Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2010., 11:56   #21
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
i treba najprije vidjeti kada će se HR uopće uspjeti učlaniti.
HR će se uspjeti učlaniti kad se riješi pitanje BiH. A to nikome nije jasno.
Protiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 20:58   #22
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
je da,kad se cijelo vrijeme zivjelo na kredit.lako je tako zivjet dobro.vidjet cemo kak ce se sad zivjet od vlastitog rada vidjet ce se ko je kome amerika
Ovo mi nije baš jasno. Imam puno rodbine u Njemačkoj, pošto mi je majka Njemica. Inače večina ih je u NRW oblasti. I u prosjeku imaju jako puno kredita po obiteljji. I dobrostojeći su. Recimo, bratić mi radi u Ford pogonu u Koelnu na mjestu inženjera za industrijsku robotiku. I normalno je da ima auto preko Forda na kreditnu otplatu (mislim da ima 3 komada). Nadalje, kuću je gradio preko kredita. Mislim, te cifre koje je spominjao koliko ga je izašla kuća je previše keša i za njega.
Krivo misliš da su stanovnici RH previše zaduženi. Moj bratić ti se samo nasmije kad čuje da imam 60 000 kn kredita.
I kad čuje da planiram dići kredit za kupovinu stana na 30 godina u iznosu od 100 00 eura, smije se.

Ja pojma nemam gdje i za koliko radiš ali mislim da podcjenjuješ.
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 21:03   #23
Quote:
Waldteufel kaže: Pogledaj post
Hrvatska bi trebala uvesti restrikcije za rad nekih tzv. Europljana poput Rumunja u Hrvatskoj. A pogotovu ne onima koji dolaze van EU.
Mislim da bi RH trebala poraditi na svojoj ekonomiji i industrijalizaciji a ne administrativnim potezima ograničavati dolazak u RH. Ako vladajuća kasta nastavi ovak, nećemo nikom normalnom biti zanimljivi da se nastani u RH. Inače, smatram jako lošom politikom diskriminaciju i ograničavanje slobodnog protoka ljudi te kužim da je ta politika svojstvena za države koje su homofobne (Irska i Engleska npr.).
Mislim, bitno je da su (i Irska i Engleska) primile pun q Arapa, pa sad imaju problema, i sve se lomi na novopridošlim članicama EU-a. Jadno, jadno....
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 21:32   #24
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
dobri radnici,hehehe,mos si mislit.ovdje je u njemackoj poljak pojam za dobrog radnika,a i za poljake nisu ukinuli radne vize.
Vjerovao ili ne, u Njemačkoj se pojam "dobar radnik" sve manje veže uz same Nijemce.
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 05:32   #25
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
dobri radnici,hehehe,mos si mislit.ovdje je u njemackoj poljak pojam za dobrog radnika,a i za poljake nisu ukinuli radne vize.

inace nema sanse da njemacka u dogledno vrijeme ukine vize za rad poljacima,a pogotovo bugarima i rumunjima,tako da nit hrvati nece moc doci u dogledno vrijeme.
A da pišeš bez veze, pišeš.

"Temeljem Dogovora o postupku zapošljavanja hrvatskih radnika u SR Njemačkoj, potpisanog 20. travnja 2005. godine, Zavod radi na obavještavanju, odabiru i upućivanju nezaposlenih osoba na rad u SR Njemačku.

Sporazumom između Vlade Republike Hrvatske i Vlade Savezne Republike Njemačke o zapošljavanju radnika radi usavršavanja njihovog profesionalnog i jezičnog znanja (Sporazum o radnicima na privremenom radu) - sklopljen je 13. rujna 2002. godine (NN - Međunarodni ugovori 14/2002.), predviđena je mogućnost zapošljavanja (do 18 mjeseci) 500 radnika iz Republike Hrvatske u SR Njemačkoj."
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 10:14   #26
Sve ovisi kakve radnike. Za strucnjake ce se uvijek naci posao i dozvola, dok se za one manje obrazovane ipak nece tako brzo otvoriti trziste.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 13:32   #27
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
je da,kad se cijelo vrijeme zivjelo na kredit.lako je tako zivjet dobro.vidjet cemo kak ce se sad zivjet od vlastitog rada vidjet ce se ko je kome amerika
Jako si duhovit... no tebe bi ionako ubilo da nešto pozitivno napišeš o HR

Quote:
HR će se uspjeti učlaniti kad se riješi pitanje BiH. A to nikome nije jasno.
Netočno.

Quote:
Rumunji i Bugari sukladno istim ugovornim odredbama potpunu slobodu nastanjivanja i zapošljavanja bilo gdje u EU moći će uživati nakon 31. prosinca 2013-e.

A to je sasvim dogledno.

Hrvatska vjerovatno neće biti izložena ni približno strogim ograničenjima kakva su se primjenjivala na RO i BG,
Nakon 4 godine članstva iz 8 zemalja (proširenje 2004) je u EU 15orice otišlo podjednako ljudi koliko iz BUG i ROM u jednu godinu članstva.
Radi se o službenim brojkama, one druge su i veće.. Italija je puna Rumunja
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:17.