Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2002., 20:48   #61
Quote:
parsifal kaže:
samo da vas obavijestim da je na katolickom forumu ova tema upravo zakljucana --------------------------------------------------------------------------------




Well, toliko o katoličkom dogmatizmu

Ali daj im link teme ovog foruma, pa nek pročitaju nešto
 
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 22:04   #62
Quote:
Gospon Pes kaže:
Ego?

Tja, parsifale, kak god okrenes, samo ovdje te vole, pa kam te vrag nosi? Jesi li htio katolike mijenjati ili samo dokazati da su nepromjenjivi?
-a kako ti znas da me ovdje vole

evo npr krenimo od moderatorice

-da li bi ti samnom otisla u sareno cvijece


kad me vec volis .....

ja bas volim šareno cvijeće i crash keks
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 00:54   #63
Quote:
parsifal kaže:
-da li bi ti samnom otisla u sareno cvijece


kad me vec volis .....
Naravno. Steta kaj zivis u pustinji, pa nis od svega.

I ne pravi Solaris ljubomornom.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 02:39   #64
Slažem se s Maat, ali zanima me ima li Parsifal još što za nadodati

A ovo mi je bilo svjetski:

Quote:
kaskader kaže:
Ti jarca, kolko god da naprezem mozak ovo pak nemrem rasclanit i skuzit.

Nema nista sto nije klokan, i sve je klokan....
LOL
Kaskaderu, hvala ti za smijeh
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 10:27   #65
Question Pa Parsifale ?

Čekam tvoj točan odgovor.

Ti nisi onaj koji misli da zna točan odgovor i šuti.
Ti si javno izjavio da znaš točan odgovor.

Pa da vidimo, dali zaista znaš točan odgovor?
__________________
BLOG (sadrži izbor iz IMF topica u kojima sam pisao) -> http://sanherib.blog.hr
Sanherib is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 11:03   #66
Re: Pa Parsifale ?

Quote:
Sanherib kaže:
Čekam tvoj točan odgovor.

Ti nisi onaj koji misli da zna točan odgovor i šuti.
Ti si javno izjavio da znaš točan odgovor.

Pa da vidimo, dali zaista znaš točan odgovor?
sanherib, samo malo strpljenja i kao sto sam obecao na pocetku dati cu odgovor onako kako sam ga jednom dozivio i kako ga i danas dozivljavam...

odgovor nije u domeni znanja vec je cinjenica i za mene i za tebe i
za moderatoricu...

sada mi se zuri i nisam citao gore ,ali jesi li ti izveo experiment i koji je tvoj odgovor(tj tvoj je odgovor zasada protunapad)
-takodjer zelim dati sansu sto vise ljudi da iznesu svoje odgovore

-bas mi je drago da sam nekako spontano zamislio temu kao jedan mali kviz tj test.

jer da sam samo napisao odgovor ,malo bi ko obracao paznju..

ovako je postavljeno kao mala misterija (uostalom sam je zivot i mi sami- misterija)
i aktivno sudjelovanje onih koji ucestvuju u raspravi
(intrigantno mi je za uociti da se istinski bozji prorok ne javlja,
ali mozda zato sto je on ustanovio tko je -tj istinski bozji prorok
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 11:15   #67
Quote:
Gospon Pes kaže:
Naravno. Steta kaj zivis u pustinji, pa nis od svega.

I ne pravi Solaris ljubomornom.
Ne mene, Eris!

 
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 11:54   #68
Odgovor

Po mojem iskustvu, oni koji su pretendirali da imaju odgovor na to pitanje su ili na kraju izrekli neku banalnost ili su izrekli nešto za što se ne može reći da je netočno ali je bilo posve nedovoljno i neprecizno, i u svakom slučaju bez pravog strukturalnog razumijevanja psihofizičkih procesa i povratnih sprega koje su tu prisutne na brojnim nivoima i na podlozi još fundamentalnijih principa. Može se reći da su odgovori koje sam dosada čuo (ne mislim na ove date u ovom forumu) u najboljem slučaju bili samo načinjanje pravih pitanja i pravog preciznog strukturalnog razumijevanja.
Tvojom si se tvrdnjom sam postavio u poziciju da se procjenjuje vrijednost tvog potencijalnog odgovora.
Pa da vidimo.
__________________
BLOG (sadrži izbor iz IMF topica u kojima sam pisao) -> http://sanherib.blog.hr
Sanherib is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 13:09   #69
Cool Osho = tao-derviš.

Shady, hajdemo situaciju postaviti ovako.
Pusti, Kur’an. Složit ćemo se i ja i ti da je Kur’an, Sveta Knjiga.
No, Allah je postojao i prije Kur’ana.
Pusti sve što si ikada čuo, ikada vidio, pusti sve džamije, sve namaze, sve kroz šta si prošao.
Stani pred Allaha Uzvišenog Samilosnog; i jednostavno sebe zapitaj: Ko sam ja.
Pusti znakove, Allah, već zna sve znakove, i prije Muhammeda a. s. ih je znao.
Dakle, nemoj opterećivati Allaha Milostivog, da ti govori ko si ti.
Allah već zna ko si ti; i prije nego te je stvorio, znao je ko si ti, i nakon tebe će znati ko si ti.
No, ti moraš biti ratnik, istraživač, ti moraš zapitati sâm sebe ko si, kako bi se Allahu približio.
Idem ja za sebe: Uplašeni dječak na povratku Kući.
Quote:
Sanherib
Po mojem iskustvu, oni koji su pretendirali da imaju odgovor na to pitanje su ili na kraju izrekli neku banalnost ili su izrekli nešto za što se ne može reći da je netočno ali je bilo posve nedovoljno i neprecizno, i u svakom slučaju bez pravog strukturalnog razumijevanja psihofizičkih procesa i povratnih sprega koje su tu prisutne na brojnim nivoima i na podlozi još fundamentalnijih principa.
Može biti. Možeš se slomiti mentalno.
No, postoje Charles Berner, Amir Hotić, Živorad Mihajlović Slavinski, Ken Wilber, itd., i njihovi učenici, koji vrlo dobro korespondiraju s ovim pitanjem.
To pitanje je mač, blijesak, najkraći i najopasniji put.
Na njemu ostaješ sâm u buri, ali i isplivaš sâm na mirnom moru.
To je pitanje budistâ, pitanje lamâ.
Pitanje milosti prema samom sebi.
Pitanje svakoga derviša: Ko sam ja? Ko sam ja pred sobom, tako da mogu znati, ko sam ja pred Allahom?
To je pitanje taoizma i klasičnog i reformisanog: Ko sam ja? Ko sam ja na Putu? Koji je onaj u meni koji je na Putu?
 
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 13:13   #70
Lightbulb Re: Tko Sam Ja -najvaŽnije Pitanje Za Svakog Čovjeka

Quote:
parsifal kaže:

2)OPIŠITE NAM OTVORENO ŠTO SE DOGODILO U VAŠEM UMU tj koji ste odgovor dobili «od svog uma» na pitanje TKO SAM JA ?

3)NAIME,MUDRACI TVRDE A TEST POKAZUJE I DOKAZUJE DA POSTOJI SAMO 1 TOČAN ODGOVOR NA OVAJ DUHOVNI EXPERIMENT, tj ako ste dobro shvatili kamo pitanje cilja trebali bi smo svi pokazati isti odgovor
Evo ga, trik, a ujedno i odgovor (?? možda).

Um i Duh nisu isto, i ne mogu djelovati na isti način.


Um je nedovoljan za takve duhovne experimente, i nije sposoban dokučiti, saznati, TKO SAM.

još jednom ponavljam,



NE cogito- ergo sum.

nego, senso-ergo sum .


"Nihil est in intellectu quod non antea fuerit in sensu."
 
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 21:31   #71
Quote:
Gospon Pes kaže:
Naravno. Steta kaj zivis u pustinji, pa nis od svega.

I ne pravi Solaris ljubomornom.
he he

dobro sam pretpostavio da ce nasa dicna moderatorica smisliti neki duhovit odgovor

-ali tome nije kraj jer nesto fali u njenom odgovoru -la la

a fali da nista nije rekla da li voli crash keks

tj kada bi ja i ona bili u sarenom cvijecu ja bih joj ponudio crash keks

i bas me zanima sto bi ona rekla

-pretpostavljam -

ma zvao si me u šareno cvijece ja mislila u šetnju ,a ti mi nudis crash keks

-ne mogu jer sam na dijeti
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 21:34   #72
Tebi stvarno fale ti keksi!

Hoćeš da ti ih pošaljemo?
 
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 21:38   #73
sanherib

i dalje komentiras temu umjesto da nam odgovoris

tko si ti

(ne brini se i ja cu odgovoriti i to vrlo skoro ,ali posto sam zapoceo temu i to na specifican nacin valjda nije nepravedno
da za sada nema mog odgovora (iako je on isti i ne mjenja se tj nije rijec o nekoj igri rijeci ili da ja manipuliram vasim odgovorima tj mijenjam svoj odgovor prema vasim)

stvar je simple tj prosta ko pasulj sto bi srbi rekli i svako je sam moze provjeriti...

ako dosljedno izvede vjezbu ,a najbolje bi bilo vise puta

jer to je pravi naucni metod
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 21:49   #74
Quote:
Solaris kaže:
Tebi stvarno fale ti keksi!

Hoćeš da ti ih pošaljemo?
pa meni najvise pase fini,prhki i klizavi crash keks

DOMAĆICA
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2002., 21:54   #75
Quote:
parsifal kaže:
[tj kada bi ja i ona bili u sarenom cvijecu ja bih joj ponudio crash keks

i bas me zanima sto bi ona rekla

-pretpostavljam -

ma zvao si me u šareno cvijece ja mislila u šetnju ,a ti mi nudis crash keks

-ne mogu jer sam na dijeti
Pitala bi ima li jos ili je to sve. Neki nisu nikad na dijeti, pa odu u drugu krajnost i nikad im dosta.
No rijec "crash" me zabrinjava... Zar postoji mogucnost da ti se slomi, padne ili sto vec??
Keks, mislim...

Tko sam ja? Jos uvijek cekam da mi velis, a u medjuvremenu zahvaljujem na aktiviranju ionako pokvarene maste...
Za prljave strasti si predaleko.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2002., 12:54   #76
Quote:
Gospon Pes kaže:

No rijec "crash" me zabrinjava... Zar postoji mogucnost da ti se slomi, padne ili sto vec??
Keks, mislim...

... a u medjuvremenu zahvaljujem na aktiviranju ionako pokvarene maste...
eh, upotreba rijeci nije bas inspirativna

nekako mi je neugodno reklamirati kvalitet kraš keksa kojeg ja volim,jer ne znam je li to na ovom cednom forumu dopusteno

daklem,odgovaram brizno i ovako

1) ako krash keks padne ,slomi se...i ponekad ima zatajenje(a cak se i i windowsi ruse pa ih svak voli )
onda se on ajmo rec brzo restartira uzspretnu ruku i ponovno ga se konzumira

2)Za prljave strasti si predaleko. [/B][/QUOTE]

ajme koja gruba rič "prljave strasti"

mogu garantirati da je krash keks vrlo higijenski ,kvalitetan keks,
uz to fin ,prhak i klizav i topi se u ustima

cak ushiceno mogu reci' blago onom tko voli krash keks..
jer krash keks oslobadja zivotnu enrgiju , radost, ljepotu..entuzijazam ...

tj na engleskom jeziku
3 najvaznije rijeci koje pocinju slovom L

love
life
laughter
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2002., 13:01   #77
laughter
love
life

Moj redosljed.

U svemu ostalom imas pravo.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2002., 13:01   #78
Koji okus imaju vasa usta

PANTELIJA SE PITA -TKO SAM JA ?

(ovo je prepiska izmedju parsifala I jednog mog frenda iz zagreba koji ne znam zasto voli da ga zovemo pantelija jer onda on puca od smijeha

dakle- pantelija ovako odgovara parsifalu:

Na pitanje tko sam ja već sam ti bio odgovorio.Postoji po meni samo jedan odgovor koji je u potpunosti točan,koji sam dao kad mi je bilo četiri ili pet godina a glasi:"Ja sam - Ja!"
Svaki drugi odgovor koji bih dao bio bi samo djelomice točan,
bio bi manjkav i nesavršen

*** I jos

Što se tiče "zadaće" koju si mi zadao,učinio sam je.Zbog čega misliš da nisam?Učinio sam to ne jednom još dok te nisam poznavao,činio sam to i kasnije a učinio sam to i sada.Odgovor je,kao i prije, dolazio u slikama i vizijama koje su uvijek bile iste! Nakon nekog vremena,na neki način bi se pojavljivao pojam,riječ,koja bi (a što drugo) objašnjavala smisao slika u mojoj glavi.Da li je to uistinu bio i odgovor na moje (tvoje) pitanje ne znam ali ne mogu to drugačije objasniti

I jos*****

Zar si slijep?Pa odgovorio sam ti da sam napravio vježbu i da je rezultat bio isti kao i uvijek.Slike i vizije koje bi svatko mogao objasniti drugačije.No,na nekom (ne znam kojem i kakvom) nivou osjetio sam zadovoljstvo (ne)odgovorenim.
Objasnio sam ti ida je odgovor - Ja sam - ja - samo za tebe prigodni odgovor. (iako je apsolutno točan!).Istovremeno,ja sam isto tako i ne-ja.No budući da je i ne-ja dio mene opet je ja sam ja točan odgovor.Dobro,malo se zajebavam,ali samo ovu posljednju rečenicu.
No ti meni nisi odgovorio tko ocjenjuje točnost odgovora na tvoje pitanje ako ne ti? I s obzirom da to pitanje postavljaš svim forumašima kako da to shvatim ako ne statistički ?
ajd bok

ja sam onaj koji jesam

**************************

A EVO sto parsifal pise panteliji ali kao I open pismo svim prijateljima na ovom forumu

na sve to ti bre pantelija odgovaram ovako:

IZ TVOJIH PRIGOVORA SE VIDI DA TI POGRESNO INTERPRESTIRAS NARAV DUHOVNE VJEZBE/EXPERIMENTA -TKO SAM JA
i uporeedjujes ga sa raznim anketama (koja je religija najbolja , najbolji film ,najljepsa zena na svijetu itd itd, )

- pa zar mislis pantelija da sam tako prost ko pasulj da bih postavio temu -tko je najbollji pjesnik na svijetu - i onda ako 2 tipa kazu kao i ja djubran (recimo) a ti pantelija kazes ko sto kazes -balasevic da bih ja onda rekao- e nije ti to panto tocno -nego je halil djubran najbolji jer ja tako mislim a i porto i baphomet!

Bre pantelija - OPET CU ti PONOVITI -A KADA BUDES CUO "REZULTAT " vjerujem da ces se i sloziti jer ti imas razuman software

duhovni experiment/test - tko sam ja nije anketa o ukusu i nije 10000 godina stara rasprava ima li boga ili nema boga i

i je li bog musko?? ili je ustvari zensko i zove se ERIS kao sto najnovija objava poslana od bica superiorne inteligencije iz tocke singulariteta nedvosmisleno pokazuje

" pantelija (pa kako ti se moze svidjati ovo ime ) ,sa potpunim samopouzdanjem ti opet kazem

odgovor na pitanje -tko sam ja i za tebe i za mene i za vecinu ljudi( osim za lao tsea buddhu,isusa,muhameda ,oshoa,rumija ...nisargadattu maharaja...) je jednoznacan i postoji samo jedan tocan odgovor!

TO NIJE IGRA RIJECI nego cinjenica!

kao sto je cinjenica da je zemlja okrugla ,vrti se velikom brzinom i kruzi oko sunca. i to je jednoznacan odgovor

jer nije tocan odgovor -ja vidim da se sunce okrece oko zemlje i -JA SAM JA !

jer nasa nam cula govore suprotno i varljiva su kao i nas um !!!! (evo ti hint)
cula nam govore
da se sunce vrti oko zemlje, da se bas ne osjeca da se zemlja vrti i giba svemirom i cini se da je ravna...

tako nam um kaze

ja sam ja , ja sam dusa i musliman

ali to su povrsni i «netocni odgovori» (oni su tocni u materijalnoj sferi ,ali covjek nije svoje tijelo jer je tijelo nesto privremeno a mi smo nesto drugo nego nase tijelo ili nase misli JER SAMA CINJENICA DA MOZEMO PROMATRATI NASE MISLI KAZUJE DA MI NISMO NASE MISLI )

isto tako neko moze reci

ja sam ja

ja sam bozja dusa i katolik hercegovac
ja sam ljubav
ja sam zena muskog glasa

ali svi su ti odgovori iluzorni i nisu tocni tj prividni su kao sto je sjenka prividna i nema nezavisno postojanje bez svjetla i tijela covjeka--

-ja sam sticajem okolnosti jednom "tocno" odgovorio (i isti odgovor dobivam danas !!)ali to nista ne znaci i nisam ponosan radi toga ,kao sto ces ustanoviti kada ti kazem «TOCAN ODGOVOR» tj odgovor koji je jedini moguc !
( u 156 drugih stvari sam u krivu samo toga nisam svjestan,pa su potrebni drugi ljudi(iskustva,knjige,ucitelji, pogreske) da me upozore da imam mrlju na ledjima !)
ali sam siguran da znam odgovor na pitanje tko sam ja i koju duhovnu istinu nece negirati ni ateist,ni musliman,ni krscanin, ni budist, ni sotonist pa cak ni katolik (jer katolici sve negiraju osim sebe sama )

i jos je nesto parifal napisao panteliji J

ova tema se zove TKO SAM JA

DAJEM TI POSLJEDNJU SANSU DA TOCNO ODGOVORIS PRIJE NEGO STO CU TI OBZNANITI ODGOVOR (ALI KOJI JE TEK POCETAK !!!!)

DAJEM TI VRHUNSKI HINT (TIP, NAGOVJESTAJ ,POMOC)

kazi mi bre pantelija
-kakav je okus tvojih ustiju ?

(i nemoj mi petljati je li kada sam jeo cokoladu ili kada cevčim vince - misli se na cista,zdrava usta muske ili zenske ugljikove jednike)

odgovor na ovo cisto fiziolosko pitanje je analogan duhovnom pitanju tko sam ja !!!
i uvjeravam te da postoji samo jedna tocan odgovor na pitanja

---TKO SAM JA

I --KAKOVOG SU OKUSA MOJA USTA !

ali o tome cemo raspredati u sljedecim pismima

i do kraja nase inkarnacije

jer je to najvaznije pitanje svakog covjeka

a ne

-hoce li biti izabran opet hdz
-kako ce proci hajduk protiv dinama
-zasto je kissinger dao ostavku
-zasto je pile preslo ulicu
-zasto imam celulit
-zasto se pisu peticije a ne šesticije

pa pa

tko sam ja?
tko si ti?
da mi je to zna-ti
i dozivje-ti !!


iz mene je ovaj cas !!!!!!!!

izletio ovaj haiku tj ove rijeci gore i skuzio sam da je to spontano ustvari moja prva pjesma u zivotu (ne sjecam se da sam ikad u zivotu napisao pjesmu !!)
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2002., 23:42   #79
Smile

jedan koan pogodan za ovaj topic:
Redovnik upita majstora:
-Što sam ja?
-Ja.
-Kako biste vi mogli biti ja?
-To si ti.

Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2002., 10:26   #80
Parsifale

Ja čekam tvoj odgovor pa ću ga onda (možda) komentirati.

Nebi bilo fer da ga komentiram prije no što ga sam izrekneš.
__________________
BLOG (sadrži izbor iz IMF topica u kojima sam pisao) -> http://sanherib.blog.hr
Sanherib is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.