Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2012., 10:01   #21
Eh da i vidjela sam jednog argentinca toliko pigmentiranog da nije kupiran mislili bi da je dalmatiner.

Meni nije jasno kako tako jako pigmentirane argentince pustaju u uzgoj, koiko ja znam sta nebi trebali biti skroz bijeli ili sa jako jako malo pigmenta?

Quote:
Gavun kaže: Pogledaj post
Masho ni meni nije drago kako su kupirane usi njemu jer mi je ovo pitovski kratko, ali to kako su kupirane ne cini pasa boljim ni gorim
Meni je nekako Boss the best
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:01   #22
Meni je i draže kada sudac napravi show, učini to zanimljivim. Naravno da gleda i izgled psa uz to. Super mi je kada ta BOB npr svi navijaju i plješću kada psi trče krugove.

Jedino ne volim što sve rade od dugodlakih pasa, sa peglama za ljudsku kosu i viklerima..jest da je to natjecanje u ljepoti ali nekako mi je to previše..Molim da nitko ovo ne zamjeri i osjeti se prozvanim.

Sve u svemu bilo mi je lijepo i jako volim izložbe. puno druženja i pasa

Masho, vidjela si štence koji imaju te šteneće pjege. Kada pas odraste, dlaka se olinja i pjega je manje.
Jako malo pigmenta?? Ja ne bi nepigmentirane pse puštala u uzgoj.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:05   #23
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
Masho, vidjela si štence koji imaju te šteneće pjege. Kada pas odraste, dlaka se olinja i pjega je manje.
Jako malo pigmenta?? Ja ne bi nepigmentirane pse puštala u uzgoj.
Ne, ne to ti je bio neki odrastao pas. Bas mu je pigmentacija bila jako jako vidljiva, taj pas je bio u subotu na CACIBu.

Pa lijepsi su manje pigmentirani argentinci, nego sa puno pigmenta.
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:12   #24
Da ja tebi sada idem objašnjavati cijelu liniju pasa..ne da mi se.

I pigmentacija ti nije samo po tijelu. Pigmentacija mora biti po usnama, nosu i očima. Da nije pigmentiran bio bi albino. I nije lijepši manje pigmentiran. Greška u uzgoju je pas koji ima npr nos svijetlije pigmentacije.
Neki psi vuku pigmentaciju i po tijelu, to nije zabranjeno standardom uopće.
Pigmentaciju po tijelu ima svaki dogo,neki manje neki više, s godinama se pigmentacija povećava.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:13   #25
Quote:
masha01 kaže: Pogledaj post
Pa lijepsi su manje pigmentirani argentinci, nego sa puno pigmenta.
vjerovatno pricate o kruskama i jabukama
kad se prica o pigmentaciji uglavnom se prica o nosu i ocima kod kojih se vidi nedostatak pigmenta. Znaci DA koji je cijeli bijel, ali ima crn nos i nema roze oci ima dobru, a ne slabu pigmentaciju bez obzira na to sta nema nikakve pjege po sebi. Slaba pigmentacije je kod svih rasa koje pratim mana jer su uz nju vezane razne alergije i zdravstveni problemi poput gluhoce.
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:16   #26
Ona priča o pigmentaciji po tijelu. Po koži. Ne misli na nos,oči i usta.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:16   #27
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
Da ja tebi sada idem objašnjavati cijelu liniju pasa..ne da mi se.

I pigmentacija ti nije samo po tijelu. Pigmentacija mora biti po usnama, nosu i očima. Da nije pigmentiran bio bi albino. I nije lijepši manje pigmentiran. Greška u uzgoju je pas koji ima npr nos svijetlije pigmentacije.
Neki psi vuku pigmentaciju i po tijelu, to nije zabranjeno standardom uopće.
Pigmentaciju po tijelu ima svaki dogo,neki manje neki više, s godinama se pigmentacija povećava.
Ne govorim o znaci standardu oko nosa, una i ociju, nego govorim o pigmentu koji je po tijelu.

Sorry, Ivonini psi nisu toliko pigmentirani koliko je bio taj kojeg sam ja vidjela, naravno da ce imati pigmenta i po tijelu ali tocka na tocki, jbg to meni nije argentinac.
I gledam stence od Ivone i uopce joj nisu jako pigmentirani ni stenci iz njenog uzgoja.
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:19   #28
Masho, znam da imaš jako puno pasa i znaš puno pasa, ali to što imaš doma njemačku dogu, vidjela si DA i znaš staffove, ne znači da znaš sve i jedan standard, zato malo manje pametovanja.

Ja sam totalno u DA pa još uvijek skoro pola toga ne znam, ali znam standard i znam što je greška, a što mana.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:24   #29
A možda je to nekaj i bio dalmatiner kupiranih ušiju !!!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:27   #30
tek smo na drugoj strani, nemojte napravit flejm bar do desete


e da kad smo kod DA vidim da je nas poznanik Guri koji seta istim stazama najljepsi mladi pas u hr 2011.
mozda ima nesto u puteljku kojim se seta hahaha pa i mi dobijemo kakvu nagradu ako ikad odemo na izlozbu
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:29   #31
Nećemo nećemo treba nastaviti na temi o DA
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:41   #32
Joj, kud bas sad nisam doma kad ste se raspisali...

Masha, znam tocno na kojeg psa s tockicama mislis, nije odrastao, i to nema veze sa pigmentacijom... I da, ivonini psi su jako dobro pigmentirani...sto je jaci pigment to bolje! Ponavljam tockice nemaju veze sa pigmentom...kasnije ti objasnim sve.
Jackie10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:45   #33
Pa ne znam kakve to sad sve veze ima...
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:50   #34
Sve cu lijepo o tome napisati i staviti primjere na temi dogo argentino!
Jackie10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:54   #35
A ja ću pametovati kada budem sve to imala u malom prstu. Za sada donekle znam standard, doduše ne cijeli od riječi do riječi.
No nakon skoro dvije godine hodanja po izložbama, razmjenjivanja iskustva s drugim uzgajivačima i podignutog jednog legla, smatram da ne mogu pametovati o svemu tome. Genetiku nemam u malom prstu. Treba mi još dosta iskustva da bih bila kompetentna govoriti o svemu ovome. Zato sam gotova s ovom temom.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 12:19   #36
Istina, evo kod stafića na izložbama je mana slabija pigmentacija - znači, svjetlija njuška, manjak pigmenta oko očiju, svijetle oči(pitovi obično imaju svijetle oči, od zelenkastih, do svijetlo smeđih), ali stafovi ne bi trebali imati ništa osim smeđih s dobrom pigmentacijom i crnu njušku.
Moja starija je u standardu, tako da ne moram u detalje.
Mlađa je bijele boje, ima skroz crnu njuškicu, tu ima jako lijepu pigmentaciju.
Ali, veliko ali, ima manjak pigmenta oko očiju i jedno oko plavo a drugo smeđe.
Znači definitivno mana što se tiče standarda pasmine.
To je ono što se gleda, a ne točkice po tijelu, pošto je moja bijela, s vremenom je i ona razvila određene više bih rekla crne mrljice ispod dlake, na suncu se vide te točkice.
Ali eto genetika se poigra, čak i kod dobrih legalnih uzgajivača, nikad ne znate koji će gen iskočiti.
Nema savršenih legala, da su svi do jednog točno u standardu.
Plus što sam viđala sve više blue staforde, koliko znam niti oni se ne preferiraju zbog te sivkaste boje i posebno često imaju svjetlije oči(mnogi uzgajivači biraju da ne pare sa blue psima, koliko god su oni fora kupcima, genetski nije poželjno, tako su mi neki pojasnili od uzgajivača).
Zato neki psi jesu za izložbe, a neki "samo" za kućne ljubimce.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 12:21   #37
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
Hvala hvala draga
I hvala našoj a7x što nas je sa dragim, Revom i Benom također došla podržati.
uvijek! bilo nam je zanimljivo sa psima jer smo do sad uvijek bili samo sa dvonošcima, ni ja nisam uspjela pogledat većinu natjecanja, isto plačem jer sam fulala njemačke doge ali bude valjda sljedeći put bolje, potrudit ću se da nemam goste doma -.-'

Quote:
masha01 kaže: Pogledaj post
Eh da i vidjela sam jednog argentinca toliko pigmentiranog da nije kupiran mislili bi da je dalmatiner.

Meni nije jasno kako tako jako pigmentirane argentince pustaju u uzgoj, koiko ja znam sta nebi trebali biti skroz bijeli ili sa jako jako malo pigmenta?Meni je nekako Boss the best
točke po tijelu prerastu dlake i tbh meni potpuno bijeli argentinac izgleda prečisto, držala bih ga negdje u stanu i sam gledala,ovak sa kojom točkicom lakše ga je zamisliti kak trči šumom i hvata medvjede nadam se da će mom Revu ostat pokoja točkica ( osim ovih na jajcima-tu mu ljudi umiru od smjeha )

jedino što sam skužila da na izložbama točno možeš predvidjeti tip ljudi koji se bave određenom pasminom, npr. sa staffićima, znam da je stereotip al meni su fkt svi vlasnici izgledali stereotipno- nabildani, mrki , dok su sve njemačke vodile neke uber sitne ženskice
__________________
My greatest fear is that PMS doesn't exist and this is my real personality o.O'
a7x is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 12:27   #38
Evo ja sam ti onda iznimka sa stafićima, niti nabildana niti mrka, haha.
A u kvartu imam jednu baku koja u onim tipičnim haljinama za starije bake šeće ni manje ni više da staffa, na livadi imam par gospođa što imaju stafiće, jedna ima frendicu s dobermanom pa skupa šeću.
Možda si baš naletila na takve izgledom, ali ima nas posebno ženskog roda i to podosta koji imamo stafiće.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 12:32   #39
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Evo ja sam ti onda iznimka sa stafićima, niti nabildana niti mrka, haha.
A u kvartu imam jednu baku koja u onim tipičnim haljinama za starije bake šeće ni manje ni više da staffa, na livadi imam par gospođa što imaju stafiće, jedna ima frendicu s dobermanom pa skupa šeću.
Možda si baš naletila na takve izgledom, ali ima nas posebno ženskog roda i to podosta koji imamo stafiće.
Ja bi cak i rekla da u zadnje vrijeme,sve vise zenski rod naginje ''tim'' pasminama,a i mi smo drustvo jednih veoma feminiziranih dama koje su u tom svijetu
Meni dosta simpaticno izgleda npr Raspica kad izlaze stafove,pogotovo onako sva malena i sitna
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 13:07   #40
E kad ste se sad dotakli izgleda ljudi u odnosu na pse koje posjeduju ja bum rekla svoje mišljenje a vi me vubijte i popljujte........ odkako sam klinka, skužila sam da sve mahom male pse izlažu vrlo korpulentne , čak, neugledne žene; to se nije promjenilo ni dan danas; naprotiv čak se pogoršalo, sad su se počele te žene furati na stajling " utegla sam se i razgolitila " kaj zgleda onak, nimalo kul niti fino niti nikak; čak vrlo odbojno. Mastife su vodile dvije gospođe, svaka teža duplo od psa. "opake pasmine" najčešće vode neki malecni likovi prema onom zakonu; mali čoek velki auto; a homoseksualaca nisam dugo vidla tolko na istom mjestu kolko jučer na izložbi!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.