Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Računalna periferija

Računalna periferija Monitori, printeri...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2012., 21:35   #1
Jeftinije printanje sa Epson D92

Poštovani forume,

zanima me ima li tko iskustava sa punjivim kazetama za Epsone T0711-T0714...


Zasad imam nekoliko pitanja:

1. Koliki je kapacitet (u mililitrima) kazete?
2. Na koji način se čipovi resetiraju tj. jeli potrebno vađenje?

Drugo pitanje pitam zbog toga što bi češće radio malo veće poslove printanja pa ne bi htio da printer prekida printanje i da moram vaditi kazete?

Postoje li čipovi koji stalno pokazuju stanje tinte kao 100% puno?

I koja je cijena takvog pothvata?
dida sa sisom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 22:35   #2
Quote:
dida sa sisom kaže: Pogledaj post
Poštovani forume,

zanima me ima li tko iskustava sa punjivim kazetama za Epsone T0711-T0714...


Zasad imam nekoliko pitanja:

1. Koliki je kapacitet (u mililitrima) kazete?
2. Na koji način se čipovi resetiraju tj. jeli potrebno vađenje?

Drugo pitanje pitam zbog toga što bi češće radio malo veće poslove printanja pa ne bi htio da printer prekida printanje i da moram vaditi kazete?

Postoje li čipovi koji stalno pokazuju stanje tinte kao 100% puno?

I koja je cijena takvog pothvata?

Za D92 ne postoje kazete bez resetiranja. To funkcionira jedino kod DX 4850 ili kod Canon iP 1800

Ovdje se kazete moraju resetirati svakih 5.5 ml bilo tako da se izvade i napune ili da se u slučju COMBo chipa isto tako nakon 5.5 ml mora prekinuti štampa i pritisnuti tipkalo na COMBO chipu

Sory ali koliko love toliko muzike

CISS sa tintom za D92 == 360 kn + PDV. Combo ili ARC verzija.

Sad vam je jasno zašto su stari printeri bolji od novih
Kod najnovijih je ta priča potencirana za 100% gora i češe resetiranje je nužno ili ih morate držati stalno upaljenim kako se ne bi vratili u prvobino stanje
Adriatix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 22:40   #3
CISS je za tu primjenu overkill... Koliko koštaju punjive kazete, koliko combo i koliko arc i koliko tinta?

Koje bi preporučili COMBO ili ARC. U čemu je zapravo razlika?
dida sa sisom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 22:55   #4
Quote:
dida sa sisom kaže: Pogledaj post
CISS je za tu primjenu overkill... Koliko koštaju punjive kazete, koliko combo i koliko arc i koliko tinta?

Koje bi preporučili COMBO ili ARC. U čemu je zapravo razlika?
Coliberi trajne kazete 711 i Colibri tinta za njih se je barem u 100 slučajeva pokazala kao dobitna kombinacija.

Investivaija 240 kn + PDV za zrajne kazete i tintu u količini 88 zamjenskih kazeta. Druga stvar je dali vaš D92 može uopče potrošiti 88 kazeta. Ali imali smo i takvih par slučajeva.
Adriatix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 00:12   #5
Koliko je kapacitet prazne kazete i koja količina tinte je u paketu? Koje su konstrukcijske boljke Epsona D92?
dida sa sisom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 00:29   #6
Quote:
dida sa sisom kaže: Pogledaj post
Koliko je kapacitet prazne kazete i koja količina tinte je u paketu? Koje su konstrukcijske boljke Epsona D92?
Nije bitan kapacitet prazne kazete jer su on eviše manje univerzalne več je bitna informacija u CHIPU. Znači možete potrošiti prije reseta samo onoliko koliko tinte ima za potrošiti u OEM kazetama znači 5,5 ml * 80 puta == 440ml

OK?

D92 ima jako jako malo mlaznica Dvadeset i nešto. I kad se jedna začepi jednaki je efekat kao da se je začepulo 10 mlaznica kod DX 4850. Ukoliko još uzmete da DX 4850 može raditi bez prestanka i bez reseta onda vam može biti jasno da jedan takav uređaj uz ugrađeni CISS može koštati duplo više od D92 uz Colibri paket kazete + tinta. Odnosno uz istu količinu tinte.

OK?
Adriatix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 10:26   #7
Da li je čipove na CISS sustavu potrebno resetirati?
dida sa sisom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 10:55   #8
Quote:
dida sa sisom kaže: Pogledaj post
Da li je čipove na CISS sustavu potrebno resetirati?
Kod DX 4850 + ciss ili SX 425 + CISS nije potrebno resetiti CHIP ove.

Znači isti CHIP ovi se ponašaju različito ovisno od printera do printera.
Zaključak glasi: Netko mora kupiti sve moguće modele printera što postoje na tržištu. U nih ugraditi CISS. Potrošiti cijeli sadržaj CISS a i to raditi raditi paralelno na 20 - 30 modela cijeli dan. I ne rditi ništa drugo. I da bi vama na forumu dao gratis odgovor; baš na vašem printeru se to tako i tako ponaša.

OK?

I sad ćeš ti reći OK. Uzet ću to preko E baya jer je tamo jeftinije. I kad sve skupa stigne a isporučeni CHIP ovi ne budu radili kako je taj gornji netko opisao, onda ga budeš psovao sve po spisku i tražio da ti vrati novac koji si ti bacio preko E baya.

OK?

Zadnje uređivanje Adriatix : 20.01.2012. at 11:06.
Adriatix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 13:16   #9
Na ovom dijelu foruma sve je besplatno a reklamiranje je zabranjeno... Ako pružate usluge konzaltinga dajte ljudima jasnu ponudu, navedite uvjete i cijenu te to naplatite...
dida sa sisom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 14:30   #10
Quote:
dida sa sisom kaže: Pogledaj post
Na ovom dijelu foruma sve je besplatno a reklamiranje je zabranjeno... Ako pružate usluge konzaltinga dajte ljudima jasnu ponudu, navedite uvjete i cijenu te to naplatite...
Narvno i konkurencija koja se ne bavi gornjim ispitivanjem niti je to zanima, javlja se na ove forume skuplja znanje besplatno I kasnije viče:

I ja iajaja iaja. Mi smo jeftiniji

Naravno jer sve informacije dobili besplatno.

Zaključak: Onaj što odje odgovar na pitanja mora dobro odvagnuiti kako nekome da pomogne a da to ne bude konkurencija. A složit ćet se to baš uvijek i nije lako. I zato se baš i ne može ovdje sve reći.

OK?

Zadnje uređivanje Adriatix : 20.01.2012. at 14:37.
Adriatix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 23:30   #11
Ne znam što bi sada rekao? Zašto se uopće uključujete u razgovor? Čim netko postavi pitanje koje je dalje od onoga "Jeli bolji Hape ili Epson" osjetite se ugroženim i pišete nepotrebne postove? Dajte ponudu i gotovo...
dida sa sisom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 00:04   #12
Quote:
dida sa sisom kaže: Pogledaj post
Ne znam što bi sada rekao? Zašto se uopće uključujete u razgovor? Čim netko postavi pitanje koje je dalje od onoga "Jeli bolji Hape ili Epson" osjetite se ugroženim i pišete nepotrebne postove? Dajte ponudu i gotovo...
A tko vama brani da stavite kao odgovor vaše iskustvo kao protutežu.

Argumenat protiv argumenta.

Od toga čitaoci mogu samo profitirati.

A ne ovako poskuvčki prikupljeti tuđi knew how, trud i iskustvo.

Kako '

Lijepo. Pa sve piše par redova više.
Adriatix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 00:33   #13
Koji argumenti, protuteze i korisnici? O čemu vi pričate?

Ja sam običan korisnik i potrošač i na ovom forumu pomažem drugima i za uzvrat ne tražim ništa...

Vaša nesigurnost, paranoja i shizofrenija te vrijeme koje potrošite manifestirajući ih ovdje po forumu su zadivljujući.

PS
Nadam se da su ovo gore samo tipfeleri...
dida sa sisom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 18:52   #14
Dali je netko kupove prazne kazete (t0711 ...) preko neta?
pinkskin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 23:56   #15
Quote:
pinkskin kaže: Pogledaj post
Dali je netko kupove prazne kazete (t0711 ...) preko neta?

Da i što češ napraviti ukoliko ti printer ne prepozna te kazete?
Pazi iz vlastitog iskustva znamo da tu ima 5 -10% škarta. Ne radi jedan chip ne rade ni ostali.
Adriatix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:34.