Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2010., 19:57   #41
Ne slazem da je plivanje bolje od bicikla. Meni su veci napori na koljeno kad plivam nego kad vozim bicikl.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 20:56   #42
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Ne slazem da je plivanje bolje od bicikla. Meni su veci napori na koljeno kad plivam nego kad vozim bicikl.
Zašto?
Pa pravilnim plivanjem skoro pa ne bi trebao koristiti koljeno...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 18:58   #43
Quote:
Željezna kaže: Pogledaj post
@Inesy, hvala na savjetu..No jesi ziher da se može čučanj na ovo stanje (naravno kad se skroz oporavim i budem mogla normalno čučnuti)

na ozljedu koljena čučanj NIKAKO. za savjete pitaj fizikalne terapeute i ortopede, osobito ako imaš više fleksibilnosti no snage u tijelu.
Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 19:05   #44
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Zašto?
Pa pravilnim plivanjem skoro pa ne bi trebao koristiti koljeno...
ne znam kako njemu, ali meni otpor vode toliko smeta da ne smijem ići sama u duboku vodu koliko lošije i sporije plivam zbog prilagodbi koje moram napraviti.
Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 20:43   #45
Quote:
Morgan kaže: Pogledaj post
na ozljedu koljena čučanj NIKAKO. za savjete pitaj fizikalne terapeute i ortopede, osobito ako imaš više fleksibilnosti no snage u tijelu.
Sjecas se kad sam te kontaktirao u vezi hrskavica, tad nisam mogao hodati. E, suprotno preporukama ortopeda i fizioterapueta, ja sam odlucio slusati stranu onih s iskustvom, sportasa, i poceo sam raditi cucanj.jer sam pretpostavljao da ni ortopedi ni fizioterapeuti, glavnina njih, ne zna sto je to pravilan cucanj i koje se sile javljaju na zglob pri pravilnom. Zapravo sve vjezbe, i iskorak i sve sve. I danas, nakon godinu dana, moje je koljeno tip tip. Mogu opet sve kao i prije. I ozdravljenje je pocleo ongo trenutka kad sam poceo raditi cucanj, pamedno i strpljivo krenuo sam s box squatom. Smatram da mi cucanj daje vise koristi na rast misica i konacno zglob nego sve one pizdarije druge vjezbice s kojima sumnjam da bih se ikad vise bavio sportom. I danas moram paziti da je cucanj pravilan i da je sav teret na petama i da koljeno ne prelazi stopala ali zato trcim normalno

Zadnje uređivanje Zli Mali Medo : 15.08.2010. at 20:48.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 14:04   #46
Već neko vrijeme experimentiram sa čučnjevima i definitivno mi je box squat najzahvalniji što se tiče smanjenja stresa na koljena.
S druge strane, izgleda da je zeznut što se tiče stavljanja stresa na donja leđa i kralježnicu čak i više od običnog čučnja (zbog eksplozivnosti pokreta) pa oni koji imaju problema sa tim područjem (poput mene ) bi trebali biti oprezni...

Sljedeći je na redu prednji čučanj. Kod njega je veći stres na koljenima nego kod običnog zbog prirode pokreta i položaja koljena (što se može kompenzirati manjim težinama koje su ionako uobičajene za ovaj tip čučnja), ali leđa su daleko sigurnija.
Uglavnom, svatko bi trebao probati različite varijante i vidjeti što mu najboje odgovara. Nikako prestati sa vježbanjem
__________________
Mačak Pero
R.I.P.
Zg_noj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 14:50   #47
Quote:
Zg_noj kaže: Pogledaj post
Već neko vrijeme experimentiram sa čučnjevima i definitivno mi je box squat najzahvalniji što se tiče smanjenja stresa na koljena.
S druge strane, izgleda da je zeznut što se tiče stavljanja stresa na donja leđa i kralježnicu čak i više od običnog čučnja (zbog eksplozivnosti pokreta) pa oni koji imaju problema sa tim područjem (poput mene ) bi trebali biti oprezni...

Sljedeći je na redu prednji čučanj. Kod njega je veći stres na koljenima nego kod običnog zbog prirode pokreta i položaja koljena (što se može kompenzirati manjim težinama koje su ionako uobičajene za ovaj tip čučnja), ali leđa su daleko sigurnija.
Uglavnom, svatko bi trebao probati različite varijante i vidjeti što mu najboje odgovara. Nikako prestati sa vježbanjem
otkad to?
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 15:15   #48
Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post
otkad to?
http://www.youtube.com/watch?v=3NRmdtSvmQQ
(04:00 - )
iako
http://www.precisionnutrition.com/re...or-back-squats


U svakom slučaju ne preostaje mi drugo nego da probam i vidim kako će mi koljena reagirati.
Leđa me zezaju pa moram pronaći neku alternativu...
__________________
Mačak Pero
R.I.P.
Zg_noj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 15:27   #49
Quote:
Zg_noj kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=3NRmdtSvmQQ
(04:00 - )
iako
http://www.precisionnutrition.com/re...or-back-squats


U svakom slučaju ne preostaje mi drugo nego da probam i vidim kako će mi koljena reagirati.
Leđa me zezaju pa moram pronaći neku alternativu...
on govori u odnosu na low bar back squat, ne na high bar (koji bi idealno treba izgledat isto ko front squat, samo je šipka iza)

ovo drugo nisan sve čita
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 15:54   #50
Koja varijanta čučnja je po tebi najmanje stresna za koljena i donja leđa?
__________________
Mačak Pero
R.I.P.
Zg_noj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 16:14   #51
Quote:
Zg_noj kaže: Pogledaj post
Koja varijanta čučnja je po tebi najmanje stresna za koljena i donja leđa?
Za koljena je sigurno box squat, bez konkurencije.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 16:17   #52
Quote:
Zg_noj kaže: Pogledaj post
Koja varijanta čučnja je po tebi najmanje stresna za koljena i donja leđa?
front box squat
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 16:21   #53
Quote:
Morgan kaže: Pogledaj post
ne znam kako njemu, ali meni otpor vode toliko smeta da ne smijem ići sama u duboku vodu koliko lošije i sporije plivam zbog prilagodbi koje moram napraviti.
jedino ako plivaš prsno. to je jedini stil plivanja koji jebucka ljenca.
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 16:30   #54
Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post
front box squat
ajde probat ću i tu varijantu...čini se logičnim
__________________
Mačak Pero
R.I.P.
Zg_noj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 16:34   #55
Quote:
Zg_noj kaže: Pogledaj post
ajde probat ću i tu varijantu...čini se logičnim
al napravi sit back, nemoj samo dotaknit klupu i odma gore, nego baš sjedni
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 16:45   #56
Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post
al napravi sit back, nemoj samo dotaknit klupu i odma gore, nego baš sjedni
of kors. radim ih po ovom principu
http://www.youtube.com/watch?v=Ue_GrU4mhqc

rastura zadnju ložu/gluteuse
ali i leđa

imaš neki video/tekst u kojem se objašnjava tehnika front box čučnja?
jesu noge šire postavljene kao kod običnog box čučnja i koliko se ide unazad sa kukovima?
__________________
Mačak Pero
R.I.P.
Zg_noj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 16:54   #57
a da, to je jako veliko opterećenje na leđa

ne znam sad na pamet ni jedan tekst ni video, probat ću nać

noge postavi otprilike u širini ramena, prsti lagano prema vanka
prvo kreni lagano savijat u koljenima (skroz malo) i onda samo guraj kukove prema nazad (nećeš ih moć previše gurat, brže ćeš ić prema dole jer trebaš bit skroz uspravan)

a probaj sa šipkom samo napravit par ponavljanja
snimi ako oćeš pa pošalji da vidim
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 17:07   #58
Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post
a da, to je jako veliko opterećenje na leđa

ne znam sad na pamet ni jedan tekst ni video, probat ću nać

noge postavi otprilike u širini ramena, prsti lagano prema vanka
prvo kreni lagano savijat u koljenima (skroz malo) i onda samo guraj kukove prema nazad (nećeš ih moć previše gurat, brže ćeš ić prema dole jer trebaš bit skroz uspravan)

a probaj sa šipkom samo napravit par ponavljanja
snimi ako oćeš pa pošalji da vidim

super
u međuvremenu ću probati prvo sa običnim front čučnjom a onda i u box kombinaciji i zagnjavit ću malo ekipu u teretani oko tehnike. ima par likova koji se kuže definitivno...
__________________
Mačak Pero
R.I.P.
Zg_noj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 16:48   #59
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Sjecas se kad sam te kontaktirao u vezi hrskavica, tad nisam mogao hodati. E, suprotno preporukama ortopeda i fizioterapueta, ja sam odlucio slusati stranu onih s iskustvom, sportasa, i poceo sam raditi cucanj.jer sam pretpostavljao da ni ortopedi ni fizioterapeuti, glavnina njih, ne zna sto je to pravilan cucanj i koje se sile javljaju na zglob pri pravilnom. Zapravo sve vjezbe, i iskorak i sve sve. I danas, nakon godinu dana, moje je koljeno tip tip. Mogu opet sve kao i prije. I ozdravljenje je pocleo ongo trenutka kad sam poceo raditi cucanj, pamedno i strpljivo krenuo sam s box squatom. Smatram da mi cucanj daje vise koristi na rast misica i konacno zglob nego sve one pizdarije druge vjezbice s kojima sumnjam da bih se ikad vise bavio sportom. I danas moram paziti da je cucanj pravilan i da je sav teret na petama i da koljeno ne prelazi stopala ali zato trcim normalno
al pazi, to je upalilo tebi. ne znači da nekog drugog neće osakatiti. osobito ako ide raditi na vlastitu ruku bez stručne pomoći. tanka je linija između nečega što je pametno forsati da bi ti kasnije bilo bolje i nečega što će ti ponoviti/pogoršati ozljedu.

nikada na svježu ozljedu ne valja raditi takve vježbe. čučnjeve koje sam ja s vremenom radila (nemam pojma što je box squat, pa me ne pitaj za to ) su izgledali do pola visine normalnog s time da bih se držala rukama za stolicu tako da na koljenima imam točno onoliko opterećenja koliko doziram i koliko mi je dovoljno za probuditi mišiće, a ne preopteretiti koljena. imaš još fora sa vježbama iz sjedećeg položaja (savinuto koljeno podignuti u uspravan položaj - kao da si na ljuljački, al nježnije ), a i sobni bicikl gdje možeš dozirati opterećenje koje ti paše (u mom slučaju 0 kao početak ).

sportaši imaju puno iskustva, al bogami si "iskustvom" i unište tijelo (imala sam u rukama kosti ljudi koji su trenirali profesionalno, trust me). pitaj ih za 10, 20 godina u kakvom će stanju biti i kakva im je kvaliteta života.

ne znam na što misliš kad kažeš "iskorak", ali ako je to slično onome što je poza ratnika u yogi, jako je dobra vježba. kada se ne forsira i kada si daš vremena. meni pomoglo da ponovo hodam po stepenicama bez rukohvata, recimo.
Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 17:09   #60
Quote:
Morgan kaže: Pogledaj post
al pazi, to je upalilo tebi. ne znači da nekog drugog neće osakatiti. osobito ako ide raditi na vlastitu ruku bez stručne pomoći. .
A znam. Samo sto toga u Hrvatskoj nema. Nema strucne pomoci. Kronicno nedostaje lijecnika koji se bave sportskom medicinom i koji znaju tocno kakve i kolike sile nastaju kad se radi odredena vjezba. Ja nisam cuo ni za jednog koji se time bavi, a kamoli da ista vrijedi u svjetskim krugovima.

Ono sto su meni ortoped i fizijatar preporucili, ja od toga nisam imao nikakve koristi i ne znam sto bi bilo danas. I jebi ga onda. Inace, to jest upalilo meni, ali s druge strane, koljeno je koljeno, jednaka je grada koljena svima, pa sad

Kosti sportasa, a je, da. Znam. Ali isto tako znam da su oni powerlifteri dizu 300+ kila s 50 godina i sve je bo. Pretpostavljam da je ista fora kao i sa mnom, oni koji lose ili nimalo vjezbaju u teretani imaju vecu mogucnost ozljeda. Na kraju krajeva, i ja sam se ozljedio na aerobnim treninzima jer nisam dugo radio noge prije toga.

I ja isto nisam forsirao, bio sam jako strpljiv i pametan, samo sam to radio drugim/pravim vjezbama za misice. Prvotni mi je cucanj bio 40 kila, a graden sam tako da 140 mogu bez problema.

Ne znam kaj ratnik-iskorak
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:57.