Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2008., 22:00   #1
Postovi u prvom licu

...daj mi nesto objasnite. Zasto o svojim psima pisete u prvome licu, to je meni malo neobicno. A u svojim postovima sebe oslovljavate sa seka ili majka. Mislim, OK je sta volite zivotinje i to, ali ovo mi je malo previse weird, ponasate se koda su psi djeca, a to su zivotinje. I jos jedna stvar koja mi je vise smijesna nego cudna, kad netko posta sliku svojeg psa sljedecih 5 postova ce izgledati ovako:

JOJ PRESLADAK JE!!!!!! x5

a pas moze izgledati kao gollum!
CEO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 22:05   #2
Kao prvo, meni moj pas i je kao clan obitelji, i ako mu je tepam na neki nacin, to je moja stvar. Ako zbog toga ti mislis da sam ja "wierd", samo daj.

Drugo, meni je svaki pas sladak i lijep. Cak i kada vidim slike pasa koje su maltretirali i tukli, samo pogledas psu u oci i vidis da je to jedno preslatko stvorenje.

Trece, ti od kada te ja viđam na ovom forumu si se raspitivao za barem 3 razlicite vrste ljubimaca koje bi nabavio. Mislim da bi bilo bolje da se drzis dalje od zivotinja.
__________________
"You talking to me? ... That ain' t talking."
Jackp0t is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 22:06   #3
Quote:
CEO kaže: Pogledaj post
...daj mi nesto objasnite. Zasto o svojim psima pisete u prvome licu, to je meni malo neobicno. A u svojim postovima sebe oslovljavate sa seka ili majka. Mislim, OK je sta volite zivotinje i to, ali ovo mi je malo previse weird, ponasate se koda su psi djeca, a to su zivotinje. I jos jedna stvar koja mi je vise smijesna nego cudna, kad netko posta sliku svojeg psa sljedecih 5 postova ce izgledati ovako:

JOJ PRESLADAK JE!!!!!! x5

a pas moze izgledati kao gollum!
Neznam kako ti drugacije objasnit nego 'kad zavolis zivotinju i ona tebe..i kad osjetis tu njihovu bezuvjetnu ljubav i odanost sve ce ti bit jasno'
imam dvoje djece i dva psa..koliko me boli kad mi je djete bolesno toliko me boli kad mi psu nije dobro
za razliku od ljudske, zivotinjska ljubav je bezuvjetna i samo daruju
tesko je to kratko objasnit..zivot bez psa u nasoj kuci nebi imao smisla..mi ih obozavamo..djeca jos vise..gdje god mi idemo..idu i oni..jednostavno su dio ove obitelji
a meni osobno nije svaki pas 'presladak'
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 22:26   #4
Quote:
Jackp0t kaže: Pogledaj post
Kao prvo, meni moj pas i je kao clan obitelji, i ako mu je tepam na neki nacin, to je moja stvar. Ako zbog toga ti mislis da sam ja "wierd", samo daj.

Drugo, meni je svaki pas sladak i lijep. Cak i kada vidim slike pasa koje su maltretirali i tukli, samo pogledas psu u oci i vidis da je to jedno preslatko stvorenje.

Trece, ti od kada te ja viđam na ovom forumu si se raspitivao za barem 3 razlicite vrste ljubimaca koje bi nabavio. Mislim da bi bilo bolje da se drzis dalje od zivotinja.
nemam ti nista dodati,iz cinjenice da se toliko branis i da si me pocela napadati zakljucujem da i ti znas da to sto cinis nije normalno, neznam kako mozes reci da ti je pas kao dijete, pas je kucni ljubimac, LJUBIMAC, to znaci da ga volis i da se brines za njega, a ne da spavas s njim i vidis u njemu partnera/dijete/tko zna sta te ga oblacis ili sta ja znam, shvacam sta je ljubav prema psu i sam sam ju osjecao ali to ne znaci da ga zovem moje dijete, moja beba, moj braco, moja seka... nego jednostavno moj pas, zato sto to on jest, ne shvacas da vise skodis svojoj zivotinji zato sto joj ne dopustas da bude zivotinja, od kud tebi spoznaja da ona zeli biti tvoje dijete, on/ona zeli biti tvoj kucni ljubimac
CEO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 22:39   #5
Quote:
CEO kaže: Pogledaj post
...daj mi nesto objasnite. Zasto o svojim psima pisete u prvome licu, to je meni malo neobicno. A u svojim postovima sebe oslovljavate sa seka ili majka. Mislim, OK je sta volite zivotinje i to, ali ovo mi je malo previse weird, ponasate se koda su psi djeca, a to su zivotinje. I jos jedna stvar koja mi je vise smijesna nego cudna, kad netko posta sliku svojeg psa sljedecih 5 postova ce izgledati ovako:

JOJ PRESLADAK JE!!!!!! x5

a pas moze izgledati kao gollum!
Ajd' nabavi psa, pa cu te za 2 godine pitati isto ovo.

Pa ces se prestati cuditi kao pura dreku.

(ovo ide na onaj dio posta o "jao presladak je!", s onim djelom da o psu ili macki pises u prvom licu se slazem, to je malo freaky).
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 22:46   #6
Quote:
CEO kaže: Pogledaj post
nemam ti nista dodati,iz cinjenice da se toliko branis i da si me pocela napadati zakljucujem da i ti znas da to sto cinis nije normalno, neznam kako mozes reci da ti je pas kao dijete, pas je kucni ljubimac, LJUBIMAC, to znaci da ga volis i da se brines za njega, a ne da spavas s njim i vidis u njemu partnera/dijete/tko zna sta te ga oblacis ili sta ja znam, shvacam sta je ljubav prema psu i sam sam ju osjecao ali to ne znaci da ga zovem moje dijete, moja beba, moj braco, moja seka... nego jednostavno moj pas, zato sto to on jest, ne shvacas da vise skodis svojoj zivotinji zato sto joj ne dopustas da bude zivotinja, od kud tebi spoznaja da ona zeli biti tvoje dijete, on/ona zeli biti tvoj kucni ljubimac
Ja sam musko. Ja svog psa ne zovem sine, brate, majko. Beba, tako ga zovem ponekad, zovem i curu, pa nikome nista. Ja svoga psa ne oblacim, jer mu to nije potrebno, ali ima pasa kojima je. Kada je bio mali, ako je htio spavao je samnom u krevetu, sada je prevelik, pa vise ne spava. U svemu ovome ja ne vidim nista cudno, bolesno. Povlacim svoju izjavu da se drzis dalje od zvotinja jer te ne poznam, i to je napisano u afektu. Ali ne razumijem poantu ove teme. Ako mislis da je ponašanje nekih ljudi prema njihovim zivotinjama cudno, mislim da ima dio foruma za psihologiju, pa tamo otvori ovu temu.

BTW. Zasto imas NJO, dobermana i rotta? Ako cemo vec ulaziti u neke glupe psihoanalize, ja bi rekao da ti bas nisi previse siguran u sebe.

Just my 2 cents.
__________________
"You talking to me? ... That ain' t talking."
Jackp0t is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 23:09   #7
Quote:
Jackp0t kaže: Pogledaj post
Ja sam musko. Ja svog psa ne zovem sine, brate, majko. Beba, tako ga zovem ponekad, zovem i curu, pa nikome nista. Ja svoga psa ne oblacim, jer mu to nije potrebno, ali ima pasa kojima je. Kada je bio mali, ako je htio spavao je samnom u krevetu, sada je prevelik, pa vise ne spava. U svemu ovome ja ne vidim nista cudno, bolesno. Povlacim svoju izjavu da se drzis dalje od zvotinja jer te ne poznam, i to je napisano u afektu. Ali ne razumijem poantu ove teme. Ako mislis da je ponašanje nekih ljudi prema njihovim zivotinjama cudno, mislim da ima dio foruma za psihologiju, pa tamo otvori ovu temu.

BTW. Zasto imas NJO, dobermana i rotta? Ako cemo vec ulaziti u neke glupe psihoanalize, ja bi rekao da ti bas nisi previse siguran u sebe.

Just my 2 cents.
trenutno nemam niti jednog psa, samo su mi to uz maltezera i labradora najdrazi psi, ne zato sto su opasni (onda bi mi i pit bio drag) nego su lijepi, stasiti i ponosni, istina je da je vecina pasa preslatka, ali malo dosadi citati JOJ PRESLADAK JE!!! 25 puta na dan, frankly, vecina ljudi ovdje se ponasa prema svojim kucnim ljubimcima kao da su im djeca, i to me malo smeta jer kao buduceg vlasnika psa ne zelim se opravdavati ljudima kojima je cudno sto ne spavam sa psom i sto mu se ne obracam sa vasa visosti, nemojte me krivo svatiti, obozavam zivotinje (osim macaka) i pse, ali ponasanje korisisnika ovog dijela forum.hr-a je u najmanju ruku cudno i opsesivno, podreduju svoje cijele zivote psima, a trebalo bi biti obrnutu, psi bi trebali uljepsavati i nadopunjavati nas zvot, a ne biti zamjena necega (muza, djeteta itd...)
CEO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 23:58   #8
ja osobno svog psa zovem beba, ljubav, sreća, itd. pa čak i smrad, i svakako. i to po meni nije ništa čudno
a sad, ako netko posta sliku, uglavnom svrha i je da se pohvali kako je pas PRESLADAK , pa će u skladu s time i biti svi postovi.
i nikome neće biti čudno što ne spavaš sa svojim psom, ni što mu se ne obraćaš sa vaša visosti, jer ne znam, naprimjer, moj pas ne smije na krevet... ima faza kad dođe na krevet, pa nam se ne da tjerati ga, i sve, ali uglavnom ne smije, i on to sam zna.
no, ima svoje mjesto, i dovoljno mu je lijepo i tamo.
Moj pas meni nije zamjena za ništa. On JE član obitelji, nikakva zamjena.
__________________
~Bitte bitte, gib mir Gift~
milas_lacrymosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 00:31   #9
Quote:
CEO kaže: Pogledaj post
vecina ljudi ovdje se ponasa prema svojim kucnim ljubimcima kao da su im djeca, i to me malo smeta
Onda nemoj zalazit ovdje. As simple as that.

Quote:
CEO kaže: Pogledaj post
nemojte me krivo svatiti, obozavam zivotinje (osim macaka) i pse
Ovo me podsjeća na famoznu sintagmu "žene i ljudi".


I poprilično sam sigurna da ni mačke ne vole tebe.
Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 00:51   #10
Quote:
Fleur Delacour kaže: Pogledaj post
Onda nemoj zalazit ovdje. As simple as that.



Ovo me podsjeća na famoznu sintagmu "žene i ljudi".


I poprilično sam sigurna da ni mačke ne vole tebe.
zar odmah moras vrijedati



znaci po tvome ako me nesto smeta ne trebam zalaziti ovdje

daj da te nesto pitam, jel ti smeta nasa vlada, nas standard u hrvatskoj, jel ti smetaju lose ceste, jel te smetaju mrzovoljni ljudi na ulici, skitnice, mafijasi

i sta bi to trebalo znaciti da trebas otici iz ove drzave ili ako ne odes onda ne smijes ni pisnuti da ti se nesto ne svida, ja sam mislio da zivimo u demokraciji i da smijem reci svoje misljenje bez da me netko tjera i vrijeda, ali ovdje su se neki pojedinci ocito nasli uvrijedenima jer sam se usudio dirnuti u njihovo blago, well, bas me briga, ti ce ljudi morati zivjeti sami sa sobom do kraja zivota znajuci da nemaju pravo i da jedini nacin da prezentiraju svoj argument je vrijedanje druge osobe

s druge strane hvala nekolicini ljudi koji su se udostojili normalno odgovoriti

samo mi je bilo malo cudno kada post pocinje sa "ja volim jesti hills psecu hranu..." a neznam dali se tu radi o zivotinji ili covjeku koji pise taj post, pa sam htio razjasniti zasto neki imaju potrebu da to rade

just my 2 cents
CEO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 07:19   #11
Quote:
CEO kaže: Pogledaj post
...daj mi nesto objasnite. Zasto o svojim psima pisete u prvome licu, to je meni malo neobicno. A u svojim postovima sebe oslovljavate sa seka ili majka. Mislim, OK je sta volite zivotinje i to, ali ovo mi je malo previse weird, ponasate se koda su psi djeca, a to su zivotinje. I jos jedna stvar koja mi je vise smijesna nego cudna, kad netko posta sliku svojeg psa sljedecih 5 postova ce izgledati ovako:

JOJ PRESLADAK JE!!!!!! x5

a pas moze izgledati kao gollum!
Ne znam sta je lose u tome... Mislim, znam hrpu ljudi koji uz zivotinje imaju i djecu i muzeve, partnere, pa i dalje tako tepaju svojim pesima, to je njihova stvar. Ja ne preferiram da mi netko za zivotinje veli "di su ti djeca", iako shvacam kad je to receno u zafrkanciji. Ne spavaju samnom jer mi se ne da mijenjati posteljina svaki bozji dan, ali na kauc smiju, jer stresem pokrivac. Isto im tepam i obozavam ih, oni su dio mene, moja obitelj, ljubimci, pratioci, di idem ja tu idu i oni. I da, velik dio mog zivota se vrti oko njih i to je moj problem. Ja sam tako odlucila i to volim. Cijeli zivot zivim za zivotinje i zivot bi mi bio velika prazna rupa da ih nema uz mene.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 08:27   #12
Moj je pas moja beba, punopravni član naše familije, spava sa mnom i dečkom u krevetu, cijeli svijet nam se vrti oko njega, on nam je smisao života. I šta te boli K!!!!
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 08:58   #13
Potpisujem tvoju misao

Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ne znam sta je lose u tome... Mislim, znam hrpu ljudi koji uz zivotinje imaju i djecu i muzeve, partnere, pa i dalje tako tepaju svojim pesima, to je njihova stvar. Ja ne preferiram da mi netko za zivotinje veli "di su ti djeca", iako shvacam kad je to receno u zafrkanciji. Ne spavaju samnom jer mi se ne da mijenjati posteljina svaki bozji dan, ali na kauc smiju, jer stresem pokrivac. Isto im tepam i obozavam ih, oni su dio mene, moja obitelj, ljubimci, pratioci, di idem ja tu idu i oni. I da, velik dio mog zivota se vrti oko njih i to je moj problem. Ja sam tako odlucila i to volim. Cijeli zivot zivim za zivotinje i zivot bi mi bio velika prazna rupa da ih nema uz mene.
Smartie potpisujem tvoju misao!
Jako si lijepo to sročila i slažem se u potpunosti.
Još bih samo dodala jedno.
Uzela sam Anđu u kuću da postane član naše obitelji i ona je ko djete jer ju treba dvoriti i usluživati.
Ne može si sama uzeti hranu ili vodu, ne može se sama okupati ili oprati šapice, jel tak?
Zato samo želim konstatirati da kućni ljubimci ovise o nama, vlasnicima i jesu naše bebe.
__________________
Honey, get it while you can... by J.J.
T-zone is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 08:58   #14
Quote:
CEO kaže: Pogledaj post
trenutno nemam niti jednog psa, samo su mi to uz maltezera i labradora najdrazi psi, ne zato sto su opasni (onda bi mi i pit bio drag) nego su lijepi, stasiti i ponosni, istina je da je vecina pasa preslatka, ali malo dosadi citati JOJ PRESLADAK JE!!! 25 puta na dan, frankly, vecina ljudi ovdje se ponasa prema svojim kucnim ljubimcima kao da su im djeca, i to me malo smeta jer kao buduceg vlasnika psa ne zelim se opravdavati ljudima kojima je cudno sto ne spavam sa psom i sto mu se ne obracam sa vasa visosti, nemojte me krivo svatiti, obozavam zivotinje (osim macaka) i pse, ali ponasanje korisisnika ovog dijela forum.hr-a je u najmanju ruku cudno i opsesivno, podreduju svoje cijele zivote psima, a trebalo bi biti obrnutu, psi bi trebali uljepsavati i nadopunjavati nas zvot, a ne biti zamjena necega (muza, djeteta itd...)
ako si stvarni ljubitelj životinja kad si nabaviš psa ili pak neku drugu živinicu, shvatit ćeš neke stvari..sad ti to možda zvuči uvrnuto, ali sigurno ćeš i ti tepati svom psu ili čemu već..možda nećeš htjeti priznati ili pak pred drugima to govoriti ali sigurna sam 100% da ćeš mu nasamo tepati..
Svatko ima svoj način "odgoja" životinje..a to da su psi zamjena za nekoga u životu uistinu malo pretjeruješ i vrijeđaš ljubitelje životinja!! pas i kao bilo koja životinja nije ZAMJENA već član obitelji!!
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 09:07   #15
Codie je cekin mali decko, pile cekino i mali lajko. On je sreca cekina koji brise ceki suze, koji je veselio i tješio kad je ceki bilo najteže u životu. On je cekino milo i ceka njega nikom neda i cuva ga i puno ga loli
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 09:22   #16
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Codie je cekin mali decko, pile cekino i mali lajko. On je sreca cekina koji brise ceki suze, koji je veselio i tješio kad je ceki bilo najteže u životu. On je cekino milo i ceka njega nikom neda i cuva ga i puno ga loli
JOJ PRESLADAK JE!!!!!! x5
__________________
"You talking to me? ... That ain' t talking."
Jackp0t is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 09:34   #17
Quote:
Jackp0t kaže: Pogledaj post
JOJ PRESLADAK JE!!!!!! x5
a joj secerko majeni
mv27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 10:07   #18
Imati kućnog ljubimca,partnera,dijete to je osobni odabir svakoga ponaosob i to je njegov privatni život isto kao što je i odnos prema njima.
Stvarno mi nije jasno zašto nekome smeta kako netko drugi doživljava živo biće koje voli,a da su pri tome svi sudionici sretni i da pri tome ne opterećuju druge.
Stvarno me boli džon što nekome smeta što svoju mačku zovem srećo a da s njim ne moram apsolutno ništa dijeliti.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 10:14   #19
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Codie je cekin mali decko, pile cekino i mali lajko. On je sreca cekina koji brise ceki suze, koji je veselio i tješio kad je ceki bilo najteže u životu. On je cekino milo i ceka njega nikom neda i cuva ga i puno ga loli

Kako smiješan đukac, i još sa dolčevitom da se jadničak ne prehladi

Jadni Canis lupus (jedan "slatki"), na što su te degradirali
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 10:19   #20
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Codie je cekin mali decko, pile cekino i mali lajko. On je sreca cekina koji brise ceki suze, koji je veselio i tješio kad je ceki bilo najteže u životu. On je cekino milo i ceka njega nikom neda i cuva ga i puno ga loli
Neka pati koga smeta ,ali meni je on stvarno meden
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.