Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Chat teme

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2010., 08:27   #33821
Quote:
zmijica dorica kaže: Pogledaj post
Ma nebitno za mene, nego ono "Jel ok?" se odnosilo na Beauty...
da,ja dobro je,ustvari i nije najbolje,ali se napokon javila.....
surfer22 is offline  
Old 21.05.2010., 11:57   #33822
Quote:
bobi.bobif kaže: Pogledaj post
Evo jedno pitanje za sve vas koji patite od te "bolesti".
Od rođenja sam povučenija osoba.
Ali to se u velikoj mjeri promjenilo zadnjih 1-2god., i dalje sam povučen, ali ne u tolikoj mjeri koliko sam bio prije, sve više i više se trudim biti otvoreniji.
Preko preko zime sam se udebljao 5-6kg pa možda to loše utječe na mene.
Uglavnom zadnjih 15-tak dana mi je često prisutna nekakva vrtoglavica, ne osjećam se sigurno, kao da mi nije baš najčistije u glavi, također osjećam češće nadutost i uglavnom imam nekakav čudan osjećaj u želudcu. Kao neki pritisak.
Malo sam paničan pa to možda pripisujem krivim stvarima, odmah pomislim na najgore, mislim da imam problema sa srcem ( jer mi je dobar dio rodbine imao problema sa srcom..., )
Nisam panična osoba ono da sad mislim umrijet ću pa dignem paniku, nego sam vrlo razumnog razmišljanja, mislim pa neka bude što treba biti takav je život.
Dali su ovo simptomi Anksioznosti?
Dali je sa mnom sve u redu, što se zdravlja tiče, nego samo umišljam?
Napominjem da su vrtoglavice(blaže vrtoglavice, nisu vrtoglavice tipa, da ako se ne uhvatim da ću pasti, nego blaga vrtoglavica koja me drži duže vremena.
Dali je moguće da s mnom nije psihički sve u redu i dali je moguće da je vrtoglavica izazvada prihički?
Jer napominjem da je vrtoglavica stvarna, nije da ja umišljam.

Molim vas da iznesete svoje mišljenje, volio bih znati dali je to to. Dali je netko imao sličnih iskustava.
Ako sam nešto krivo rekao, molim vas nemojte se naljutiti jer stvarno nemislim ništa loše.
Ako je to to, ako patim od Anksioznosti dali se to može ikako izlječiti ili barem smiriti da nemam više vrtoglavica.
Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima.
E i da napomenem da sam postao dosta razdražnjiv, prije mi je mogao netko 10 dana "srati" po glavi, a sad nije baš tako.
Jako si lijepo sve opisao i nitko se stvarno nema zašto ljutiti na tebe . Si probao razgovarati s kim o tome (kakav psiholog)? Prema ovom što si napisao(da si povučen) predpostavljam da imaš problem s okolinom te da dosta stvari držiš u sebi. To da si razdražljiv na neke situacije je očito znak da možda više ne želiš biti povučen već polako počinješ reagirati na neke stvari koje ti smetaju. Za početak isključi sve zdravstvene faktore pa ako je tvoja vrtoglavica na psihološkoj bazi možeš početi raditi na svojim "paničnim reakcijama" i vidjeti gdje leži stvarni problem tvojega simptoma. Anksioznost ti nije nikakva bolest da bi se liječila, to je jedno stanje izazvano različitim traumama te naučenim obrascima kako doživljavamo život. Na jedan način tvoje tijelo simptomatikom reagira na različita nezadovoljstva u životu. Zato je bitno vidjeti od kuda dolazi to nezadovoljstvo. Obićno su ljudima njihovi simptomi jako stvarni, ali istina je da nisu, već da su ubiti vrlo bezopasni tako da ako ti je vrtoglavica na psihološkoj bazi ništa ti se neće dogoditi.
autoicon is offline  
Old 21.05.2010., 12:08   #33823
Quote:
pipim007 kaže: Pogledaj post
eto i mene , prezivjela napade prije par godina, nisu se nikada vise ponovili izlijecila ih sportom, prirodom i bavljenjem stvari koje volim. nikad nikakve tablete. eto ako kome to moze pomoci neka ima na umu

a sada...pitanje za znalce...mozda smijesno dok imate zdravstvenih problema ali ne vidim gdje na forumu postaviti pitanje

jedan meni jako jako dragi lik je na apaurinima (najmanje miligrama sto postoji i to 1x-2x dnevno) i uzima ih zadnih 7 dana , zbog posla i zivciranja.
jel takva osoba bude u "normalnom" stanju i jel ima normalne osjecaje ili su "preuvelicani" jel zbilja govori sto i misli ? jesu li apaurini kao vino: za jedne je u vinu istina, za druge je to sam alkohol i baljezganje ....
naime, nije od osoba koji pokazuje bas osjecaje ali zadnjih me par dana otvoreno obozava, ponasa se kao da mu jebeno stalo do mene pa mi nije jasno

doduse, sad je na apaurinima bas romantican i to mi odgovara, no je li zbilja to on ili apaurini? previse analiziram ali bitno mi je znati no nemam iskustva sa tim tabletama pa molim nekakav odgovor. hvala
Ma ljudi s takvim poremečajčićem nemaju zdravstvenih problema . Ti se koliko sam primjetila bojiš da njegovi osjećaji nisu pravi već da apaurini govore iz njega? Hmmmm.... Zašto misliš da bi itko bolje od tebe znao odgovor na to pitanje? Ti ga najbolje poznaš ovdje i mislim da jedna stvar za jednu osobu može biti potpuno deseta za neku drugu. Doduše postoji mogučnost da je u nekoj maničnoj fazi pa mu je sada sve super ali ako je stvar u tome bi se trebalo razjasniti vrlo brzo. Moj savjet ti je da se opustiš i uživaš dok traje i prestaneš se nervirati oko toga šta će biti sutra ali pravi odgovor ćeš jedino sama sebi dati što se tiče toga dali je iskren ili ne
autoicon is offline  
Old 21.05.2010., 12:14   #33824
Quote:
kiya kaže: Pogledaj post
Samo da se kratko javim i "pohvalim".. Naime, jucer i danas sam sama hodala po vani, ducanima, obavljala obaveze koje su me cekale. Jucer, izisla pred zgradu, pa uz aute isla do svog, a moj preko puta cestice, a uuuuu, ali odvazila se ja... Tako se odvazila u par navrata, kao i danas u hrpu navrata, al et, prezivjeh, nisam pala, nije mi senista dogodilo, malo panike od otvorenog prostora, ceste, kao pjesaku jel, u autu je posve druga prica U pon. kontrola kod psiha pa bumo vidli!
Baš me oduševio tvoj post! Super si to napisala, baš si mi osmjeh od uha do uha namjestila. Sjećam se svojih prvih pothvata i baš sam se nekako tu našla, kao da bi sebe čitala prije . Neki su ubiti svjesni koliko si puno napravila koliko god možda nekim ljudima koji ne shvaćaju izgleda smješno. Napravila si veliki korak i još se pohvalila. Bravo. Samo tako dalje nastavi...
autoicon is offline  
Old 21.05.2010., 12:46   #33825
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
ej draga super sam, zahvaljujući svom dragom psihijatru sam na bolovanju i uživam u trudnoći maksimalno,da mi on nije preporučio bolovanje i ginekolog izišao u susret ne znam kako bi se nosila sa ritmom koji me čekao svaki dan i anks.i ludnicom na poslu koja bi to pratila.ovako je nema,odmaram,uživam u pozitivnom razmišljanju,dragim ljudima..kako si ti?



šta je s bjuti?nisam odavno dolazila.do nje nikako da dođu dobronamjerni savjeti..
javila se, razgovarali smo s njom. tu smo, to je sve što možemo.
ray of light is offline  
Old 21.05.2010., 13:05   #33826
Quote:
autoicon kaže: Pogledaj post
Jako si lijepo sve opisao i nitko se stvarno nema zašto ljutiti na tebe . Si probao razgovarati s kim o tome (kakav psiholog)? Prema ovom što si napisao(da si povučen) predpostavljam da imaš problem s okolinom te da dosta stvari držiš u sebi. To da si razdražljiv na neke situacije je očito znak da možda više ne želiš biti povučen već polako počinješ reagirati na neke stvari koje ti smetaju. Za početak isključi sve zdravstvene faktore pa ako je tvoja vrtoglavica na psihološkoj bazi možeš početi raditi na svojim "paničnim reakcijama" i vidjeti gdje leži stvarni problem tvojega simptoma. Anksioznost ti nije nikakva bolest da bi se liječila, to je jedno stanje izazvano različitim traumama te naučenim obrascima kako doživljavamo život. Na jedan način tvoje tijelo simptomatikom reagira na različita nezadovoljstva u životu. Zato je bitno vidjeti od kuda dolazi to nezadovoljstvo. Obićno su ljudima njihovi simptomi jako stvarni, ali istina je da nisu, već da su ubiti vrlo bezopasni tako da ako ti je vrtoglavica na psihološkoj bazi ništa ti se neće dogoditi.
khm,wtf?


F 41.0 Panični poremećaj.
F 41.1. Opći anksiozni poremećaj.
F 41.2. Miješana anksioznost i depresivni poremećaj ...
itd...

bolest,poremećaj,nije isto,ALI

da sugeriraš ljudima da se NE trebaju liječiti?!

piti ad,ići na psihoterapiju i sl...što ljudi s ovakvim i sličnim,zapravo svim poremećajima rade.godinama.

vježbanje,zdrava prehrana,hobiji i ostale sugestije svakako,ali kao sugestija ne isključivi tretman.

panični atak i anksioznost se može tretirati terapijom,analizom,i miljun drugih,miljun puta nabrojenih stvari,ali ONDA kad smo se doveli do nekog stanja kada možemo početi tako djelovati, bez terapije lijekovima.

a da bi smo došli do toga,do nule,izvukli se sa dna,to možemo ad-om,ne sportom,jer da se sportom (npr....) ili čitanjem knjiga i meditacijom izvlači iz ovakvih stanja,onda u njih nebi ni zapali.

zato molim te,možda govoriš u najboljoj namjeri,ali govoriš pogrešno!

ne pripisujem niti ja,niti nitko drugi,recepte za antidepresive,ali pobogu,
za svaki F se ide liječniku,i svaki se F liječi.

liječi!
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Old 21.05.2010., 13:08   #33827
ovo je jednako onoj rečenici jedne liječnice ( i to,ne psihijatrice ni psihologice)

citiram; "ma,sve ti je to u glavi" .. !?!

pa jbt znam,nije mi na jetri.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Old 21.05.2010., 13:15   #33828
plava ruža is offline  
Old 21.05.2010., 13:19   #33829
Quote:
plava ruža kaže: Pogledaj post

__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Old 21.05.2010., 13:20   #33830
F as fuck?
ray of light is offline  
Old 21.05.2010., 13:24   #33831
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
F as fuck?
haha,vidi nje šta je luda

da!!!

F kao Fucking panics, F kao Fucking anxiety i to..

Fuck them all
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Old 21.05.2010., 13:36   #33832
obicno pijem dvije male salice jake crne kave na dan (1 nakon dorucka i drugu nakon rucka). i nekoliko velikh salica (1 i po dec) kave bez kofeina. jutros sam zabunom skuhala jaku kavu misleci da je ona bez kofeina i popila veliku salicu. prvo sam osjetila vrucinu i znoj, pa malo derealizaciju, pa mi se povracalo.. pa sam skuzila sto sam napravila, zatvorila malo oci i disala.. sad mi se jos lagano povraca ali valjda ce kad rucam biti bolje.
smemy is offline  
Old 21.05.2010., 13:41   #33833
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
khm,wtf?


F 41.0 Panični poremećaj.
F 41.1. Opći anksiozni poremećaj.
F 41.2. Miješana anksioznost i depresivni poremećaj ...
itd...

bolest,poremećaj,nije isto,ALI

da sugeriraš ljudima da se NE trebaju liječiti?!

piti ad,ići na psihoterapiju i sl...što ljudi s ovakvim i sličnim,zapravo svim poremećajima rade.godinama.

vježbanje,zdrava prehrana,hobiji i ostale sugestije svakako,ali kao sugestija ne isključivi tretman.

panični atak i anksioznost se može tretirati terapijom,analizom,i miljun drugih,miljun puta nabrojenih stvari,ali ONDA kad smo se doveli do nekog stanja kada možemo početi tako djelovati, bez terapije lijekovima.

a da bi smo došli do toga,do nule,izvukli se sa dna,to možemo ad-om,ne sportom,jer da se sportom (npr....) ili čitanjem knjiga i meditacijom izvlači iz ovakvih stanja,onda u njih nebi ni zapali.

zato molim te,možda govoriš u najboljoj namjeri,ali govoriš pogrešno!

ne pripisujem niti ja,niti nitko drugi,recepte za antidepresive,ali pobogu,
za svaki F se ide liječniku,i svaki se F liječi.

liječi!
Zanimljivo.... Ja ljudima preporučujem da posječuju stručnjake koji bi im pomgli prerustrukturirati dio ličnosti koji reagira na situacije na takav "paničan način" a ne liječenje fiktivnih bolesti... Teško da možeš liječiti fiktivne simptome, možda možeš probati... F kao fiktivno liječenje? Ili možda f kao fiktivna bolest? Ja ne samo da govorim u najboljoj namjeri, ja govorim kao osoba koja ne vuče svoje fiktivne simptome i isto tako ne doživljava svoje (i tuđe) probleme više tako "panično" te iskreno neznam koliko je to pogrešno (i smješno nekima)... Jedna riječ u ovakvoj situaciji čini čudo. S time da se ta situacija prestane gledati kao neka bolest koju samo doktori mogu izliječiti, osoba počinje biti svijesna da tzv. "izlječenje" radi sama i ne prepušta se pasivno situaciji već odlukama mijenja svoj stav. Možda ti razmišljaš pogrešno? Iskreno, osim par izuzetaka ovdje nisam baš naletila na puno ljudi koji misle da se s dna možeš jedino ADom izvuči...
autoicon is offline  
Old 21.05.2010., 13:46   #33834
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
haha,vidi nje šta je luda

da!!!

F kao Fucking panics, F kao Fucking anxiety i to..

Fuck them all
tebi sam pisala na onoj temi..jesi na fejsu?ak jesi pošalji pp
marinella is offline  
Old 21.05.2010., 13:52   #33835
Quote:
autoicon kaže: Pogledaj post
Zanimljivo.... Ja ljudima preporučujem da posječuju stručnjake koji bi im pomgli prerustrukturirati dio ličnosti koji reagira na situacije na takav "paničan način" a ne liječenje fiktivnih bolesti... Teško da možeš liječiti fiktivne simptome, možda možeš probati... F kao fiktivno liječenje? Ili možda f kao fiktivna bolest? Ja ne samo da govorim u najboljoj namjeri, ja govorim kao osoba koja ne vuče svoje fiktivne simptome i isto tako ne doživljava svoje (i tuđe) probleme više tako "panično" te iskreno neznam koliko je to pogrešno (i smješno nekima)... Jedna riječ u ovakvoj situaciji čini čudo. S time da se ta situacija prestane gledati kao neka bolest koju samo doktori mogu izliječiti, osoba počinje biti svijesna da tzv. "izlječenje" radi sama i ne prepušta se pasivno situaciji već odlukama mijenja svoj stav. Možda ti razmišljaš pogrešno? Iskreno, osim par izuzetaka ovdje nisam baš naletila na puno ljudi koji misle da se s dna možeš jedino ADom izvuči...
tko si ti da preporučuješ?

ajmo po redu.

fiktivna bolest? nikad čula. daj mi sa google-a stručno.

fiktivni simptomi? evo ja ću tebi dati sa google-a koji su simptomi:

http://farmaceuti.com/tekstovi/?p=894 (samo jedan od milju linkova)

i zadnje,nisi naletila na..... ma nemoj?

ovdje skoro svi,a oni koji nisu,hoće,dakle svi,prije ili kasnije piju terapiju.svi.

ili ad ili anksiliotik.

znaš zašto?

jer će popit i otrov u onom trenutku kad ih zadesi Panični atak.
a znaš zašto ?

zato,jer simptomi nisu fiktivni.

i znaš što još?

možemo se prepucavati dokle god hoćeš,ali svoje postove potkrijepi nečim što nije tvoje mišljenje,ili,barem iskustvom.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Old 21.05.2010., 13:56   #33836
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post

da sugeriraš ljudima da se NE trebaju liječiti?!

piti ad,ići na psihoterapiju i sl...što ljudi s ovakvim i sličnim,zapravo svim poremećajima rade.godinama.
krivo si je shvatila, nije ona nikome savjetovala da se ne lijeci, pa i sama se lijecila.

dovesti se u stanje da si sposoban za psihoterapiju je relativno.. jer postoje psihoterapije (kbt) koje te u kratkom roku dovedu u to stanje, postoje medikamenti koji te neki brzo neki nakon vise vremena dovedu u to stanje.. u puno slucajeva psihoanaliticke terapije nisu neophodne
imam frendicu koju je ostavio muz zbog druge i to je stvarno bilo grozno razdoblje. nakon godinu dana kad je sve bilo gotovo poceli joj panicni i psihijatar joj dao antidepresive. vec nakon par mjeseci se oporavila. nakon god dana normalno je zivila, nasla drugog tipa, radila,izlazila. povremeno je bila tuzna sto je normalno, bar meni. pocela ici na psihoterapiju i postala bolesna zena. ''shvatila je'' da je ''bolesna'' od svoje 13e godine tj odkad joj je umrla mati. ''shvatila je'' da ima uzasan odnos sa ocem itd :S pocela pricati djecjim glasom, ocekivati od svih da je zale.. ja sam se druzila s njom jos par godina a onda sam je pocela izbjegavati. sad ide na grupnu terapiju. nije sve za svakoga. i nije uvijek najbolje rijesenje otvarati pandorinu kutiju.

bitno je da se lijecimo, kako god
smemy is offline  
Old 21.05.2010., 14:00   #33837
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
F kao Fucking panics, F kao Fucking anxiety i to..

Fuck them all
smemy is offline  
Old 21.05.2010., 14:00   #33838
semmy,

zašto ju braniš,kad ju ne napadam.



stroga sam,da.

ali samo iznosim činjenice.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Old 21.05.2010., 14:04   #33839
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
semmy,

zašto ju braniš,kad ju ne napadam.



stroga sam,da.

ali samo iznosim činjenice.
ma ne nisam ni milsila da se tucete
samo sam iskoristila trenutak za napisati da sam protiv analitickih psihoterapija dakle i ja sam ''protiv'' auticon
smemy is offline  
Old 21.05.2010., 14:07   #33840
Quote:
smemy kaže: Pogledaj post
ma ne nisam ni milsila da se tucete
samo sam iskoristila trenutak za napisati da sam protiv analitickih psihoterapija dakle i ja sam ''protiv'' auticon
bejb,
ti si nešto krivo povezala

ja nisam protiv nikakvih terapija,niti sam "protiv" autoicon

nije mi jasno kako si uopće uspjela tako shvatit
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.