Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2007., 17:21   #81
Quote:
tiger_in_the_house kaže: Pogledaj post
od mog straznjeg bocnog nema obrane..ni na tatamiju ni u ringu,kavezu ni na ulici...provjereno..vjezbam ga vec 6 mjeseci od kad sam poceo trenirat


instant legendarna rečenica.

svaka čast
__________________
Svečano obećajem da više neču pasivno agresivno drkati na forumima.
Caine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 18:42   #82
Quote:
satter kaže: Pogledaj post
Pitanje je po kojim pravilima?
S obzirom da je i jedno i durgo sport ne, ako stavis pravila slicnija thai boxu onda ce mt borac naravno pobijediti.
Ako su tkd pravila mislim da ce izgubiti.
Sve dopušteno (kao na ulici)....iz toga je i potekla ova rasprava...
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 18:43   #83
Quote:
tiger_in_the_house kaže: Pogledaj post
.inace imam neki osjećaj da su tkd borci na ulici jako neugodni jer su dosta nepredvidivi..
kako misliš "dosta nepredvidivi"?
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 20:58   #84
Quote:
tiger_in_the_house kaže: Pogledaj post
od mog straznjeg bocnog nema obrane..ni na tatamiju ni u ringu,kavezu ni na ulici...provjereno..vjezbam ga vec 6 mjeseci od kad sam poceo trenirat
?!
pa covjek bi ocekivao da si u 6mjeseci bar naucija naziv toga sta vjezbas...
__________________
Do not think you have to win. Think rather you do not have to lose." ---Gichin Funakoshi
Regnum regno non praescribit leges.
Ibis redibis numquam peribis in bello!
theviper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 21:01   #85
Quote:
satter kaže: Pogledaj post
Rasprava o efikasnosti borilackih vjestina nema smisla jer previse stvari ovisi o samom borcu i o njegovom treneru a ne o borilackoj vjestini.

Sve vjestine imaju svoje vrhunske borce koji bi bez problema neutralizira veliku vecinu ljudi stavljenu pred njih.

isto tako pricati o neefikasnosti neke borilacke vjestine je takoder nebulozno, uzmemo li u obzir uvjete u kojima su te vjestine nastale.

slusajuci neke kako obrazlazu, cini mi se da bi se sve vjestine/sportovi trebali ugasit i samo bi osta MT i BJJ...ostalo je ionako pusiona
__________________
Do not think you have to win. Think rather you do not have to lose." ---Gichin Funakoshi
Regnum regno non praescribit leges.
Ibis redibis numquam peribis in bello!
theviper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 21:13   #86
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Oboje je bitno...

Jer ak uzmemo da nije do vještine, nego do borca, nameće ti se pitanje zašto nije nijedan karateka danas u vrhu Pridea ili UFC-a..... po ovoj logici da nije do vještine, nego do borca, ti de facto vrijeđaš svakog karateku

Ako uzmeš i samo stand up, karateka ima daleko, daleko više u svijetu nego thai boxera ili kickboxera, pa ih je u K-1 ih je dospjelo do finalnog turnira svega par.

Razlog je u načinu treninga, jasno.


- Stipe -
i zato sta je mma- mix martial arts, a ne samo jedna vjestina.
nijedan mma borac visoke klase ne dolazi iz samo jednog sporta
__________________
Do not think you have to win. Think rather you do not have to lose." ---Gichin Funakoshi
Regnum regno non praescribit leges.
Ibis redibis numquam peribis in bello!
theviper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 21:23   #87
Quote:
theviper kaže: Pogledaj post

isto tako pricati o neefikasnosti neke borilacke vjestine je takoder nebulozno, uzmemo li u obzir uvjete u kojima su te vjestine nastale.

slusajuci neke kako obrazlazu, cini mi se da bi se sve vjestine/sportovi trebali ugasit i samo bi osta MT i BJJ...ostalo je ionako pusiona
Nije neefikasno,nego evo recimo MMA je uzela najbolje od svih sportova i ukomponirala u jedan sport.
Efikasnost je velika,realna primjena je tu i taj sport je primjenjiv na ulici.
Ja recimo volim TKD i namjeravam ga ić trenirat čim mi prilike dopuste,ali znam kad bi ja sa znanjem TKD krenuo se boriti na ulici s nekim MMA borcem,da bi me lik polomio.Istina postoji šansa da i ja pobijedim,ali su šanse manje i to puno.Nitko nije rekao da druge vještine nisu primjenjive,ali u uličnoj borbi ti ne možeš završiti s nekim na podu jer će te iscipelariti ostali,a recimo ne možeš ni primjenjivat toliko udarce iz TKD (mislim na sportsku borbu) jer ako si recimo u nekom disku nemaš dovoljno prostora za nožne tehnike koje su većinske u TKD (Barem WTF federacija).Po meni dobra strana TKD je što se rade dijelom i samoobrane (udarci laktom,koljenom,neke poluge i samoobrane) ali što ti možeš s time kada je MT borcima u stilu borbu da zadaju udarce laktom i koljenom.
No kao što sam napisao u nekom prijašnjem postu,svi gledaju na BV kao sredstvo za tučnjave na ulici,a nitko ne spominje rekreaciju,druzenje i iskušavanje samog sebe.
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 23:41   #88
Quote:
M3NT4L kaže: Pogledaj post
Nije neefikasno,nego evo recimo MMA je uzela najbolje od svih sportova i ukomponirala u jedan sport.
Efikasnost je velika,realna primjena je tu i taj sport je primjenjiv na ulici.
Ja recimo volim TKD i namjeravam ga ić trenirat čim mi prilike dopuste,ali znam kad bi ja sa znanjem TKD krenuo se boriti na ulici s nekim MMA borcem,da bi me lik polomio.Istina postoji šansa da i ja pobijedim,ali su šanse manje i to puno.Nitko nije rekao da druge vještine nisu primjenjive,ali u uličnoj borbi ti ne možeš završiti s nekim na podu jer će te iscipelariti ostali,a recimo ne možeš ni primjenjivat toliko udarce iz TKD (mislim na sportsku borbu) jer ako si recimo u nekom disku nemaš dovoljno prostora za nožne tehnike koje su većinske u TKD (Barem WTF federacija).Po meni dobra strana TKD je što se rade dijelom i samoobrane (udarci laktom,koljenom,neke poluge i samoobrane) ali što ti možeš s time kada je MT borcima u stilu borbu da zadaju udarce laktom i koljenom.
No kao što sam napisao u nekom prijašnjem postu,svi gledaju na BV kao sredstvo za tučnjave na ulici,a nitko ne spominje rekreaciju,druzenje i iskušavanje samog sebe.

Jes da je ovaj topic o karateu, ali nema veze.

Samo bih rekao nešto u svezi TKD-a. Trenirao sam ga dosta godina (oko 7) i ITF i WTF i što se tiče njihove samoobrane, po mom mišljenju, većina onog što se uči nije primjenkivo čak mislim da je i opasno po onog koji to primjenjuje. Pogotovo u WTF-u koji je strogo specijaliziran na sportsku borbu i polaganje pojasa je čista formalnost. To govorim iz svog iskustva u klubu (ne mora značiti da je svuda tako ) jer sam i ja polagao za viši plavi a dali su mi crveni (u stilu ti si super borac pa te nećemo zaj....ti ). Tad mi je to bilo super (kao priznanje) ali danas na to drugačije gledam.

Zadnje uređivanje koryu : 12.02.2007. at 23:43. Reason: dopuna
koryu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 23:46   #89
Quote:
koryu kaže: Pogledaj post
Jes da je ovaj topic o karateu, ali nema veze.

Samo bih rekao nešto u svezi TKD-a. Trenirao sam ga dosta godina (oko 7) i ITF i WTF i što se tiče njihove samoobrane, po mom mišljenju, većina onog što se uči nije primjenkivo čak mislim da je i opasno po onog koji to primjenjuje. Pogotovo u WTF-u koji je strogo specijaliziran na sportsku borbu i polaganje pojasa je čista formalnost. To govorim iz svog iskustva u klubu (ne mora značiti da je svuda tako ) jer sam i ja polagao za viši plavi a dali su mi crveni (u stilu ti si super borac pa te nećemo zaj....ti ). Tad mi je to bilo super (kao priznanje) ali danas na to drugačije gledam.
Zbog toga se i ja dvoumim za TKD...Lega me pozvao i rekao " ma to čisto iz fore polažeš,dobit češ brzo pojaseve pa da možeš na turnire ić" a meni e takav princip ne svidja.A opet kad sam se prvi put susreo s TKD ,tu su bili spomenute poluge,neki udarci za neutraliziranje protivnika,samoobrana a kad gledam više nije do vještine nego samo do sporta.
Čini se da ću ipak izabrat MT.
Što sada treniraš?
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 00:40   #90
Quote:
M3NT4L kaže: Pogledaj post
Nije neefikasno,nego evo recimo MMA je uzela najbolje od svih sportova i ukomponirala u jedan sport.
Efikasnost je velika,realna primjena je tu i taj sport je primjenjiv na ulici.
Ja recimo volim TKD i namjeravam ga ić trenirat čim mi prilike dopuste,ali znam kad bi ja sa znanjem TKD krenuo se boriti na ulici s nekim MMA borcem,da bi me lik polomio.Istina postoji šansa da i ja pobijedim,ali su šanse manje i to puno.Nitko nije rekao da druge vještine nisu primjenjive,ali u uličnoj borbi ti ne možeš završiti s nekim na podu jer će te iscipelariti ostali,a recimo ne možeš ni primjenjivat toliko udarce iz TKD (mislim na sportsku borbu) jer ako si recimo u nekom disku nemaš dovoljno prostora za nožne tehnike koje su većinske u TKD (Barem WTF federacija).Po meni dobra strana TKD je što se rade dijelom i samoobrane (udarci laktom,koljenom,neke poluge i samoobrane) ali što ti možeš s time kada je MT borcima u stilu borbu da zadaju udarce laktom i koljenom.
No kao što sam napisao u nekom prijašnjem postu,svi gledaju na BV kao sredstvo za tučnjave na ulici,a nitko ne spominje rekreaciju,druzenje i iskušavanje samog sebe.
ja ne gledam na borilacke vjestine kao na sredstvo za tucnjavu na ulici, ali mi je par puta spasilo kozu i da, karate je primjenjiv.
bitan je samo tvoj stav o vjestini, treningu i kakva si osoba u srcu.

prva stvar, svaki lik koji se ide tuc s drugim likom, a oboje su u BV/BS samo ne bi li dokazali tko je jaci je idiot.

isto tako, ne mozemo u ovom slucaju pricat o mma-u kao sportu jer je satkan od kombinacija tehnika iz raznih BV/BS i negirati jednu vjestinu pobija sami mma.

znaci, i sam si reka kako (boldani dio) sve ipak ovisi o situacije...
a sta ako smo ispred diska i ima mista za koristit nozne tehnike...pa si brzi od protivnika...
poanta je da se ne moze pricat o najboljoj ili najefikasnijoj borilackoj vjestini samoj po sebi jer o tome ovisi niz cimbenika koje su spomenili i maximiliancervantes i satter, a i jos neki, sad se ne sijecam svakog...
osim navedenog, bitno je i koliko je netko predan tome, tko ga trenira i u kojim uvjetima, koliko je istreniran ili genetski da prima udarce, nosis li lece ili naocale...mozes trenirat sta hoces, ali kad ti to uleti u oko...
ima toga mali milijun, ali shvacas poantu, zar ne.?
__________________
Do not think you have to win. Think rather you do not have to lose." ---Gichin Funakoshi
Regnum regno non praescribit leges.
Ibis redibis numquam peribis in bello!
theviper is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 00:41   #91
Quote:
koryu kaže: Pogledaj post
Jes da je ovaj topic o karateu, ali nema veze.

Samo bih rekao nešto u svezi TKD-a. Trenirao sam ga dosta godina (oko 7) i ITF i WTF i što se tiče njihove samoobrane, po mom mišljenju, većina onog što se uči nije primjenkivo čak mislim da je i opasno po onog koji to primjenjuje. Pogotovo u WTF-u koji je strogo specijaliziran na sportsku borbu i polaganje pojasa je čista formalnost. To govorim iz svog iskustva u klubu (ne mora značiti da je svuda tako ) jer sam i ja polagao za viši plavi a dali su mi crveni (u stilu ti si super borac pa te nećemo zaj....ti ). Tad mi je to bilo super (kao priznanje) ali danas na to drugačije gledam.
a nije ni u svakom klubu isto...
__________________
Do not think you have to win. Think rather you do not have to lose." ---Gichin Funakoshi
Regnum regno non praescribit leges.
Ibis redibis numquam peribis in bello!
theviper is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 01:59   #92
Quote:
M3NT4L kaže: Pogledaj post
Nije neefikasno,nego evo recimo MMA je uzela najbolje od svih sportova i ukomponirala u jedan sport.
E nije.

To je učinila Krav Maga.

U MMA nema vježbanja obrane od napada palcom ili nožem, niti obrana od više napadača.

Predlažem ti da pročitaš ovo:
http://www.aikidojournal.com/article...ID=685&lang=hr
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 02:17   #93
Quote:
theviper kaže: Pogledaj post
ja ne gledam na borilacke vjestine kao na sredstvo za tucnjavu na ulici, ali mi je par puta spasilo kozu i da, karate je primjenjiv.
bitan je samo tvoj stav o vjestini, treningu i kakva si osoba u srcu.
I meni je moj "slab i neučinkovit" SST-Aikido, u par navrata pomogao...

Quote:
theviper kaže: Pogledaj post
prva stvar, svaki lik koji se ide tuc s drugim likom, a oboje su u BV/BS samo ne bi li dokazali tko je jaci je idiot.
Slažem se... Najbolji su mi oni kretenski likovi koji se na račun svoje vještine koju treniraju ili su nekad trenirali prijete drugima kak budu oni nekog tukli, najčešće kad nije po njihovom (a da ne kažem da imaju sklonost provocirati druge).

Quote:
theviper kaže: Pogledaj post
bitno je i koliko je netko predan tome, tko ga trenira i u kojim uvjetima, koliko je istreniran ili genetski da prima udarce, nosis li lece ili naocale...mozes trenirat sta hoces, ali kad ti to uleti u oko...
ima toga mali milijun, ali shvacas poantu, zar ne.?
Faktora je milijun... Ali vodilja bi trebala biti samo jedna: kako sačuvati živu glavu. Pa makar i bjegom. A ne tko će koga bolja namlatiti. Kako reče Gichin Funakoshi... Ne razmišljaj kako pobjediti, radije razmišljaj kako da ne izgubiš.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:23   #94
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post

Ako uzmeš i samo stand up, karateka ima daleko, daleko više u svijetu nego thai boxera ili kickboxera, pa ih je u K-1 ih je dospjelo do finalnog turnira svega par.
- Stipe -
Nije li na jednom od zadnjih K1 finalnih turnira upravo karatist pobjedio...kyokushinkai je bio u pitanju ako se ne varam
__________________
www.strongfirst.com.hr
Petar Popara Crni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:41   #95
Quote:
M3NT4L kaže: Pogledaj post
da ali recimo kad bi stavili jednog TKD borca i jednog muay thai borca,muay thai borac bi sigurno pobjedio...
Ne da mi se sad tražiti te filmiće, ali prije nekih pola godine je netko pokrenuo temu koja je vještina učinkovitija, a bilo je i nekih linkova sa Sherdoga tamo... Koliko se sjećam bilo je i par filmića koji su prikazivali borbe izmeđi TKD praktikanata i MT praktikanata, i nisam primjetio tu superiornost MT-a... A bilo je i par impresivnih borbi za TKD.

A ove fore sa nekim postotcima stvarno ne kužim. Šta je netko od vas proveo istraživanje o postotku učinkovitosti karatea, TKD-a i MT-a pa usporedio rezultate ili...?! Nekako mi se čini da je stvarno najviše stvar osobe, a ne vještine ili sporta koji trenira. Prije par godina sam kratko trenirao kickbox, a trener je bio jedna legendica koji je nekad davno bio prvak Hrvatske (u bivšoj jugi još) u sportskom karateu, zatim kasnije u savateu i na kraju i kicku. Čovjek je jednostavno talent, ili je barem bio spreman uložiti puno truda u ono što trenira bio to karate ili neki drugi sport/vještina. Mislim da bi bio podjednako uspješan u svemu. A što se tiče učinkovitosti, u mladosti je bio malo luđi pa je često sudjelovao u tučnjavama, a znao je izmlatiti i po 5 - 6 likova odjednom. A tip je visok oko 165 cm. Pa ti sad vidi. Da su bili zadnji idioti šest tipova je šest tipova...
__________________
www.strongfirst.com.hr
Petar Popara Crni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:48   #96
Quote:
M3NT4L kaže: Pogledaj post
Zbog toga se i ja dvoumim za TKD...Lega me pozvao i rekao " ma to čisto iz fore polažeš,dobit češ brzo pojaseve pa da možeš na turnire ić" a meni e takav princip ne svidja.A opet kad sam se prvi put susreo s TKD ,tu su bili spomenute poluge,neki udarci za neutraliziranje protivnika,samoobrana a kad gledam više nije do vještine nego samo do sporta.
Čini se da ću ipak izabrat MT.
Što sada treniraš?

Ninjutsu (Bujinkan).
koryu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 13:57   #97
vec si poceo ili tek budes?
__________________
Kill'em all let somebody else sort them out!
maximiliancervantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 14:00   #98
Quote:
maximiliancervantes kaže: Pogledaj post
vec si poceo ili tek budes?
Dobro se znamo.
koryu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 14:08   #99
Quote:
theviper kaže: Pogledaj post
ja ne gledam na borilacke vjestine kao na sredstvo za tucnjavu na ulici, ali mi je par puta spasilo kozu i da, karate je primjenjiv.
bitan je samo tvoj stav o vjestini, treningu i kakva si osoba u srcu.
Da,ali zato sam se malo i zanio u temi: zašto se svedi na nasilje i tučnjavu?

Quote:
theviper kaže: Pogledaj post
prva stvar, svaki lik koji se ide tuc s drugim likom, a oboje su u BV/BS samo ne bi li dokazali tko je jaci je idiot.

isto tako, ne mozemo u ovom slucaju pricat o mma-u kao sportu jer je satkan od kombinacija tehnika iz raznih BV/BS i negirati jednu vjestinu pobija sami mma.
Ali svaka vještina ima pluseve i minuse,a oni su uzeli najbolji iz sviju i ukomponirali jednu....

.
Quote:
theviper kaže: Pogledaj post
osim navedenog, bitno je i koliko je netko predan tome, tko ga trenira i u kojim uvjetima, koliko je istreniran ili genetski da prima udarce, nosis li lece ili naocale...mozes trenirat sta hoces, ali kad ti to uleti u oko...
ima toga mali milijun, ali shvacas poantu, zar ne.?
To je istina.Znam pun kurac likova koji treniraju samo da bi bili jači na ulici i da bi mogli praviti sranja,ali ti redovito popuše batina i od likova koji ništa ne treniraju.Po meni su najgori oni koji treniraju tek 2,3 mjeseca i onda dobiju punog lažnog samopouzdanja i na kraju loše završe
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 14:17   #100
Quote:
Petar Popara Crni kaže: Pogledaj post
Prije par godina sam kratko trenirao kickbox, a trener je bio jedna legendica koji je nekad davno bio prvak Hrvatske (u bivšoj jugi još) u sportskom karateu, zatim kasnije u savateu i na kraju i kicku. Čovjek je jednostavno talent, ili je barem bio spreman uložiti puno truda u ono što trenira bio to karate ili neki drugi sport/vještina. Mislim da bi bio podjednako uspješan u svemu. A što se tiče učinkovitosti, u mladosti je bio malo luđi pa je često sudjelovao u tučnjavama, a znao je izmlatiti i po 5 - 6 likova odjednom. A tip je visok oko 165 cm. Pa ti sad vidi. Da su bili zadnji idioti šest tipova je šest tipova...
neznam koliko ima takvih ali upravo si opisao mog trenera...straznji bocni je straznji bocni i ja ga tako zovem vec jedanaest godina koliko treniram kick-boxing....pa tkd borci su nepredvidivi i neugodni i treba biti vrlo oprezan u ulasku klinč(npr.) što je jedini način borbe ako je borac viši od tebe(govorim za natjecanje semi,light,full contact)...puno sam više dobio batina od njih nego od boksača npr. koje lagano neutraliziram nožnim tehnikama...straznji bocni je super neobranjivi udarac!!!!
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:26.