Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2014., 18:12   #2961
imam problem sa Beko din1530
debelo je u garanciji stara manje od godinu dana, ima problem s kontaktom za paljenje već nekoliko dana, pali iz 3-4. neće iz prve da se upali lampica

jel ima netko iskustva sa beko serviserima i korištenjem garancije? u zagrebu sam, kupljeno u elipsa

di je MG??? tko je sad glavni????
lav1000 is offline  
Old 29.09.2014., 10:32   #2962
Quote:
megdova kaže: Pogledaj post
nemam iskustva s tim prodavaonicama, ali mogu reći da nisam imala problema s narudžbom i dostavom svoje iz tehnopolisa. isto sve online išlo
Nije problem online kupnje. Jeftiniji su za oko 100€ od konkurencije pa me zanima jel' riječ o klasičnoj navlakuši....
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
mveza is offline  
Old 10.10.2014., 10:19   #2963
Quote:
megdova kaže: Pogledaj post
nakon citanja ovog foruma, odlucila sam kupiti http://www.bosch-home.com/hr/proizvo...MV40M30EU.html

hvala grizliju!! di je on, btw?

mogu reci da, kuc-kuc-kuc, nemam problema s njom, zasad. dobro opere sudje i dobro osusi. kupila sam sve u lidlu, w5: sol, sjajilo, tablete.

imam je skoro mjesec dana i ovo je investicija mog zivota ne znam kak mi se prije dalo prat sudje na ruke

poznanik kupio neku bijesnu samsungovu. izvalio preko 7 milja, kaze da mu ne susi dobro sudje

samo mi malo cudno sto u tom odvodu ne nadjem nista. valjda dobro isperem sudje prije stavljanja na pranje.
pročitala sam preko 20 stranica ove teme dok je još Grizli svakodnevno davao savjete. Kupila sam ovu perilicu http://www.bosch-home.com/hr/proizvo...MV48M10EU.html
tek sad sam primjetila da ima ladicu za pribor za jelo
kako mi nitko nije predložio niti jednu perilicu dala sam si truda pročešljati ovu temu i ono što se non stop spominje da su Bosch perilice best buy, odnosno da su izvrsne kvalitet, po oznakama se može raspoznati da li ima plastičnu podnicu ili inox.
buhac is offline  
Old 16.10.2014., 07:41   #2964
Imam Bosch SMV53M70EU perilicu posuđa i nakon nekoliko pranja sam na dnu perilice uočio malu gumu, a nakon nekog vremena i par pranja slilčnu ako ne i istu gumu


Znate li o čemu je riječ i gdje je potrebno te gume postaviti?
Hvala na pomoći
votkavisnja is offline  
Old 24.10.2014., 13:42   #2965
molim preporuku

Dragi forumasi, molim vas za preporuku potpuno ugradbene perilice posuda, 60 cm, cjenovno do max 4500 kunica.
kyra_zg is offline  
Old 24.10.2014., 19:20   #2966
Quote:
kyra_zg kaže: Pogledaj post
Dragi forumasi, molim vas za preporuku potpuno ugradbene perilice posuda, 60 cm, cjenovno do max 4500 kunica.
imaš od 120 strane pa nadalje čitaj, uglavnom kao najkvalitetnije se spominju Bosch i to one sa rosfraj školjkom to su ti one sa oznake M.
buhac is offline  
Old 24.10.2014., 23:03   #2967
Quote:
buhac kaže: Pogledaj post
imaš od 120 strane pa nadalje čitaj, uglavnom kao najkvalitetnije se spominju Bosch i to one sa rosfraj školjkom to su ti one sa oznake M.
Super, tnx
Buden proucila
kyra_zg is offline  
Old 27.10.2014., 11:35   #2968
pozdrav svima...

suzio sam izbor na dvije perilice pa ako netko ima više iskustva molio bih da prokomentira dali sam u pravu

1. bosch SMV40M30EU http://www.bosch-home.com/hr/proizvo...MV40M30EU.html

skuplji model, unutrašnjost cijela od rostfraja, proizvedena u njemačkoj?

2. bosch SMV41D00EU http://www.bosch-home.com/hr/proizvo...MV41D00EU.html

jeftiniji model za 1200 kn, plasticna podnica, proizvedena u poljskoj, turskoj gdje vec...

zanima me po čemu je ova skuplja bolja osim sto nema plasticnu podnicu? dali znaci da ako je proizvedena u njemačkoj (!?) ima ugrađene kvalitetnije dijelove, pumpu, grijač, elektroniku...?

nebih volio dati 1200 kn više ako je razlika samo u podnici i još nekim sitnicama!

hvala unaprijed!
z-dna is offline  
Old 28.10.2014., 14:07   #2969
Pitanje za mali_grizzly (do sada sam uspjela naći samo jednog forumaša koji je postavio slično pitanje, ali čisto sumnjam da je uz mene jedini).
Dakle, želim se vratiti na početak početaka. Kao pravi dibi-dus za odabir bijele tehnike, u konkretnom slučaju, perilice za suđe, zanima me koja je razlika izmedju ugradbene perilice, integrirane perilice, potpuno integrirane i potpuno ugradbene perilice suđa. Nebitno o marki uređaja, zanima me konkretno objašnjenje razlike.
Ja ću pokušati dočarati svoju situaciju. Dakle, u trenutnoj budućoj kuhinji postoji "rupa" tj. prostor za perilicu za suđe (na tome mjestu je nekada bila perilica) i mene sad zanima što ja mogu "umetnuti" u tu rupu, ugradbenu, integriranu, potpuno ugradbenu ili potpuno integriranu??? Nemam nekih strogih pravila gdje bi mi gumbi za paljenje i programe trebali biti (sa vanjske ili unutarnje strane), a opet možda i o strani na kojoj su gumbi ovisi da li je samo ugradbena, integrirana ili potpuna.... ne znam.

Na koje točno detalje trebam obratiti pozornost, ne mislim na karakteristike perilice, nego koje su mi opcije za kupovinu, budući imam to predviđeno mjesto za nju? Nadalje, u nekakvoj bližoj budućnosti planiramo i raditi novu kuhinju (po mjeri), pa me zanima da li će se tada izrada kuhinje moći prilagoditi uređaju?

Eto toliko, a inače, plivanjem u ovim bespućima interneta došla sam do zaključka da bih baš željela Bosch perilicu, oko nekih 4.000 kuna.
Neke preporuke?!?

Hvala unaprijed
cavallia is offline  
Old 30.10.2014., 22:42   #2970
Kupio koncarevu perilicu za 1900 kn, garancija 5 god, dizajn nit los nit dobar, sve od inoxa, radi ko bog...
Lii is offline  
Old 31.10.2014., 13:38   #2971
Htjela bih samo dati pohvalu Beko suđerici koju sam kupila prije cca godinu dana. Nažalost, ne znam točan model.
Htjela sam Bosch jer sam je imala u prethodnom stanu i bila sam prezadovoljna. No kada sam u trgovini vidjela ovu Beko, koja je bila cca 1000 jeftinija od Boschove s istim specifikacijama i uz to je imala 3 godine dužu garanciju (5 godina), odlučili smo okušati sreću. I evo, da pokucam u drvo, godinu dana radi odlično. Tiha je, košare su praktične i varijabilne, suđer je uvijek savršeno oprano, čak i kad je totalno prenatrpam... A uvijek perem na eko programu na 50 stupnjeva, čak i kad je jako prljavo suđe.
Zbog nje smo se kasnije odlučili i na kupovinu Beko veš-mašine i ona isto za sad odlično radi.
Mushmula is offline  
Old 02.11.2014., 20:36   #2972
Stvarno, gdje nam je grizzly? Svašta se od njega dalo naučiti, fali mi redovna doza njegovih tekstova. Valjda mu se nije što dogodilo.

@cavallia: Nisam stručnjak, ali kad ti već nitko ne odgovara, da probam pomoći. Uz pretpostavku da pod rupom misliš na "tunel", tj. da je rupa prekrivena plohom kuhinje, ključno je imaš li vrata od kuhinje za tu rupu i kakva:

- nemaš vrata kuhinje: treba ti podpultna suđerica koja ima vlastita ukrasna vrata i vidiš ju cijelu;
- imaš vrata za cijelu rupu: treba ti potpuno ugradbena suđerica, komande su joj unutra, prednja vrata su ružna ploha koja potpuno prekriješ kuhinjskima, ta kuhinjska imaju svoju kvaku za koju otvaraš;
- imaš vrata za pokrivanje donje cca tri četvrtine vrata suđerice, tako da se gore vide komande i u sklopu njih je ručka suđerice za koju otvaraš.

(Naravno, moguća je i varijanta u kojoj nemaš vrata za rupu, ali ih naručuješ od proizvođača kuhinje ili od stolara.)

Službene nazive tih triju kategorija ne znam, rekao bih da je druga potpuno ugradbena a treća djelomično ugradbena, ali ako trgovcu samo opišeš što ti treba, on će znati. A kad tražiš modele po webu, vidiš što je po položaju komandi.

Još trebaš znati i širinu rupe, je li standardna ili uska (mislim da su 60 i 45 cm, ali nisam siguran). Sve ostalo - nemaš brige.

Evo, ja sam to laički koliko znam, nadam se da pomaže.

EDIT: Što se tiče konkretnih modela, meni je nedavno zapelo oko ZA OVAJ. Ipak nisam kupio, ispalo je da je popravak Gorenja koje je (opet) krepalo ipak relativno povoljan. Što se tiče krepavanja, nije sve ni u dugačkoj garanciji: moje je iskustvo da Gorenje nudi pet godina jer ti serviser ne može brže doći...

Zadnje uređivanje Bonifacije : 02.11.2014. at 20:46.
Bonifacije is offline  
Old 06.11.2014., 11:22   #2973
Poštovani,
radi se o GORENJE ugradbenoj suđerici, nakon odabiranja programa i uključivanja čuje se zvuk primanja vode ali malo glasnije nego inače, započne pranje i nakon nekog vremena cca 10 min prestane sa radom i na displeju se pojavi E5.
Molim za savjet što napraviti i koji je mogući kvar.
Hvala unaprijed!
mbkameni is offline  
Old 07.11.2014., 17:07   #2974
Upute kažu da E5 znači da stroj ne prima vodu.
Možda iz nekog razloga ne curi dobro iz dovodnog šlaufa, ali... ...servis.
Bonifacije is offline  
Old 08.11.2014., 11:56   #2975
U labirintu je kamenac ukoliko ne prima vodu kako spada. Preroštajte forum i naći ćete kako popraviti kvar sami sa octom i dobrom voljom...
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
mveza is offline  
Old 12.11.2014., 19:28   #2976
pozdrav,
čitam vas i vidim da se najviše preporuka daje za bosch.
planiram kupiti ovu mašinu, http://www.bosch-home.com/hr/proizvo...?source=browse

da li netko ima iskustva s tim modelom, ili iz te serije?

na staroj (rex) su već nakon par godina propali plastični kotačići i počeli ispadati. sad je konačno izdahnula, nakon 15 godina bez drugih problema. je li sistem nošenja košara isti na svim mašinama? kakva su iskustva s boschom?

drugo pitanje; stara mašina je kompletno ugrađena, pretpostavljam da ovoj samostojećoj mogu skinuti poklopac i nagurati ju ispod pulta. da li ju treba i nekako dodatno fiksirati za pult?

i treće, ne čini mi se neki problem spojiti je; izniveliram, spojim dovod i odvod, uštekam u struju. da li zbog garancije ipak treba zvati ovlašteni servis?
Orak is offline  
Old 12.11.2014., 20:35   #2977
Pozdrav!
molim vas pomozite mladoj majci koja nema vremena citati cijelu temu
dakle, trazim nesto jevtino, sirina 45 cm, u technomarketu vidjeli ovo:
http://www.candy.hr/default.aspx?id=108
na akciji 1999 kn, meni se cin ok na prvi pogled, ima netko iskustva?
Hvala
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Old 13.11.2014., 14:09   #2978
Molim pomoć prije nego zovem majstora i možda ispadnem glupa . Imam Beko perilicu, stara je godinu dana, suđe iz nje izlazi bijelo. Stavljam tablete, sjajilo i sol. Sad sam krenula pogledati ima li soli a ono posuda za sol dupkom puna vode. Ima li tko ideju šta bi moglo biti i kako da to ispraznim? Hvala.
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Old 13.11.2014., 14:14   #2979
i treba biti voda u toj posudici ali ne smije ti sol po perilici kružiti, od toga može ostati bijelo. i druga stvar je da ti nešto sa sjajilom ne funkcionira najbolje. jel se troši normalno? koliko često stavljaš sjajilo?
mali_cox is offline  
Old 13.11.2014., 14:15   #2980
ivanah, kod moje perilice u uputama pise da u tom slucaju treba podesiti mekocu vode. probaj.
megdova is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:30.