Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2008., 14:57   #61
ajmo ovak
ma ima neke prijatelje imam ja neku ekipicu isto sa psima pa smo se upoznali. Mrzi peknizere i ta mala potrkala mrzi na način da ih izbjegava i ak mu se približe počne ih napadati (na mene je ), ali sa ostalim psima je super igra se sa njima voli se igrati sa ima neku pandicu veliku pa ju grize, ja mu kupim koji put neku kost il nekaj pa to pojede za par minuta i tak car
__________________
Jel te peku oči?
shpica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 18:52   #62
Quote:
shpica kaže: Pogledaj post
Hranim ga sa Alleva hranom. Jel dobra ta?
nije hrana neka vrhunska, ali ju cucki vole i, barem kolko ja znam, nemaju problema s probavom idr.
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 19:12   #63
Mali savjet što se tiče "pekinezera i tih malih potrkala"! Očito ima razvijen nagon za plijenom, koji treba usmjeriti na druge stvarčice (igračke, apotrere, loptice,...)! Ovo što je sada simpatično, kasnije može postati izvor problema i traumi (podlijetanje pod auto zbog mački ili drugih pasa, tužbe vlasnika drugih pasa, prešaltavanje nagona s manjih pasa na manju djecu,...). Ovo navodim dobronamjerno, jer sam imao puno sličnih iskustava. Jednako vrijedi i za mačke, ptice, štakore i slično.
P.S. Imam čistokrvnu kujicu belgijanku staru 6 mjeseci za pokloniti, isključivo u dobre rukei. Tip malinois, sitnije građe, socijalizirana,... Razlog: nije joj izrastao jedan premular (zub), pa ne može dobiti uzgojnu dozvolu. Stavit ću i fotke ovih dana!
Sunce ćaćino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 22:30   #64
na male pse???? a odrastao je sa malim jazavčarom (od 5 godina), tj. uvijek su skupa bili, čak i u boxu...uopće mi nije jasno...

uglavnom, spriječi to odmah u startu...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 22:31   #65
e, jel diže nogu dok piški? ja sam ga par puta uhvatila kako piški sa dignutom nogom...što je dosta rano, znači imaš naprednog psa ...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 23:14   #66
Bog, šapica! Po svemu sudeći, počela je ona pubertetska igra dominacije, smještanja u hijerarhiji čopora. Slažem se da je potrebno to srezati u startu, ali vrlo oprezno da ne krene u suprotnost (da ne postane podređen). Dakle, podržati ga sve dok je igra s drugim psima vesela, a prekid čim postane agresivan!
Sunce ćaćino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 10:58   #67
...

vidite zlo malo kad je tek došao ...tko bi rekao da će izrasti u ovakvog šminkera :







Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 20:44   #68
molim ako mi netko može reći gdje bih mogla nabaviti malinoisa starog oko 3 mj. iz Zgreba i okolice, bez pedigrea, samo da je čistokrvan i zdrav.
Pasmina mi je presavršena, i upravo je to pas kojeg želim imati, s obzirom da sam pročavala njegov karakter koji je sličan mojem, tako da znam da je upravo to pas za mene.
Hvala unaprijed, Ivana
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 21:56   #69
Hej, kako nam je Lex? Će biti koja slikica?
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 21:28   #70
ivasim, rodovnica je itekako važna kod ove pasmine
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 00:57   #71
Quote:
shpica kaže: Pogledaj post
Ovak zanima me jel je belgijski ovčar kada se zdresira itd.. jel pogodan za stan ?

naravno to je najpametnije biće na svijetu moja nerica živi s nama stanu već 4 godine.Odmalena.Disciplinirana je i sluša sve što joj se kaže.A najbolja mi je , kada idemo ručati , onda gura svoju zdjelicu do stola.A jede sve .. od zelenih paprika koje obožava , rajčice , lubenice , dvopek , mandarine i obožava zelene jabuke .. uglavnom belgijski ovčar je najbolji izbor ako tražiš PAMETNOG PSA
__________________
fly away ...
inikaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 07:33   #72
niti jedan pas se nije rodio pametan...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 17:25   #73
Prekrasan pas, i ja bi takvog
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 16:37   #74
naravno da se nije rodio pametan .. ali jako brzo uče i kopčaju stvari
__________________
fly away ...
inikaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 20:04   #75
Belgijski ovčar

Molim sve koji imaju iskustva sa belgijskim- malinois- ovčarima, da podijele koji savjet. Naime, ja imam kujicu koja je stara 3 i pol mjeseca, izrazito je inteligentna, ali i pomalo agresivna ( pod kontrolom).
Znam da bih ju trebala dati na dresuru, ali jednostavno, kratko i jasno, nemam love za to. Samo 2 puta sam joj ponovila da sjedne, i naučila je...
Molim za svaki dobronamjeran i koristan savjet.
Unaprijed hvala!
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 21:23   #76
Quote:
ivasim kaže: Pogledaj post
Molim sve koji imaju iskustva sa belgijskim- malinois- ovčarima, da podijele koji savjet. Naime, ja imam kujicu koja je stara 3 i pol mjeseca, izrazito je inteligentna, ali i pomalo agresivna ( pod kontrolom).
Znam da bih ju trebala dati na dresuru, ali jednostavno, kratko i jasno, nemam love za to. Samo 2 puta sam joj ponovila da sjedne, i naučila je...
Molim za svaki dobronamjeran i koristan savjet.
Unaprijed hvala!
ja nemam iskustva sa belgijskim , ali imam sa francuskim... to su psi, opcenito ovcari koji stvarno zahtijevaju jaku , cvrstu i dosljednu ruku.
Prije svega me zanima kako se ispoljava ta agresija, za koju velis da je pod kontrolom? Naime, stene od 3 i pol mj ne bi smjelo pokazivat nikakve znakove agresije, jer prema mom ono nezna sta je agresija. Nema jos taj nagon, ali ima nagon za dominacijom, gotovo svaki ovcar ima tendenciju biti alfa. Tvoja cura je beba, ona se sad pokusava izboriti za svoj status. Ali ti si ta koja mora njoj pokazat da si gazda. bez udaraca, eventualna kazna strest ju za šiju, onak kratko, malo jace, za šiju ju zdrmas i malo glasnije viknes NE.

Ali napisi sta ti radi, po cemu zakljucujes da je agresivna?
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 20:05   #77
Npr. skače na mene i grize me, al dosta jako, kad joj velim dosta, još jače me grize i napada.
Kad joj velim ne, na to skakanje i grizenje, onak se ljuti, laje i napadala bi i dalje.
Ne želim ju tući, al ponekad ne znam kak da ju obuzdam.
Inače se ja stalno igram s njom, tak da mene možda i ne doživljava kao autoritet, al kad stari drekne na nju, posluša iz prve. Dosta je tvrdoglava i samovoljna, tak da joj baš i ne vjerujem, na žalost; jednom me ugrizla, al onak, za prav.
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 20:07   #78
Tresenje za šiju ju samo još više potiče... ne doživljava to kao NE, već kao igru, a zna dosta jako ugristi.
Velim, jedino se starog "boji", tj.sluša ga. Mene i mamu napada, i kad ju stara stjera na mjesto, svađala bi se; mrmlja i duri se
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 20:11   #79
Quote:
ivasim kaže: Pogledaj post
Npr. skače na mene i grize me, al dosta jako, kad joj velim dosta, još jače me grize i napada.
Kad joj velim ne, na to skakanje i grizenje, onak se ljuti, laje i napadala bi i dalje.
Ne želim ju tući, al ponekad ne znam kak da ju obuzdam.
Inače se ja stalno igram s njom, tak da mene možda i ne doživljava kao autoritet, al kad stari drekne na nju, posluša iz prve. Dosta je tvrdoglava i samovoljna, tak da joj baš i ne vjerujem, na žalost; jednom me ugrizla, al onak, za prav.
ukratko imaš problem, ona ti nameće autoritet, a ti uzmičeš (nema to veze s igrom, u svakom trenu se mora znati tko je gazda), ako ne prestaneš to raditi biti će problema, ukratko mislim da je škola najbolje rješenje, jer ne vjerujem da ćeš ju samo tako sama obuzdati



edit- sad sam pročitala da se radi o tek 3 i po mjesečnom psu, ona je još beba, moraš biti oštrija u vikanju ne ili što već upotrebljavaš, mora skužiti što boli, nemaju ti oni osjećaja, a kad se zaigraju teško ih je zaustaviti, ali ti diktiraš dokad igra traje, ustani i otiđi od nje, niti kod moga ovčara nije palilo trešenje za šiju, zato koristi glas
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 04:40   #80
Smile Belgijski ovcar Malinoa

Pozz svima , ja sam pre oko godimu dana iz zandarmerije preko jednog prijatelja kupio Belgijskog ovcara (slican je Nemackom samo je tvrdoglaviji i opasniji, macke , decu i druge ljude ne trpi), pride veliki cuvar, vrlo malo spava i jede sta dohvati, od kukuruza do mesa , tako da nije zahtevan sto se ishrane tice...
Elem, ekstra zahvalan pas, lak za dresuru, privrzen svim clanovoma porodice (obitelji),, izuzetno fizicki lep (lavlja boja sa primesama , crne i bele dlake, zadovoljio je sve moje potrebe...
Zanima me poseduje li neko od vas ovakvog psa i kako ste zadovoljni njime pozz..
Apach is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:58.