearwater - komplimenti
@smucek - komplimenti
osvježili ste mi pomalo tmurnu subotu.
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 19:26   #40
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Bit ce da je usvojila princip je isti sve su ostalo nijanse maksimu..
je nijanse
muž dolazi doma s posla, uspaljenica ga mam na vratima napastvuje
on viče "dalje od mene droljo, samo na jednu stvar misliš"
i kaj misliš kog susedi ispod oka gledaju? kog? mene
polly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:01.