Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2007., 13:04   #201
Sorry iva ovo je bilo namijenjeno vekmar, a s tobom se u potpunosti slažem
stjopex is offline  
Old 06.11.2007., 14:18   #202
hejho,
eto ja procitao sve i svasta i lijepo si zapisao sve znamenitosti koje se obavezno treba pogledat i kud se treba otic...
Ali eto malo mi fali neki postovi od dobrih hotela, onak neke osobne preporuke...
Ili od ljudi koji su tam ili zive tam...
Razmislajo sam otici tamo preko nove godine? Kako bude, jel ibo itko??
Jel se isto slavi na ulicama ili je bolje negdje nesto uplatiti?
Gledao sam malo putovanja preko agencije, i nisu mi bas nesto primamljive, cak bi odustao od tih pasualniih izleta i radije turisticki vodic u ruke i sam krenuo u potragu!!
Uglavnom isao bi avinom jer mi se neda droncakt 24sata!!

Haval vam unaprijed...
Bajic is offline  
Old 07.11.2007., 00:16   #203
Quote:
Bajic kaže: Pogledaj post
hejho,
eto ja procitao sve i svasta i lijepo si zapisao sve znamenitosti koje se obavezno treba pogledat i kud se treba otic...
Ali eto malo mi fali neki postovi od dobrih hotela, onak neke osobne preporuke...
Ili od ljudi koji su tam ili zive tam...
Razmislajo sam otici tamo preko nove godine? Kako bude, jel ibo itko??
Jel se isto slavi na ulicama ili je bolje negdje nesto uplatiti?
Gledao sam malo putovanja preko agencije, i nisu mi bas nesto primamljive, cak bi odustao od tih pasualniih izleta i radije turisticki vodic u ruke i sam krenuo u potragu!!
Uglavnom isao bi avinom jer mi se neda droncakt 24sata!!

Haval vam unaprijed...
Apsolutno vodič u ruke, i cijeli dan marširanja, obavezno koristi sva prijevozna sredstva a pogotovo brodove koji funkcioniraju kao javni prijevoz. Imaš što raditi i vidjeti 7 dana. Obavezno jesti burek negdje na azijskoj strani i ići u kupelj ali neku prastaru u siromašnijim dijelovima (ja bio u nišanđi u najjačoj kupelji ispred koje su djeca i drotovi ganjali kravu). Za Novu smo upali na neki tulum na Sultanahmetu i bilo je super. Na Taksim ako baš moraš za NOvu, 2 milijuna ljudi pa ti vidi, nije baš doživljaj. E da droncka se 32 sata ali 32 neponovljiva sata.To se mora doživjet i preživjet, pogotovo dijelovi u okolici srpsko bugarske granice, čudesno. Karta za vlak ti je oko 700 kn a hostel oko 10 evra po danu, mizerija, za 1100 kuna možeš 6 dana bit u najboljem gradu ove hemisfere. I na kraju Istanbul nije najjeftiniji grad na svijetu, kvartovi Sultanahmet i Taksim su dosta skuplji, Azija najjeftinija.
stjopex is offline  
Old 07.11.2007., 10:00   #204
Quote:
stjopex kaže: Pogledaj post
Karta za vlak ti je oko 700 kn.
Jel to cijena povratne iz Zagreba?
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Old 08.11.2007., 03:41   #205
Quote:
xfairguy kaže: Pogledaj post
Jel to cijena povratne iz Zagreba?
ja kad san pita na gl. kol. na kasi rekli su mi da je oko 900 kuna jer da hž od ove godine više nije u šemi nekih popusta koji vride u balkanskim zemljama. bolje je kupit kartu povratnu do bg pa tamo povratnu do istanbula jer u srbiji taj popust i dalje važi, a ima i vrimena jer je pauza od ddolaska u bg do polaska vlaka za istanbul oko dvi ure
turbododo is offline  
Old 22.11.2007., 14:04   #206
zanima jel ide možta tko u istambulu od 14-16 12. , ta 2 dana sam ostala solo...
haana is offline  
Old 22.11.2007., 16:39   #207
Talking

zanima ma jel ide možda tko u istanbul od 14-16 12. , ta 2 dana sam ostala solo... - evo ispravci tastatura mi šteka
haana is offline  
Old 22.11.2007., 17:32   #208
Quote:
haana kaže: Pogledaj post
zanima ma jel ide možda tko u istanbul od 14-16 12. , ta 2 dana sam ostala solo... - evo ispravci tastatura mi šteka
heh, ja trenutacno u gradu - sori
ono sto hocu reci je ... istanbul
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Old 26.11.2007., 16:22   #209
Ovako. Potpuno ste me zainteresirali za Istanbul, ovo vam već pišem suznih oćiju (ne od tuge, nego sam proćitao svih 9 stranica topica). Ja bih išao u 1. mj., pa imam par pitanja, tj. napravio bi jednu na brzinu kalkulaciju, pa da vas ćujem. Ja sam našao dobar hotel za 260 eura 6 noći (to je za dvije osobe) hotel u samom središtu. Vjerujem da ih ima dosta jeftinijih, i da se smještajem može proći ful jeftino, ali mi se trenutno neda tražiti + povratna avio karta 159 eura+prijevoz do hotela-negdje oko 600 e za 2. osobe Bez ulaznica i potrošnje. E sad, da ćujem vaše najjeftinije kalkulacije??

Neke preporuke hotela (nemojte mi davati linkove, nisam lijen) nego baš di ste vi bili + cijena??
Sa koliko ste vi prošli love u 7 dana? Znam da ovisi o potrošnji, ali zanima me (okvirno) vaš slućaj.??

Pozdrav
__________________
najkraca ljubavna pjesma: Da
croatian6 is offline  
Old 28.11.2007., 12:45   #210
Mene zanima da li se isplati kupovati na Baazaru ili je to jeftini škart koji se brzo raspadne?

Koliko love je dovoljno za tjedan dana, ono, za džeparac, hranu, prijevoz?
A_N_A is offline  
Old 28.11.2007., 14:02   #211
Quote:
A_N_A kaže: Pogledaj post
Mene zanima da li se isplati kupovati na Baazaru ili je to jeftini škart koji se brzo raspadne?

Koliko love je dovoljno za tjedan dana, ono, za džeparac, hranu, prijevoz?
ovisi kaj mislis kupovati... na odjecu nemoj racunati (dobila sam dojam da te to zanima), jer toga tamo nemas. mislim, ima, ali to sigurno nije nesto sta bi nosila osim mozda po doma (i to je upitno). odi radije u neki soping centar pa kupuj odjecu.
meni su se najvise dopali salovi i marame..toga ima stvarno puno, svakakvih i jeftino je - ako se dobro cjenkas. i sta ja znam..mozes kupit suvenire... i tursku zastavu za pola eura
ima i koznih jakni, torbi i toga... koliko je to kvalitetno, to ne znam.
ako te zanima zlato i to, ne bih ti preporucila da se upustas u takve avanture osim ako stvarno ne znas kolko kaj vredi.

ipak, ja bih neke ozbiljnije sume ipak ostavila u normalnim ducanima.

za tjedan dana ti je 200 eura dosta. i jos dodjes doma sa hrpom krame
Iva is offline  
Old 28.11.2007., 21:43   #212
ima li koji avio let jeftiniji od 2000 kn iz zag ili okolice????
peta25 is offline  
Old 28.11.2007., 21:57   #213
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
ima li koji avio let jeftiniji od 2000 kn iz zag ili okolice????
naravno JAT leti bagatelno iz ljubljane i beograda može se naći za 1000kn povratna ovisno o datumima
beare is offline  
Old 29.11.2007., 08:13   #214
Quote:
A_N_A kaže: Pogledaj post
Mene zanima da li se isplati kupovati na Baazaru ili je to jeftini škart koji se brzo raspadne?
Kao što reče i Iva: pašmine, šalovi, điđe-svakako. Ja sam kupila i kožnu torbu i dobro se drži, ne pokazuje znakove raspadanja A muž je kupio kožne sandale i dobro su ga služile cijelo ljeto.
murtela is offline  
Old 04.12.2007., 15:21   #215
Quote:
beare kaže: Pogledaj post
naravno JAT leti bagatelno iz ljubljane i beograda može se naći za 1000kn povratna ovisno o datumima
heh, ja sam ubo jat-ov let iz istanbula do beograda za 77eura. jedino je to sto su malo retardirani pa ne mozes kupiti kartu preko neta nego preko njihovih agencija. tako sam ja morao ganjati neke frendice u ljubljani, ali neka...
da, preko jata se da naci jeftinjava, ne kao preko onih nasih cigana iz cro airlinesa...
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Old 04.12.2007., 21:02   #216
Evo najsvjezijeg iskustva... vratio sam se iz Istanbula prije tri dana!
Bio je to moj drugi posjeti Istanbulu i ovaj puta sam se jos vise odusevio zbog toga sto nismo isli (cura i ja) klasicnu turu nego smo svrljali gradom i sve sami organizirali! Vrijeme nas je potrefilo bas fino, suncano, nekih 15C sto je sasvim ok za 12.mj. Hotel smjeseten u Aksarayu tocno ispred tramvajske stanice, ali za glavni dio znamenitnosti nije potreban nikakav prijevoz nego se do Kapali, Aje Sofije, Plave Dzamije i Topkapi stize za nekih 20min pjeske! Za one ljenije uvijek ima tramvaj, 1,30 lira zeton (karta)! Moj savjet je da posjetite Galata Tower i Cisternu kao uz druga neizostavna zdanja! Takodjer smo bili i u Sulemaniji, najvecoj dzamiji u Istanbulu... heh, sve to meni nekak isto izgleda ali zaista spektakularno! Krstrenje Bosporom bih takodjer preporucio jer se puno toga tek moze vidjeti sa broda... bio je tu jos i posjet Camlidzi, a to je vidikovac s pogledom na europski dio grada... Jedan dan smo isli u Dolmabahce palacu ali samo do ulaza, ne primaju individualne posjete, cijena upada je 15 lira + 6lira digitalac! Meni je zao sto nisam isao na utakmicu lige prvaka Besiktas vs Marsellile! Prolazili smo tamo taman prije pocetka utkamice... stadion je odmah iznad Dolmabahce palace! Uz to neizostavni dio je Taksim, moglo bi se reci i samo srediste Istanbula iako grad ima vise sredista... Uobicajeni posjet Kapali Carsiji i Egipatskom Bazaru i cjenkanje za svaku najmanju sitnicu

A hrana... probajte sve redom, necete se razocarati... salep, raki, kebabi, riba... a najvise mi se svidjelo jelo po njihovim 'menza-restoranima' ... cijeli obrok za dvije osobe ne prelazi 10eura!

Putovali smo busom, je malo naprono ali se isplati... dosta vremena se potrosi na Bugare i Turke, dok Srbi i ne zadrzavaju nesto...

uglavnom od iste agencije ima ponuda i za docek nove godine pa vam toplo preporucam


www.student3p.hr
tomasinka is offline  
Old 04.12.2007., 22:36   #217
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
heh, ja sam ubo jat-ov let iz istanbula do beograda za 77eura. jedino je to sto su malo retardirani pa ne mozes kupiti kartu preko neta nego preko njihovih agencija. tako sam ja morao ganjati neke frendice u ljubljani, ali neka...
da, preko jata se da naci jeftinjava, ne kao preko onih nasih cigana iz cro airlinesa...
Dakle iz Hrvatske se ne može kupiti karta za JAT? Ili može ali je cifra skuplja?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 05.12.2007., 12:38   #218
jel moze netko dat i na pv kontakt za JAT u ljubljani'?????
peta25 is offline  
Old 05.12.2007., 14:03   #219
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Dakle iz Hrvatske se ne može kupiti karta za JAT? Ili može ali je cifra skuplja?
ma malo je debilna stranica, zato sto je procedura bookinga identicna onoj kod internet kupovine avionske karte neke druge kompanije,a kad dodes do kraja i pozelis kupiti kartu (nakon sto si im 'pokazao' da nisi neki zajebant, valjda), kazu ti da se obratis njihovim agentima na navedenim adresama. koliko se sjecam, preko neta mozes napraviti rezervaciju, ali svejedno preporucam da se zove njihov ured (najbolje u ljubljani) i izvidi situacija.
cijena je identicna onoj koju odaberes preko neta
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Old 05.12.2007., 14:06   #220
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
jel moze netko dat i na pv kontakt za JAT u ljubljani'?????
hm, ne znam napamet, ali otidi na njihov sajt. znam samo da je to u slomskovoj ulici u ljubljani, odmah do zeljeznickog kolodvora. p.s. peta, pv ti je full
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.