Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2007., 12:07   #41
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
uris objekta samo s uporabnom dozvolom. Sve ostalo je mimo zakona.
Ovo je cjenik geodetskih usluga..
Boris_RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 20:10   #42
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
O, postoji, postoji. Propisuje ga Komora i te cijene koje ste dobili su uglavnom po Komorinom cjeniku.
One ispod toga, bile bi, recimo, nelojalna konkurencija. Zaposlenici katastra, i privatnih firmi koji rade u fušu i od ovl. ing izmole potpis i pečat.
To su moji igrači!Nemojte samo sada reći,pa nije to po zakonu,siva ekonomija.........šta bih trebao u cijeni kuće,roh -bau..od nekih 350 000-400 000 kn,platiti za papirologiju i toplu vodu ,cca malo manje od 200 000 kn????...Zato kamen u temelje....fušeri u biznis...i pamet u glavu....jedan primjer...naplaćuju vodnu naknadu...tamo gdje ja gradim sve pliva...i plivaće još godinama ..a vodna naknada 20 000 kn...komunalije 50 000 kn a ceste uopće nema ...što nasipaš sam ..to ti je...strašno...
__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 22:35   #43
Da, to je surova realnost. Jer kad to sve čitam, onda mi nije žao što sam svojoj općini (Sv.Nedelja) platio komunalni doprinos...jer 99% stanovništva ima plin, asfalt, 80% vodovod, i sad je na tapeti kanalizacija...ubrzano je uvode, već su iznad 50%.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 23:28   #44
da još jednom pitam

može neki link na cjenik koji geodteim propisuje komora?
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 12:26   #45
Vaci na održavanju sam trudnoće. CJenik mi je u uredu.Naravno da cijene nisu propisane, nego sugerirane. SKeniram ga, pa ga postavim na temu kad se vratim u ured.
Doduše, on je kao takav izišao ima nekoliko godina, zato će se sad vjerovatno mijenjat. To baš ne pratim.

Pogledaj ovdje, ja ga nešto od doma ne mogu otvorit.http://www.arhitekti-hkaig.com/akti-...ene.aspx?ind=3
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 12:31   #46
Quote:
maystor1 kaže: Pogledaj post
To su moji igrači!Nemojte samo sada reći,pa nije to po zakonu,siva ekonomija.........šta bih trebao u cijeni kuće,roh -bau..od nekih 350 000-400 000 kn,platiti za papirologiju i toplu vodu ,cca malo manje od 200 000 kn????...Zato kamen u temelje....fušeri u biznis...i pamet u glavu....jedan primjer...naplaćuju vodnu naknadu...tamo gdje ja gradim sve pliva...i plivaće još godinama ..a vodna naknada 20 000 kn...komunalije 50 000 kn a ceste uopće nema ...što nasipaš sam ..to ti je...strašno...
zato što većina razmišlja kao ti takvo stanje i jest. A ne misliš valjda da je u redu imati vodu i kanalizaciju na račun drugih?!
Pa plivajte kad tako razmišljate braćo Hrvati. Nije mi vas ni žao.

I još nešto kad idete u frizera na pramenove i za sat rada platite 400 kn, to je u redu. Sat vremena - 400,00 kn.
A geodestka ekipa 3 čovjeka, 50000 € opreme i po tjedan dana posla platiti 10000 kuna je puno. Mogu samo reć svašta.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 12:33   #47
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Da, to je surova realnost. Jer kad to sve čitam, onda mi nije žao što sam svojoj općini (Sv.Nedelja) platio komunalni doprinos...jer 99% stanovništva ima plin, asfalt, 80% vodovod, i sad je na tapeti kanalizacija...ubrzano je uvode, već su iznad 50%.

eh dok ta savjest dopre do svakog našeg sunarodnjaka. Da smo drugačiji, ne bi za primjer uzimali Švicarsku ili Njemačku, već Hrvatsku
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 12:52   #48
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post

eh dok ta savjest dopre do svakog našeg sunarodnjaka. Da smo drugačiji, ne bi za primjer uzimali Švicarsku ili Njemačku, već Hrvatsku
Nisu ni oni sada više neki primjer.Moraš se otelit da imaš svoj kvadrat da bi normalno othranio obitelj.Poznanik je u njemačkoj kupio50 -60 m2 u vrhu krova etažirane kuće...švabo etažiro kuću u 4-5 dijelova,i tako ju prodao,u dijelovima...poznanik hoda u potkrovlju pognuto ko majmun..400 000 e...eto ti europe...stvar je u ljudima...što veća hrpa love ...više se iz nje namiri...nametnika...kod nas lopovluk na očigled i povratna kontralogična ,suluda informacija,na pravo mjesto, nema nikakvog odjeka,džaba im politike,silne struke,zakona,stručnih ljudi..kao ti...kad oni ne fermaju to da , osnovna djelatnost u građenju u cijeloj cifri investicije,iznosi 1/3....ostalo 2/3...jel to normalno...pa to i budala vidi da neko nekog hoće žedna prevest preko vode...ne mogu svarit cifru osječkog novog trga...60 000 000 kn.......izvana gladac a iznutra jadac...od trga do predgradja na jednu stranu sve kuće ne vrijede toliko....i sad ti šuti i plati sve te gluposti....nisam glupan i neću nikada platiti toplu vodu,porez na budale i kupovati ciglu na komad,...jednu godišnje...rat u ratu...rat u miru...
__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 12:56   #49
Eh, a ja ne mogu svatit kako je grad Osijek prodao moju zemlju Novaliću,,, ali objasnit će Sud. I nama i njima.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 00:01   #50
Quote:
maystor1 kaže: Pogledaj post
Nisu ni oni sada više neki primjer.Moraš se otelit da imaš svoj kvadrat da bi normalno othranio obitelj.Poznanik je u njemačkoj kupio50 -60 m2 u vrhu krova etažirane kuće...švabo etažiro kuću u 4-5 dijelova,i tako ju prodao,u dijelovima...poznanik hoda u potkrovlju pognuto ko majmun..400 000 e...eto ti europe...
A poznanik je budala. šta reć. Moj kum je u Stuttgartu kupio lijep i normalan stan od 60m2 za 100 000 eur. Jeftinije nego u ZG.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 15:49   #51
Re

Pa da,to mu svi kažemo,još preko njega prelijeću avioni, u friedrichafenu, poslao nam je slike...nešto nevjerojatno...stvarno je švabo uspio etažirati vrh krova i to uvalio ovome...on je po konstituciji visok,.....na najvišem mjestu se mora zgrbiti.....strašno...a što se tiče novalića,glavaša,i ostalih faca ja samo kažem...sve se vraća sve se plaća...najvažniji je čovjekov mir,spokoj i čista duša...ko to nema ,taj brzo izgori...pozdrav...
__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 17:34   #52
[QUOTE=
I još nešto kad idete u frizera na pramenove i za sat rada platite 400 kn, to je u redu. Sat vremena - 400,00 kn.
A geodestka ekipa 3 čovjeka, 50000 € opreme i po tjedan dana posla platiti 10000 kuna je puno. Mogu samo reć svašta.[/QUOTE]

sa usporedbom se slažem... neki dan sam baš razmišljao o tim frizerima (ženskim) i što je najgore još se najavljuju poskupljenja ???

samo prijašnji komentar meni se čini nije išao geodete nego 'komunalne naknade'...

kada sam već tu da i ja pitam:
1. postoji li mogućnost u kući koja se vodi kao zgrada od 3 stana promijeniti vlasničke odnose (par prostorija je prodano izmedju dvije obitelji vanknjižno) te pritom otkupiti potkrovlje (pošto je trenutno po zakonu zajedničko)?
2. koje su cijene za definiranje vlasničkog odnosa okolne pripadajuće parcele?
elvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 11:47   #53
Quote:
elvar kaže: Pogledaj post
sa usporedbom se slažem... neki dan sam baš razmišljao o tim frizerima (ženskim) i što je najgore još se najavljuju poskupljenja ???

samo prijašnji komentar meni se čini nije išao geodete nego 'komunalne naknade'...

kada sam već tu da i ja pitam:
1. postoji li mogućnost u kući koja se vodi kao zgrada od 3 stana promijeniti vlasničke odnose (par prostorija je prodano izmedju dvije obitelji vanknjižno) te pritom otkupiti potkrovlje (pošto je trenutno po zakonu zajedničko)?
2. koje su cijene za definiranje vlasničkog odnosa okolne pripadajuće parcele?
problem vlasnički odnosa možete riješiti kroz etažiranje zgrade.
CIjena je po kvadratu.
Postupak etažiranja može obaviti i ing. građevine i arhitekt.
Mi to ne radimo već neko vrijeme. CIjena bi trebala biti 2,5€ po m2, ali velim, sve ovisi od slučaja do slučaja.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 00:34   #54
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
O, postoji, postoji. Propisuje ga Komora i te cijene koje ste dobili su uglavnom po Komorinom cjeniku.
One ispod toga, bile bi, recimo, nelojalna konkurencija. Zaposlenici katastra, i privatnih firmi koji rade u fušu i od ovl. ing izmole potpis i pečat.
Znam da postoji ovo http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/1999/1513B.htm (geodezija je od članka 157), ali to nije NORMIRANI cjenik, odnosno svatko ga može tumačiti na svoj način, pa su i cijene takve, konkretno 'stupanj složenosti' je totalno općenita kategorija.

Na stranicama Komore ima vijest o izradi novog cjenika (vijest od 02.11) http://www.hkaig.hr/rig.php?PHPSESSI...287862dee9e889
maks is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 16:04   #55
Komplet preparcelacija, iskolcenje i sve sto ide

Pozdrav, vidim da se tu barata sa ciframa od kojih ti se vrlo lako moze zavrtiti u glavi pa me interesira slijedeće.

Imam konkretnu situaciju: teren je na ravnom (nema pada), tri strane su pravokutne osim jedne (trapeznog je oblika), velicina je 593 m2, sve su strane ravne (nema zaobljenih djelova), dobio sam lokacijsku pa je potrebno slijedece:

1. ponovno određivanje granica (zemljiste je prije isparcelirano, ali je pametni susjed izorao dvije zadnje međe)
2. trebam preparcelaciju (u lokacijskoj stoji da treba odvojiti 1,5 m do ceste i odvojiti posebnu cesticu za potrebe predviđenog buduceg nogostupa)
3. elaborat iskolcenja buduće kuce (radi se o klasicnoj pravokutnoj kuci 9*10 m sa jednom zaobljenim djelom od 3 m, sa zaljepljenom garazom uz kucu)
4. onaj neki elaborat kad se kuca izgradi i dobije uporabna (uris ili kako vec)
5. ne znam ima li jos sta...

Razmisljao sam da mi sve odradi jedan geodet pa bih mozda na cijeli komplet izaslo i nesto jeftinije Koje je vase misljenje ?

Moze li mi netko napisati po stavkama okvirno koliko bi me to izaslo i koliko to sve skupa traje?

Radi se o podrucju Velike Gorice, ako je bitno

Puno hvala unaprijed
tradicev is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 19:10   #56
moj slucaj
pozicija: dubrovnik
snimka situacije terena: 2000 kn
parcelacija: 5000 kn
iskolčenje & elaborat : javim za koji dan, ne mogu ga dobit na tel
bruce_dickinson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 22:35   #57
snimak situacije odrađen u 8 mj.: 2000 kn
pošto nismo uspjeli predati papire po starom zakonu,po novom morali napraviti posebne geodetske podloge koje smo platili još 1000 kn jer smo radili kod istog geodeta
a sada idemo dalje, ali jedan pogled na novi cjenik kod geodeta i
lokacija: okolica Osijeka
fiva7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 14:02   #58
Posebna geodetska podloga ?

Quote:
fiva7 kaže: Pogledaj post
snimak situacije odrađen u 8 mj.: 2000 kn
pošto nismo uspjeli predati papire po starom zakonu,po novom morali napraviti posebne geodetske podloge koje smo platili još 1000 kn jer smo radili kod istog geodeta
a sada idemo dalje, ali jedan pogled na novi cjenik kod geodeta i
lokacija: okolica Osijeka
Jesi mislio da niste stigli predati glavni projekt za građevinsku po starom već moraš raditi potvrdu glavnog projekta pa zato moraš raditi posebnu geodetsku podlogu ili?

Ja sam u prvom mjesecu 2008. dobio lokacijsku za koju sam papire predao po starom, ali me interesira da li će mi sad prije izrade glavnog projekta trebati ta podloga. Od više ljudi sam dobio različite informacije. Arhitekt mi kaže da mu treba posebna g. podloga da bi mogao izraditi glavni projekt, da je to po novom, a jedan geodet mi kaže da mi to nije potrebno jer sam dobio lokacijsku dozvolu e sad ga ti znaj.
U lokacijskoj je navedeno samo da je potrebno napraviti parcelaciju radi proširenja kolnika. Da li bi mi i to za podlogu trebalo biti navedeno tamo možda u slučaju da treba ili ne?
Ako netko ima informaciju iz prve ruke bio bih mu jako zahvalan jer sam u pregovorima sa nekim geodetima.
Hvala !
tradicev is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 23:52   #59
QUOTE=tradicev;12712862]Jesi mislio da niste stigli predati glavni projekt za građevinsku po starom već moraš raditi potvrdu glavnog projekta pa zato moraš raditi posebnu geodetsku podlogu ili?

Mi nažalost nismo uspjeli predati papire za lokacijsku i sve kompletno radimo po novom zakonu, zato smo morali raditi posebnu geodetsku podlogu! Tko zna koje će nas još sve ljepote novog zakona dočekati!! Jedna od ljepota je da u našoj općini komunalno ne mogu platiti na rate (kažu da svaka općina ima svoja pravila glede toga), a trenutno mi je lova zamrznuta pa sada skupljam 7200,00 kn polakooo, i sve mi je u zastoju! Ali nema veze bit će bolje

Za tvoj slučaj ne znam da li je potrebna geodetska podloga , mada mi je projektantica rekla da sada već u idejnom projektu rade neke stvari koje su inače radili tek u glavnom projektu, tako da je sve moguće!!
fiva7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 09:24   #60
za Potvrdu glavnog projekta treba obična geodetska podloga
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:10.