Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2003., 23:51   #21
ĐIZS KRAJST!!!!
Ljudi, kaj ste svi vi političari?????
Lijepo vas pitam o efektivnosti karatea na ulici. I koliko je vremena potrebno da čovjek postane takav (efektivan).

Evo vako: protivnik je visok 180, težak 77kg, trenirao boks/taekwondo/nevažno dva mjeseca prije dvije godine. Voli šore, ima ga. Popio tri pive, dovoljno da je nabrijan a da ne izgubi koordinaciju. Ja 182, 75kg.

Izbjegavate odgovor: čovjek bi pomislio da ga se sramite. Ne dopustite mi da pomislim isto...
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2003., 00:01   #22
2 mjeseca nije ništa, samo može još gore napravit.
a kolko je potrebno za efektivnost ovisi o osobi itd...itd...par godina.
ja treniro taekwondo 8 god i mogu reć da sam uvjetno rečeno "efektivan". iako sam na u pravoj šori 1 na 1 bio samo 2 puta i protivnik je bio otprilike moje težine i visine. prosječan nikakav ulični fajter. i razbio sam ga.
i zezancije s prijateljima i mogu reć da ih uspijem nadmudrit.
s tim da nemam baš puno iskustva u borbi u ringu kojih desetak borbi.
al da me zapadne koji ulični razbijač mislim da bi efektivno uvatio maglu.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2003., 11:36   #23
Quote:
Shoki kaže:
ĐIZS KRAJST!!!!
Ljudi, kaj ste svi vi političari?????
Lijepo vas pitam o efektivnosti karatea na ulici. I koliko je vremena potrebno da čovjek postane takav (efektivan).

Evo vako: protivnik je visok 180, težak 77kg, trenirao boks/taekwondo/nevažno dva mjeseca prije dvije godine. Voli šore, ima ga. Popio tri pive, dovoljno da je nabrijan a da ne izgubi koordinaciju. Ja 182, 75kg.

Izbjegavate odgovor: čovjek bi pomislio da ga se sramite. Ne dopustite mi da pomislim isto...
Vazno je sta se u karateu trenira i kolikim intenzitetom.
Ako treniras kate trebati ce ti puuno vremena jer se tu ne dobije osjecaj za distancu i opci osjecaj u borbi. Treba vremena da se covjek pocne osjecati kao doma kada je u sparingu. Treba postici mekocu i osjecaj za protivnikove pokrete. Osim toga trebas biti spreman za klinc i hrvanje jer toga u karateu nema sto znaci da je vazan osjecaj za distancu koji trebas razviti.

Ako treniras sportsku borbu intenzitetom od jedno tri treninga tjedno trebat ce ti oko godinu dana da dobijes nekakav osjecaj.
Naravno da to varira od covjeka do covjeka. Ako jos u to ubacis i utege mislim da ti tvoj protivnik nece moci puno samo sa svojim taekwondoom.

Ono sa cime se covjek sukobi na ulici nije znanje nego agresija i sa tim se treba nauciti nositi. Ako se ne osjecas spremnim bolje ti je vjezbati sprint na 100 m. Ucinkovitiji je i manje boli .

Eto toliko za sada.
__________________
Kako oblikovati potpis
Edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2003., 16:51   #24
eeee, to me zanimalo. zahvaljujem
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2003., 17:38   #25
Quote:
Afrofeet kaže:
2 mjeseca nije ništa, samo može još gore napravit.


Za ovom tvrdnjom se 100% slazem.
__________________
Kako oblikovati potpis
Edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 01:01   #26
za ulicu je palica najbolja ;-)
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 12:34   #27
To je, al nije bas zgodno stalno sa sobom nosit palicu. A i ak je negdje u torbi, dok je ti izvadis ...
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 13:59   #28
Legalno "Oruzje"

Vrlo djelotvorna je kemijska olovka od metala. Uzmes ju u saku prije nego sto krenes u akciju, mozes i dalje udarati sakom, ali dodatno imas i mogucnost protivniku iskopati oko (ako zbilja zgusti) ili tesko ozlijediti lice (poderes mu obraz ili ozlijedis vrat). Vecina nakon toga odustaje od daljnje borbe.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 22:26   #29
Trenirao sam karate 3 godine,i onda sma prestao,neznam zasto,ali jednostvano mi se zgadio...
__________________
PhpBB2 Critical error
KviKi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2003., 23:32   #30
zašto zgadio?
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2003., 11:07   #31
Pa rekao je da ne zna zasto.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 00:13   #32
možda je dobio batina
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 14:41   #33
Re: Legalno "Oruzje"

Quote:
Secundo kaže:
Vrlo djelotvorna je kemijska olovka od metala. Uzmes ju u saku prije nego sto krenes u akciju, mozes i dalje udarati sakom, ali dodatno imas i mogucnost protivniku iskopati oko (ako zbilja zgusti) ili tesko ozlijediti lice (poderes mu obraz ili ozlijedis vrat). Vecina nakon toga odustaje od daljnje borbe.
Sve je to fino u jedan na jedan, no tamo je to last-resort opcija. Rađe mu strgaš prste (začuđujuće lako izvedivo). Jedino, nikome to ne bih preporučio protiv više protivnika (osim ako stvarno nije život ili smrt situacija) jer veselica je kad njihova reakcija na to bude vađenje noževa. Bolje dobiti batina i ostati živ...
__________________
First to go, last to know.
Cpl. Hicks is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 00:39   #34
ajde recimo pričalo se o fajtu 1 na 1. a sad tako možemo fantazirat kolko god hoćemo jedan protiv 2, 3,4,5,6,...10000.. kolko je tu efikasan karate kad je jedan na jedan?
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2003., 20:08   #35
Quote:
Afrofeet kaže:
ajde recimo pričalo se o fajtu 1 na 1. a sad tako možemo fantazirat kolko god hoćemo jedan protiv 2, 3,4,5,6,...10000.. kolko je tu efikasan karate kad je jedan na jedan?
Veoma, jedino ako ga već malo duže vježbaš! Tad znaš dosta pokreta, blokova i udaraca i recimo da ti je to neka osnova za uličnu fightu 1 vs. 1
 
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 22:46   #36
evo ja treniram karate 4 godine... 5 treninga tjedno... na ulici djeluje ako se trudis i ako nest naucis....
__________________
i like to hate stuff cuz then i don't
have to try and make a change
BLACK RIDER is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 16:20   #37
Ne samo da djeluje u pogledu naucenih tehnika (blokova i udaraca) nego se covjek nauci opustiti u borbi. Nauci vladati sa adrenalinom. Osoba koja dugo trenira borbe se u tuci na ulici osjeca kao na domacem terenu i nijedan osjecaj straha i panike joj nije nepoznat i sto je jos vaznije zna se s time nositi.
__________________
Kako oblikovati potpis
Edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 22:13   #38
ne bih baš ovo reko ipak je drugačije u ringu gdje znaš što možeš očekivat
nije isto na ulici i u ringu.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 09:37   #39
Quote:
Afrofeet kaže:
ne bih baš ovo reko ipak je drugačije u ringu gdje znaš što možeš očekivat
nije isto na ulici i u ringu.
Nije isto , ali je jako slicno.
I na jednom i na drugom mjestu si nafilan adrenalinom.
Iskusni borac je naucio promatrati svoga protivnika i on pokusava predvidjeti akcije. Puno teze je predvidjeti nesto u (kako ti kazes) ringu (tj. sportskoj borbi) jer su ovdje napadi pravilni i protiv sebe najcesce imas osobu koja je svoje borilacko umjece pretvorila u instinkt. Na ulici tvoj protivnik je najcesce osoba koja se ne zna bogznakako tuci (budimo iskreni, malo je pravih skolovanih boraca medju huliganima) i njegovi instinkti su poremeceni strahom i panikom (najcesce). Tvoj organizam je puno spremniji na to (naviknut si) i ma koji podli napad tvoj protivnik spremio za tebe ti ces puno bolje odreagirati (pa bio to bijeg ili ne).
Ne znam jesam li bio dovoljno jasan.
Ma to je kao kada si kod kuce.
Tu si siguran, poznajes sve osjecaje i vladas sitvacijom. Kada odes u neciju tudju kucu prvi puta nisi bas opusten 100 %. Vec kada budes odlazio sljedecih par puta ti ces se pomalo navikavati na atmosferu i na osjecaje. Tako je i u borbi.
__________________
Kako oblikovati potpis
Edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 12:06   #40
Quote:
Afrofeet kaže:
ne bih baš ovo reko ipak je drugačije u ringu gdje znaš što možeš očekivat
nije isto na ulici i u ringu.
Nije isto , ali je jako slicno.
I na jednom i na drugom mjestu si nafilan adrenalinom.
Iskusni borac je naucio promatrati svoga protivnika i on pokusava predvidjeti akcije. Puno teze je predvidjeti nesto u (kako ti kazes) ringu (tj. sportskoj borbi) jer su ovdje napadi pravilni i protiv sebe najcesce imas osobu koja je svoje borilacko umjece pretvorila u instinkt. Na ulici tvoj protivnik je najcesce osoba koja se ne zna bogznakako tuci (budimo iskreni, malo je pravih skolovanih boraca medju huliganima) i njegovi instinkti su poremeceni strahom i panikom (najcesce). Tvoj organizam je puno spremniji na to (naviknut si) i ma koji podli napad tvoj protivnik spremio za tebe ti ces puno bolje odreagirati (pa bio to bijeg ili ne).
Ne znam jesam li bio dovoljno jasan.
Ma to je kao kada si kod kuce.
Tu si siguran, poznajes sve osjecaje i vladas sitvacijom. Kada odes u neciju tudju kucu prvi puta nisi bas opusten 100 %. Vec kada budes odlazio sljedecih par puta ti ces se pomalo navikavati na atmosferu i na osjecaje. Tako je i u borbi.

Sori na duplom postu.
__________________
Kako oblikovati potpis
Edge is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.