Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2011., 23:47   #1
Talking Apoteka vs. diskoteka

Da i ja koju napisem. Ona slika od Cinn mi se sviđa kao i cijeli prostor koji je do sad pokazala. Al zato spavaca mi se ne sviđa. Malo pre beživotno za moj ukus. I ja volim bijelo ali ona soba nono. Al bitno da pase onome cija je. I evo meni vecina stanova u casopisima je bezveze jer se vidi da tu nitko ne zivi. Meni nema ljepse od topline doma a tu toplinu JA u takvim stanovima ne vidim pa mi to nikako nisu najljepsi stanovi svijeta

Sent from my GT540 using Tapatalk

post je premješten s druge teme - dakle da ne bi bilo nejasno, ova tema je zamišljena kao mjesto gdje možete iznjeti svoje mišljenje i iskustva glede uređenja stana u smislu šarenila, jednobojnosti, manjka ili viška detalja i sl.
osobna prepucavanja će se kao i na ostalim temama sankcionirati.
__________________
Razumi me, vrime je da se sidro podigne, pomakli smo granicu, grube riči je priskaču....

Zadnje uređivanje solar : 05.01.2011. at 08:49.
plavusa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 09:28   #2
Sasvim je ok da se nešto nekom ne svidja, imamo različite stilove. Ali što je to što čini da izgleda da tu netko živi. Evo, Aoife doista živi u svom stanu i spava u svojoj sobi. Kako onda može izgledati da u njoj nitko ne živi?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.

Zadnje uređivanje Cinnamon Girl : 04.01.2011. at 10:18.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 09:46   #3
Quote:
plavusa123 kaže: Pogledaj post
D I evo meni vecina stanova u casopisima je bezveze jer se vidi da tu nitko ne zivi. Meni nema ljepse od topline doma a tu toplinu JA u takvim stanovima ne vidim pa mi to nikako nisu najljepsi stanovi svijetak
Ja vas moram razocarati ali zar vi mislite da ima milijune show room-a pa da se oni stalno slikaju za casopise? Izmisljeni prostori? Ima i toga ali malo. I casopisi i knjige o interijerima se vecinom baziraju na necijim stvarnim domovima, malo usminkanim za fotografiranje. Ponavljam necijim stvarnim domovima gdje netko zivi.

Cinn - potpuno se slazem.
Cini se da u nekom prostoru treba biti sto djidja i nereda i razvucena pidjama i karton od pizze e da bi netko povjerovao da tu netko zivi.

Meni takvi prostori nisu zivotni nego samo neuredni.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 10:10   #4
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post

Meni takvi prostori nisu zivotni nego samo neuredni.
Bas tako.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 10:26   #5
Aoifina spavaća soba (bez obzira što ja preferiram visoki krevet, iz drugih razloga) kao i dijelovi sobe Cinn, po meni su ideja ugodnih mjesta za življenje, opuštanje, odmor, ali i koncentraciju.

Ne shvaćam kako se ugodno osjećati u prostoru sa puno raznih boja, ukrasa, stvarčica, tepiha, zavjesa, to mora da napravi zbrku u glavi, ili je pak odraz takve zbrke, a o prašini da ne govorim.

Nisam znalac, ali mi se čini da sve razne izvorne kulture življenja obilježava jednostavnost interijera, od dalekog Istoka do Europe, bez obzira radi li se o siromašnim ili bogatim ljudima, jedino ponekad društvene promjene dovedu do potrebe mijenjanja pa se jedna ili dvije generacije pogube, ukrašavajući i kiteći kako sebe tako i svoje interijere.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 11:16   #6
Slažem se s ombiom i tizianom!
Duboko vjerujem da su naši životni prostori prvenstveno odraz nas samih.
Stanje u glavi i duhu odražava se u prostoru. S tim ne želi uvrijediti sve one koji vole kreativni nered... i ja sam ga voljela sa šesnaest godina. Ali s vremenom su me sve te sitnice i nepotrebne stvari počele stravično živcirati i opterećivati.

No, ima još jedna stvar koju ne smijemo zaboraviti – naša percepcija o tome kako izgleda ''topli dom'' uglavnom je društveno uvjetovana. Ako većina ljudi živi u neredu sa stvarima razbacanim po podu, ako svaki dan gleda na tv-u fake namještene američke kuće i domove (ne znam koji je to stil – američki malograđanski nekakav...) onda misli da tako ''topli dom'' i izgleda. Ja bih htjela čuti kakva je vizija ''toplog doma'' jednog djeteta odraslog u životnom prostoru poput Cinninog ili Aoifeinog.
__________________
Zagreb Daily Photo
Lena Leh is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 13:10   #7
Šareni vs. bijeli interijeri

Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
. A volim ove sto ne dodiruju put, nekako mi se cini prostorija veca i lako se usisa ispod. Onu drugu moram uvijek izmicati

Ili nikakav stolic, mozda samo mali okrugli po strani
Moja prijateljica ima kauc i ispred njega cilim, ali nema nikakav stol, moram priznati da mi se to sve vise i vise svidja.
Sve komode koje ne idu do poda zaista vizuelno dodatno povecavaju prostor, stari trik. Mislim da vi imate vise nego dovoljno prostora ali hocu reci da ti se ne cini da samo povecava.

I ja sam mislila imati bez stolica kod fotelja ali mi je nezgodno kavu, caj, tanjur sa kolacem, svijecu stavljati na pod. Dobro ja imam ljubimce, ali ni bez toga ne bi.

Quote:
Dolina mahuna kaže: Pogledaj post
Boja poda je u redu, ali djeluje starinski.
Mustra za kauč mi je također starinska.
Ćilim je dao samo draž toj starini.....kažem, podsjeća me na vikendicu.
Evo ovo je vec treci tvoj post koji mi upada u oci jer cim nesto izgleda starinsko tebi je maltene ruzno? Bas taj izraz uvijek koristis, kao ne djeluje moderno. Pa nije ni sve sto je moderno = lijepo.

Mislim pod je star i djeluje starinski i u tome i je draz. Sumnjam da bi neki jefitni laminat kaka vima vecina stanova ista ljepse izgledao.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 13:13   #8
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post

cin se ne smije reć da joj je stan k'o apoteka ali zato oni koji imaju živopisnije stanove imaju zbrku u glavi i neuredni su - to se smije reć?

cinnamon - slika koju si stavila (sve u bijelom) definitivno nije moj stil i ne bih se osjećala ugodno u takvom prostoru
Presretna sam ako mi netko veli da mi je stan kao apoteka. Apoteka mi je primjer urednosti, poslozenosti, minimalizma i prostora ugodnog za oci. Hvala ti - ja to vidim samo kao kompliment.

Stan mi NIJE SAV U BIJELOM, to sam vec i rekla i pokazala. Cak ni podovi nisu bijeli.

A ok je da nije tvoj stil.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 13:32   #9
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
I casopisi i knjige o interijerima se vecinom baziraju na necijim stvarnim domovima, malo usminkanim za fotografiranje.
puuuuuno ušminkanim za fotografiranje
budimo realni, ne pravimo se bedasti jer nitko ovdje nije bedast
fotografije stanova u časopisima za interijere odražavaju te stanove otprilike onoliko realno koliko realno modni časopisi prikazuju odjeću


sad idem čitat zaostatke
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 13:42   #10
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
puuuuuno ušminkanim za fotografiranje
budimo realni, ne pravimo se bedasti jer nitko ovdje nije bedast
fotografije stanova u časopisima za interijere odražavaju te stanove otprilike onoliko realno koliko realno modni časopisi prikazuju odjeću
sad idem čitat zaostatke
Uopce se ne slazem s tobom. Prijateljica to radi kao posao vec niz godina i da, na takva snimanja nosi neke vaze, jastuke, uvijek svijeze cvijece, malo porazmjesta namjestaj ali pola tih stanova kao i dobar dio slika sa Modernih interijera jesu stvarni privatni stanovi.
Uskoro joj izlazi knjiga gdje je SVE slikala u domovima frendova, par fotki i kod mene. I ne nije u tu svrhu restuarirala te prostore.
Te stanove ko iz kataloga imaju uglavnom proizvodjaci namjestaja gdje je namjestaj sam a ne atmosfera u prvom planu, znamo vec zasto.

I modni casopisi, oni koje ja listam prikazuju odjecu iz ducana u gradu skupa sa cijenom, koliko je to tebi realno ne znam. Ja tako idem u shopping jer nemam zivaca besciljno lutati ducanima.

K tome moja pospremljena kuhinja je vjerujem nekima bas kao iz kataloga ali to ne znaci da je retusirana i manipulirana.

Mahuno - a interijer nije vikendica, ona je sto?
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 14:18   #11
Šareni vs. bijeli interijeri

Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Presretna sam ako mi netko veli da mi je stan kao apoteka. Apoteka mi je primjer urednosti, poslozenosti, minimalizma i prostora ugodnog za oci. Hvala ti - ja to vidim samo kao kompliment.

Stan mi NIJE SAV U BIJELOM, to sam vec i rekla i pokazala. Cak ni podovi nisu bijeli.

A ok je da nije tvoj stil.

to ti ja nisam rekla
ja bih rekla da mi djeluje sterilno i u takvom bih stanu (da sam u posjeti) stalno imala osjećaj da ću nešto poremetiti, zaprljati, ostaviti vlas kose ili mrvicu s keksa...

ono s čim se ne slažem je činjenica da sve što nije po špagi i savršeno na mjestu vi nazivate neurednim i neposloženim, te time implicirate da su drugačiji stanovi neuredni i zmazani. a nisu, samo su im vlasnici drugačijeg pogleda na svijet i vole boje, biljke, detalje

što se boja u tvojem stanu tiče naknadno si dodala sliku čilima i smeđeg dvosjeda no i tu je pod bijel ili moj monitor krivo pokazuje boje
kad već slikaš, snimi cijelu sobu zajedno s čilimom i krevetom (a ne ovako dijelove koje ti izabereš) pa da dobijemo pravi dojam


edit, ono što je bitno je da se tebi sviđa, ti živiš u njemu samo, ono što se meni na ovom topicu ne sviđa, nemoj sebe postavljati kao mjerilo ljepote/udobnosti/urednosti/sklada/...... pa makar tvoj stan bio preslikan iz nekog časopisa jer svatko tko se imalo bavi dizajnom zna da je standard jedno, a ljepota nešto sasvim drugo i sasvim individualna i da trendovi često iskaču i iz jednog i iz drugog kolosijeka
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 14:20   #12
pa nisu baš mladi (za moj pojam) to su stari klasici. ja pod starinski nisam ništa loše mislila. samo sam uzela riječ koja bi obuhvatila i ćilim i stol, oboje stari dizajn (a novi predmeti pretpostavljam), a ipak iz drugih razdoblja, tak da "starinski" mi je bila prva riječ na umu
grm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 14:25   #13
Quote:
grm kaže: Pogledaj post
pa nisu baš mladi (za moj pojam) to su stari klasici. ja pod starinski nisam ništa loše mislila. samo sam uzela riječ koja bi obuhvatila i ćilim i stol, oboje stari dizajn (a novi predmeti pretpostavljam), a ipak iz drugih razdoblja, tak da "starinski" mi je bila prva riječ na umu
Nije nitko rekao da si mislila lose, ali to je kao da si nazvala zelenu boju plavom, a onda rekla da nisi pod tim nista lose mislila, kuzis

Starinski namjstaj nije stari namjestaj, nego tzv antikni namjestaj, a to je u svijetu dizajna pojam koji se odnosi na namjestaj iz doba prije drugog svjetskog rata.

Dakle, Noguchi stol nije starinski. Kao sto nije ni Jaje, ni ostali namjestaj tog doba, iako je 30, 40 ili 50 godina star.

Nego, draga Grm, samo ti daj jos pokoji savjet za stolic, nazivala ga modernim ili starinskim, jer onih par savjeta su mom ukusu
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.

Zadnje uređivanje Cinnamon Girl : 04.01.2011. at 14:46.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 14:28   #14
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ono s čim se ne slažem je činjenica da sve što nije po špagi i savršeno na mjestu vi nazivate neurednim i neposloženim, te time implicirate da su drugačiji stanovi neuredni i zmazani.
Ni ovo nitko nije rekao. Neuredno i zamazano nije isto. Ja obozavam stanove u bojama, evo npr. Bult ima stan prepun boja, i ima puno stvari u odnosu na kod mene, ali je bitna harmonija u stanu, a to, ruku na srce, malo ljudi zna uvesti u svoj stan kad su boje i puno sitnica u pitanju.

Stanovi u filmovima Woody Allena su uvijek puni, prepuni stvari, knjiga, umjetnina, casopisa, namjestaja i boja. Ali nikad ne djeluju neuredni.

Jos jednom ruku na srce, mnogi ljudi na Balkanu nemaju talent sastavljanja boja i milijunskog broja stvari po stanu. I u tome je problem.

Ja mislim i da minimalisticni stanovi mogu biti uzasno ruzni. Vidjela sam ih mnogo. Kad ljudi ne znaju, onda jednostavno - ne znaju.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 14:35   #15
Šareni vs. bijeli interijeri

ma ja se tu ležerno izražavam, a da ne spominjem da sam termine koje smo učili na satovima umjetnosti napol pozaboravljala. nije da sam povjesničar umjetnosti, samo uređujem stan zadnjih pol godine i točno od tog dana me to počelo interesirat

Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Starinski namjstaj nije stari namjestaj, nego tzv anticki namjestaj, a to je u svijetu dizajna pojam koji se odnosi na namjestaj iz doba prije drugog svjetskog rata.
misliš antikni, antički bi bio kao iz doba antičke grčke i rima, ne?

ma, whatever, kad mi nešto sine, ja stavim sliku pa je svima jasno
(evo neću više zachatavat)
grm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 14:59   #16


Ovo je moja slika jednog dijela dnevnog boravka...
Meni su ove boje prelijepe i pogođene su...tj. nisam miksao crvenu i plavu ili šta ja znam...
Nekom je puno boja nekom nije...i nije ništa natrpano.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 15:03   #17
ja volim kad se ljudi vesele, pa mi je drago i radi tebe da si ostario u svome domu ono sto si htio. da li je to meni lijepo ili nije, nevazno je. neces sad ti ofarbati u zelenu ako ti ja sugeriram da bi to bilo pozeljno...

ali cisto radi interesa, zasto su 3 vrste ograde?
beatriz-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 15:05   #18
dolina,
nije natrpano s namijestajem ili dindama, natrpano je u tom smislu sto imas razlicite ograde i boje koje ne idu jedna uz drugu, bolje da si miksao crvenu i plavu nego zutu i apricot s ljubicastom i smedom.

i da dodam da nisam od onih kojoj je cinnin stan savrsen, ima stvari koje mi se ne svidaju kod nje, bez obzira sto su designerske.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 15:06   #19
Dvije su vrste!
Ona drvena je polica i ima dvije tri đinđe...
Ona gornja je radi djece takva, a trebala je biti kao ova zakrivljena.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 15:09   #20
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
dolina,
nije natrpano s namijestajem ili dindama, natrpano je u tom smislu sto imas razlicite ograde i boje koje ne idu jedna uz drugu, bolje da si miksao crvenu i plavu nego zutu i apricot s ljubicastom i smedom.

i da dodam da nisam od onih kojoj je cinnin stan savrsen, ima stvari koje mi se ne svidaju kod nje, bez obzira sto su designerske.
Ja mislim da ove boje idu jedna uz drugu...pa to su dugine boje
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:47.