Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2007., 12:59   #21
evo...naletio i ja na ovaj topic...baš tražim oglase po netu,cura mi ima kujicu jack russela i to je tako slatko biće da ti se uvuče pod kožu za 5min tak da ja sad nabavljam isto maloga jacka...
__________________
mišljenje je ko i šupak,svi ga imaju!
rOcK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 14:23   #22
Ne uzimaj psa preko oglasa već se raspitaj o uzgajivačnicama
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 15:50   #23
Talking Jack russell terrier

Evo prekjucer sam u veterinara u Splitu sebi udomila jednog napustenog jack russela... Presladak je...Ima 4 mjeseca...Ha..ja bas danas setam po plazi sve sami maltezeri jedino ja sa ''Jackom'' ali ime mu je Rondo hehe...Evo neke slikice



Ali ok necu sad navaljivat sa slikama hehe...nego posto je on bia u veter. stanici
i navikao se pisat i dr. lol na novine ili nesto jer ga nisu bas vodili vani ja njemu
stavim deku da spava a on se popisa hehe i sad ja ga vodim vani a on
nista pa koliko ce mu otprilike trebat da se nauci vani??
ali ipak ja mislim da nije cistokrvni bas jer ima spusten rep...ali preedobar mi je samo lize ljude...i mazi se..hehe...iako pise da je razigran moj samo spava LoL...ali nekad se pokrene...sigurno jer je stene....ili zato jer po noci ne spava nego cvili i laje jer je sam u kuci od danas ga pustan da spava kod mene u sobi ...ako neko ima JRT moze li mi nesto rec o svom dat koji savjet??
LiL_BuT_EviL is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 15:41   #24
Jack Russell

Zanima koliko dođe jedan takav psić.. jer su preslatki, zapravo neznam kakva je još razlika al sam skužila da ima onih sa dužom dlakom i onih sa skroz kratkom, a ja bi onog sa skroz kratkom.

Pa ak bi mi netko mogao reć par informacija više o tome bilo bi mi drago...

Hvala
ivana1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 15:45   #25
da li znas karakteristike tog psa osim da su slatki? Ti psi nisu niti za stan niti za dvoriste jer imaju ABNORMALNO puno energije i zahtjevaju uzasno puno kretanja inace su destruktivni.
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 16:07   #26
super cucak, doduše preskup. jako živahan i nedosadan. imaš kuću ili stan?
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 17:18   #27
Slatki su, al nisu za početnike jer su jako žilavi, tvrdoglavi i traže puno dresure i rada.

Izgled psa bi ti trebao biti druga stavka kod nabavke. Puno je važniji njegov karakter.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 17:24   #28
Zajebani psi slušaj ove gore
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 11:38   #29
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
super cucak, doduše preskup. jako živahan i nedosadan. imaš kuću ili stan?

Živim u kuči i imam veliko ograđeno dvorište tako da imaju gdje iskoristit energiju... A nisam mislila ništ loše kad kažem da su preslatki jer jesu, al čitala sam malo o njima i ćine mi se kao jako pametni ali i hiper aktivni peseki.

Zato sam i pitala da mi pomogne netko ko ga ima da se bolje upoznam sa njima. A kako se slažu sa drugi životinjama, jer ima već 2 peseka ( pudlu koja je stara već i mješanca labradora i malog mješanca labradora ), 2 mačke....

Mislim mačke i ovi mješanci imaju cijelo dvorište na korištenje dok je pudlica u kući, i oni se svi super al stvarno super slažu jer su od malena navikli jedni na druge....

Zadnje uređivanje Snowcrowned : 20.02.2013. at 02:43. Reason: Popravljen quote
ivana1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 11:41   #30
[QUOTE=ivana1983;11625026]
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
super cucak, doduše preskup. jako živahan i nedosadan. imaš kuću ili stan?[/QUOT


Živim u kuči i imam veliko ograđeno dvorište tako da imaju gdje iskoristit energiju... A nisam mislila ništ loše kad kažem da su preslatki jer jesu, al čitala sam malo o njima i ćine mi se kao jako pametni ali i hiper aktivni peseki.

Zato sam i pitala da mi pomogne netko ko ga ima da se bolje upoznam sa njima. A kako se slažu sa drugi životinjama, jer ima već 2 peseka ( pudlu koja je stara već i mješanca labradora i malog mješanca labradora ), 2 mačke....

Mislim mačke i ovi mješanci imaju cijelo dvorište na korištenje dok je pudlica u kući, i oni se svi super al stvarno super slažu jer su od malena navikli jedni na druge....
mislim da to sve zajedno ne bu baš išlo.. osim ak su ova druga dva cucka kuje. i još mačke?? ne bih rekao.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 14:05   #31
Fakat vas je previše

Ne znam... ne bih se usudila. Jer što ako ne bude išlo? Da ne bi bilo "Nisam znala".

Strpi se
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 14:30   #32
ja ti predlažem slijedeće. uzmi malog russela. ak ne bu išlo, nakon par mjeseci ga ja preuzmem od ti.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 15:47   #33
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
ja ti predlažem slijedeće. uzmi malog russela. ak ne bu išlo, nakon par mjeseci ga ja preuzmem od ti.
da da .... a znam, al kad stvarno volim životinje, a ne samo ja nego svi doma, od malih nogu sam naućena na kućne ljubimce i životinje,živim u malom mjestu, pa imamo mjesta za životinjice, mislim nisam u gradu u stanu.....

a vidjet ču, moram još malo ja proučit sve o njima,al jednog dana ću imat jednog russella ak ne sad onda jednog dana.....

al iskreno mislim kak naučis psa od malih nogu on će tak bit naučen, ak od malih nogu bude naučen na dr životinje, onda ne može kad odraste bit drugačiji, a da se treba brinut o njemu i dresirat ga to mi je normalno....
ivana1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 16:04   #34
Quote:
ivana1983 kaže: Pogledaj post
al iskreno mislim kak naučis psa od malih nogu on će tak bit naučen, ak od malih nogu bude naučen na dr životinje, onda ne može kad odraste bit drugačiji, a da se treba brinut o njemu i dresirat ga to mi je normalno....
ziher si u pravu u puno postotaka, ali ne smiješ zanemarit genetsku crtu. gle, ti njega možeš uzet, ali moraš računati da je jako svojeglav i da mu je dosta teško odvratit pažnju od nečega kaj je njemu trenutno sinulo. postoji ti mogućnost da se , sve u svemu super slaže s tvojom ekipom. eh, sad da li to ić testirat, moraš sama odlučit. svako od nas ovdje ima različito iskustvo s različitim pasminama. samo se nemoj previše uzdat i vodit "stopostotnim" zaključcima nekih knjiga ili ljudi. problem je kod jacka, kao i većine terijera kad mu se probudi nagon. a to će se prije dogodit na selu, gdje ga sama okolina pobuđuje. kad bi ja svog njlt odveo na selo, potuko bi svu hodajuću i gmižuću živinu. ili bi poludio, kad to ne bi smio.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 16:22   #35
ovo što ti tj1 kaže potpuno je u pravu, i dobro razmisli o svemu.
terijeri nisu kao drugi psi jer ako ih stvarno ne znaš kontrolirati od malih nogu ne možeš ni zamisliti koja s.... ti mogu stvarati.
I ja sam odrastao sa NJLT i znam za šta su sve sposobni, a posebno među više životinja.
Jer kao što tj1 kaže, kad nagoni prorade...

Ali su definitivno prekrasni, i isplati se razmisliti o njima ali dobro razmisli da ne postanete najveći životni problem jedno drugomu!
miran is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 16:44   #36
hehehe da, dobro si reko. jednom tjedno mi dođe da ga se riješim. jer je za popizdit. ali ipak nema šanse da tu pasminu promijenim za koju drugu. maloprije je skoro pojeo usisavač.

Zadnje uređivanje tj1 : 05.12.2007. at 17:19.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 11:04   #37
a pa to ti velim kaj su tak preslatki da se ne možeš naljutit na njega nikako......mislim ne mogu se ja naljutit ni na jednu životinjicu, al su mi preslatki, zvrkasti, i živahni, zaigrani...... A imat ću jednog dana jednog jacka....
ivana1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 12:25   #38
Treba misliti na potrebe psa i da li ih mozemo udovoljiti
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 21:02   #39
Dečko i ja imamo jackicu Zvrk mali nepodnošljivi. Inače, on je nama u stanu i nisam primijetila neko nezadovoljstvo ako se njime baviš i ako se ima čime zabaviti (natjeravanje igračaka ili vlastitog repa, štogod ). Uglavnom, preprepreslatka životinja, ali nije za starije ljude, odnosno za ljude kojih nema po cijeli dan.

Što se drugih životinja tiče, slaganje ovisi o njihovom karakteru. Jack Russelli su tvrdoglavi i dominantni, ali nisu agresivni (osim prema malim krznenim stvarčicama koje bježe prema njima, ipak su štakoraši) pa se u pravilu dobro slažu s drugim psima, a odnos s macama će ovisiti o maci. mi smo imali godinu starijeg mačka koji se njega dosta bojao, tj. pas mu je išao na živce, a u međuvremenu smo neko vrijeme imali i mačića koji se nije uopće bojao, nego ga je napadao i igrao se s njim. Njega je pas stalno lizao i bio (relativno) pažljiv, jer su to ipak psi s jakim lovačkim nagonom pa se ponekad zanesu u žaru igre... Ali, bili su preslatki zajedno Inače, prvi mačak se s vremenom naviknuo i čak su i spavali skupa...

btw, kupljen je iz Vojvodine za 400€, kod nas se cijena kreće oko 1000€ za psa s pedigreom
__________________
ahhh, the fine art of procrastination...
MicekMucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 21:06   #40
Koliko je štene kod nas? Zadnja inf. je bila 500e...Joj meni je taj pas fora i izgledom i karakterom.
Mi imamo kuću s velikim dvorištem,pa bi ga ja držala u kući,ali može biti i vani kad hoće....
tanjacc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.