Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2014., 21:41   #221
Quote:
marinolino kaže: Pogledaj post
U usporedbi sa stranim restoranima za pruženu kvalitetu može se reći da bi trebali biti malo jeftiniji ili ponudit malo veće porcije al obzirom i nemaju ozbiljniju konkurenciju u Zg onda im to zasad i nemožemo zamjerit.
Well, malo mi je čudna ova logika...
Nema restoran kvalitetnu ponudu zbog konkurencije, već zbog mušterija. Barem bi meni tako bilo logično.

Ako netko želi graditi renome, onda to valjda čini da bi zadobio vjerne kupce. Ako ne pruža value for money, onda niš od vjernosti kupaca, čitaj: ništa od zarade.

Daklem, bez obzira što nemaju konkurencije, imaju oštar sud koji trebaju zadovoljiti - svoje i potencijalne kupce.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 13:06   #222
Pozdrav,

komentirati indijsku hranu u Zagrebu može se isključivo u svjetlu činjenice da je godinama postojao samo jedan, izrazito nekvalitetan i loš.
Naravno, mislim na Maharaju.
Sve, ali baš sve je tamo bilo ispod bilo kakve razine ugostiteljskog prosjeka ponude u Zagrebu, i to od interijera, usluge, ponude...da ne nabrajam dalje.
S druge strane, u Royal India sam od početka ove godine bio barem desetak puta, i svaki put bio izrazito zadovoljan...što ne znači da ne bih bio zadovoljniji u nekom slijedećem indijskom restoranu, jer je dva još uvijek puno premalo za Zagreb, pogotovo s obzirom na količinu kineskih restorana (koji pak imaju ponudu kao da imaju jednu centralnu kuhinju )
Nu, za nekoga je nečiji ćup dijamanata - ćup govana (excuse my french), stoga meni malčice smetaju posvojni dativi i umanjenice gospođe konobarice (evo stiže NANČEK, to VAM se kuha u finom sosu), i više volim umjerenu diskreciju tamnoputog gospodina. Isto tako, ako odem u neki restoran, volim pogledati menu unaprijed i zguglati jelo. Simple as that.
Veličina porcija mi nikad, i nikad neće biti presudna stavka (radije jedem pizzu u Karijoli nego nekakvu novozagrebačku kamionsku gumu, sa rubom punjenim zamjenskim sirom). Po toj logici možete pola restorana isključiti iz konkurencije, uz napomenu da su porcije u Royal India sasvim solidne (ja sam 195, 107 kg, pa procijenite)
Da se vratim na početnu tezu, cijene su u Maharaji bile ekstremno visoke za ono što su nudile. 10:0 za Royal India.
Voight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 10:54   #223
Bio sam jučer u Royal India pa da podijelim iskustva:
- interijer je vrlo ugodan, intimno osvijetljen, svira lagana muzika u pozadini
- konobarica je odlična - zna preporučiti jela po želji gosta, odlično poznaje ponudu
- hrana je vrlo ukusna, porcije nisu velike ali zato se uzme i predjelo i desert, pa se čovjek najede
- moj izbor: pržena cvjetača, Kadahi Murgh, riža, garlic naan, puding od riže, sve zaliveno s dva crna Tomislava
- naručio sam iz opreza srednje do jako ljuto (4, na skali 1-5) i moglo mi je biti i ljuće, drugi put uzimam 6 :-)
(uz upozorenje da inače trošim cca 0,5 cm crvenog tabasca po jednoj pizzi)

Sve u svemu, dolazim opet, uskoro...
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 11:40   #224
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
Bio sam jučer u Royal India pa da podijelim iskustva:
- interijer je vrlo ugodan, intimno osvijetljen, svira lagana muzika u pozadini
- konobarica je odlična - zna preporučiti jela po želji gosta, odlično poznaje ponudu
- hrana je vrlo ukusna, porcije nisu velike ali zato se uzme i predjelo i desert, pa se čovjek najede
- moj izbor: pržena cvjetača, Kadahi Murgh, riža, garlic naan, puding od riže, sve zaliveno s dva crna Tomislava
- naručio sam iz opreza srednje do jako ljuto (4, na skali 1-5) i moglo mi je biti i ljuće, drugi put uzimam 6 :-)
(uz upozorenje da inače trošim cca 0,5 cm crvenog tabasca po jednoj pizzi)

Sve u svemu, dolazim opet, uskoro...
kakve su cijene?
sharenaloptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 15:11   #225
stvarno je teško pročitati barem zadnjih 5 stranica

http://postimg.org/gallery/3dsr2gr6/
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 00:12   #226
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
stvarno je teško pročitati barem zadnjih 5 stranica

http://postimg.org/gallery/3dsr2gr6/
s obzirom da je zadnji upis iz 4.mj. a prije toga iz 2. nisam smatrala relevantnim, ali eto hvala svakako
sharenaloptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 07:44   #227
Ah, nisam pisao cijene jer ima na njihovom site-u. Royal India Menu
Mene je sve skupa ispalo 167kn i ne čini mi se pretjerano, za povremeni odlazak naravno.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 18:14   #228
Eto bili neki dan u Royal India. Hrana je super, no meni su porcije prekopremale, ja sam ostala gladna :/ (predjelo+glavno jelo+mango lassi)
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 10:12   #229
Možda se nešto promijenilo otkad sam zadnji put bio, no meni su porcije bile baš kako treba

Ni premale, ni prevelike, baš taman
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 16:09   #230
Možda sam ja onda bila jako gladna, no sve u svemu, vratiti ću se
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 16:26   #231
Nije to do gladi, jednostavno su male porcije

I mi smo to bili komentirali - uzeli smo samo glavno jelo i nemaš se tu čega najesti. Očito treba uzeti predjelo, glavno, desert... a to je onda skup sport...

edit: sad vidim da si ti i uzela više jela pa opet ostala gladna... ko što rekoh, i naša je bila ista primjedba na porcije
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 23:42   #232
Meni su porcije u Royal Indiji ogromne. Večeras bili tamo i nismo mogli sve posjesti. A to nam se inače ne događa. Na nas troje odraslih - 3 predjela, 3 naana, 3 glavna jela, 2 ona jogurtasta umaka i 3 riže. Ostale skoro dvije cijele riže, par komadića mesa, jedan trokutić naana i skoro cijeli jedan umak. A svi troje došli gladni i svima nam je bilo ukusno.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 13:19   #233

jel bi za mene jedan kadahi + naan bio dovoljan?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 16:06   #234
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post

jel bi za mene jedan kadahi + naan bio dovoljan?

Uz jednu porciju rize sigurno bi.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 19:19   #235
nemam pojma kak to ide i nisam bila ni u RI ni u indijskim restoranima uopce.

treba li doista naruciti rizu I naan? meni to zvuci kao da kod nas jedem rizu i kruh (osim eventualno ako si jako gladan/na ili ti se jako svidja i jelo od rize pa ga zelis probati).
countrywoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 19:27   #236
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Uz jednu porciju rize sigurno bi.
ja isto ne jedem rižu i kruh zajedno
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 19:30   #237
mislim da bi na pitanje o količini porcija bio adekvatan gmit- taj voli pojesti, tako da ima mušku mjeru za količinu!

gmiiiittttt
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 14:56   #238
Porcije baš nisu ogromne, ja bih rekao da su taman.

Restoran je inače za pohvaliti. Mala prostorija, ništa prešminka uređeno, odaje dojam intimnosti. Cura je naručila jedno odlično jelo: Murgh Saagwala-piletinu sa špinatom, vrhnjem i začinima. Meni je Kadahi Murgh bio dobar, zaljutili su ga pošteno kako sam i tražio.

Također, sve pohvale za izuzetno srdačnu, elokventnu, strpljivu i stručnu konobaricu.
marcipanitto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 15:49   #239
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
mislim da bi na pitanje o količini porcija bio adekvatan gmit- taj voli pojesti, tako da ima mušku mjeru za količinu!

gmiiiittttt
jedino sto priznajem je da posudica glavnog jela *izgleda* malo

no, zvuci mi prilicno nemoguce da se uz predjelo + glavno jelo + prilozi covjek ne najede.

dakle, u oba slucaja koliko smo bili tamo, nas dvoje uzeli tri predjela (koja smo podijelili medjusobno), svaki po glavno jelo, te podijelili rizu i kruh. desert nismo uzimali jer jednostavno vise nismo mogli. uz napomenu da smo oba puta bili u subotu za rucak, dakle, na ljestvici 1-10, glad je bila na nivou 11

Zadnje uređivanje gmit : 22.09.2014. at 15:55.
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 15:54   #240
Quote:
countrywoman kaže: Pogledaj post
treba li doista naruciti rizu I naan? meni to zvuci kao da kod nas jedem rizu i kruh (osim eventualno ako si jako gladan/na ili ti se jako svidja i jelo od rize pa ga zelis probati).
jedan naan ti najvjerojatnije nece biti dovoljan. i naanovi i (ne-vulgaris) rize su im jako fini, tako da ih je najbolje iskombinirati

ne trpas rizu i kruh u istom zalogaju
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.