Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2006., 23:00   #1
Prigradski vlak

Ne znam gdje da postavim ovo pitanje, možda tu na Stanovanju:
Živjet ću (bar) neko vrijeme u Gajnicama pa bi koristitila vlak prema centru. Aj napišite: kasne li vlakovi, u koje doba dana je najveća gužva i sl.
Radno vrijeme mi nije fiksno, ali povremeno ću morati ići i jako rano u istočni dio grada. Vidim na webu vozni red, praktički od 5.40inešto do 6.27 nema nijedan vlak prema istoku? Da li je to svake godine tako ili je ove godine neka iznimka?
novinick is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 09:26   #2
raspored na web stranicama hž-a baš i nije potpuno točan.

u ta doba, iz gajnica vlakovi za istok idu u 5,26 5,56 6,03 6,28
ovi u 5,26 5,56 i 6,28 voze na istok u komadu.
najveća gužva je na stanici vrapče a poslije zapadnog kolodvora, gužve više ni nema.
u špici znaju kasniti po nekoliko minuta, ali ništa strašno.
otprilike jednom mjesečno, cijeli vlak kasni zbog kvara ili sudara pa je na slijedećem velika gužva. tokom dana nema gužve i dolasci su redovniji.
špica 7-8,30 i 15,30-17,30
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 11:23   #3
Cool

Quote:
novinick kaže:
Ne znam gdje da postavim ovo pitanje, možda tu na Stanovanju
Neznam odgovor na pitanje ali imam pitanje... Da li se moze u vlaku od Zapresica do gl kolodvora iskombinirati da se fura bicikl ... naime isao bi ja sa njim svaki dan ...

Jel se to smije, moze ... jel to stane ... jel velika guzva ili kaj? Thx
__________________
Onaj tko kaže da su žene slabiji spol neka pokuša po noći prebaciti poplun na svoju stranu (c) RD
kAso is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 11:41   #4
Quote:
kAso kaže:
bicikl ... naime isao bi ja sa njim svaki dan ...
Eh, ništa od toga, žvagu je. Nabiti kondu i ići cijelim putem-2x20 km dnevno i bit ćeš zdrav ko dren. 20km=50 min za blagi nadprosjek.
 
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 11:43   #5
neki vlakovi imaju na prvom ili zadnjem ulazu naljepnicu da je u njima dopušteno prevoziti bicikle.
mislim da ostali putnici ne bi blanonaklono na to gledali dok je gužva.
dobro je da silaziš na glavnom gdje silazi većina. inače, zaboravi na to da bi ga uopće mogel izvući van na nekoj manjoj stanici.
još jedan problem je što takvi vlakovi nisu redovni. npr., da vozi svaki dan u isto vrijeme. ovako se nemožeš osloniti na to da će tvoj vlak biti baš taj.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 11:49   #6
ta naljepnica je ostala još od DDR-a , nakon nestanka kojeg je HŽ kupio te vlakove polovne od Bundes Bahna , jer im se više isplatilo jeftino prodat tu željezariju nego prefarbavati grafite (odatle i grafiti na njima ), a našima je preskupo i pomesti, a kamoli ić skidat stare naljepnice
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 12:47   #7
neću proturječiti jer nemam činjenice.

znam da:
-i naši novi vlakovi su ko uskršnja jajca.
-na svoje oči sam vidio (ne jednom) da netko vozi bicikl u vlaku.
-znak za bicikl je bojom nanesen na plavu podlogu (isto boja)
-i novi i stari vlakovi su proizvedeni u mađarskoj. gdje su prije bili, neznam.
inače, voze sasvim solidno. ima jedan stari koji se stalno kvari ali to je uvijek zbog vratiju. ovi ostali su čisto u redu, bar meni.

za svaku sigurnost, za prijevoz bicikla ja bih postavio pitanje na njihovom portalu.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 12:51   #8
Cool

Quote:
I wonder kaže:
za svaku sigurnost, za prijevoz bicikla ja bih postavio pitanje na njihovom portalu.
Vec sam poslao mail zeni za odnose sa javnoscu... ne vidim kome drugome mogu poslati.... idem jos malo pogledati mozda sam nesto propustio ...
__________________
Onaj tko kaže da su žene slabiji spol neka pokuša po noći prebaciti poplun na svoju stranu (c) RD
kAso is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 14:32   #9
gle, ekipa - u lijepoj se našoj NE MOŽE biciklom u vlak , osim ako ga voziš kao posebni teret u posebnim odjeljcima koje imaju samo poslovni i IC vlakovi (a što se posebno i plača)
u prigradskom prijevozu do tog nivoa svijesti još nismo stigli pa zato se poduzimaju i akcije ovog tipa ;
http://www.zelena-akcija.hr/ZANoviWe...4/286/lang,hr/

re: I wonder
a, ono što ti misliš da je "novi" vlak - samo je novije od prastarog , a ja ti konkretno govorim o elektro-motorcima na relaciji Dugo Selo - Savski Marof

jedino novo-novo kod nas, kupljeno iz tvornice a ne na dražbi neke velike (zapadne) nacionalne željeznice su nagibni vlakovi (tih nekih 16 kompozicija kolko je trebalo biti kupljeno, ne znam jesu li isporučene sve)
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 14:53   #10
Quote:
Madame Hooch kaže:
gle, ekipa - u lijepoj se našoj NE MOŽE biciklom u vlak , osim ako ga voziš kao posebni teret u posebnim odjeljcima koje imaju samo poslovni i IC vlakovi (a što se posebno i plača)
u prigradskom prijevozu do tog nivoa svijesti još nismo stigli pa zato se poduzimaju i akcije ovog tipa ;
http://www.zelena-akcija.hr/ZANoviWe...4/286/lang,hr/

re: I wonder
a, ono što ti misliš da je "novi" vlak - samo je novije od prastarog , a ja ti konkretno govorim o elektro-motorcima na relaciji Dugo Selo - Savski Marof

jedino novo-novo kod nas, kupljeno iz tvornice a ne na dražbi neke velike (zapadne) nacionalne željeznice su nagibni vlakovi (tih nekih 16 kompozicija kolko je trebalo biti kupljeno, ne znam jesu li isporučene sve)
trliš gluposti, novi vlak je novi vlak (koji se inače dijeli na lokomotivu i vagone, kojih je sve više novih i hvala bogu proizvedenih kod nas) a elektro-motorci su stari, no sigurno ne kupljeni u nekakvom DDR-u
kudkojimilimoji is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 14:59   #11
Quote:
kudkojimilimoji kaže:
trliš gluposti, novi vlak je novi vlak (koji se inače dijeli na lokomotivu i vagone, kojih je sve više novih i hvala bogu proizvedenih kod nas) a elektro-motorci su stari, no sigurno ne kupljeni u nekakvom DDR-u
a ti to znaš jer ...?
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 15:02   #12
Quote:
Madame Hooch kaže:
a ti to znaš jer ...?
da ja to znam jer ih gledam svaki dan... i izgledaju 10 x bolje nego prije, a znam i da ih rade naši ljudi u našim tvornicama i da će ih raditi još i više
kudkojimilimoji is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 15:15   #13
teško da se neko u ovima već vozi :
http://www.kupujemhrvatsko.com/vijest.php?broj=562
ili da si se ti nagledao ovih:
http://www.crocafe.net/index.php?act...e&article=1320

sve su to krasni planovi o budućnosti, ali za sada se vozimo u tuđim riđektima


i evo samo jedan izvadak iz stanja voznog parka HŽ od ove godine ;
Predsjednik Uprave HŽ-a Kobak kazao je da bi izmjena sustava vuče vlakova na pruzi trebala biti gotova za dvije godine, kao i izmjena istosmjerne strujne mreže na dijelu od Moravica do Fužina u izmjeničnu.

Siemensove lokomotive, koje je HŽ osigurao leasingom na šest mjeseci, pokazale su se dobrima.

Lokomotiva serije 1141 je četveroosovinska električna lokomotiva snage 3860 kilovata. HŽ ima u voznom parku 70 takvih lokomotiva od kojih su 62 u aktivnom stanju, a dnevno su u prometu od 47 do 53 lokomotive. Lokomotive su dobavljane od konzorcija Traktion-Union od 1968. do 1971., a poslije je proizvodnju preuzeo "Končar". Posljednje lokomotive te serije predane su 1988.

Lokomotiva serije 1061 je šestosovinska električna lokomotiva snage 3000 kilovata za istosmjerni sustav napajanja. HŽ ima u voznom parku 22 takve lokomotive od kojih je u aktivnom stanju 16, a u dnevnom prometu je od osam do 10 lokomotiva. Lokomotive su dobavljane od tvrtke Ansaldo od 1961. do 1967.

Lokomotiva serije 1241 je četveroosovinska električna lokomotiva snage 6000 kW. HŽ ima u voznom parku dvije takve lokomotive unajmljene od tvrtke Siemens-Dispolok na rok od šest mjeseci. Lokomotive su proizvedene 2003. u Siemensu.


mada ovaj tekst ulijeva nadu da su bar vagoni noviji, ako već ne oni za ljude sa ili bez bicikla , a onda oni za stoku krupnog ili sitnog zuba, rasuti ili tekući teret isl.
HŽ-u isporučeno novih 17 teretnih vagona



SLAVONSKI BROD - U četvrtak su Đakovićeva Specijalna vozila d.d. Hrvatskim željeznicama isporučili novih 17 teretnih vagona. Prema posljednjem ugovoru Specijalna vozila će HŽ-u isporučiti još 320 vagona tako da će ukupna brojka do sada proizvedenih vagona za potrebe Hrvatskih željeznica iznositi 652 vagona. različitih namjena. Inače, na izradi vagona radi 500 radnika tako da je postignut dnevni ritam proizvodnje jednog vagona dnevno.

/Tena/
01.04.2005
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 15:25   #14
Quote:
Madame Hooch kaže:
teško da se neko u ovima već vozi :
http://www.kupujemhrvatsko.com/vijest.php?broj=562
ili da si se ti nagledao ovih:
http://www.crocafe.net/index.php?act...e&article=1320

sve su to krasni planovi o budućnosti, ali za sada se vozimo u tuđim riđektima
ne, to su planovi koji se tek trebaju ostvariti, kad netko od "pametnijih" (čitaj odgovornih) shvati važnost prigradskog prometa, do tada će te se voziti u ovim starijih "Mađarcima", no pogledaj vagone u međugradskom prometu pa ćeš uočiti razliku. A kako ovo nije tema o Hrvatskim željeznicama ja bih s ovim zaključio svoje sudjelovanje, s nadom da ću doći do svoje kućice u okolici i koristiti nove prigradske vlakove, gdje će biti mjesta i za bicikle, koji meni tada neće trebati.....
kudkojimilimoji is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 09:01   #15
Quote:
Madame Hooch kaže:
I wonder
a, ono što ti misliš da je "novi" vlak - samo je novije od prastarog , a ja ti konkretno govorim o elektro-motorcima na relaciji Dugo Selo - Savski Marof

jedino novo-novo kod nas, kupljeno iz tvornice a ne na dražbi neke velike (zapadne) nacionalne željeznice su nagibni vlakovi (tih nekih 16 kompozicija kolko je trebalo biti kupljeno, ne znam jesu li isporučene sve)
ajmo rezimirati.

dakle, pričamo o istim vlakovima?
elektromotorni marof-dugo selo?
ima onih starih, koji imaju dvostruka sjedala (smeđa tkanina) i ovih novih (ili novijih) koji imaju samo po jedno sjedalo a uz to imaju plava stakla. sjedala su u tom novom isto plave boje, vlak je nov iznutra, ručke su svjetlo zelene boje, pod je gumiran....
meni to liči na novo. i iznutra i izvana, pa čak i kabina za vozača jer je sve unutra novo.
ti novi vlakovi su kupljeni unazad par godina (neznam koliko) i meni su jako udobni i volim putovati u njima.

znam da nisu moderni kao novi vlakovi drugdje u europi. ali, pogledaj cijenu prijevoza.
vlak hž-a koji vozi iz beča za zagreb, na putu kroz austriju je pun austrijanaca koji putuju svakodnevno na posao, u školu ...
na pitanje, zar ne bi rađe putovali onim siemensovim vlakovima sa sjedalima ko u zvjezdanim stazama, na kat, sa panoramskim krovom, posluga u vlaku, Wi-Fi i ostale gluposti, austrijanci kažu - "da, lijepi su, ali vaš je vlak jeftin a čist".
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 14:53   #16
Quote:
I wonder kaže:
ajmo rezimirati.

dakle, pričamo o istim vlakovima?
elektromotorni marof-dugo selo?
ima onih starih, koji imaju dvostruka sjedala (smeđa tkanina) i ovih novih (ili novijih) koji imaju samo po jedno sjedalo a uz to imaju plava stakla. sjedala su u tom novom isto plave boje, vlak je nov iznutra, ručke su svjetlo zelene boje, pod je gumiran....
.
i ? na kojima od njih si ti vidio naljepnicu s biciklom ? i jesi li pitao ljubaznog konduktera može li se sa bicom i koliko to košta ?

ja naime nisam, jer sam pred 1,5 godinu proijenila firmu pa mi relacija Kustošija-Maksimir i natrag više ne treba
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 15:07   #17
ima ih nekoliko sa naljepnicom bicikla.
ja svoj bicikl nisam unosio. možda se ovi biciklisti švercaju, kaj ja znam.
ali sumnjam da je kondukter prošao pored bicikla i da ga nije primijetio. znaš i sam da kondukter često prođe kroz vlak (kad može).

mislio sam da je to OK kaj se HŽ-a tiče.
jer je cijeli vlak prefarban (u zg-plavu boju) pa bi valjda i to prekrili da su htjeli.

a da se mi ne svađamo i sačekamo odgovor HŽ-a kaSi?
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 15:11   #18
Quote:
I wonder kaže:
a da se mi ne svađamo i sačekamo odgovor HŽ-a kaSi?
ajde, ako ne ostarimo previše i forum još bude postojao do onda
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 16:26   #19
valjda neće to tako dugo trajati.

a ako ne, onda se nađemo ne pijači u mom starom kvartu, kustošiji.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 08:58   #20
Cool

Quote:
I wonder kaže:
valjda neće to tako dugo trajati.
Mislis, jos cekam odgovor... sada je 3 dan od kada sam poslao. Sumnjam da je tako tesko upisati Da ili Ne i pritisnuti sent.

Vjerojatno cu dobiti odgovor tipa... Postovani na stanicama HŽ-a u pravilniku mozete procitati sve informacije.....

Pa hebote procitao sam ga pola i nema naznaka da bi se spominjao bicikl...

Ajde neka netko tko putuje vlakom pita ciku konduktera da li se moze sa biciklom na vlak... Hvala....
__________________
Onaj tko kaže da su žene slabiji spol neka pokuša po noći prebaciti poplun na svoju stranu (c) RD
kAso is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.