Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2007., 18:51   #21
Ne, ne! Nikako lagati najmodavca jer češ izletiti prije nego si ušla. Puno ti je pametnije objasniti da je pas socijaliziran, da ne laje (ili malo), da ne uništava,...

Sa sakrivanjem psa od 50-60 kg ti želim puno sreće ali sigurno da ti se to može vratiti o glavu kad ti "gazda" da otkaz preko noći a ti se taman lijepo smjestila.

Ja sam iznajmljivao kat kuće (Rijeka) i nisam imao ništa protiv psa, ali to nisam dozvolio zbog svog njemačkog ovčara i mogućeg sukoba dva psa.

U svakom slučaju: iskreno! Možda ćeš malo duže tražiti....
mvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 19:49   #22
Moja prijateljica je živjela u iznajmljenom stanu s dečkom i malim psom, doduše taj stan ima posebnu taracu.
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 12:06   #23
Quote:
krokodajl kaže: Pogledaj post
Većina vlasnika ne želi psa pa im naprosto nemoj reći da će i on živjeti.
Od iznajmljivaca se ocekuje korektnost, da ne tlace, da sve poprave, da stan bude uredan i ostalo, a s druge strane bi im se trebalo lagati da ce u stanu biti ogroman pas?
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 12:23   #24
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Od iznajmljivaca se ocekuje korektnost, da ne tlace, da sve poprave, da stan bude uredan i ostalo, a s druge strane bi im se trebalo lagati da ce u stanu biti ogroman pas?
neće se nikome ništa lagati. ja bih poludila da meni kao netko tako nesto napravi iza leđa, a uostalom, pas je prevelik da bi se uopće uspio sakriti, ugl. ne želim živjeti u strahu.

ali ima jedna sitnica,ovo što si rekla šta se očekuje od iznajmljivača...nisu se svi iznajmljivači baš potrudili da ispune očekivanja, nego znaju biti takva stoka da ti hoće iznajmiti garažu pod garsonjeru ili nema tuša pa kažu, ti si na difu, možeš se na faksu tuširati, a da ne pričam o zatvaranju radijatora i prigovaranja zbog upaljenog svjetla...ponašaju se prema studentima kao zadnjem šljamu, ali bitno da dobro naplate sramotu koju iznajmljuju!
p.s. čast iznimkama
__________________
hehe-he
Vanai is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:05   #25
Quote:
Vanai kaže: Pogledaj post
neće se nikome ništa lagati. ja bih poludila da meni kao netko tako nesto napravi iza leđa, a uostalom, pas je prevelik da bi se uopće uspio sakriti, ugl. ne želim živjeti u strahu...
To ja reagirala na krokodajlov post i njegov prijedlog o skrivanju psa.

Slazem se s tobom sto se tice najmodavaca te da ih ima svakakvih. No drzim da za korektan odnos treba postaviti dobre temelje, a to sigurno nije laganje i skrivanje zivotinje ako je najmodavac ne zeli u svom stanu. Jer, ako je netko nekorektan prema meni, sigurno necu biti ta koja ce ga gadjati kruhom (a on mene kamenom, da budemo jasni ).
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:09   #26
Quote:
krokodajl kaže: Pogledaj post
Nemaš ti njima kaj polagati račune kako ćeš živjeti, samo pazi da im stan vratiš uredan, kao što si ga našla.
mena jel? osim što stan nije njegov, nego od gazde?
za tvoj stav
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:22   #27
Quote:
krokodajl kaže: Pogledaj post
Većina vlasnika ne želi psa pa im naprosto nemoj reći da će i on živjeti. Kad najave da će doći po stanarinu, kajgod, odvedi psa negdje, počisti dlake i šlus. Nemaš ti njima kaj polagati račune kako ćeš živjeti, samo pazi da im stan vratiš uredan, kao što si ga našla.
strašno loš savijet ! strašno, strašno loš !
zbog takvih koji misle da se tako uređuju podstanarski odnosi, i svi mi koji igramo pošteno i po pravilima, izloženi smo svakakvim napadima i podozrivosti

Vanai : podstanar sam 8 punih godina sa psom koji je do onda bio mali seljak (živjela sam u vikendici na selu) ...nikad problema, ni sa stanodavcima ni sa susjedima ; ali, unaprijed sam tražila upravo takav odnos : "dobar dan, zovem zbog oglasa, zaposlena sam i imam psa !" ...negdje na nekoj drugoj temi sam napisala : pred 8 godina omjer onih koji su rekli OK je bio 1:20 , pred 5 godina 1:10 , a danas već 1:5 (dijelom zbog ponude-potražnje, dijelom zbog razvijenijeg stava)
Samo hrabro i iskreno naprijed - i puno sreće !
(btw. ovaj dio godine je idealan za nalaženje pristojnog stana po povoljnim uvijetima - nemoj čekati 9. mjesec kad navale)
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 18:23   #28
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
strašno loš savijet ! strašno, strašno loš !
zbog takvih koji misle da se tako uređuju podstanarski odnosi, i svi mi koji igramo pošteno i po pravilima, izloženi smo svakakvim napadima i podozrivosti
Daj, ne moraliziraj. Nikoga se ne tiče jel u stanu ima patuljke, aliene, ljubavnika ili psa sve dok plaća stanarinu i vrati ga nazad u istom stanju u kakvom ga je našla.
__________________
"My life wasn't as glamorous as my webpage made it look."
Leela
krokodajl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 20:20   #29
Quote:
krokodajl kaže: Pogledaj post
Daj, ne moraliziraj. Nikoga se ne tiče jel u stanu ima patuljke, aliene, ljubavnika ili psa sve dok plaća stanarinu i vrati ga nazad u istom stanju u kakvom ga je našla.
U pravilu bi trebalo biti tako, ali pokusaj rentat stan u Rvackoj ako si npr. Crnac...
Neznadar is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 21:07   #30
Quote:
krokodajl kaže: Pogledaj post
Daj, ne moraliziraj. Nikoga se ne tiče jel u stanu ima patuljke, aliene, ljubavnika ili psa sve dok plaća stanarinu i vrati ga nazad u istom stanju u kakvom ga je našla.
Krivo!
Tvoje razmišljanje je u najmanju ruku neozbiljno , a sigurno neodgovorno prema vlasništvu i nekim uređenim odnosima (među njih svrstavam i najam stana). U najmu OBJE strane imaju obveze i OBJE strane imaju moralnu obvezu biti iskreni od početka.

Netko tko taj odnos shvati ozbiljno ne moralizira nego se ponaša po nekim društvenim normama ali tko sam ja da te učim..
mvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 22:26   #31
ma, ponašanje mu je neodgovorno prvenstveno prema samom sebi
jer - povjerenje je stvar reciprociteta = kolko ja vjerujem tebi, tolko mogu očekivati da ćeš ti vjerovati meni i obrnuto...pa ako ja tebe u startu idem zajebati; šta mogu očekivati od tebe ?
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 23:27   #32
Nije nikakvo zajebavanje, nego jednostavno nepolaganje računa. Ja imam ugovor sa svojim podstanarima, nisam ih pitala tko će živjeti u stanu, hoće li biti samo njih dvoje ili pak još dvadeset članova njihove ekipe, hoće li dovesti slona, farbati zidove ili ih pak rušiti, nakon dvije godine će mi vratiti stan točno onakav kakvog su dobili i kraj priče. Ne pada mi napamet obilaziti ih i pregledavati je li kauč tamo gdje sam ga ostavila.
__________________
"My life wasn't as glamorous as my webpage made it look."
Leela
krokodajl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 00:29   #33
Quote:
krokodajl kaže: Pogledaj post
Ja imam ugovor sa svojim podstanarima, nisam ih pitala tko će živjeti u stanu, hoće li biti samo njih dvoje ili pak još dvadeset članova njihove ekipe, hoće li dovesti slona, farbati zidove ili ih pak rušiti, nakon dvije godine će mi vratiti stan točno onakav kakvog su dobili i kraj priče. Ne pada mi napamet obilaziti ih i pregledavati je li kauč tamo gdje sam ga ostavila.
Pa ti si idealna gazdarica!

Ja sam podstanar već 13 godina, dosta sam lokacija promijenila i stvarno sam svašta doživjela. A sigurno najgore mi je bilo dolaženje vlasnika i prevrtanje po stanu dok nisam doma. I da smo čujete izgovora kad ih prijevremenim povratkom ulovim na djelu! I to nije bio slučaj samo s jednom osobom, tako da to eventualno tajenje stvari a bogme i životinja, pogotovo tolikih, baš i nije najmudriji potez...


Što se životinja tiče, jedna me ženska nije htjela primit sa- zamorcem! Rekoh joj kak on izgleda, da je u kavezu i da ne pravi nikakve problema, no ona ne želi reskirat da on utekne iz kaveza, zavuče se negdje, igrize namještaj i još kakvu goru štetu napravi?! Ok, hvala do viđenja...


Psa nisam imala, al u onim trenucima kad sam dolazila u napast da udomim nekog, blagonakloni su bili uglavnom oni koji i sami imaju pse i znaju kak to sve izgleda, dok su ostali kategorički odbijali čut. Ipak, nisam ga uzela upravo zato što nikad neznam gdje sljedeće mogu završit i što me može dočekat, a nedaj bože da cucka nakon par godina moram dat jer ga nesmijem imat sa sobom...
Arian Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 12:13   #34
Quote:
Vanai kaže: Pogledaj post
Molim za pomoć. Uskoro ću morati iznajmiti stan, a ne znam kamo ću sa psom...pa slijede pitanja:
1.da li je itko od vas čuo da je neki iznajmljivač pristao na to da bude i pas u stanu?
2.pas je dosta velik (newfoundland) pa bi bilo zgodno i neko dvorište, ako se recimo radi o iznajmljivanju nekog manjeg dijela kuće (što manjeg, studenti baš nemaju veliki buđet..znate kak je)...da li itko od vas zna nekoga tko bi tako nešto iznajmio???
3.Šta mislite, da li mi je pametnije da se prebacim na temu o kućnim ljubimcima?
Pomagajte, ne znam šta ću..
Supruga i ja smo živjeli u unajmljenom stanu cca. 2 godine. Imamo dalmatinera od skoro 40kg. Stanodavac je bio fantastičan. Pitali smo za psa, rekao je da nema problema jer on u tom stanu ne živi nego ga samo iznajmljuje
Mjesec dana nakon useljenja je nazvao i pitao da li je dalmatinac zadovoljan
Nije ni dolazio u tih dvije godine jer živi u Sisku, a mi smo u Zagrebu pa mu se nije valjda dalo. Kad smo odlazili, dogovorili smo da moj bratić preuzme najam stana pa vlasnik niti tada nije izrazio želju da navrati. Pas nije napravio nikakvu štetu u stanu. Povremeno smo slušali grintanje susjeda bez povoda (pas nije nikad stvarao buku, prljao hodnike niti ništa slično po zgradi), ali tako je moglo biti i u stanu koji smo kupili (za sada je, hvala Bogu, OK).

Što se tiče traženja stana za najam, moram priznati da smo okrenuli dosta brojeva dok nismo našli stanodavca koji je pristao na psa, a da nam je i stan bio OK. Vremenski rok traženja je bio relativno dug, oko mjesec-dva koliko se sjećam. Imali smo tu sreću da nam se nije žurilo.

U svakom slučaju, sretno!

BTW, i mi smo se raspitivali po forumima kad smo unajmljivali stan pa smo dobili razne odgovore. Jedan je komentirao kako pas grebe namještaj i uništava parket s "kanžama na nogama". Umrli smo od smijeha, ali nas to nije obeshrabrilo.
zozo77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 12:28   #35
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
mena jel? osim što stan nije njegov, nego od gazde?
za tvoj stav
Sorry, ali ako za stan PLAĆAM (i to poprilično visoko, budimo iskreni), očekujem apsolutni komfor.
Ne unajmljuješ kvadrate već slobodu.

Ipak, osobno bih najavila životinju u stanu. Definitivno ju ne bih skrivala.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 13:23   #36
Quote:
krokodajl kaže: Pogledaj post
Daj, ne moraliziraj. Nikoga se ne tiče jel u stanu ima patuljke, aliene, ljubavnika ili psa sve dok plaća stanarinu i vrati ga nazad u istom stanju u kakvom ga je našla.

Pa tiče se vlasnika..Jer ako će kasnije morati potrošiti hrpu love na dezinfekciju itd., itekako ga je briga...Mi smo prije 15 godina uselili u stan gdje je žena živjela s psom i ne želim ti opisivati da koliko je to posla i novaca bilo riješiti se buha i dezinficirati stan...
A to da smiju dovoditi koga god žele - pa ne znam baš, ako ja iznajmim stančić jednoj osobi i živim možda kat iznad, onda možda ne želim da ispod živi 5 ljudi s psom koji će lajati, cviliti itd...

Vanai...nemoj skrivati istinu oko psa...tajenje i laganje ti neće donijeti ništa dobro..
Mikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 18:58   #37
Rekla sam da se vlasnika ne tiče kakve zvijeri u stanu drži podstanar ako stan dobije nazad točno onakav kakav je dao. Pobogu, naučite čitati.

A vodeći se tvojom blesavom analogijom da ste morali dezinficirati stan zbog psa... Hoćeš zabraniti podstanarima, ne znam, kakanje jer mogu ostaviti prljavu WC školjku?
__________________
"My life wasn't as glamorous as my webpage made it look."
Leela
krokodajl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 21:19   #38
Znam ja što je bilo napisano, međutim buhe i slične stvari možda nisu oku vidljive i stan se kakti vrati onakav kakav je bio...A nisam baš ziher da će ijedan stan biti vraćen u istom stanju nakon godina iznajmljivanja...

I nije blesava analogija dezinfekcija i ne možeš to uspoređivati s osnovnom higijenom...Ako se netko ne pere ili što ti ja znam, ipak neće biti potrebna beka dezinfekcija nego jedno temeljito čišćenje, dok nakon buha ili nekih nametnika itekako moraš dezinficirati ukoliko želiš sve kako treba...

Uostalom, mislim da ipak treba postojati razlika u ponašanju ako se živi u vlastitom ili tuđem stanu...Ali, to je samo moje mišljenje...
Mikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 21:28   #39
Quote:
Mikalica kaže: Pogledaj post
Uostalom, mislim da ipak treba postojati razlika u ponašanju ako se živi u vlastitom ili tuđem stanu...Ali, to je samo moje mišljenje...
Da, da, i kad sjednes u rent-a-car vozilo, moras ga voziti drugacije nego svoj vlastiti automobil, je li? Ma najbolje da samo posaljes novce, a da se uopce ne pojavis, da se slucajno ne bi nesto zaprljalo...
Neznadar is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 21:59   #40
Quote:
krokodajl kaže: Pogledaj post
Većina vlasnika ne želi psa pa im naprosto nemoj reći da će i on živjeti. Kad najave da će doći po stanarinu, kajgod, odvedi psa negdje, počisti dlake i šlus. Nemaš ti njima kaj polagati račune kako ćeš živjeti, samo pazi da im stan vratiš uredan, kao što si ga našla.
Vanai, ovo je najgluplji savjet koji si mogla dobiti.

Stan je vlasnistvo iznajmljivaca i ima puno pravo odluciti zeli li zivotinje u svom stanu ili ne, hoce li, opet ponavljan, svoj stan iznajmiti dvoje ljudi ili petero.
mirta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.