Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2012., 12:37   #81
Quote:
ticijana kaže: Pogledaj post
Samo se želim još poboljšati i istrenirati glas. Nisam počenik, ali nikad nisam išla na poduke i to. Kako misliš koji sam glas?
Isuse, nemaš ti pojma o ničem -.-
Glazbeni 5. razred, znaš ono sopran, mezzosopran i alt, a ak ne znaš onda: http://bit.ly/M4tKpO i kad skužiš osnove onda kreni dalje
__________________
Ja volim samo sebe, svog jedinog sebe!
Kralj567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 18:09   #82
Pa mogu pjevat i sopran i medzzosopran i da znam koji su to glasovi samo nisam znala na kakve glasove misliš. I nije mezzosopran nego je medzzosopran. Vi ste ionako malo "tupavi" pa ću pomoć potražit negdje drugdje. Hvala.
ticijana is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 12.07.2012., 21:46   #83
Quote:
ticijana kaže: Pogledaj post
Pa mogu pjevat i sopran i medzzosopran i da znam koji su to glasovi samo nisam znala na kakve glasove misliš. I nije mezzosopran nego je medzzosopran. Vi ste ionako malo "tupavi" pa ću pomoć potražit negdje drugdje. Hvala.
Radi kaj očeš, ali ovo s meDzzosopranom me ubilo! Ko ti je to pametan reko?! Ako sve (pazi da se shvatiš ovo doslovno! -.-) u glazbi dolazi iz talijaskog jezika, od kojih se riječi sastoji ta tvoja? Koliko ja, kao osoba koja zna sklepat 4 suvisle rečenice na talijanskom, znam mezzo znači sredina, srednji, između, a za medzzo još nisam čula

I još nešto, mogu ja pjevat i tenor i bass, ak ćemo tako, ali kakve to veze ima s bilo čim normalnim?!
__________________
Ja volim samo sebe, svog jedinog sebe!
Kralj567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 22:25   #84
Quote:
ticijana kaže: Pogledaj post
Pa mogu pjevat i sopran i medzzosopran i da znam koji su to glasovi samo nisam znala na kakve glasove misliš. I nije mezzosopran nego je medzzosopran. Vi ste ionako malo "tupavi" pa ću pomoć potražit negdje drugdje. Hvala.
ne, ne mozes. mozda mozes pjevat u opsegu koji je tipican za neki glas izvan svoje klasifikacije pa tako npr. mogu pjevat tonove tipicne za npr. bariton, ali ce moja vrsta glasa uvijek bit sopran. nadam se da je objasnjenje razumljivo. ofkors, vrsta glasa se tijekom zivota moze mijenjat. glas medzzosopran ne postoji, mislim da to cak uopce nije rijec, ispravno je mezzosopran. a kaj se pomoci tice, zbog tvog izrazavanja i pametovanja iako je ocito da ne znas je od mene neces dobit, javi se opet kad budes komunicirala bez vrijedjanja.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 02:13   #85
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
ne, ne mozes. mozda mozes pjevat u opsegu koji je tipican za neki glas izvan svoje klasifikacije pa tako npr. mogu pjevat tonove tipicne za npr. bariton, ali ce moja vrsta glasa uvijek bit sopran. nadam se da je objasnjenje razumljivo. ofkors, vrsta glasa se tijekom zivota moze mijenjat. glas medzzosopran ne postoji, mislim da to cak uopce nije rijec, ispravno je mezzosopran. a kaj se pomoci tice, zbog tvog izrazavanja i pametovanja iako je ocito da ne znas je od mene neces dobit, javi se opet kad budes komunicirala bez vrijedjanja.
a dobro, ne budi štra. možeš po njezinom izražavanju i glazbi koju sluša shvatiti da je jako mlada

inače, imam pitanje. pušiti sam počela jako rano, znači pušim već negdje 4 godine. mislite li da pušenje utječe loše za pjevanje? koliko ja znam, ima dosta pjevača koji su pušači
Anathema2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 02:33   #86
nemaju godine nikakve veze, bez obzira na njih onaj tko ne zna se nema kaj bahatit i pametovat.
kaj se pusenja tice, ja isto pusim (cigarete) i profesori pizde zbog toga ali ne primjecujem apsolutno nikakvo negativno djelovanje, bar za sad, ak primijetim prestat cu. inace se ne slazu oko toga, neki kazu da pusenje steti, a drugi pak da to nema nikakve veze. i profesorica Marie Callas je rekla da je stetnije pjevanje nego pusenje. pusenje je opcenito stetno za zdravlje jel, al rekla bih da utjecaj na samo pjevanje ovisi o zdravlju osobe, kolicini cigareta, mozda i marki, tehnici i tak. idealno bi naravno bilo da prestanes pusit, ali ak ne mozes (trenutno) ili ne zelis prestat, ak ti ne utjece na pjevanje i zdravlje, mozes i dalje pusit ali ak primijetis najmanji negativni utjecaj ostavi se cigareta.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 16:25   #87
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
nemaju godine nikakve veze, bez obzira na njih onaj tko ne zna se nema kaj bahatit i pametovat.
kaj se pusenja tice, ja isto pusim (cigarete) i profesori pizde zbog toga ali ne primjecujem apsolutno nikakvo negativno djelovanje, bar za sad, ak primijetim prestat cu. inace se ne slazu oko toga, neki kazu da pusenje steti, a drugi pak da to nema nikakve veze. i profesorica Marie Callas je rekla da je stetnije pjevanje nego pusenje. pusenje je opcenito stetno za zdravlje jel, al rekla bih da utjecaj na samo pjevanje ovisi o zdravlju osobe, kolicini cigareta, mozda i marki, tehnici i tak. idealno bi naravno bilo da prestanes pusit, ali ak ne mozes (trenutno) ili ne zelis prestat, ak ti ne utjece na pjevanje i zdravlje, mozes i dalje pusit ali ak primijetis najmanji negativni utjecaj ostavi se cigareta.
da, znam da se ne slažu oko utjecaja pušenja na pjevanje, zato sam htjela i ovdje pitati drago mi je da to čujem. planirala sam upisati školu pjevanja u lisinskom(pošto me rock akademija i takve gluposti ne zanimaju) ali sam se bojala da me neće primiti zbog pušenja, da bih na kraju saznala da je rok upisa prošao prije 25 dana
Anathema2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 21:47   #88
nitko te nece pitat pusis li, a ak ti je bas toliko bed prije "audicije" jednostavno nemoj pusit da se ne osjeti smrad cigareta ili ak bas moras pusit prije nego krenes od doma operi kosu, zube i otusiraj se, obuces frisku odjecu i nitko nece znat da si pusac.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 19:14   #89
Pa ovo je vrlo jednostavno. Pjevanje je čisti talent, što se nažalost ne odnosi na 90% glazbe ovoga i prošlog stoljeća. Današnja glazba ne zahtjeva niti veliki talent niti veliki rad, barem u usporedbi s tradicijom. Npr. kada govorimo o operi, mnogi bi se ljudi začudili koliko je vrhunski pjevača, posebice iz prošlog stoljeća, bilo samouko. Da, samouko. Istini za volju, neki su imali u počecima profesore, ali su i mnoge te profesore kasnije ocijenili kao loše i opasne za njihov glas. Npr. Brigit Nilsson je vrlo kratko imala profesore, nadalje je bila posve samouka, sitaucija je identična bila sa Corellijem i Carusom. Rosa Ponselle debitirala je kao Leonora u Moći sudbine bez ijednoga sata s pedagogom (Istinabog, prije toga je već izgradila karijeru kao kabare pjevačica). Ovo su samo neka imena u nizu ogromnih pjevačkih talenata. Upravo je to pjevački talent u pravom smislu riječi kojega nitko neće moći dobiti bilo kakvim radom, trudom, voljom. Ipak, učiti pjevati sam može biti i riskantno, možete raditi posvema pogrešno, ali nije rijetko da se ispostavi da je profesor još veća opasnost za vaš glas. Zato oprezno, pogotov ženski vokali koji su osjetljiviji na fonotraume etc.
I da, ako stvarno izvrsno pjevate (mislim na klasiku), imate dobro postavljen glas, ljepotu tona etc. neće vas nitko gnjaviti sa pripremnim razredima, srednjom. Na to potrošite maks. godinu dana, pa pravac na akademiju.

Zadnje uređivanje pirata : 20.08.2012. at 19:19.
pirata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 23:24   #90
Pirata, kad si već spomenula to s pripremnim razredima, jel ima netko tko je završio to? Ja bih htjela ić na pripremni za pjevanje, odlučila sam se za GŠ V. Lisinskog, ali sam ove godine zakasnila na upise što mi daje cijelu godinu za pripremanje i htjela bih bit u sve najbolje upučena
Kak to izgleda, imaš samo solfeggio ili...? Kolko košta? Gledala sam letimično program za srednju školu i čini mi se teško, ne bih se htjela u to upuštat pa da ne završim, jel stvarno tak ili bezveze paničarim?
Ak iduće godine krenem na pripremne, s pjevanjem ću počet s punih 18 god, jel to problem ili mi daje neku prednost?
__________________
Ja volim samo sebe, svog jedinog sebe!
Kralj567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 23:49   #91
pirata, koliko god da si dijelom u pravu, ne naglašavaj to s lošim profesorima, prestrašit će se ljudi.

Kralj, na "audiciji" za upis u pripremni imaš pjevanje, nisam sad ziher jel jedna stvar ili dvije, ritam i sluh, nemaš nikakav ispit iz solfeggia ili slično, osim ak su moje informacije zastarjele, al mislim da su točne.
koliko glazbena košta ne znam, al čini mi se oko 120 kuna, možda malo manje ili više mjesečno, mislim da sam već ovdje ranije to spominjala. a to kaj ćeš imat 18 ti nije ni prednost ni hendikep, osim ak ti pri upisu bude netko stariji tko ima iste rezultate ko ti pa mlađi ima prednost.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 23:57   #92
dobra pevaljka je uvijek dobrodošla na svim tečajevima pjevanja a bogami i na televiziju
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 12:27   #93
18. godina je izvrsna dob, za neke mladiće možda i prerano, a za djevojku taman. Moraš pripremiti jednu/dvije pjesme, po mogućnosti klasične. Budući da si rekla da ćeš pokušati u Lisinski, pretpostavljam da će ondje biti žešća konkurencija. Pročešljaj malo YT. Nađi poneku talijansku kanconu, ništa prezahtjevno. Kada bih išao na prijemni, vjerojatno bih pjevao Caro mio ben ili učio neku lakšu opernu ariju, ali to je zato što sam otprije radio ovu vrstu pjevanja, a i podosta se bavio operom uopće. Da, imaš solfeggio, sate pjevanje, zbor, korepeticije, talijanski. Ima toga dosta. Ja sam planirao isto upisati, ali sa fakultetom nikako ne mogu to uskladiti. Cijena je u rasponu od 100 - 150 kuna, nisam siguran. Ako zbilja želiš raditi, a imaš "ono nešto" nećeš morat prolaziti još i srednju školu. Već nakon prve godine, a ako tako ocijeni tvoj profesor, ti se možeš pripremati za prijemni na akademiji. Ali zbilja moraš biti veliki talent i veliki rad za takav scenarij.
Što se tiče pjesme za pripremni to se raspitaj, probaj uplatiti barem nekoliko sati privatno sa profesorom ako si nesigurna što odabrati i kako otpjevati. Uglavno to ispade da pola ljudi na prijemni dođe s istim pjesmuljcima.
pirata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 13:32   #94
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
nemaju godine nikakve veze, bez obzira na njih onaj tko ne zna se nema kaj bahatit i pametovat.
kaj se pusenja tice, ja isto pusim (cigarete) i profesori pizde zbog toga ali ne primjecujem apsolutno nikakvo negativno djelovanje, bar za sad, ak primijetim prestat cu. inace se ne slazu oko toga, neki kazu da pusenje steti, a drugi pak da to nema nikakve veze. i profesorica Marie Callas je rekla da je stetnije pjevanje nego pusenje. pusenje je opcenito stetno za zdravlje jel, al rekla bih da utjecaj na samo pjevanje ovisi o zdravlju osobe, kolicini cigareta, mozda i marki, tehnici i tak. idealno bi naravno bilo da prestanes pusit, ali ak ne mozes (trenutno) ili ne zelis prestat, ak ti ne utjece na pjevanje i zdravlje, mozes i dalje pusit ali ak primijetis najmanji negativni utjecaj ostavi se cigareta.
Dopustit ću si o ovome govoriti jer će mi to jednoga dana biti i struka. Pušenje je iznimno loše. Dugotrajno može dovesti do kroničnih oboljenja respiratornog trakta, smanjena plućnog kapaciteta, lakšem podilaženju fonotraumama, okidač kancerogenih promjena grla, jezika, čitave usne šupljine. Maria Callas je u nekim stvarima bila poprilično glupa tako i u ovoj izjavi. Njoj se pjevanje učinilo štetnijim od pušenja jer je upravo svojim forsiranjem iznimno teških uloga koje njeno krhko, gotovo anoreksično tijelo, tijelo kojeg je dobila nakon mršavljenja 1953., nije moglo nositi. Ovo je prvi puta da o njoj nešto loše govorim. Ona mi je neiscrpa inspiracija i uzor.
pirata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 14:01   #95
Quote:
pirata kaže: Pogledaj post
18. godina je izvrsna dob, za neke mladiće možda i prerano, a za djevojku taman. Moraš pripremiti jednu/dvije pjesme, po mogućnosti klasične. Budući da si rekla da ćeš pokušati u Lisinski, pretpostavljam da će ondje biti žešća konkurencija. Pročešljaj malo YT. Nađi poneku talijansku kanconu, ništa prezahtjevno. Kada bih išao na prijemni, vjerojatno bih pjevao Caro mio ben ili učio neku lakšu opernu ariju, ali to je zato što sam otprije radio ovu vrstu pjevanja, a i podosta se bavio operom uopće. Da, imaš solfeggio, sate pjevanje, zbor, korepeticije, talijanski. Ima toga dosta. Ja sam planirao isto upisati, ali sa fakultetom nikako ne mogu to uskladiti. Cijena je u rasponu od 100 - 150 kuna, nisam siguran. Ako zbilja želiš raditi, a imaš "ono nešto" nećeš morat prolaziti još i srednju školu. Već nakon prve godine, a ako tako ocijeni tvoj profesor, ti se možeš pripremati za prijemni na akademiji. Ali zbilja moraš biti veliki talent i veliki rad za takav scenarij.
Što se tiče pjesme za pripremni to se raspitaj, probaj uplatiti barem nekoliko sati privatno sa profesorom ako si nesigurna što odabrati i kako otpjevati. Uglavno to ispade da pola ljudi na prijemni dođe s istim pjesmuljcima.
ne znam za dotičnu glazbenu školu koji su kriteriji za odabrane pjesme ali općenito nije nužno da bude neš vezano uz klasiku nego da to može super otpjevat, da nije baš neš od tri tona kaj svaka šuša može otpjevat nego ipak malo zahtjevnije ali opet ne preteško da se ne zezne, iako klasika možda i je najbolji izbor, jer ne znaš kakav ukus ima komisija pa je sigurnije neš klasično nego neki pop ili neš. za upad na muzičku akademiju moraš imat završenu četverogodišnju srednju školu i proć prijemni, to su jedini uvjeti. možeš bit i samouk, ak si sposoban proć prijemni na konju si. za pripremni sam već napisala kaj ima. caro mio ben je tak izlizana stvar već, moj savjet bi bio upavo suprotan, tu stvar nek izbjegava ko kugu.

Quote:
pirata kaže: Pogledaj post
Dopustit ću si o ovome govoriti jer će mi to jednoga dana biti i struka. Pušenje je iznimno loše. Dugotrajno može dovesti do kroničnih oboljenja respiratornog trakta, smanjena plućnog kapaciteta, lakšem podilaženju fonotraumama, okidač kancerogenih promjena grla, jezika, čitave usne šupljine. Maria Callas je u nekim stvarima bila poprilično glupa tako i u ovoj izjavi. Njoj se pjevanje učinilo štetnijim od pušenja jer je upravo svojim forsiranjem iznimno teških uloga koje njeno krhko, gotovo anoreksično tijelo, tijelo kojeg je dobila nakon mršavljenja 1953., nije moglo nositi. Ovo je prvi puta da o njoj nešto loše govorim. Ona mi je neiscrpa inspiracija i uzor.
meni nije zdravstvo struka ali je pjevanje. prvi dio, da, rekoh već da sve to stoji, sve je moguće, ali ne mora bit, al to ni nije izravno vezano uz pjevanje nego zdravlje općenito. da, genitiv - (od) koga, čega - je Marie (ili Marije, nemam blage veze), ne Maria. niti sam pisala o Mariji Callas nego o njenoj profesorici Elviri de Hidalgo. pušenje nije nikad koliko ja znam spomenuto kao jedan od razloga Marijinog propadanja iako je moguće, ne znam jer nisam baš neki fan.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 14:21   #96
Istina, caro mio ben je zbilja "izlizana". No ukoliko se otpjeva dobro, možda i nekonvecionalno, može biti zanimljivo. Callas je pušila tek pri kraju karijere, a de Hidalgo je bila strastveni pušać. No treba se prebaciti u kontekst onoga vremena. Tada se o štetnosti cigareta znalo vrlo malo, čak se mislilo i da su zdrave.

Mislio da je možda i nužno da pjeva nešto klasično, ali samo zato što se radi o Lisinskom što je najuvaženija glazbena škola. Možda da pripremi nešto klasično i nešto moderno. Tako je sigurna.
pirata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 14:49   #97
Quote:
pirata kaže: Pogledaj post
Istina, caro mio ben je zbilja "izlizana". No ukoliko se otpjeva dobro, možda i nekonvecionalno, može biti zanimljivo. Callas je pušila tek pri kraju karijere, a de Hidalgo je bila strastveni pušać. No treba se prebaciti u kontekst onoga vremena. Tada se o štetnosti cigareta znalo vrlo malo, čak se mislilo i da su zdrave.

Mislio da je možda i nužno da pjeva nešto klasično, ali samo zato što se radi o Lisinskom što je najuvaženija glazbena škola. Možda da pripremi nešto klasično i nešto moderno. Tako je sigurna.
da, može bit zanimljivo ali ja bih radije savjetovala nek tu stvar izbjegava, bolje je uzet neš kaj ne pjeva baš svaka druga osoba.
to i je poanta, Elvira je bila strastveni pušač, ali je i dalje pjevala super i umrla je sa skoro 90 godina. tak da može bit i ne mora bit, sve sam već napisala prije pa da ne tipkam to opet. jel klasično nužno kak rekoh ne znam jer nisam nigdje vidjela da su za pripremni glazbene škole navedeni neki kriteriji kaj se točno treba pjevat ali da, ideja ti je pametna, dobar savjet.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 09:11   #98
Quote:
pirata kaže: Pogledaj post
Pa ovo je vrlo jednostavno. Pjevanje je čisti talent, što se nažalost ne odnosi na 90% glazbe ovoga i prošlog stoljeća. Današnja glazba ne zahtjeva niti veliki talent niti veliki rad, barem u usporedbi s tradicijom. Npr. kada govorimo o operi, mnogi bi se ljudi začudili koliko je vrhunski pjevača, posebice iz prošlog stoljeća, bilo samouko. Da, samouko. Istini za volju, neki su imali u počecima profesore, ali su i mnoge te profesore kasnije ocijenili kao loše i opasne za njihov glas. Npr. Brigit Nilsson je vrlo kratko imala profesore, nadalje je bila posve samouka, sitaucija je identična bila sa Corellijem i Carusom. Rosa Ponselle debitirala je kao Leonora u Moći sudbine bez ijednoga sata s pedagogom (Istinabog, prije toga je već izgradila karijeru kao kabare pjevačica). Ovo su samo neka imena u nizu ogromnih pjevačkih talenata. Upravo je to pjevački talent u pravom smislu riječi kojega nitko neće moći dobiti bilo kakvim radom, trudom, voljom. Ipak, učiti pjevati sam može biti i riskantno, možete raditi posvema pogrešno, ali nije rijetko da se ispostavi da je profesor još veća opasnost za vaš glas. Zato oprezno, pogotov ženski vokali koji su osjetljiviji na fonotraume etc.
I da, ako stvarno izvrsno pjevate (mislim na klasiku), imate dobro postavljen glas, ljepotu tona etc. neće vas nitko gnjaviti sa pripremnim razredima, srednjom. Na to potrošite maks. godinu dana, pa pravac na akademiju.
Djelomicno se slazem s tobom, ali mislim da si u nekim stvarima malo fulala/fulao. To sto su svi pjevaci koje si naveo samouki to ne znaci da nisu radili, trudili se i trenirali svoj glas. To samo znaci da su trenirali bez profesora. Mislim da nitko, koliko god divan glas imao, impostiran prirodno ( sto ima jako malo ljudi ), ne moze pjevati operu, pogotovo ne durogorocno, bez treninga. Mozda profesori i jesu bili stetni za njihov glas ali su im sigurno nesto pokazali, osnove tehnike i sl. Iz tvog posta nekako izlazi da nema smisla raditi i truditi se ako nemas vec prirodno impostiran glas, ljepotu tona i bla bla. Sve se mora vjezbati, a operni pjevaci moraju trenirati cijelu svoju karijeru, kao i sportasi. Barem ja to mislim i tako mi izgleda nakon sto sam slusala intervjue i gledala dokumentarce o pjevacima.

I da, slazem se da se sa srednjom muzickom ne treba gnjaviti, ja nisam, ali pripremne bi preporucila. Ja sam zavrsila osnovnu muzicku, tri godine solf nisam ni takla i sada godinu dana vjezbala ponovno solf za prijemni. Mislim da je za diktate na prijemnom potrebno vjezbe i nekog znanja, kao i znanja iz teorije. Prijemni je dosta slozen, i mozes proci bez solfeggia samo ako imas maksimalan broj bodova iz pjevanja (sto ima obicno jedna osoba na godini ). Ja sam isto mislila da je solf skoro pa i ne bitan, ali svaki dio ispita ima eliminacijski prag, ako fulas solf, mozes se fuckat s pjevanjem...
Operabag is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 14:32   #99
Quote:
Operabag kaže: Pogledaj post
Djelomicno se slazem s tobom, ali mislim da si u nekim stvarima malo fulala/fulao. To sto su svi pjevaci koje si naveo samouki to ne znaci da nisu radili, trudili se i trenirali svoj glas. To samo znaci da su trenirali bez profesora. Mislim da nitko, koliko god divan glas imao, impostiran prirodno ( sto ima jako malo ljudi ), ne moze pjevati operu, pogotovo ne durogorocno, bez treninga. Mozda profesori i jesu bili stetni za njihov glas ali su im sigurno nesto pokazali, osnove tehnike i sl. Iz tvog posta nekako izlazi da nema smisla raditi i truditi se ako nemas vec prirodno impostiran glas, ljepotu tona i bla bla. Sve se mora vjezbati, a operni pjevaci moraju trenirati cijelu svoju karijeru, kao i sportasi. Barem ja to mislim i tako mi izgleda nakon sto sam slusala intervjue i gledala dokumentarce o pjevacima.

I da, slazem se da se sa srednjom muzickom ne treba gnjaviti, ja nisam, ali pripremne bi preporucila. Ja sam zavrsila osnovnu muzicku, tri godine solf nisam ni takla i sada godinu dana vjezbala ponovno solf za prijemni. Mislim da je za diktate na prijemnom potrebno vjezbe i nekog znanja, kao i znanja iz teorije. Prijemni je dosta slozen, i mozes proci bez solfeggia samo ako imas maksimalan broj bodova iz pjevanja (sto ima obicno jedna osoba na godini ). Ja sam isto mislila da je solf skoro pa i ne bitan, ali svaki dio ispita ima eliminacijski prag, ako fulas solf, mozes se fuckat s pjevanjem...
Nisam nigdje rekao da samouk znači i lijen. Zapravo, vrijedi upravo suprotno. Ti samouki pjevači su radili iznimno mnogo, vjerojatno više negoli oni sa regularnim profesorima, jer kod samoukih govorimo o iznimno visokoj motivaciji, hrabrosti i upornosti. No i tu tezu o samoukosti ne treba uzeti zadravo za gotovo jer mnogi pjevači, a kada dosegnu vrhunac karijere, vole reći da su sve postigli posvema sami, iako to baš nije tako. Ne, ne želim reći da bez posebnoga talenta ne možete biti dobar pjevač, dapače, ali želim reći da bez posebnoga talenta ne možete biti u vrhu, prima donna, primo uomo...što već.

Da, naravno da na prijemni ne treba doći samo sa glasom. Treba pripremati i ovo drugo, dobro, možda ne toliko mnogo ukoliko glasovne sposobnosti značajno odskaču od prosjeka i od ostalih kandidata, ali ne može se opet doći kao kakava budala tamo.
pirata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 16:47   #100
Moze li neko meni dati bilo kakav savjet oko mog problema. Naime, sviram harmoniku, ali pjevati brate ne znam, sto jest-jest. E sad, volio bih nauciti, zavrsio sam nizu muzicku skolu, ali sam izbjegavao casove solfedja, jer kad odem tamo, oni svi pjevaju skalu, a ja im samo smetam, onda se oni gledaju medjusobno, cuju da nesto ne stima, a mene bude stid ... Konkretno, imam problema sa izgovaranjem slova M i N u samom pjevanju, i to je izrazenije kad pjevam visoke tonove. I jos nesto, snimim se ja kako pjevam (nije ugodno za usi, ali Boze moj), i da se primjetiti da mi je glas, tj. boja glasa drugacija kad pjevam niske i visoke tonove, i to drasticno... Svaki dobronamjeran savjet prihvatam, i unaprijed se zahvaljujem
jaskoraul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:06.