Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2011., 11:50   #181
Quote:
Shole wannabe kaže: Pogledaj post
Ja sam imao problema s eko testom. Na STP-u su odbili odspojiti klemu da se (valjda) resetira ecu, kako je netko ovdje naveo to su instrukcije iz ovlastenog servisa. Na auspuh servisu nakon stp-a su ponovili eco test i ustvrdili da mi je lambda mrtva, dodjem kod mehanicara i lambda radi. Mene sad zanima da li radi dobro ili je treba mijenjati, jer po njemu bi voltaza trebala varirati od 0-1v (mozda u voznji?) a meni je (u leru) stabilna na oko 0.45v i varira ali blago i ne u velikim rasponima, sto je gotovo idealna vrijednost prema nekim tekstovima. Tako da me cisto zanimalo dal te jednozicane sonde mogu postic to variranje u leru ili bas i ne...
lambda ti je potpuno ispravna ako se ovako ponaša.

ali, signal lambde se ne može mjeriti multimerom. to je samo okvirni podatak da li uopće išta radi ili ne.
signal lambde se mor mijenjati sa promjenom uvjeta rada motora, i to se mora mijenjati određenom brzinom ili se smatra da je sonda stara, lijena i time neispravna.
a to se može jedino osciloskopom ili dijagnostikom u servisu.

jedna žica ili više njih, sasvim svejedno.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 18:26   #182
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ali, signal lambde se ne može mjeriti multimerom. to je samo okvirni podatak da li uopće išta radi ili ne.
signal lambde se mor mijenjati sa promjenom uvjeta rada motora, i to se mora mijenjati određenom brzinom ili se smatra da je sonda stara, lijena i time neispravna.
a to se može jedino osciloskopom ili dijagnostikom u servisu.

jedna žica ili više njih, sasvim svejedno.
E tebe sam ceko... fala na odgovoru
Shole Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 14:25   #183
Quote:
pride018 kaže: Pogledaj post
Ja sam mislio da jeftinije prodjem,pa da uzmem zimske samo za pogonske tockove,a da nazad ostavim letnje (165/65 R13). Medjutim problem je u tome sto vrlo malo automobila kod nas koristi gume tih dimenzija,pa ih ima slabo u prodaji. Hteo sam da uzmem Tigar Winter ali ih nemaju,imaju Fulda koje su skoro duplo skuplje.
U svakom slucaju hvala ti na odgovoru...
Inače,kombinacija prednje zimske zadnje ljetne je smrt na cesti,ili obrnuto,mnogi su se na snijegu već tako razbili,ako ćeš već imat ljetne bolje onda lanci spremni ako ti je snijeg jednom ili dvaputa godišnje,a ako ga imaš često isplative su zimske,pogotovo ako radiš malo km godišnje,pa ih i po ljeti voziš...to sam ja za mamu uzeo,ona radi god 8000 km,eto već god dana ljeto zima još nimalo se nisu potrošile.Eskimo je inače guma,za snijeg vrhunska,za kišu prve 2 god dobra,kasnije katastrofa,na suhom dobra,
bambus_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 16:42   #184
Pozdrav svima,
Molio bi znalce za misljenje u svezi malog problemica koji me ovih dana gnjavi na mojoj prajdici... Dok je motor hladan ne moze upaliti bez gasa a kada pritisnem gas pali bez problema ali cim pustim gas krepa trenutno i tako dok se dobro ne zagrije. Znaci ne radi u leru dok se dobro ne zagrije. I to se ne desava svako jutro, nego malo je ok pa ponovno ista prica (zadnjih nekoliko dana).
Inace nedavno sam napravio mali servis, ulje, svi filteri, svjecice, promijenio kapu razvodnika paljenja... Netko mi je spomenuo da bi mogao biti automatski cok, imate li ideju? Hvala.
__________________
Intektualac
minmasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 20:59   #185
Quote:
minmasin kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Molio bi znalce za misljenje u svezi malog problemica koji me ovih dana gnjavi na mojoj prajdici... Dok je motor hladan ne moze upaliti bez gasa a kada pritisnem gas pali bez problema ali cim pustim gas krepa trenutno i tako dok se dobro ne zagrije. Znaci ne radi u leru dok se dobro ne zagrije. I to se ne desava svako jutro, nego malo je ok pa ponovno ista prica (zadnjih nekoliko dana).
Inace nedavno sam napravio mali servis, ulje, svi filteri, svjecice, promijenio kapu razvodnika paljenja... Netko mi je spomenuo da bi mogao biti automatski cok, imate li ideju? Hvala.
ISTO, ISTO kod mene je počelo prije par dana. Servisiran auto sve pet i nekad se gasi na leru, a onda par dana sve ok. Kad se zagrije prestane se gasiti !?
cortom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 23:00   #186
moguće da je do "čoka", ali bi volio znati kakva je izvedba motora.
ako je MPI sa 4 injektora, pun gas znači da se zaustavlja ubrizgavanje i to se koristi u slučajevima kad je motor zaliven gorivom.

sad, zašto ga zalijeva....ili su injektori u komi ili je senzor temperature pa komp daje previše goriva.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 23:45   #187
mpi je, izmjerit otpor na senzoru trmperature na hladnom motoru/toplom pa onda ostalo možda crijeva gumena do map senzora
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 08:20   #188
Evo danas je opet sve u redu. Da nema veze s temperaturom? Ovih dana kada je bilo hladno se to dešavalo, a sada je opet sve ok .
cortom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 17:11   #189
Hvala na odgovorima, sutra cu probati izmjeriti otpor na senzoru, sad je mrak a nemam gdje, inace crijeva sam detaljno pregledao, sva su ispravna (imao sam slucaj gdje je trokirao zbog puknutog crijeva jednog od senzora pa sam naucio) .
Prosle godine nisam imao problema ali pretprosle je isto tako gnjavio... Razmisljam da skinem taj dio sa senzorom pa da malo ocistim ali nisam to nikada radio pa me zanima smije li se to demontirati, odnosne da ne bi pri demontazi odletio neki feder ili slicno? Niti ne znam kako izgleda to cudo....?
__________________
Intektualac
minmasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 17:16   #190
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
moguće da je do "čoka", ali bi volio znati kakva je izvedba motora.
ako je MPI sa 4 injektora, pun gas znači da se zaustavlja ubrizgavanje i to se koristi u slučajevima kad je motor zaliven gorivom.

sad, zašto ga zalijeva....ili su injektori u komi ili je senzor temperature pa komp daje previše goriva.
Ne razumijem se bas u masine kao vi, ako ovaj link moze pomoci, moj je motor isti kao ovaj ; http://www.alibaba.com/product-free/...Injection.html
__________________
Intektualac
minmasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 17:20   #191
Motor bi trebao biti dobar, kad sam mijenjao svjecice, bile suhe ko barut, nema ulja niti ikakvih taloga, ciste..
__________________
Intektualac
minmasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 19:55   #192
Da osvježim topic. Dvojim, kia pride ili kia shuma ? Cca. 1.300 eura max.

Također, u oglasniku sam našao pride s klimom pa me zanima, što se može očekivati od 10 godina starog automobila. Shuma ima lijepšu liniju i sve, no trebam pouzdan autić koji malo troši i jeftin je za održavanje
nbubas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 20:12   #193
Za Shumu ti ne mogu ništa reći, jer ne znam. Što se tiče Kie Pride i moja je tu negdje, 2000. godište, znači ide joj 12 godina.
Ukatko radi se o aksetskom autu s vrlo pozdanim motorom.

Boljka starijih Kia Pride je lim tj. korozija. Na ovim novijim godištima je zaštita bolja. Ja svoju vozim četiri godine i za to vrijeme sam radio jedan servis godišnje, onaj redovni koji je cca 500-1000 kuna ovisi mjenjaš li kočnice ili nešto veće ili ne.
Druga boljka je eko test. Iz nekog razloga nije rađen za Kiu , ali to sam rješavao kratkim propuhivanjem na autoputu i dobrim zagrijavenjem motora i prolazio sam eko test sasvim ok (ove godine sam promijenio lamda sondu - 250 kuna na nagovor servisera, jer bi time trebao proći eko test - na kraju me tip nije niti stavio ).

Inače auto za grad sasvim ok (točka a do B) plus što ja uredno potegnem do Graza ili na more i nikad nije bilo nikakvog problema.

Shuma je veća, Kia manja auto, pretpostavljam da je i održavanje nešto veće kod Shume.
Potrošnja moje Kie je oko 6-7-8 litara ovisi o nozi (može i više naravno).

Ako ti treba jeftin autić na koji ne plaćaš godišnji porez i ne smeta te kaj se ekipa ne će okretati za autom, a neki u njega ulaziti sa sprdnjom to je to.
Sve to, naravno, uz pretpostavku da nađeš dobar i očuvan primjerak uz pristupačnu cijenu.
cortom is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 22:53   #194
...hvala. Kakva sprdnja? Heh, prerasli smo to U oglasniku mi je zapela pride-ica s klimom, no dosta sam skeptičan, čini mi se da je to "egzotika" za takav automobil, a meni klima igra veliku ulogu jer smo supruga i ja alergični na vrućine, tako da taj faktor

http://www.njuskalo.hr/auti/kia-pride-1.3-oglas-3512209

vrlo bitan Kao da je klima naknadno ugrađena, custom i sl.


S druge strane, ne znam jel' ima kakve razlike između karavan - wagon verzije (osim u dimenzijama) i obične?

Eto, raspišite se malo, jer nisam naišao na neki Auto klub "test rabljenog" i sl., no moram primjetit da u oglasu ima čisto solidnih primjeraka.
nbubas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 11:17   #195
Quote:
nbubas kaže: Pogledaj post
vrlo bitan Kao da je klima naknadno ugrađena, custom i sl.
Zašto to misliš? Zbog gumbića za klimu? Tako izgleda stock ugrađena klima koliko ja znam... sve normalno. Ja imam verziju bez serva i klime i vec sam se naviko ali zaista po ljeti zna biti neizdrživo... nema grijanja kroz otvore za glavu već samo kroz otvore za odmagljivanje šajbe i nešto manje kroz otvore za noge. Bar na mojoj verziji, ne znam da li je na verziji sa klimom drugačije...

Quote:
nbubas kaže: Pogledaj post
S druge strane, ne znam jel' ima kakve razlike između karavan - wagon verzije (osim u dimenzijama) i obične?
Navodno u ležanju na cesti, no ja sa svojom trovratnom koja po nekima leži najlošije prolazim sve zavoje ko iz pi.ke sa 60... kažu da je limarija na novijim godištima bolja ali moja iz 98. recimo nema lošu limariju tako da nisam baš uvjeren u tu teoriju... apšisala JE po haubi i krovu ali malo poliranja bi to riješilo. I dok nekima apšisaju štop lampe pa svijetle bijelo ko rikverc moje su nove novcate... tamnocrvene... 75000 km ali GLXI verzija (probaj tu nac). Stvar je u tome da zasad još uvijek nema ni trunke hrđe. Sad što se tiče udobnosti, tu je kia u banani, plastika tvrda i jeftina, nerijetko cvrči a sicevi (barem moji) su katastrofa no u taj auto se ne isplati stavljat neke skupe siceve. Volan se na mojoj ne može podešavat po visini, tu stavku nisam gledao kod kupnje ali eto, savjetujem ti ako ju kupuješ da obavezno vidiš jel ti sve odgovara i možeš li naći optimalan položaj, pogotovo ako misliš raditi duže ture vožnje...ja na svojoj ne mogu ali srećom ne radim duge ture pa neudobnost me toliko ne smeta.

Zadnje uređivanje Shole Zg : 29.11.2011. at 11:42.
Shole Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 12:03   #196
@shole: ako su to svi problemi, onda ih nema. Imao sam priliku voziti kiu pride, mogu reć' da je auto vrlo startan, ležanje, koliko se sjećam i nije bilo reprezentativno,no možda je bio problem u gumama. Zasigurno, moj izbor, no zanimaju me vaša iskustva i sl. Ukoliko auto zadovolji (pred)kriterije; isplativost/održavanje, potrošnja i pouzdanost, bacem se u kupovinu
nbubas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 12:50   #197
Quote:
nbubas kaže: Pogledaj post
@shole: ako su to svi problemi, onda ih nema. Imao sam priliku voziti kiu pride, mogu reć' da je auto vrlo startan, ležanje, koliko se sjećam i nije bilo reprezentativno,no možda je bio problem u gumama. Zasigurno, moj izbor, no zanimaju me vaša iskustva i sl. Ukoliko auto zadovolji (pred)kriterije; isplativost/održavanje, potrošnja i pouzdanost, bacem se u kupovinu
Auto je startan jer ima 700 kg ali verzija glxi sa 54kW...
Ako si ga isprobao i lezi ti - nađi solidan primjerak i kupuj. Ono što sam ja izmijenio u godinu dana koliko ga imam - spuh, gume, svjecice, kablovi, aku, komplet lajtunga, pakne i zadnji cilindri, brtva poklopca ventila, pumpa za pranje sajbe, postelani ventili onim listicima i postelan kut paljenja, zupcasti i vodena pregledano ali nema potrebe jos mijenjati. Dakle uglavnom potrosni materijal se mijenjao, oko motora nisam imao problema. Nisam cak mijenjao ni homokineticke ni manzete jos sto navodno na njima cesto odlazi... 75000 km na satu... potrosnja od 6.5 - 8 ovisno o gaženju i potrošačima. U gradu. Pazi na limariju, da nema hrđe i dobro pregledaj ovjes...

Zadnje uređivanje Shole Zg : 29.11.2011. at 13:08.
Shole Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 15:33   #198
Quote:
bambus_1 kaže: Pogledaj post
Stavi 155 70 13 sve,ja sam kupio savu s3,odlična je,1200 kn 4 kom..ako staviš 165 70 13 postoji mogućnost da ti grebe za amortizer..najbolja ti je ova varijanta...u tvorničkoj dim ima jako malo tih guma...
Uzeo sam upravo te gume,na sva cetiri tocka...Cena im je ovde po komadu 3800 din,odnosno oko 36 eura.

Koliko u evrima kosta ugradnja uredjaja za auto gas? Neka najjeftnija varijanta.
pride018 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 18:44   #199
Quote:
nbubas kaže: Pogledaj post
@shole: ako su to svi problemi, onda ih nema. Imao sam priliku voziti kiu pride, mogu reć' da je auto vrlo startan, ležanje, koliko se sjećam i nije bilo reprezentativno,no možda je bio problem u gumama. Zasigurno, moj izbor, no zanimaju me vaša iskustva i sl. Ukoliko auto zadovolji (pred)kriterije; isplativost/održavanje, potrošnja i pouzdanost, bacem se u kupovinu
Uglavnom za laganini vožnjicu tu i tamo žešću - koliko to ide s 65 ks - ležanje kako si i sam primijetio nije neko, ali ok. S novim gumama se stvar nešto poboljšava, ali ništa znakovito.
Moja je bez klime i po ljeti je izdrživo kao i kod svakog auta bez klime.

Uglavnom ako je dobar primjerak ulaganja nisu velika i obavlja korektno svoju funkciju.
cortom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 17:00   #200
Quote:
cortom kaže: Pogledaj post
Za Shumu ti ne mogu ništa reći, jer ne znam. Što se tiče Kie Pride i moja je tu negdje, 2000. godište, znači ide joj 12 godina.
Ukatko radi se o aksetskom autu s vrlo pozdanim motorom.

Boljka starijih Kia Pride je lim tj. korozija. Na ovim novijim godištima je zaštita bolja. Ja svoju vozim četiri godine i za to vrijeme sam radio jedan servis godišnje, onaj redovni koji je cca 500-1000 kuna ovisi mjenjaš li kočnice ili nešto veće ili ne.
Druga boljka je eko test. Iz nekog razloga nije rađen za Kiu , ali to sam rješavao kratkim propuhivanjem na autoputu i dobrim zagrijavenjem motora i prolazio sam eko test sasvim ok (ove godine sam promijenio lamda sondu - 250 kuna na nagovor servisera, jer bi time trebao proći eko test - na kraju me tip nije niti stavio ).

Inače auto za grad sasvim ok (točka a do B) plus što ja uredno potegnem do Graza ili na more i nikad nije bilo nikakvog problema.

Shuma je veća, Kia manja auto, pretpostavljam da je i održavanje nešto veće kod Shume.
Potrošnja moje Kie je oko 6-7-8 litara ovisi o nozi (može i više naravno).

Ako ti treba jeftin autić na koji ne plaćaš godišnji porez i ne smeta te kaj se ekipa ne će okretati za autom, a neki u njega ulaziti sa sprdnjom to je to.
Sve to, naravno, uz pretpostavku da nađeš dobar i očuvan primjerak uz pristupačnu cijenu.
E, što se tiče eko testa, ja sam taj problem riješio lako i besplatno!Imam Kia Pride 12 mjesec 1999. i naravno, limarija je koma i nikada nije prolazio eko test_sve dok mi na tehničkom čovijek nije rekao slučajno otkriće-i od tada nemam problema.Tko ima takvih problema i želi ih riješiti jednostavno, neka se javi na pp, pa mu objasnim.Nebih stavljao na forum!
Dacko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.