Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2008., 20:08   #361
prolaznice ! zar ne vidis da se sramotis tvojim neznanjem i stvojim smijesnim kartama .
te tvoje karte su pravljene prema mjesnim zajednicama a ne po naseljima ,to sam ti vec pojasnio prosli put ,pa i magarac bi to napokon s kuzio .

ako oces prave karte Tuzlanske opcine po naseljima evo ti je ,al ovo ce biti zadnji put da ih postavljan .

http://storage.canalblog.com/00/88/92110/21569220.jpg

crveno : hrvatsla sela
zeleno: muslimanska
plavorpska sela

jasno ili ne jos ?

ps: kartu mozes dati tvom omiljenom mentoru jacku
frane2110 is offline  
Old 29.01.2008., 21:02   #362
Nisu etnicke zemljovide, ali su razne planove/prijedloge kontakt skupine.
Ima par dobro poznatih, ali ima ih i mnogo manje poznatih.

Dosta zanimljivo, barem meni.
Ne nuzno i tebi

VanceOwen plan sa revizijima 8 veljace 1993

http://s252.photobucket.com/albums/h...8veljace19.jpg

Unija 3 rep Owen-Stolt kolovoz 1993

http://s252.photobucket.com/albums/h...olovoz1993.jpg

Srpski prijedlog unije 3 republika lipanj 1993

http://s252.photobucket.com/albums/h...lipanj1993.jpg

Akcioni plan EU prosinac 93 - veljaca 94

http://s252.photobucket.com/albums/h...-veljaca94.jpg

Sto je FBiH trebala dobiti po Washingtonskom sporazumu, 58%, a Q dobila.
Ako netkog zanima kako su bile rasporedjene i zupanije unutar nje neka se javi.

http://s252.photobucket.com/albums/h...ed_trazeno.gif

Kontaktna skupina srpanj 1994

http://s252.photobucket.com/albums/h...srpanj1994.jpg

Kontaktna skupina 10 veljace 1995

http://s252.photobucket.com/albums/h...eljace1995.jpg
Tomba17 is offline  
Old 29.01.2008., 21:12   #363
Svaka ti dala, zanimljive karte. Zanimaju me i te predviđene županije koje si spomenuo pa može i to na PM ili ovdje, meni svejedno. Hvala!
Pessimus dux is offline  
Old 29.01.2008., 21:17   #364
http://s252.photobucket.com/albums/h...hsporazumu.jpg

10 predvidjenih i i nikad ostvareinh zupanija FBiH po Wash sporazumu iz 1994
Tomba17 is offline  
Old 29.01.2008., 21:37   #365
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
muslimana 19024 52%
srba 10450 28%
jugoslavena 3452 9%
ostali 3122 8,5%

sve cemo tvoje gluposti pobiti cinjenicama. daleko od 78 ili 82% bosnjaka
O cemu ti ?

Dijelovi grada Bijeljine:

Fiskult.Dom - Bosnjaci - 1672 Srbi - 803

Garulje - Bosnjaci - 953 Srbi - 659

Stara Carsija - Bosnjaci - 1004 Srbi - 1504

Selimovici - Bosnjaci - 3183 - Srbi - 733

15.Majevicka - Bosnjaci - 1896 - Srbi - 1829

Mladost -Bosnjaci - 1207 - Srbi - 756

Ledinci - Bosnjaci - 800 - Srbi - 1887

Gvozdevici - Bosnjaci - 1979 - Srbi - 272

25.Maj - Bosnjaci - 1565 - Srbi - 355

Desnica-1 - Bosnjaci - 224 - Srbi - 589

Jasenice - Bosnjaci - 1087 - Srbi - 263

4.juli - Bosnjaci - 1172 - Srbi - 910

Dzemal Bijedic - Bosnjaci - 2467 - Srbi - 578

Znaci Bosnjaka 19. 409 - ukljucujuci vecinu Jugoslovena, jer nije puno bilo Srba Jugoslovena u Bijeljini.


37. 128 ukupno grad imao stanovnika.

Bosnjaka - 19. 409 + 90 % Jugoslovena. A ostalih ima dosta koji se danas izjasnjavaju kao Bosnjaci a inace su Romi ili sta ti ja znam, ali nema to veze.
Prolaznik_ is offline  
Old 29.01.2008., 21:47   #366
A da su Bosnjaci i 52 % u gradu Bije. bili, zar ne treba istu oznaciti kao zelenom bojom ?

No, naprotiv, vidimo da je oznaceno kao mjesavina i kao niko nije vecina, iako prelazi 50 %.
Prolaznik_ is offline  
Old 29.01.2008., 22:30   #367
Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post
A da su Bosnjaci i 52 % u gradu Bije. bili, zar ne treba istu oznaciti kao zelenom bojom ?

No, naprotiv, vidimo da je oznaceno kao mjesavina i kao niko nije vecina, iako prelazi 50 %.
Ta karta je iz 1981. A 1981. se Muslimani bili 48% stanovnistva Bijeljine.

A sta bi s Bijeljinom koja je 80% Bosnjacka?
Pavo B. is offline  
Old 29.01.2008., 22:37   #368
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
prolaznice ! zar ne vidis da se sramotis tvojim neznanjem i stvojim smijesnim kartama .
te tvoje karte su pravljene prema mjesnim zajednicama a ne po naseljima ,to sam ti vec pojasnio prosli put ,pa i magarac bi to napokon s kuzio .

ako oces prave karte Tuzlanske opcine po naseljima evo ti je ,al ovo ce biti zadnji put da ih postavljan .

http://storage.canalblog.com/00/88/92110/21569220.jpg

crveno : hrvatsla sela
zeleno: muslimanska
plavorpska sela

jasno ili ne jos ?

ps: kartu mozes dati tvom omiljenom mentoru jacku

I pored toga sto ova karta ima nepravilnosti, uporedi je sa onom oko koje smo pricali - gdje je prikazana cijela gotovo opcina oko grada Tuzle kao hrvatska. haha...
Prolaznik_ is offline  
Old 29.01.2008., 22:48   #369
Quote:
Pavo B. kaže: Pogledaj post
Ta karta je iz 1981. A 1981. se Muslimani bili 48% stanovnistva Bijeljine.

A sta bi s Bijeljinom koja je 80% Bosnjacka?
Je li mislis na grad 81 ?

Sto se tice onoga sto sam rekao da Bosnjaci u gradu su cinili oko 78-82 %, haman sam preletio, iako sam bio uvjeren u to, ali je to iz razloga najvjerovatnije sto sam podavno sabirao dijelove grada u kojem su vecina Bosnjaci ili nesto tako, glavnom sam nesto tu zabrljao jer sam bio u nekoj frci ( najvjerovatnije ) i onda mi se potkrala ta grijeska.

Dakle, covjek je onaj koji prizna grijesku, a ne onaj koji ustraje u istima. Stoga, ja priznajem da sam pogrijesio, tj., malo pretjerao sa procentom Bosnjaka u gradu, no, svakako da sam u pravu kada sam rekao zasto grad nije na onoj karti npr. obiljezen zelenom bojom jer Bosnjaci svakako prelaze polovinu stanovnistva grada.
Prolaznik_ is offline  
Old 29.01.2008., 22:53   #370
Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post
I pored toga sto ova karta ima nepravilnosti
Posto stalno pricas o laziranima mapama, hajde da jednom za svagda zakljucimo sve ovo. Znaci, eto ti karta opcine Tuzla po naseljima iz 1991. Ti tvrdis da postoje nepravilnosti i tvrdis da ti to znas jer si iz tog kraja. Dobro.

Koje su to specificno nepravilnosti? Sta je lazirano? Koje selo ili mjesto je krivo prikazano. Podsjetit cu te da stranica na koju se ti pozivas http://www.hdmagazine.com/bosnia/census.html nema veze s ovom kartom. Ta stranica je po mjesnim zajednicama a ne naseljima. Ne vjerujem da ti moram objasnjavati razliku izmedju naselja i mjesnih zajednica, al eto.

Znaci, popis iz 1991. po naseljima u ruke i reci sta nevalja s kartom.
Pavo B. is offline  
Old 30.01.2008., 07:19   #371
Quote:
Pavo B. kaže: Pogledaj post
Posto stalno pricas o laziranima mapama, hajde da jednom za svagda zakljucimo sve ovo. Znaci, eto ti karta opcine Tuzla po naseljima iz 1991. Ti tvrdis da postoje nepravilnosti i tvrdis da ti to znas jer si iz tog kraja. Dobro.

Koje su to specificno nepravilnosti? Sta je lazirano? Koje selo ili mjesto je krivo prikazano. Podsjetit cu te da stranica na koju se ti pozivas http://www.hdmagazine.com/bosnia/census.html nema veze s ovom kartom. Ta stranica je po mjesnim zajednicama a ne naseljima. Ne vjerujem da ti moram objasnjavati razliku izmedju naselja i mjesnih zajednica, al eto.

Znaci, popis iz 1991. po naseljima u ruke i reci sta nevalja s kartom.

Kakav popis ? Govorio sam i govorilo se o zemljistu, velikim povrsinama koje su prikazane da okolo Tuzle sve drze Hrvati, gdje sam rekao da je to laz. Postirao sam kartu MJESNIH zajednica, ili kako zelis, mozemo reci i naselja, gdje se jasno vidi koliko ima bosnjackih, a koliko hrvatskih mjesnih zajednica ili pak na drugoj karti naselja. Zar je moguce da Hrvati drze mjesne zajednice gdje su Bosnjaci vecina ili da su vecinski vlasnici bosnjacke zemlje zapravo tih naselja tuzlanski Hrvati ?!

Mislim, apsurdno!
Prolaznik_ is offline  
Old 30.01.2008., 08:07   #372
Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post
Kakav popis ? Govorio sam i govorilo se o zemljistu, velikim povrsinama koje su prikazane da okolo Tuzle sve drze Hrvati, gdje sam rekao da je to laz. Postirao sam kartu MJESNIH zajednica, ili kako zelis, mozemo reci i naselja, gdje se jasno vidi koliko ima bosnjackih, a koliko hrvatskih mjesnih zajednica ili pak na drugoj karti naselja. Zar je moguce da Hrvati drze mjesne zajednice gdje su Bosnjaci vecina ili da su vecinski vlasnici bosnjacke zemlje zapravo tih naselja tuzlanski Hrvati ?!

Mislim, apsurdno!
Naselja i mjesne zajednice nisu ista stvar, covjece!

Ne pricamo o mapama sa hdmagazine.com koje su bezveze, nego onoj koju je stavio Frane. Mape koji ti stavljas su bezveze, jer ih je napravio amater. To se fino vidi po tome sto se popis ne preslikava jasno na kartu. Ta karta nije ni po naseljima ni po mjesnim zajednicama. Franine mape su iz knjige koju je priredio Jakov Gelo, vjerovatno najeminentniji hrvatski etnograf, na osnovu topografskih karti i popisa iz 1991. Onog popisa koji su u parlamentu BiH prihvatili predstavnici sva 3 naroda(osim opcine Kupres, ali to je nebitno za ovu temu.)

Ja nisam ni na trenutak rekao da su bilo koje druge karte precizne. http://storage.canalblog.com/00/88/92110/21569220.jpg Ovo je najblize moguce preciznosti, jer je jedina pravljena po naseljima. Ni tu se ne vide manjine u mjestima, nego samo relativne ili apsolutne vecine, ali je puno, puno bolje nego bilo sta drugo. Ti si rekao da i ta mapa ima napravilnosti. Posto to nije ofarbana ni suma ni planina, da cujemo koje su to nepravilnosti. Ne generalno, nego specificno.

Na kraju krajeva, ni jedna karta stavljena u ovoj temi ne tvrdi da prikazuje posjed zemlje po naciji.
Pavo B. is offline  
Old 30.01.2008., 16:32   #373
Quote:
Pavo B. kaže: Pogledaj post
Naselja i mjesne zajednice nisu ista stvar, covjece!

Ne pricamo o mapama sa hdmagazine.com koje su bezveze, nego onoj koju je stavio Frane. Mape koji ti stavljas su bezveze, jer ih je napravio amater. To se fino vidi po tome sto se popis ne preslikava jasno na kartu. Ta karta nije ni po naseljima ni po mjesnim zajednicama. Franine mape su iz knjige koju je priredio Jakov Gelo, vjerovatno najeminentniji hrvatski etnograf, na osnovu topografskih karti i popisa iz 1991. Onog popisa koji su u parlamentu BiH prihvatili predstavnici sva 3 naroda(osim opcine Kupres, ali to je nebitno za ovu temu.)

Ja nisam ni na trenutak rekao da su bilo koje druge karte precizne. http://storage.canalblog.com/00/88/92110/21569220.jpg Ovo je najblize moguce preciznosti, jer je jedina pravljena po naseljima. Ni tu se ne vide manjine u mjestima, nego samo relativne ili apsolutne vecine, ali je puno, puno bolje nego bilo sta drugo. Ti si rekao da i ta mapa ima napravilnosti. Posto to nije ofarbana ni suma ni planina, da cujemo koje su to nepravilnosti. Ne generalno, nego specificno.

Na kraju krajeva, ni jedna karta stavljena u ovoj temi ne tvrdi da prikazuje posjed zemlje po naciji.
te karte koje stavljan je priredio urbanisticki institut Hrvatske u suradnji s drzavnim zovodom za statistiku ,sto znaci da su profesionalno radene ,a taj prolaznik je amater onoliko koliko i njegove karte.
frane2110 is offline  
Old 30.01.2008., 17:40   #374
opcina Tuzla
povrsina opcine : 331 km2

povrsina naselja s hrvatskom vecinom :127 km2
povrsina naselja s muslimanskom vecinom : 76 km2
povrsina naselja sa srpskom vecinom : 85 km2
povrsina grada Tuzle :43,4 km2
frane2110 is offline  
Old 30.01.2008., 18:08   #375
Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post

Dalje, grad Bijeljina je bio vecinski bosnjacki grad i to ne sa 50 % bosnjacko stanovnistva vec izmedju 78 i 82 %, no, na karti je prikazano kao mjesavina.
U zelji da sto vise razotkrijes srpsko-hrvatsku propagandu si i sam slagao. 1991. godine je u gradu bilo

36.414 stanovnika,od cega

Srba 10.450 (28.70 %)

Bosnjaka 19.024 (52.24 %),a ne izmedju 75 i 82 %,sto dalje znaci da je karta verodostojna i radjena je po stanjima sa terena (zao mi je u tvom slucaju sto je tako )

Hrvata 366 (1.00 %)

U Janji,Novom Naselju i Novom Selu Bosnjaci su bili vecinsko stanovnistvo. Ostala sela su vecinski naseljena Bosanskim Srbima. Ako si ti radio ili citao clanak o Bijeljini na bosanskoj wikipediji,ondak bi sve ovo morao znati.
__________________
Ko želi da ostavi alkohol
može ga ostaviti kod mene
Unared zahvalan
sdespot is offline  
Old 30.01.2008., 18:11   #376
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
te karte koje stavljan je priredio urbanisticki institut Hrvatske u suradnji s drzavnim zovodom za statistiku ,sto znaci da su profesionalno radene ,a taj prolaznik je amater onoliko koliko i njegove karte.
Zato on ima svoje ''proverene'' podatke...
__________________
Ko želi da ostavi alkohol
može ga ostaviti kod mene
Unared zahvalan
sdespot is offline  
Old 30.01.2008., 19:11   #377
Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post
Je li mislis na grad 81 ?

Sto se tice onoga sto sam rekao da Bosnjaci u gradu su cinili oko 78-82 %, haman sam preletio, iako sam bio uvjeren u to, ali je to iz razloga najvjerovatnije sto sam podavno sabirao dijelove grada u kojem su vecina Bosnjaci ili nesto tako, glavnom sam nesto tu zabrljao jer sam bio u nekoj frci ( najvjerovatnije ) i onda mi se potkrala ta grijeska.

Dakle, covjek je onaj koji prizna grijesku, a ne onaj koji ustraje u istima. Stoga, ja priznajem da sam pogrijesio, tj., malo pretjerao sa procentom Bosnjaka u gradu, no, svakako da sam u pravu kada sam rekao zasto grad nije na onoj karti npr. obiljezen zelenom bojom jer Bosnjaci svakako prelaze polovinu stanovnistva grada.
Prihvaceno,ako sa tim ne nastavis opet.
__________________
Ko želi da ostavi alkohol
može ga ostaviti kod mene
Unared zahvalan
sdespot is offline  
Old 30.01.2008., 23:04   #378
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
opcina Tuzla
povrsina opcine : 331 km2

povrsina naselja s hrvatskom vecinom :127 km2
povrsina naselja s muslimanskom vecinom : 76 km2
povrsina naselja sa srpskom vecinom : 85 km2
povrsina grada Tuzle :43,4 km2
ako se ne varam hrvatskih naselja je bilo 33 u toj opcini
23 muslimanskih naselja+grad Tuzla i 11 srpskih naselja

polavina muslimana opcine je bila koncentrirana u sam grad ,seosko stanovnistvo su uglavnom bili hrvati jer ih je malo bilo po gradu ,najvecu povrsinu opcine su takodjer hrvati drzali , najveca naselja su bila hrvatska .
frane2110 is offline  
Old 30.01.2008., 23:14   #379
Quote:
Pavo B. kaže: Pogledaj post
Naselja i mjesne zajednice nisu ista stvar, covjece!

Ne pricamo o mapama sa hdmagazine.com koje su bezveze, nego onoj koju je stavio Frane. Mape koji ti stavljas su bezveze, jer ih je napravio amater. To se fino vidi po tome sto se popis ne preslikava jasno na kartu. Ta karta nije ni po naseljima ni po mjesnim zajednicama. Franine mape su iz knjige koju je priredio Jakov Gelo, vjerovatno najeminentniji hrvatski etnograf, na osnovu topografskih karti i popisa iz 1991. Onog popisa koji su u parlamentu BiH prihvatili predstavnici sva 3 naroda(osim opcine Kupres, ali to je nebitno za ovu temu.)

Ja nisam ni na trenutak rekao da su bilo koje druge karte precizne. http://storage.canalblog.com/00/88/92110/21569220.jpg Ovo je najblize moguce preciznosti, jer je jedina pravljena po naseljima. Ni tu se ne vide manjine u mjestima, nego samo relativne ili apsolutne vecine, ali je puno, puno bolje nego bilo sta drugo. Ti si rekao da i ta mapa ima napravilnosti. Posto to nije ofarbana ni suma ni planina, da cujemo koje su to nepravilnosti. Ne generalno, nego specificno.

Na kraju krajeva, ni jedna karta stavljena u ovoj temi ne tvrdi da prikazuje posjed zemlje po naciji.
Ti se ocigledno pravis slijep!

Pogledati primjer karte koju je frane i neko jos drugi postirao gdje je prikazana sva hrvatska vecina oko Tuzle grada, a na ovoj karti koju je FRANE postavio jasno se vidi koliko ima naselja s bosnjackom vecinom i uopce koliko ima bosnjackih naselja i veci zelenih krugova. Gdje su bili tad ti krugovi kod ONIH koji su bojili cijelu opcinu u hrvatsku boju oko grada Tuzle ? Odakle to ? Daj malo budi fleksebilniji.

Sto se tice karte hdmagazine, ona je jako dobra, a svaka karta ima grijesaka, pa sigurno i ta, ali ne tako kako ti to navodis!
Prolaznik_ is offline  
Old 30.01.2008., 23:19   #380

da nije smjesno bilo bi zalosno
odo ja lec ,zelim lijep i ugodan dan svim bosnjacima ma gdje bili na kraju svijeta
frane2110 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:57.