Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2008., 12:17   #1
Internet za ne-vlasnike stana

Imam problem s gazdaricom i njoj je uvođenje interneta špansko selo jer ima 70g i slusa ona tebe al te k ne kuzi! rekla sam joj da cu ja uzet sve na sebe i kabelsku i sve i kad ja odem da joj opet napravim ugovor promjene vlasnika, ma jok, nema ona pojma o cem ja pricam, a sad pol mj nemrem više ni wireless krast (znam znam sve, al ne drzim ja svojevoljno laptop na prozoru neg jer moram)

I koje god sam operatere zvala NIKAD ne dobijes odgovor na postavljeno pitanje: mislim nisam ja jedini podstanar u zg. valjda postoji opcija za ljude koji u stanu imaju tel koji nije na njihovo ime i hoce imat net koji nije dial-up.

Znam da si prije mogao uzeti svoj prikljucak pa i kad promjenis stan platis seljenje prikljucka i sl. a sad u mene gledaju ko da ih pitam formulu neznam kojeg spoja.

B-net mi neda prikljucak moj jer u stanu postoji nihova kabelska, fon je na t-com. i vidjela sam da kod njih postoji ta neka opcija sa username i pass ako nisi vlasnik prikljucka jel ima netko to? kako to funkcionira, jel na tu opciju mogu uzet adsl flat....

amis zahttjeva da bude njihov i telefon, a ludoj babi da to idem objasnjavat mislim da bi me nabila nogom. fakat mi treba internet, a ovi mobilni su way too much preskupi.... neznam vise sta da smislim. mozda je ovo za pravo podforum selite di ocete al ono.... help!
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 13:39   #2
lol...i ja san podstanar samo san ja ovoj "svojoj" babi objasnio na lijep način kako i šta pa je ona u jednom trenutku zatupljeno zamuknula, ali je brzo dosla sebi i pristala....linija je bila na T-comu, a ja sam se prebacio na Optimu i vse super sve 5, Evo cekam ju skoro 20 dana ali sad bi ubrzo trebala stići... Meni su rekli ukoliko se budem selio na neko drugo mjesto u gradu (zadar9 da nema uopce problema oko toga da se linija i cijeli paket prebace na drugu lokaciju pa joj to pokusaj objasniti...ah te stare babe, muka me uvati kad vidim ta zatupljena zombijska storenja...
stana20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 14:14   #3
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post
Imam problem s gazdaricom i njoj je uvođenje interneta špansko selo jer ima 70g i slusa ona tebe al te k ne kuzi! rekla sam joj da cu ja uzet sve na sebe i kabelsku i sve i kad ja odem da joj opet napravim ugovor promjene vlasnika, ma jok, nema ona pojma o cem ja pricam, a sad pol mj nemrem više ni wireless krast (znam znam sve, al ne drzim ja svojevoljno laptop na prozoru neg jer moram)

I koje god sam operatere zvala NIKAD ne dobijes odgovor na postavljeno pitanje: mislim nisam ja jedini podstanar u zg. valjda postoji opcija za ljude koji u stanu imaju tel koji nije na njihovo ime i hoce imat net koji nije dial-up.

Znam da si prije mogao uzeti svoj prikljucak pa i kad promjenis stan platis seljenje prikljucka i sl. a sad u mene gledaju ko da ih pitam formulu neznam kojeg spoja.

B-net mi neda prikljucak moj jer u stanu postoji nihova kabelska, fon je na t-com. i vidjela sam da kod njih postoji ta neka opcija sa username i pass ako nisi vlasnik prikljucka jel ima netko to? kako to funkcionira, jel na tu opciju mogu uzet adsl flat....

amis zahttjeva da bude njihov i telefon, a ludoj babi da to idem objasnjavat mislim da bi me nabila nogom. fakat mi treba internet, a ovi mobilni su way too much preskupi.... neznam vise sta da smislim. mozda je ovo za pravo podforum selite di ocete al ono.... help!
Uvedi si novu liniju, mozes bes vlasnika stana. Ako ti je dostupan duo.carnet, to ti je vrlo vjerovatno najjeftinija varijanta. Tu ti ne treba od vlasnika linije nista (moji frendovi to tako napravili).

Druga opcija ti je hr.duo, telefonska lnija ti ostaje na t-comu a dobivas racun za adsl liniju i promet od iskona ali ne znam jel ti za to treba osobna vlasnika lnije, nazovi iskon i pitaj.
praetorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 21:36   #4
Za uvođenje tel. linije potrebna je suglasnost vlasnika stana !
stana20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 21:45   #5
nije potrebna nikakva suglasnost ako uvodiš na svoje ime! (govorim iz prve ruke)
praetorian ti dobro govori, to ti je jedino i najbezbolnije riješenje - a i najjeftinije!
A-mater is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 21:59   #6
Quote:
stana20 kaže: Pogledaj post
Za uvođenje tel. linije potrebna je suglasnost vlasnika stana !
nije jer ne uvodis na ime vlasnika stana nego na svoje.
praetorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 22:05   #7
Ak' imaš neke mlađe i razumnije susjede (u smislu da kuže te stvari) koji imaju pristup netu, probaj se dogovorit da dijelite isti priključak uz 50/50 troškove. To igra ak su susjedi blizu (vrata do vrata, isti kat, kat niže/više). Potegnete od njegovog/njezinog routera mrežni kabel il' ti da pristup za wlan, svejedno. I riješeno. Imaš net, susjedu daš pola love kad treba platit i čist račun, duga ljubav. A baba nema veze s tvojim internetom. Znam ljude koji su si tak sredili.
__________________
Come to the dark side, we have cookies.
Firestarter '87. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 18:41   #8
U stanu gdje sam ima linija, ali posto je gazdarica imala neka neugodna iskustva sa proslim stanarima liniju je ugasila ili sta vec.
Dali mogu sada ja bez njene suglasnosti ili bilo cega otici u t-com i napraviti ugovor o uvodenju linije i adsl-a na svoje ima bez njenoga pristanka...ili treba nesto i ona potpisati?
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 13:17   #9
ako mozes traziti od nekog drugog operatera da ti uvede liniju novu bez potpisa vlasnika stana, onda valjda mozes i od t-coma
praetorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 13:25   #10
Quote:
praetorian kaže: Pogledaj post
ako mozes traziti od nekog drugog operatera da ti uvede liniju novu bez potpisa vlasnika stana, onda valjda mozes i od t-coma

ma meni nije ni bitno koji je operater, nego da to sredim vec jednom, pola godine neko zbog mene pise po forumu....a krade mi neko mb haha, a s tim da i mene zivcira jer puca jer mi lap stoji na prozoru i sl. a da je i 300kn mj nije bitno jer ja preko neta taradim puno vise honorarnim poslom tako da....

ugl kod mene je se sredilo, maltretirali smo sina od gazdarice pa je covjek shvatio sve sta je i kako i rekao da ce on na sebe uvesti, jer moze

fala bogu, samo eto dok jos to docekam 10-15 dana
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 15:57   #11
ne trebas vlasnika stana... mislim da trebas samo ugovor o zakupu stana.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:13.