Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2011., 17:19   #901
gdje mogu nabaviti zelenu glinu tj.gdje je nabolje nabaviti i koliko kosta?
wonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 17:33   #902
Evo i ja sam takodjer nova u ovoj prirodnoj kozmetici i isto tako se nadam da ce mi pomoci jer nakon godina i godina kozmeticki preparata i bacenih novaca je krajnje vrijeme za neku promjenu.
Poslala sam isto tako upit Merlini i cekam neki njezin savjet. Isto tako sam poslala upit za izradu kreme prema mom tipu koze na stranici Oshadhi (sitni potkožni pristici na celu, bradi i obrazima a sa strane bolne i velike akne, lice mi je skolno perutanju i crvenilu i dosta je osjetljivo i nijedna krema mi trenutno ne odgovara ) .
Recept koji su mi preporucili je:
biljna ulja: macerat neven u bademu, lješnjak, kalofil
hidrolati: čajevac, lavanda
emulgator: na bazi maslinovog ulja
eterična ulja: neven CO2, eukaliptus dives, sjeme mrkve
dodaci: alantoin, prah ararute
+HIDROLAT od kamilice i lavande
Cekam jos savjete pa cu se na nesto valjda i odluciti
p.s trenutno koristim mjesavinu ulja balancing i hidrolat od hamamelisa i to mi ne odgovara tj. pijem i čaj od korijena cicka pa nisam sigurna jel to odnjega mi izbijaju sitni pristici i neko crvenilo po licu ili je to od tih ulja
wonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 22:11   #903
Quote:
wonka kaže: Pogledaj post
Evo i ja sam takodjer nova u ovoj prirodnoj kozmetici i isto tako se nadam da ce mi pomoci jer nakon godina i godina kozmeticki preparata i bacenih novaca je krajnje vrijeme za neku promjenu.
Poslala sam isto tako upit Merlini i cekam neki njezin savjet. Isto tako sam poslala upit za izradu kreme prema mom tipu koze na stranici Oshadhi (sitni potkožni pristici na celu, bradi i obrazima a sa strane bolne i velike akne, lice mi je skolno perutanju i crvenilu i dosta je osjetljivo i nijedna krema mi trenutno ne odgovara ) .
Recept koji su mi preporucili je:
biljna ulja: macerat neven u bademu, lješnjak, kalofil
hidrolati: čajevac, lavanda
emulgator: na bazi maslinovog ulja
eterična ulja: neven CO2, eukaliptus dives, sjeme mrkve
dodaci: alantoin, prah ararute
+HIDROLAT od kamilice i lavande
Cekam jos savjete pa cu se na nesto valjda i odluciti
p.s trenutno koristim mjesavinu ulja balancing i hidrolat od hamamelisa i to mi ne odgovara tj. pijem i čaj od korijena cicka pa nisam sigurna jel to odnjega mi izbijaju sitni pristici i neko crvenilo po licu ili je to od tih ulja
Ja imam iste probleme kao i ti. Mogu ti reći da su meni čaj od čička i mačuhice više odmogli nego pomogli.. Čičak će ti sve izbacit na površinu kože. maska od gline može jako isušit kožu tako da ju nemoj više od 1 tjedno stavljati na lice i preporučujem ti čaj od nevena.
C.Mariù is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 10:29   #904
Budući si se sama odlučila i naručila kozmetiku moj jedini savjet ti je da ju probaš.

Jedini moj savjet je da ukoliko imaš kakva dodatna pitanja vezana uz naručenu kozmetiku i njeno djelovanje ili su ti potrebni dodatni savjeti - pitaš tamo gdje si kozmetiku naručila. Oni će ti najbolje znati odgovoriti.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 22:39   #905
a kako se pravi fluid za lice...nesto sto ce biti za masniju,necistu kozu?

i dal se moze napraviti nesto sto matira lice posto se meni čelo izrazito brzo umasti i uzasn jako se sjaji?
navaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 13:40   #906
i?...postoji li onda neki osnovni recept za izradu fluida za lice,gel krem ili nesto slicno sto ce biti povoljnije za masniju kozu sklonu pristicima?

mozete reci sto se onda koristi u tu svrhu kod izrade?
mozda gel crvenih algi?

hvala
navaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 08:48   #907
Što kažete na ovu kremu tj.gel jel to valja
* Aqua
* Hamamelis Virginiana (Witch-Hazel) Distillate*
* Alcohol
* Glycerin*
* Carrageenan
* Quercus Robur (Oak Bark) Extract*
* Salvia Officinalis (Sage) Extract*
* Urtica Dioica (Nettle) Extract*
* Plantago Major (Plantain Leaf) Extract*
* Titanium Dioxide (CI 77891)*
* Aroma*
* Sodium Hyaluronate
Lorenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 12:57   #908
Mozete li mi preporuciti neko ulje koje ne bi izazivalo pristice a da mi sluzi samo za masazu (radim onu tanaka masazu lica, a krema mi nije dosta masnjikava), bi li bilo dobro obicno bademovo holyplant? Po mogucnosti neko iz dm-a, mullera i bipe jer samo to imam u blizini. Naravno, imam problematicnu kozu. Hvala
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 21:38   #909
Mozda bi mogla probati ulje ruže jer ova ostala sto sam citala i proucavala ako se sama koriste tipa jojobe, badema zna koži kasnije naskoditi, a pogotovo ako imas problematicnu kožu....ja bih se prije odlucila na neku mjesavinu ulja....tipa nevena,kamilice,ružmarina,jojobe,mrkve! Pitaj Merlinu za savjet oko mjesanja ulja
wonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 15:01   #910
Hvala. Imam ono Nikelovo ulje divlje ruže koje koristim za područje oko očiju. Inače nisam baš tip za prirodnu kozmetiku, tj. zadovoljna sam kozmetikom koju inace koristim, samo trebam nešto masno da mi služi za masažu a ne izaziva prištiće.
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 09:41   #911
Završila sam kuru sa cickom i mogu samo reci da mi se lice malo smirilo, ali sam isto tako skužila da mi hidrolat od hamamelisa ne odgovara....previše mi masti koži i malo me cak i zna lice svrbiti. Htjela sam probati ili kamilicu ili lavandu, al me teta u dućanu nagovorila na ružmarin i koristim ga dva dana i lice mi je opet masno?? Moje pitanje je da li da nabavim tonik od lavande i kamilice kao čišćenje jer smatram da hidrolat nije bas dobar za čišćenje lice? Ili mi je možda ipak bolje probati hidrolat paprene metvice jer sam dostala čitala da je dobar za akne ili neki drugi hidrolat?
wonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 13:15   #912
Prvi puta čujem da hidrolat masti lice, no sve je moguće.
Možda je ipak uzrok u nečemu drugom (što još stavljaš trenutno na lice?).

Što misliš pod tonikom od kamilice i lavande?

Ako su ti i hamamelis i ružmarin premasni (čije hidrolate si koristila?) onda ti ni paprema metvica ne bi bila ništa drugačija.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 00:39   #913
"Ukoliko ste neko vrijeme koristili komercijalnu kozmetiku i odlučili je promijeniti u prirodnu kozmetiku, koža može reagirati na tu promjenu. Treba joj vremena da se navikne na nove sastojke, ali i da se pročisti od eventualnih loših sastojaka koje ste do sada stavljali na nju. Puno sastojaka prirodne kozmetike djeluje na mikrocirkulaciju kože čime se pojačava lokalna detoksifikacija koja se tada manifestira jačim izbacivanjem prištića, masnoćom kože, ili suhoćom, crvenilom i perutanjem. Budite strpljivi i dajte koži vremena da se pročisti.".....http://www.oshadhi.hr/shop/hr/teksto...tika_ne_pomaze
Toliko sam toga u zadnje vrijeme pročitala i zaista treba proći neko vrijeme da se zapravo vidi sto licu odgovara. Jučer sam dobila kremu po narudžbi i stavila hidrolat od ruža(zanimao me kako će taj sastav utjecati na moje lice koje su mi dali u ponudi)i stavila hirolat od ružmarina i tu kremu i jutros sam se probudila sa sitnim prištićima,crvenilom,masnoćom kože (pogotovo čelo) i bila sam očajna. Nakon sto sam pročitala ovaj članak odlučila sam koristiti to i dalje i vidjeti kroz 2 tjedna da li ću i dalje reagirati isto. Isto tako sam nedavno promjenila način prehrane pa i za to treba proći neko vrijeme da se vidi nekakvi rezultati. Sve u svemu pokušat ću provest poslovicu "strpljen spašen" u djelo.

za Merlinu:
Kada sam pročitala članak na oshadhi.hr odamh sam se prepoznala. Nakon 3 dana korištenja ulja Balancinga i hidrolata hamemelisa ja sam odustala jer lice mi je postalo nenormalno masno i puno sitnih prištića. Tu štetu koja mi je nastala na licu pridodala sam čaju od korijena čička i shvatila po masnoći lica da ipak ta ulja nisu za moj tip kože. Ostala sam i dalje koristiti samo hidrloat i koža je i dalje bila masna i dalje su se pojavljivali sitni kožni prištići i nakon 5.og dana korištenja i to sam prestala stavljati na lice. Mislilm logično bi po meni isto ovdje bilo da ne mogu samo kožu hraniti hidrolatom i da je nakon nanošenja bilo potrebno još nečim nahraniti lice. Zatim sam se ipak odlučila na ponudu kreme od osdahija jer sastav mi se ipak čino sasvim dobar i plus još me teta u dućanu nagovorila na hidrolat od ružmarina. Na lice sam nanijela samo hidrolat i ujutro mi je lice bilo užasno masno i dalje su prištići bili tu, ali sad se pojavilo i crvenilo. Drugu večer sam stavila kremu i hidrolat i jutros lice katastrofično....masno,crveno,još više prištića itd itd. U onom periodu (2-3) kad nisam ništa stavljala na lice i kad sam zavrsila sa čičkom stanje lica mi je poboljšalo ali vidjela sam ako nastavim da će mi koža postati suha i da će mi krenuti izbijati prištići, ali oni veći i bolni. Zanimljivo je sto kad sam koristila ulja,hidrolate,kremu nije krenuo izbijati nijedan tako bolan i veliki prišt nego sve nesto sitno+crvenilo+MASNOĆA sto svakako pokriva tezu ovog gore članka da zapravo se dubinski čisti lice i izbija suvišna masnoća i nečistoća.....ako sam u krivom slobodno me ispravite. Ono što me zapravo najviše muci kako zapravo razlikovati tu normalnu rekaciju od alergijske reakcije na pojedino eterično i biljno ulje???
Vezano za pitanje tonika ili hidrolata....pa to sam isto tako vidjela na oshadhi (previše ih reklamiram,ali što ću kad sam samo to koristila i istraživala samo njihove proizvode), da postoji tonici i hidrolati, pa me zanimalo koja je razlika i što je bolje? primjerice oni preporučuju za osjetljivu kožu tonika od kamilice i lavande?
wonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 14:47   #914
Oprosti, ali ovo je za mene too much .
Nije da ne bih htjela odgovoriti, ali kao što smo se već dopisivale i na pm, ne želim se miješati u "tuđi posao" niti se stavljati u situaciju komentiranja pripravaka koje već koristiš.

Mogu stajati i reagirati samo iza onog što je "mojih ruku djelo".

Vjerujem da će ti netko iz firme Oshadhi rado odgovoriti i savjetovati te što i kako dalje.

Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 22:13   #915
Znam da sam previse napisala i ispricavam se. Kuzim Vas i samo se nadam da me niste krivo razumijeli jer preko neta je jako tesko objasniti neke stvari. Moja nestrpljivost,nedostatak vremena i taj neki očaj me navedu na neke postupke i želje do brzih riješenja, al nazalost to nije moguce. Svejedno zahvaljujem na vasim odgovorima i savjetima . Pozz
wonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 11:41   #916
Netko tko nema problematičnu kožu možda i može uz savjet tete iz apoteke dobro proći. No, tvoja koža je zaista zahtjevna i tebi teba cjelovita terapija i individualni pristup.

Da te ipak utješim sve što si kupila je izvrsne kvalitete, a kao što si i sama gore navela koži je potrebno bar 2 mjeseca da se prilagodi prirodnim sastojcima.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 20:08   #917
za kreme (tijela i lica bilo noćne ili dnevne) uvijek se koristi isključivo lannete n ili phytocream 2000 a ne vosak (on sam u balzamima, melemima?)?

koja je razlika između tog prirodnog i poluprirodnog emulgatora? jer ovaj drugi lakše izaziva iritacije ili ...?

hvala!!!
ćelavapjevačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 01:24   #918
i dalje suncokret ulje BROJ 1 za lice!
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 19:02   #919
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
i dalje suncokret ulje BROJ 1 za lice!
zakaj je najbolej i kaj s tim radiš?
ćelavapjevačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 02:30   #920
Quote:
ćelavapjevačica kaže: Pogledaj post
zakaj je najbolej i kaj s tim radiš?
To je moja krema za lice 1,5 godinu.
Na lice ne stavljam ništa drugo.
Čisto suncokretovo ulje, prije spavanja i ujutro kad se probudim....i to je to.
Također koristim ga i za skidanje šminke.
Lice mi nikad nije bilo bolje.
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.