Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2012., 19:49   #261
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
Međutim izluđuje me njeno kakakanje!! Posvuda!!! Po nama, po tapetima, po stolicama, posvuda

Više ne znam što ću. Ali ne želim je zatvarati u kavez samo zbog toga.
Naša stara papiga je obožavala stajati na slikama po zidu pa su govna većinom bila tu i koncentrirana, te mi nije bio problem to čistiti. Ali ova slabo leti i kako se većinom vere po nama, tu i kaka
Ako te tjesi, znam kako ti je
I moja je stalno po meni, ramena, glava, krilo... Voli sviju, ali sam joj ja ''mama''
I ona je svuda kakala, znalo se desiti da mi stoji na glavi i samo ispusti projektil na moje rame ili lice, a tepih, stolica i ostali predmeti su bili uobicajeno odlagaliste. Medjutim prestala je to raditi. Kako, nisam sigurna. Ali imam neku teoriju. Kad me je par puta pokakala po licu ja sam dobivala histericne napade vristanja i onda sam je utjerivala u kavez. (Znam da se ne treba derati, ali zamislite se u toj situaciji) I tako je moja mezimica izgleda shvatila da je to nesto lose i prestala je to raditi
I sad kad je vani, nesmetano uzivamo u mazenju

P.S. Samo da se ogradim od komentara onih koji ne shvate post: Ne zagovaram vristanje na pticice, niti sam rekla da je to primjeren nacin da se ptica necemu nauci, bas naprotiv! Ali kod nas se to jednostavno tako dogodilo.
possibly-maybe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 14:05   #262
Question treba mi mala pomoc

zanima me ako mi moze ko pomoc i reci mi kojeg su spola moje dvje papigice.... sivu sam dobila jos kad je bila beba tek pocela jest ona se voli mazit i sve to a zuta nije bas da ce doc i mazit ce ona je kupljena ali je isto bila nekih par mjeseci stara kad sam ju kupila..... obadvoje imaju oo godinu dana ako ne i vise sivi je stariji.... kad bi mi pomogli bila bi vam jako zahvalna.... zuta se bas neda slikat pa su lose slike.... ako sam ih uopce uspila staviti...

http://imageshack.us/a/img685/1795/sam2121j.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://imageshack.us/a/img145/5795/sam2126.jpg

Uploaded with ImageShack.us



http://imageshack.us/a/img818/7881/sam2125y.jpg

Uploaded with ImageShack.us



http://imageshack.us/a/img443/6905/sam2128s.jpg

Uploaded with ImageShack.us


imam i mali video ali ga neznam stavit

Zadnje uređivanje fermina-daza : 09.07.2014. at 20:57. Reason: oooogromne fotografije razvukle topic
snajkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 21:28   #263
Quote:
snajkaa kaže: Pogledaj post
zanima me ako mi moze ko pomoc i reci mi kojeg su spola moje dvje papigice.... sivu sam dobila jos kad je bila beba tek pocela jest ona se voli mazit i sve to a zuta nije bas da ce doc i mazit ce ona je kupljena ali je isto bila nekih par mjeseci stara kad sam ju kupila..... obadvoje imaju oo godinu dana ako ne i vise sivi je stariji.... kad bi mi pomogli bila bi vam jako zahvalna.... zuta se bas neda slikat pa su lose slike.... ako sam ih uopce uspila staviti...
Siva bi mogla po ovom žutom peru s točkicama na repu, bit žensko, ima i sivila u licu. Ovisi koliko je stara i je li je već sad dobila više takvih pera, ako je, onda je žena! Žuta bi po meni bila muško, jer nema nikakvih točkica i ima čista pera na repu, a to još možeš dodatno provjerit tako da mu gledaš ponašanje, oni budu često aktivni i kljuckaju po prečkama, češće se glasaju i slično.
tina7426 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 21:38   #264
Question Nimfa

Molim vas moze mi itko pomoci imam svoju nimfu vec 1 i pol godinu i pripitomljena je dala se maziti fuckala je i bila vesela a danas je nekako tuzna upoce nefucka ni pjeva samo se gleda u zrcalo i nista neradi tako se vec ponasa 3 dana...jel mu mozda sta mozete li mi molim vas pomoci
XxXMatijaXxX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 10:41   #265
Moj Pero ima 15 godina, a Elvira 14 godina. Sjećam se da mi je žena kad sam ih kupovala objašnjavala da se muška i ženska nimfa osim po inteziteu boja (što baš i nije pouzdano) može razlikovati po nečemu na kljunu (jel to neka grbica ili nešto drugo, zbilja se ne sjećam). O spolu kao i o bolestima gotovo sve zna gospodin Tratnjak koji ima pet shop Lori u Dubravi. Rado pomogne savjetom, a i u praksi je odličan (liječi ranjene ptice, slaže koščice i sl.)
Flokithedog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 12:49   #266
Zadnjih 10 godina imamo dvije nimfe.
Riječ je o mužjaku i ženki koji su se i prije uredno parili ali je eto tek nakon 10 godina ženka snjela prvo jaje koje je puklo.
Nakon toga namjestili smo im gnjezdo koje je on uređivao. Ženka je snjela još 3 jaja. On je većinu dana provodio u gnjezdu
(pretpostavljam da je ležao na jajima). E sad jutros smo primjetili da su jaja izbačena iz gnjezda, a jedno jaje je prilokom pada iz gnjezda puklo i razbilo se.
Ostala dva smo vratili u gnjezdo. Mužjak i ženka čini mi se manje vremena provode u gnjezdu.
Kako su uopće uspjeli izbaciti jaje nije mi jasno
Zna li itko zašto su izbacili (odbacili) jaja? Radimo li nešto pogrešno? Nismo ih previše uznemiravali, jaja nismo dirali. Pojačali smo im prehranu. Zbilja mi nije jasno

edit: Mislim da je ipak najbolje pustiti ptice da odrade svoj posao, jer one instinktivno znaju da izbace jaje ako nešto nije u redu s njim.
__________________
Keeping my soul happy...

Zadnje uređivanje markiza poisson : 28.01.2013. at 13:07. Reason: našla sam odgovor na drugom forumu
markiza poisson is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 09:31   #267
Ja imam papigicu nimfu Zove se Punky i on je naviknut na moju ruku i hoće bit samnom, ali čim mu se ukaže prilika on leti na svoj kavez i zadržava se na krovu

Pomoć!!!!

Unaprijed hvala!

Zadnje uređivanje Punky- : 06.02.2013. at 09:36.
Punky- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 09:50   #268
Evo mog Punky-ja on stalno ide na kavez jel to0 zato što se možda previše družim s njim???







http://imageshack.us/photo/my-images/560/img0002sr.jpg/
Punky- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 12:01   #269
Hell-angel665, post ti je prebačen na Plavu šapu, kao zasebna tema.
__________________

Zadnje uređivanje fermina-daza : 10.07.2014. at 12:07. Reason: pogrešan link
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 11:09   #270
imam musku nimfu i zelim nabaviti zensku , ali ovaj muski je pronadjen i ko zna sto je sve prozivio te kadamu se priblizi ruka zeli ugrist i nezeli se igrati sa igrackama...pa me zanima bi li on prihvatio novu papigu

molim pomoc
leonito1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 19:32   #271
Hiperaktivna papiga

Ovako, imam papigu nimfu. Mužjak je, star 11mj i u zadnje vrijeme smo primjetili da se upucava svojem izbačenom perju! Dakle, kada vidi svoje perce, spusti kukmicu, počne se drukčije glasati i širi krila, i primjetili smo agresivnost kada mu se približimo ako je perce pored njega! Isto tako, počeo se baš iritantno glasati (zvuk specifičan za nimfe kada se dozivaju. Krešti kada je pokriven, kada je otkriven u krletci, kada je vani, ne znamo što da više učinimo! Inače je fizički stabilan i bio je sasvim normalan dok se nije počeo upucavati svojem perju. (kako čudno zvuči haha).
Da li netko ima/imao sličan problem i što trebamo napraviti da se unormali?
Btw. bavimo se s njim svaki dan i ima veliku pažnju od nas!
Hvala
BeautyAna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 12:02   #272
Pozdrav! Jutros mi je uginula papigica tigrica, imao sam je dugo godina i bas me je pogodilo kad sam ju nasao. S obzirom da bi si htio ponovo nabaviti papigu ili sta vi preporucate, mozda kanarinca, zanima me gdje da ju kupim? Pitam iz razloga sto bi htio kupiti mladu pticicu a da me ne prevare jer znam po iskustvima drugih sa ribicama i nekim drugim zivotinjama da one tamo dugo stoje, ne brinu se za njih itd.. Kakvi su ovi u Importaneeu, onaj Zoo kokolo, Pet centar? Šta mi preporucate gdje da odem? I da li da kupim papigicu opet ili kanarinca? Ne bi uzimao nimfe ili slicno jer ipak im treba vise prostora. Hvala puno.
markop619 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 22:28   #273
Nimfa pomoc!

Imam problem sa nimfom. Nece da kaki u kavezu. Trpi bukvalno dok je ne pustim napolje. A onda se toliko pokaki da ne mogu da vjerujem da to moze jedna ptica, vise cuko . Zna li ko o cemu se radi? Inace je i u fazi nosenja jaja.
silverwolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 18:54   #274
Pomoc!

Imam strasnih problema sa papagajem (nimfom). Citav dan kresti, pogotovo kad me primjeti. Imam dvije nimfe. Prvu (predpostavljam da je zenka, no po nekim simtomima mislim da je muzjak) sam nabavio prije 2,5 godine, pa sam prosle godine kupio i drugu (muzjaka). Bas iz razloga sto sam procitao da to krestanje je uslovljeno samocom i nedostatkom partnera. Ucinilo mi se da je prestala, barem do ovog proljeca. Kad je opet postala nesnosljiva. Mislim da je ovo bitno, pa cu i reci. U periodu krestanja cesto se trlja o sipku.
Delaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 12:05   #275
Quote:
Delaga kaže: Pogledaj post
Imam strasnih problema sa papagajem (nimfom). Citav dan kresti, pogotovo kad me primjeti. Imam dvije nimfe. Prvu (predpostavljam da je zenka, no po nekim simtomima mislim da je muzjak) sam nabavio prije 2,5 godine, pa sam prosle godine kupio i drugu (muzjaka). Bas iz razloga sto sam procitao da to krestanje je uslovljeno samocom i nedostatkom partnera. Ucinilo mi se da je prestala, barem do ovog proljeca. Kad je opet postala nesnosljiva. Mislim da je ovo bitno, pa cu i reci. U periodu krestanja cesto se trlja o sipku.
ak ju dovoljno puštaš i ak ima sve, nema kaj drugo bit neg napaljena faza. nije zadovoljan kaj si mu dofuro dečka, hoće curu.
kad je mom tak dolazilo, stavila bi ga van pa bi si on pjevo s drugim ptičicama, to ga je okupiralo da zaboravlja malo te stvari.
nela2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 14:22   #276
Imam ženkicu nimfe kojoj već godinama bezuspješno pokušavam nabaviti mužjaka. Prvi pokušaj je rezultirao kupovinom još jedne ženke. Nakon par godina tu drugu ženku sam poklonila prijateljici koja je imala mužjaka i probala opet tražiti mužjaka ovoj mojoj prvoj ženki. Nedavno sam kupila novu nimfu koja ima sva obilježja mužjaka gledajući lice i tijelo, ali za rep nisam sigurna. Tamne je boje, ali nije sasvim crn, kao da na početku repa ipak ima žute tačkice kao što imaju ženke. Nije baš pitom pa je slikanje donjeg dijela repa teško izvesti. Evo kako izgleda:




Možda je prerano govoriti, ali i po ponašanju i držanju me isto podsjeća najviše na prethodnu ženku koju sam isto kupila greškom misleći da je mužjak. Jako pasivna, mirna, povučena i pogrbljena malo.
__________________
I must be a mermaid, Rango. I have no fear of depths and a great fear of shallow living.
dvatricetiri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 12:17   #277
muzijak nimfa

Ja imam jedan problem sa nimfom
najme kod nas je nimfa već 6 mjeseci i stvarno joj prilazimo po uputama no taj mužjak nikako da se pripitomi i vise sam luda od njega!
Fučka,zna se vratiti sam u krletku sve super osim sto se ne želi socijalizirati,čim mu priđes počne divljat po krletci,sakakt,povuče se u kut,sve dela samo da ga nebi slučajno dotako,samo sto jos ne grize i ne sikce kad te ugleda....znaci takvo sto još nisam vidjela u svom životu a imala sam i zenku koja se pripitomila u roku keks ovo je užas
kaj da radim s njim??
ozivote is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 21:28   #278
Ja sam imala papigu,u roku 3-4 dana se prilagodi samo morate polako prema njoj jer papige imaju svoj strah,dok se ne prilagodi čovjeku koji ga hrani!
rozalina85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 21:57   #279
papige su drustvene i radoznale pticice
uzmes nesto sjajno u ruku i prevrces i gledas ga i tiho mu i mirno pricas
nema sanse da ne pride, a jednom kad je taj korak napravljen, dalje ide lako
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 17:48   #280
Quote:
dvatricetiri kaže: Pogledaj post
Imam ženkicu nimfe kojoj već godinama bezuspješno pokušavam nabaviti mužjaka. Prvi pokušaj je rezultirao kupovinom još jedne ženke. Nakon par godina tu drugu ženku sam poklonila prijateljici koja je imala mužjaka i probala opet tražiti mužjaka ovoj mojoj prvoj ženki. Nedavno sam kupila novu nimfu koja ima sva obilježja mužjaka gledajući lice i tijelo, ali za rep nisam sigurna. Tamne je boje, ali nije sasvim crn, kao da na početku repa ipak ima žute tačkice kao što imaju ženke. Nije baš pitom pa je slikanje donjeg dijela repa teško izvesti. Evo kako izgleda:




Možda je prerano govoriti, ali i po ponašanju i držanju me isto podsjeća najviše na prethodnu ženku koju sam isto kupila greškom misleći da je mužjak. Jako pasivna, mirna, povučena i pogrbljena malo.
Ovaj na slici mi izgleda kao muzjak, a ne zenka.
color-blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.