Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2002., 10:02   #21
E moj shadi...vidis ta prva dva pitanja bi sa pravom trebali postaviti ljudi koji obicno u zivotu idu negdje gdje ih drugi vode.

Da se probudim, ja nebih zakljucio da me netko prenio...jer me nitko nikad nigdje nije ni vodao...nego bi mislio da sam hodao u snu pa se ne sjecam.

Prema tome, ako se sam vodam po zivotu onda bi i prva dva pitanja postavio sebi....


A kad se mnogi probude iz sna pa vide kud su ih odveli religiozni vodje....alaj ce prva dva pitanja pitati bas kao sto si ih naveo...
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2002., 12:12   #22
Quote:
Shady kaže:
"Tko sam ja?" - uopće nije najvažnije pitanje za čovjeka. Važno je ali ne i najvažnije... Važnije od njega je, recimo, "Tko si ti?"

Zamislimo da spavamo dubokom snom, i da nas "Netko" prenese na neko drugo mjesto, nama nepoznato i čudno.

Kada se probudimo, neminovno ćemo se zapitati, i to upravo ovim redosljedom:
1. Tko me je ovdje doveo?
2. Zašto? ...
pa tek onda:
3. Šta će sa mnom biti nakon ovoga?

To su ta tri neizbježna pitanja, za svakoga! Ona nas čekaju, prije ili kasnije! Nadam se da i Nimrod ovo čita.

Kao što se vidi, prva dva pitanja se ne odnose na nas, nego tek treće pitanje! Prva dva pitanja se odnose na "Nekoga" drugog.
shady


mozes komentirati temu koliko zelis ,ali propustas (a ja mislim da znam zasto! i to cu ti reci na kraju- )
da odgovoris na pitanje tj duhovni experiment koji se trazi

dakle shady izvedi jednostavan duhovni test koji se trazi u uvodnom postu i reci nam

TKO SI TI?

STO TI KAZES TKO SI TI a ne sto kaze pejgamber!(mislim da se tako kaze ,jeli?)
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2002., 13:41   #23
parsifale..unaprijed se ispričavam što svojim neelokventnim prisustvom neću uveličati tvoju manifestaciju vječnog čovjekovog krletsko-oslobađajućeg naputka....

već mi reci...gdje je vaal maar ?
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2002., 12:24   #24
Cool

Quote:
kaskader kaže: "E moj shadi...vidis ta prva dva pitanja bi sa pravom trebali postaviti ljudi koji obicno u zivotu idu negdje gdje ih drugi vode.
Sve nas "Neko" vodi, dragi kas. Samo - KO?
Quote:
kaskader kaže: "Da se probudim, ja nebih zakljucio da me netko prenio...jer me nitko nikad nigdje nije ni vodao...nego bi mislio da sam hodao u snu pa se ne sjecam. Prema tome, ako se sam vodam po zivotu onda bi i prva dva pitanja postavio sebi....
Slabo! Ovo liči na one pokušaje da se po svaku cijenu ospori 2+2=4. Argument je isprazan jer je baziran na ispraznoj bazi, hodanju u snu. Možda si tako i pisao ovaj post. U biti, radi se o tome, da na ovaj svijet nisi (nisam) došao hodajući u snu, niti na bilo koji drugi način, osim da te je Milostivi sazdao od Svoje milosti, kao bi Ga ti spoznao. I kad spoznaš da On ima i postoji, uvjeren sam da se tada radi o obostranom zadovoljstvu.
Quote:
kaskader kaže: "A kad se mnogi probude iz sna pa vide kud su ih odveli religiozni vodje....alaj ce prva dva pitanja pitati bas kao sto si ih naveo...
Možda, ali bih prije rekao da će se tako upitati oni koji su poslanike ubijali, progonili iz svojih mjesta, ismijavali ili odbili se odazvati. Dakle, ako misliš da možeš sam kroz Amazon, srećno! Ali čuvaj se dobro krokodila, reptila, zmija i - ljudoždera.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2002., 12:33   #25
Svatko od nas je dio energije onoga što zovemo Bog, koji se odlučio realizirati (kreativno djelovati) na najgrubljoj razini. U materijalnom svijetu.
Maat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2002., 12:39   #26
shady

opet komentiras temu i odgovore a da sam nisi izveo ovaj duhovni experiment tj ovo je ako nisi znao i jedna duhovna tehnika koji trazi pola minute tvoga vremena i paznje

dakle shady-

izvedi ovu meditaciju kako je napisano u uvodu i kazi nam sto si dobio kao odgovor- tko si ti
(a onda komentiraj do mile volje!)

-naravno-poziv je upucen svim forumasima jer je test i pitanje konkretno i vazno za svakog covjeka

TKO SAM JA

-tko je ono sto odgovara na kaskaderov post

-tko je ono sto se nervira na postove istinskog bozjeg proroka

-tko je ono sto kaze JA SAM MUSLIMAN

TKO JE TAJ vas JJJJJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2002., 12:47   #27
Parsifal,
Ok, ja sam mislio da je moj stav jasan i od ranije, a i iz gore napisanog, ali evo pokušaću. Ja sam jedan znak. Kao što je, recimo, i pauk jedan znak. Dakle, samo jedno od milijardi i bića koje je On milošću razasuo, i koje će se njemu jednom vratiti.

Ma koliko da je ovo zvučalo kao citat nekog proroka, opet je i moje mišljenje. Možda neki tu spoznaju mogu produbiti, ali ja sam nekako jednostavan tip, i ništa mi "extra" nije palo na pamet, doista. Možda je to i zbog tvog pitanja, jer, kao da si me pitao: "Objasni zašto je 3+2=5 ali da to ne budu riječi nekog matematičara..." a to je, makar meni, teško. Ja sam, možda, više okrenut "Nečemu" što nisam ja, pa valjda zato ni ne umijen dati odgovor. Sorry ako ga nisam dao...

A sad mi, ako hoćeš, reci ono što si obećao, baš me zanima da vidim jesi li pogodio.

p.s. I da ne zaboravim, mislim da je Born rekao da su "oni koji ne znaju što su" upravo oni koji niječu Milostivog.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2002., 12:52   #28
Parsi,
strpljenja! Komentirao sam Kaskadera jer je njegov reply na moj post prvi od tvoga, a on nije tražio experiment.
A onda sam odgovarao po redu, tebi, ma da ne vjerujem da ćeš biti zadovoljan odgovorom jednog "zatucanog muslimana".

(p.s. pisali smo istovremeno ovo zadnje)
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2002., 12:56   #29
Quote:
Shady kaže:
...ali ja sam nekako jednostavan tip, i ništa mi "extra" nije palo na pamet, doista.
Nije tome kriva tvoja jednostavnost, nego razmisljas u okviru zadanih granica koje se ne usudis prekoraciti. U Knjizi ti pise to i to i dalje nema. Allah je rekao...a tko si ti da se upitas zasto je rekao, Boze sacuvaj jos i sto je time mislio, a ni u kom slucaju se pitati nesto extra sto u Knjizi ne stoji...
Inace, pitanje nije bilo sto si (covjek, znak, pauk, musliman...) nego tko si.

parsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, dokle ovako? Reci nam napokon odgovor!
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2002., 13:07   #30
Kad cemo mi koji nemamo pojma konacno i tu stvar nauciti???????????????????
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2002., 13:08   #31
Quote:
Maat kaže:
Svatko od nas je dio energije onoga što zovemo Bog, koji se odlučio realizirati (kreativno djelovati) na najgrubljoj razini. U materijalnom svijetu.


baš je dobra fora citirati sebe
Maat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2002., 13:11   #32
Jos bolja fora je imati gumbic za brisanje ako je netko previse narcisoidan.
Velim onak usput...
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2002., 13:12   #33
Quote:
Gospon Pes kaže: Nije tome kriva tvoja jednostavnost, nego razmisljas u okviru zadanih granica koje se ne usudis prekoraciti.
Oh, granica? Reci mi onda što je iznad onoga što sam ja gore napisao.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2002., 13:13   #34
Shady, vec sam i previse rekla, vidis da me negdje gore parsi vec opomenuo. Brisem odavdje da me bas tu ne nadje...
Reci mu da nam napokon napise odgovor.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2002., 13:14   #35
Quote:
Shady kaže:
Možda, ali bih prije rekao da će se tako upitati oni koji su poslanike ubijali, progonili iz svojih mjesta, ismijavali ili odbili se odazvati. Dakle, ako misliš da možeš sam kroz Amazon, srećno! Ali čuvaj se dobro krokodila, reptila, zmija i - ljudoždera.
Da, da...a koje poslanike...da pitam krscanine...ili muslimane...ili budiste...ili Sikh....svatko ima svog poslanika.

Ja znam da ti moras ponavljati svoju pjesmicu..jer drugacije odgovore jednostavno nisi ni pokusao sebi dati....ali vec si morao nauciti da kod ljudi poput mene ne prolaze ti pozivi...."ovo je istina...ovo je pravi poslanik, ovo je prava objava....tu se bog javio.....itd"

Svakako da se usudim sam ici kroz Amazon, jer ako se upropastim, bit cu odgovoran sam sebi....a koji prate koje kakve autoritete moraju se kao ovce oslanjati da pastiri znaju sto rade.
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2002., 13:16   #36
Pes,
Ma, i Parsija odgovor zanima, kao i sve nas.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2002., 13:17   #37
Quote:
Gospon Pes kaže:
Jos bolja fora je imati gumbic za brisanje ako je netko previse narcisoidan.
Velim onak usput...
Ma ne radi se o tome gospon Pes, al mislim da je moj stav zaslužio raspravu, netko je poslije pitao kad će dobit odgovor a ja sam ga upravo tim postom pokušala dati, i nekako je najbliži stvarnom stanju stvari ...
Maat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2002., 13:26   #38
Da, Maat, tvoj je odgovor doista bio fascinantan. Bar se meni svidio.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2002., 13:28   #39
Dakle, tvoj odgovor bi bio da si dio Bozje energije, ali koliko ja parsifala znam, on ce ti i to puknuti pod:"Nisam te pitao sto si, nego tko si."
Pitao je jednom kako to da budisti nikad nisu ratovali. Pa kak ce ratovati kad umjesto da uzmu oruzje, zavuku se pod drvo i meditiraju... Mislim da nam ne preostaje drugo nego cekati (i povremeno cendrati ) dok si parsi odmeditira i kaze nam on "tocan" odgovor, a po njegovoj teoriji je jedan vazeci za sve nas.
A onda bu cul ako to nije tak.

Sto se ostalog tice, nova si (ili je barem nick ), pa da unaprijed sprijecimo eventualne pretjerane zafrkancije.
Ne se ljutiti.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2002., 13:29   #40
Ne ljutim se, naravno, ja sam budista .
Maat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.