Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2014., 17:39   #1
Upomoć, izgubljena krupna žuta maca, Zagreb zapad!

Molimo vas, pomozite nam naći Čići!



Debela žuta ženska maca, izgleda kao Garfield, oko 5 godina stara, sterilizirana, raskošna — kratko ali gusto krzno, deblji rep — plaha, nepovjerljiva, bez ogrlice, nema običaj lutati, nestala iz svog dvorišta u Stenjevcu 7.8. popodne. Odaziva se na ime Čići, ali ne vjeruje nepoznatim ljudima.
AKO JE VIDITE, ZOVITE NAS NA 092 19 866 19 U BILO KOJE DOBA. Nalazniku nagrada.

Posebne oznake: Čići ima neke brkove bijele, a neke tamne. Ima tamne pigmentne pjegice na donjoj usnici. Ima svijetlo žute oči.

Molimo vas, pokušajte je zaustaviti hranom dok ne dođemo, gladna je i žedna. Sumnjamo da je namjerno odvedena, ili greškom odvežena iz našeg kvarta pa molimo vas obratite pažnju na preplašene, žute, krupnije, ženske mace bez obzira na lokaciju.
Artha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 18:09   #2
Tražimo Čići u vašem kvartu!

Zadnja dva dana hodamo satima svaku noć kvartom i tražimo Čići, bez uspjeha. Polijepili smo oglase po Stenjevcu i Perjavici i došli s njima do Gajnica, a prije njih, u traženju, do Malešnice. Zavirujemo u svaku rupu i dvorište. Iskreno, spadamo s nogu, a ona svakim danom može biti dalje.

Zato smo odlučili zamoliti:
Ako ima netko među vama kome nije teško isprintati jedan oglas i staviti negdje u svoju blizinu na stup ili oglasnu ploču, da li bi mogli pomoći i tako proširiti informaciju?
Ne uspijevamo dovoljno brzo obići sve.
Link: OGLAS (običan crno bijeli A4)

Važno nam je doprijeti do ljudi koji nisu na internetu, a mogli bi vidjeti Čići i uopće ne odreagirati. Udarni kvartovi su Vrapče, Malešnica, Jankomir, Gajnice, ali pomoć je staviti oglas i negdje prema Črnomercu, u podsljemenskoj zoni, uz Samoborsku cestu, dalje na zapad...

Ako ste dovoljno mačkoludi da nam pomognete, zalijepite makar jedan oglas, zahvaljujemo vam od svih srca, ljudskih i životinjskih, u našoj kući. Možete nam tu i piknuti povratnu informaciju, bit ćemo manje jadni i nekad će se dići tema. Hvala puno puno.
Artha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 23:11   #3
Prelijepa je, baš nekako mudra i posebna Neka je anđeli vrate doma živu i zdravu!
__________________
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas.Ti mi moraš reći i ime i gdje ću kad zapuše bura ili padnu kiše naći svoju sreću. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”
zdenkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 18:15   #4
Hvala Zdenka. Čići je spašena s ceste prije dvije godine i kao i svaka spašena maca jako je privržena i jako cijeni svoj dom. Osim toga, zna se ponašati u prometu i miče se od auta. Nikada ne bi sama, svojevoljno, otišla bilo kuda dalje od naše male mirne ulice, a ako bi se i našla malo dalje u kvartu, vratila bi se i sigurno ne bi samo tako stradala pod kotačima. Nije ona od jučer.
Nažalost, sumnjamo na ljude. Za krajnji slučaj da ju je netko zaista odvezao negdje daleko, jer mu je eto naša maca smetala, proširujemo potragu na cijeli Zagreb i pogotovo prigradske i zelene dijelove, gdje nema kamera i svjedoka i gdje je bolesnom umu teoretski moguće riješiti se životinje bez da to itko vidi.
I dalje češljamo zapadni dio Zagreba.
I dalje vas molimo da obratite pažnju na preplašene žute mace. Ako ju vidite, molim vas, dajte joj vode. Ako je ikako možete fotkati na mobitel, mi ćemo je prepoznati i na vrlo lošoj slici, samo okinite, nije važno kako.
Artha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 22:23   #5
Možda ju je netko prisvojio i zatvorio
Maca je lijepa svašta je moguće
Nadam se da ćete ju ipak naći.
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 08:33   #6
Oteo? Nadam se da nije.
Tražit ćemo je dok je ne nađemo, nije zafrkancija. Čići je član obitelji.
Samo neka preživi i nađe ljude sa srcem i internetom.

Molim vas, sad više nije stvar kvarta, zahvalni smo svakome tko širi informaciju. Ona je toliko plaha da ako ju netko ne primijeti, može skapati od gladi.

Ključno je da ljudi čuju da se traži žuta maca. Molimo vas, šaljite dalje. Ovo je centralno mjesto: Mama mačka Facebook stranica.
Artha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 14:01   #7
Artha, možda ju je zaista uzeo netko u najboljoj namjeri misleći da je napuštena.
Nadam se da će vidjeti plakatiće i vratiti vam je.
Zato sam protivnik da se beru sve mačke sa ulice, jer mnoge mace koje su ljubimci imaju pristup van.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 19:11   #8
Arvena, slažem se. To je ujedno jedino utješno što sam uopće čula zadnjih dana, jer bi značilo da nije na cesti. Hvala ti.
Artha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 19:12   #9
...Ali moram dodati da je Čići jako raskošna maca, barem bila u četvrtak kad je nestala, i mislim da nitko ne bi mogao zaključiti da nema dom:-/
Artha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 14:14   #10
Quote:
Artha kaže: Pogledaj post
...Ali moram dodati da je Čići jako raskošna maca, barem bila u četvrtak kad je nestala, i mislim da nitko ne bi mogao zaključiti da nema dom:-/
Ljudi su čudni.
I meni je bila nestala maca (koju sam bezuspješno pokušavala udomiti) i koja je bila nekada ulična i morala je izaći van u šetnju jer nije trpila biti samo u stanu.
Bila je debela, uređena i vrlo draga.
Srećom, nakon 2 mjeseca sam saznala da su je udomili ljudi koji su mislili da je ulična i ničija - i u stvari joj pružili krasan dom.
Nisu uzeli neku mršavu i ofucanu siroticu, nego su si zaključili da je ovo ničija maca - ali kažem došla je u krasan dom.
Tako se od srca nadam da je i sa Čići.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 14:16   #11
Da, ljudi očito ne razmišljaju logično. Maca na cesti ne može biti debela, ali tko bi mislio o tome... Baš komentiramo doma kako smo nedavno razmišljali kako označiti mace da se vidi da su nečije, s obzirom na 'otpadanje' mačjih ogrlica, nakon kojeg svi (nakon dvadesete) odustanu od borbe s ogrlicama, čipovi se ne mogu tražiti, gps je ogroman i jedva ga pas može nositi bez da mu smeta. I baš nakon što smo to komentirali nestane Čići.
Sad nam samo ljudi mogu pomoći. Hrabri me to što nam telefon ipak zvoni svaki dan, očito ima puno ljudi koji obraćaju pažnju na mace vani, više nego što sam mislila. Ako je netko i 'udomio' našu macu, otkrit će uskoro da je izgled jedno, a karakter drugo. Čići je udomljena prije dvije godine, prije toga je bila vanjska maca i ne podnosi zatvaranje. Mi nismo odabrali nju, nego ona nas, inače ju nikad ne bi mogli zadržati. Zato moramo dizati temu i stvarati mrežu, pitanje je vremena kad će se pojaviti vani.
Artha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 17:09   #12
Moj micek je u momentu nestanka imao ogrlicu sa adresom i brojem telefona i nikad mi se nitko nije javio tako da u to više ne vjerujem.
Nadam se da će se maca uskoro pojaviti.
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 16:55   #13
Čići još uvijek izgubljena!

I dalje tražimo Čići, molimo vas pomozite nam!

Ako živite u prizemlju i imate svoju mačku, onda ste među rijetkima koji je mogu primijetiti čak i ako se u strahu od ljudi skriva.

Ako znate ljude koji žive u Vrapču, Gajnicama, Stenjevcu, na Malešnici, oko stare Samoborske, rade na Jankomiru, ili su u Samoboru, Zaprešiću, ili bilo kojem drugom zapadnom rubnom dijelu Zagreba, molimo vas javite im da znaju da se traži žuta maca.

Ne znamo što se dogodilo Čići, ali znamo da nije pogažena jer smo prošli cijeli kvart iste večeri kad nije došla doma. Znamo da ne bi otišla svojevoljno, jer je udomljena maca spašena s ulice, sterilizirana i jako privržena. Mogla je biti oteta ili nenamjerno krivo uzeta, ako je netko mislio da time 'spašava' debelu macu.

Molimo vas da nam pomognete proširiti informaciju o potrazi za Čići!

Evo ponovo slike, ovoga puta s dodatkom kako bi mogla izgledati ako je na cesti (danas je 10 dana otkad je nestala).

Artha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:58.