Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2014., 14:39   #1861
blistača

Poštovani,
kolko bi trebala biti zastupljena blistača (Ne bjelika nego blistača) u hrastovom parketu ekstra kvalitete, recimo po m2. Naime kupila sam klasični parket troslojni , ali na njemu ima dosta blistače (one bijele fleke po sredini parketa). To mi se bas ne svidja...
LP
Marija6568 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 08:52   #1862
koja je ono vrsta drva i premaza (to bilo valjda ulje) u šoping centru cvjetno na -1 etaži "terasa" drito ispred pokretnih stepenica, food&wine tak nešto?

predivno mi izgleda!
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 12:53   #1863
Quote:
oktogon kaže: Pogledaj post
Oni kod nas slove kao bolji....ali (nije da imam neke udjele ili neki drugi interes pa guram klasične PU 2K lakove....) još su daleko od dugotrajnosti.
Radili smo prije par godina sportsku dvoranu u kojoj je trebao ići lak za parket za nekim FIBA certifikatom a to u Hr ima samo Bona (moš misliti koje fore....btw Bona sponzor Fibi.....a dvorana u da oprostite na izrazu u zapizdini oko nje koze pasu) ali Kermek koji je zastupnik Bona laka nije imao dovoljno pa smo jedan pojas van linije rukometnog igrališta širine oko 2 metra polakirali klasičnim PU protukliznim lakom za dvorane.....ito na mjestu do spojnog hodnika ...gdje se iz gaderoba ulazi u dvoranu.... U odnosu na ostalu plohu koja je Bona taj dio izgleda kao da je jučer lakiran....dovoljno....

Mislim da će ekološka ograničenja dovesti do toga da se 2K PU lak neće još dugo koristiti jer mu nabijaju cijenu sa ograničenjima nekih tvari a smanjuju kvalitetu....i što je gore.... sve je teže raditi sa njim.
S druge strane, rubni dio dvorane nije pod tolkim opterećenjem kao samo igralište.

Ići ću na opciju BONA Traffic, ako sam se opeko, jebajga. To mi je trenutno financijski i logistički najoptimalnije riješenje.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 18:04   #1864
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
S druge strane, rubni dio dvorane nije pod tolkim opterećenjem kao samo igralište.

Ići ću na opciju BONA Traffic, ako sam se opeko, jebajga. To mi je trenutno financijski i logistički najoptimalnije riješenje.
Li-la koliko nije...njima ta dvorana služi uglavnom za košraku čije igralište je znatno manje a tu djeca van linija rukometnog igrališta trče (valjda iz dvije škole idu na tjelesni tamo + kojekakavi klubovi a osim toga ne poštivaju "preobuću....kad sam im pisao jamstvo ogradio sam se (to su mi sugerirali iz Bone ) jer valjda je kod nas normalno da u obući s kojom se hoda vani po prljavom normalno ulazi unutra.

Nije taj Bona Traffic loš. Mislim da je od vodenih lakova koji se kod nas mogu naći u samom vrhu po kvaliteti ali izdržljivost mu sigurno nije kao kod PU i ne može se dobiti "punoća nanosa".
Kod svih oblika vodenih lakova i 4 ruke izgledaju "gladnije" nego 3 PU.
Mislim da će u slijedećih 5-6 godina uporaba PU svesti na nulu jer ekolozi ograničavaju neke bitne sastojke, lak smrdi i sve je teže raditi s njim (a da ispadne dobro) od kako su uveli neke restrikcije.
__________________
Kako svi hoće kvalitetno i jeftino a nitko loše i skupo ?
oktogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 15:00   #1865
Može mala pomoć, tražim preporuke gdje gledati gotove parkete do 14mm, i da su cijenom prihvatljivi do 300kn. I da li netko ima iskustva sa Kermek parketarima i parketom od njih? Hvala unaprijed
financije is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 15:17   #1866
Pozdrav,

trebam pomoć. Spremamo se adaptirati stan na proljeće pa se želim na vrijeme pripremiti za nepredviđene, a zapravo predvidljive troškove.

U stanu imamo parket star 60 god (hrastov, klasičan) koji ćemo zamijeniti seljačkim podom (hrast, uljeni). Sami ćemo čupati parket i pojma nemamo što nas čeka ispod. Na što bi se trebali pripremiti? Do koje razine da radimo sami?

Postavljanje parketa ćemo apsolutno prepustiti profesionalcima, ali možemo li sami izvršiti pripremu za postavljanje parketa ili da i to prepustimo profićima?

U blagovaoni je parket postavljen na pločice pa je cijela prostorija viša za 2-3 cm od ostatka stana. Govori li već samo taj podatak da otvaramo Pandorinu kutiju?

Ne želimo škrtariti na parketu (priprema, postavljanje, završetak) i zapravo ne znam uopće kako izračunati budžet za to. Vidim cijene parketa, ali mene zanimaju koliko koštaju ovi ostali radovi jer nam o tome ovisi i cijena samog parketa.

I da, tražila sam otkupljuje li itko možda stari parket (naš je zapravo odličan - dao bi se on super srediti, jedino što to nama ne odgovara) i ako to postoji, koje su cijene?
Rumkolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 10:17   #1867
Mislim da je najbolje sve prepustiti profesionalcima.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 10:43   #1868
Quote:
Rumkolino kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

trebam pomoć. Spremamo se adaptirati stan na proljeće pa se želim na vrijeme pripremiti za nepredviđene, a zapravo predvidljive troškove.

U stanu imamo parket star 60 god (hrastov, klasičan) koji ćemo zamijeniti seljačkim podom (hrast, uljeni). Sami ćemo čupati parket i pojma nemamo što nas čeka ispod. Na što bi se trebali pripremiti? Do koje razine da radimo sami?

Postavljanje parketa ćemo apsolutno prepustiti profesionalcima, ali možemo li sami izvršiti pripremu za postavljanje parketa ili da i to prepustimo profićima?

U blagovaoni je parket postavljen na pločice pa je cijela prostorija viša za 2-3 cm od ostatka stana. Govori li već samo taj podatak da otvaramo Pandorinu kutiju?

Ne želimo škrtariti na parketu (priprema, postavljanje, završetak) i zapravo ne znam uopće kako izračunati budžet za to. Vidim cijene parketa, ali mene zanimaju koliko koštaju ovi ostali radovi jer nam o tome ovisi i cijena samog parketa.

I da, tražila sam otkupljuje li itko možda stari parket (naš je zapravo odličan - dao bi se on super srediti, jedino što to nama ne odgovara) i ako to postoji, koje su cijene?
Možete sami skinuti parket. Ispod je podloga stara 60 godina, koju ćete gotovo sigurno htjeti skinuti. Iako može biti u dobrom stanju (teško), ne vjerujem da ispod novog parketa želite imati materijal koji se tad koristio.
Skidanje podloge je šugav posao, meni su pričali da majstori od prašine nisu mogli vidjeti jedan drugog na metar udaljenosti.
U kuhinji ćete morati skinuti parket, pa pločice, pa ispod pločica podlogu koja jeste, ako ćete stavljati estrih svuda, jer mora biti odgovarajuće debljine svuda u stanu, inače će pucati. Jedina opcija je da ostavite pločice u kuhinji, onda ćete imati manje problema. I pločice.
Mi smo skidali u kuhinji, na balkonu i ostavi teraco jer smo htjeli parket.
Nama je na 60 kvadrata parketa postavljanje estriha izašlo oko 500 EUR, a postavljanje parketa oko 2200 EUR -gotovi parket srednjeg cjenovnog ranga. Nemam tačne troškove za uklanjanje podloge, budući da nam je isti majstor rušio i zidove i zidao nove u istoj cijeni.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 11:16   #1869
Manch hvala puno na ovom postu, potvrdila si mi da sam otprilike dobro proračunala troškove niveliranja poda i postavljanja parketa na cca 60 kvadrata
Koliko sam skužila ti si negdje u BiH ili?
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 11:54   #1870
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Manch hvala puno na ovom postu, potvrdila si mi da sam otprilike dobro proračunala troškove niveliranja poda i postavljanja parketa na cca 60 kvadrata
Koliko sam skužila ti si negdje u BiH ili?
Nema na čemu Slagala sam, riječ je o 68 kvadrata estriha i 60 kvadrata parketa. Estrih se mogao postaviti i bolje (ali i gore).
U BiH sam, ali ne bi trebalo biti značajnije razlike u cijeni, meni je najjeftiniji bio majstor razvaljivač.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 13:50   #1871
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
... Skidanje podloge je šugav posao, meni su pričali da majstori od prašine nisu mogli vidjeti jedan drugog na metar udaljenosti.
.... Jedina opcija je da ostavite pločice u kuhinji, onda ćete imati manje problema. I pločice..
Puno hvala na odgovoru! Ne želimo ništa raditi polovično tako da apsolutno na cijelu površinu ide estrih i sva ta postavljanja nek rade profići. Nadam se samo da mi možemo ogoliti pod da bude spreman za sve te radove. S obzirom da radimo kompletnu adaptaciju želimo uštedjeti na tim razvaljivačkim radovima kako bi onda imali veći budžet za finije materijale i kvalitetnije majstore

Utješila si me s cifrom, ne znam kako sam ja došla (za 45 kvadrata) do cifre od skoro 4 000 eura, također neka srednja klasa parketa. No dobro, još će mi ostati i za nove tanjure

Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Mislim da je najbolje sve prepustiti profesionalcima.
Pa oduzeti suprugu & co. užitak demoliranja? Ne dolazi u obzir! Mada nije isključeno da će mu nakon skidanja pločica po kupaonama, kuhinji, blagovaoni i sl. biti dosta radova (uz posao), ali o tom-potom
Rumkolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 14:04   #1872
Quote:
Rumkolino kaže: Pogledaj post
Pa oduzeti suprugu & co. užitak demoliranja? Ne dolazi u obzir! Mada nije isključeno da će mu nakon skidanja pločica po kupaonama, kuhinji, blagovaoni i sl. biti dosta radova (uz posao), ali o tom-potom
Mislim da će uživati samo prvih nekoliko sati. Još ako nemaju adekvatan alat, pa još sve moraju iznijeti iz stana (mi smo imali oko 7 tona otpada)...Meni je bilo dovoljno stresno gledati kako izgleda sve srušeno, tako da nisam ni išla dok lijepo nisu omaltali cigle.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 22:35   #1873
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Ovi Kinezi imaju neki sok od bambusa, sa nekom mašinom cijede sok iz njega. Nisam još probao, malo me strah piti te stvari sa ceste jer higijena im je na niskom nivou.
To je šećerna trska (iako jako sliči bambusu). jako fino, ali proljev nije rijetka nuspojava tog "slatkog užitka".

Ne znam kakva je tvrdoća parketa od šećerne trske.
__________________
Čovječe, ne idi malen ispod zvijezda
noriko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 22:50   #1874
Koji je neki realan raspon cijena za postavljanje gotovog masivnog seljačkog poda s materijalom (dvokomponentno ljepilo)?
Ako netko ima preporuku za parketara, molim kontakt u PM. Hvala!
__________________
Čovječe, ne idi malen ispod zvijezda
noriko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 11:29   #1875
Quote:
noriko kaže: Pogledaj post
Koji je neki realan raspon cijena za postavljanje gotovog masivnog seljačkog poda s materijalom (dvokomponentno ljepilo)?
Ako netko ima preporuku za parketara, molim kontakt u PM. Hvala!

Nedavno smo postavljali gotovi masivni parket (mislim da ne spada u kategoriju seljačkog poda, iako je dosta širok, 15cm, debljina 18mm, različite duljine 50-120 cm mislim) i došlo nas je oko 106 kn/m2 (uključujući fleksibilno ljepilo).
Zadovoljni smo kako izgleda, ali kako još nismo uselili tek će vrijeme pokazati je li izbor bio dobar.
pepalina01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 07:56   #1876
gotovi masivni? i tako jeftin? pa gdje??
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 10:08   #1877
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
gotovi masivni? i tako jeftin? pa gdje??
Da bar. To je samo trošak postavljanja. Parket je bio preko 400kn/m2.
pepalina01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 15:15   #1878
sry, krivo shvatila sve
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 08:21   #1879
Quote:
noriko kaže: Pogledaj post
To je šećerna trska (iako jako sliči bambusu). jako fino, ali proljev nije rijetka nuspojava tog "slatkog užitka".

Ne znam kakva je tvrdoća parketa od šećerne trske.
Ne, to je bambus..rekli mi kolege Kinezi..
U biti to panda jede..
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 16:46   #1880
Zna li netko kako izravnati novopostavljenu polusuhu (utisnutu?) glazuru, koja je prepuna rupa, neravnina, na mjestima "pliva" i slično, a da bude dobra za postavljanje seljačkog poda (daske dužine do 2 m, širine 12 cm, puno drvo)?
__________________
Čovječe, ne idi malen ispod zvijezda
noriko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.