Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2013., 14:30   #41
Najjeftinije i bez troškova pošte dobiju se iz kine:
DX LED bulbs

Dobre su one koje imaju malo LED emitora. One koje imaju mnoštvo malih LED emitora su loše.

U stanu imam svuda LED GU10 umjesto halogenskih i svjetle dobro. Pored uštede energije daju i manje topline, pa nije toliko vruče kad zapališ 15 žarulja u jednoj sobi .
zaxxon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 09:47   #42
Eksperimentiram s LED rasvjetom vec neko vrijeme....i moj je zakljucak da nista, osim (preskupog) Philipsa,te donekle nekih primjera Osrama ne zadovoljava po pitanju kvalitetnog svjetla,izrade i pouzdanosti.

Osram za one koje mi najvise trebaju (GU10, zamjena za 50 W halogenu) nema adekvatnu zarulju koja daje dovoljno svjetla uz dovoljno sirok kut.....

Narucivao sam i s ebaya, i generalno s tim proizvodima uopce nisam zadovoljan (ili je boja svjetla losa, ili je izrada nikakakva, ili je svjetlost daleko losija od deklarirane).

Odgovorno tvrdim da jedna Philipsova od 5 W daje daleko jace i ugodnije svjetlo od kineskih ebay primjeraka deklariranih na 9 W, jednostavno su neusporedive.

Od svih primjeraka s ebaya, ostavio sam samo 2 corn SMD 11 W u bocnoj rasvjeti spavace sobe, 4 GU10 3x3 W na tijelu u DB koji se rijetko koristi, i 2 G4 u kupaonskom ogledalu za koje trenutno uopce nemam alternative, osim eventualno jaceg primjerka koji ce biti dostupan u buducnosti

Mala je korist od ustede struje ako nema zadovoljavajuceg svjetla.....

Ovakvih imam najvise , mijenjaju halogene od 50 W Philips GU10 5 W instalirane su u stropu nekoliko prostorija, i daju svjetlo koje ni po cemu nije losije od halogenih, a potrosnja struje je minimalna, cijena cca 200 kn/kom

Ove su slicne (ali svijetle osjetno slabije), mijenjaju halogene od 35 W, cca 150 kn/komPhilips GU10 4 W

Takoder sam probao,imam ih par komada i sve su izvanredne za svoju namjenu

E14 4 W, bocna rasvjeta u vise prostorija

E14 4 W, napa

E14 4W, spot ova ima previse usmjeren snop, ali obzirom na mjesto montaze, nisam imao drugog izbora

E27 11 W, bocna rasvjeta

Losa strana Philipsa je - samo cijena i nista vise, ali sam zbog zadovoljstva testnim primjercima i razocaranja u jeftinije ebay alternative ipak odlucio "pregristi" i staviti ih, nekoliko mjeseci kupujem pomalo i bas jucer sam i zadnju zarulju kojom nisam bio zadovoljan zamijenio nekom od gore navedenih.

Ukupan ceh je ogroman i u rangu jeftinijeg 42'' LCD LED TVa, a trebale bi se isplatiti, odnosno vratiti ulozeno u prosjecnom roku cca dvije i po godine (u odnosu na klasicnu rasvjetu) neke prije, neke kasnije, ovisno o poziciji gdje su postavljene.

Sad se nadam da cu zaboraviti na izmjene istih bar 10 godina (sve imaju deklariranih 25 000 radnih sati), a racun struje ide dolje bar 70 kn/mjesecno,a vjerovatno i vise od toga......

Inace, gledano po ukupnoj instaliranoj snazi rasvjete, moj je stan imao dosad imao 3 razdoblja :

1. Zarno razdoblje 1437 W,vecinom halogeno i klasicno osvjetljenje ,prosjecna dnevna potrosnja 4.91 kWh
2. CFL ("stedno" razdoblje) 684 W ,prosjecna dnevna potrosnja 2.36 kWh
3. LED razdoblje 241 W ,prosjecna dnevna potrosnja 0.51 kWh

i u mene usteda nije toliko velika, kao kod nekoga koji iz zarnog razdoblje ide direktno u LED razdoblje
__________________
Sunt facta verbis difficiliora

Zadnje uređivanje Offshore : 10.04.2013. at 10:33.
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 09:56   #43
U stanu imam ovakve ugradne svjetiljke
http://rasvjeta.info/downlighter/pro...ighter-336-101

Htjela bih ih zamijeniti led žaruljama. Koje bi mi bile najpogodnije obzirom na oblik i veličinu? Sad su unutra štedne od 20 W.
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 10:49   #44
Treba ti, cini mi se E27 grlo, i naravno da fizicki moze stati.

CFL 20 W je ekvivalent LEDu od 10 W, ove bi ti mogle biti OK, makar nisu idealne (vise su za vertikalnu, nego za horizontalnu montazu, i bilo bi bolje da je staklo transparentno, a ne mutno, ali, to je najblize onome sto trebas), koliko se sjecam, cijena je cca 150 kn/kom

Stoga se nemoj zalijetati i kupiti sve odmah, prvo probaj s jednom, pa vidi da li ti odgovara.

Ima i ovakvih, ali su fizicki vece i nevjerovatno preskupe, skoro 500 kn/kom

Prednosti LED rasvjete su i sto odmah po ukljucenju daju 100 % svjetlosti i nema ruznog efekta treperenja, a usteda struje je samo jedna od njih.
__________________
Sunt facta verbis difficiliora

Zadnje uređivanje Offshore : 10.04.2013. at 10:56.
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 11:23   #45
Odlučio sam se isprobati LED rasvjetu, pa sam kupio za kupaonu iznad ogledala rasvjetu LED žaruljama. Zadovoljan sam sa svjetlom, ali čuje se visoko frekvencijski zvuk kada su upaljene. Nije mi to neki problem jer je u kupaoni, ali ne bi bio zadovoljan sa takvom rasvjetom drugdje u stanu.

Ovo su žarulje:
http://www.eglo.com/international/Pr...9-GU10-1X5W-07

Da li su to loše žarulje kada imaju taj zvuk dok rade? Da li netko drugi ima slične probleme?
_N_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 11:30   #46
Te su oko 130 kn/kom u Baumaxu, jucer sam ih gledao....i kupio 4 Philipsove po 200 kn/kom.

Zujanje je znak lose elektronike, Philipsove su besumne.

Ps - i boja je kriva.
Za ljudska bica je preporucljiva samo warm white, slicna zarulji s zarnom niti.
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 13:12   #47
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Te su oko 130 kn/kom u Baumaxu, jucer sam ih gledao....i kupio 4 Philipsove po 200 kn/kom.

Zujanje je znak lose elektronike, Philipsove su besumne.

Ps - i boja je kriva.
Za ljudska bica je preporucljiva samo warm white, slicna zarulji s zarnom niti.
Da, ali su došle te LED žarulje sa lampom, pa ih sada neću mijenjati, inače bi uvijek uzeo tople boje.
_N_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 13:35   #48
Quote:
_N_ kaže: Pogledaj post
Odlučio sam se isprobati LED rasvjetu, pa sam kupio za kupaonu iznad ogledala rasvjetu LED žaruljama. Zadovoljan sam sa svjetlom, ali čuje se visoko frekvencijski zvuk kada su upaljene. Nije mi to neki problem jer je u kupaoni, ali ne bi bio zadovoljan sa takvom rasvjetom drugdje u stanu.

Ovo su žarulje:
http://www.eglo.com/international/Pr...9-GU10-1X5W-07

Da li su to loše žarulje kada imaju taj zvuk dok rade? Da li netko drugi ima slične probleme?
Moje ni doma ni na poslu ne buce, necujne su.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 15:50   #49
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Treba ti, cini mi se E27 grlo, i naravno da fizicki moze stati.

CFL 20 W je ekvivalent LEDu od 10 W, ove bi ti mogle biti OK, makar nisu idealne (vise su za vertikalnu, nego za horizontalnu montazu, i bilo bi bolje da je staklo transparentno, a ne mutno, ali, to je najblize onome sto trebas), koliko se sjecam, cijena je cca 150 kn/kom

Stoga se nemoj zalijetati i kupiti sve odmah, prvo probaj s jednom, pa vidi da li ti odgovara.

Ima i ovakvih, ali su fizicki vece i nevjerovatno preskupe, skoro 500 kn/kom

Prednosti LED rasvjete su i sto odmah po ukljucenju daju 100 % svjetlosti i nema ruznog efekta treperenja, a usteda struje je samo jedna od njih.
Staklo je mliječno. Imam 10 takvih lampi x 20 žarulja tako da se sigurno neću zaletjeti u kupnji. Ova manja s linka je široka 10 cm tako da ne stane. Trebalo bi biti nešto usko i dugačko poput štedne žarulje.
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!

Zadnje uređivanje mirta2 : 10.04.2013. at 15:55.
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 15:59   #50
Da li bi mi odgovarala žarulja npr tipa ovoga https://encrypted-tbn1.gstatic.com/i...RoDo4q4pD3H8Vg ili https://encrypted-tbn1.gstatic.com/i...2QGSDijFfLV741
__________________
Svaka žena je bespomoćna - dok joj se ne osuši lak na noktima!
mirta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 20:10   #51
Ako ces s ebaya, radije probaj s ovakvim oblicima, prikladniji je za plafonjere makar bi tu duzina mogla biti problem


Inace imam 2 ovakve i nisam bas bas zadovoljan, makar tamo gdje je moze proc...



Pazi na boju i imaj na umu da roba s ebaya cesto u svemu odstupa od deklariranog i ocekivanog.
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 11:14   #52
Quote:
_N_ kaže: Pogledaj post
Da, ali su došle te LED žarulje sa lampom, pa ih sada neću mijenjati, inače bi uvijek uzeo tople boje.
Nacekat ces se dok ti postojece crknu
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 07:13   #53
Dragi moji, molim vas za pomoc!

Planiram staviti u dnevni boravak od cca 20 m2, 8 LED žarulja od 5W pa me zanima da li je to dovoljno kao glavna rasvjeta?
meganeboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 16:50   #54
Ako je Philipsovih 8 x 5W, je.
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 20:17   #55
Da, radi se o ovoj žarulji: http://www.philips.hr/c/led-light-bu...291192909/prd/
meganeboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 01:58   #56
Izvanredne zarulje,steta sto nisu dimmabilne.
Vjerujem da ce obaviti posao iznad ocekivanja
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 01:54   #57
da pitam i ovdje - Kod kupovine LEDica za luster u dnevnoj di su mi sad 4 halogenkice od po 50 W, na kaj da obratim pozornost a da bi dobio približno jednako jačinu osvjetljenja jer vidim da su današnje ledice od "svega" 1, 2 ili 3W? Što više kandela, lumena, čega već?
Ili ima neka jednostavna formula za preračunavanje, neki faktor?
Da, jel ima i različitih tipova kao kod xenonica, što se spektra/temperature boje svjetla tiče? Idealno bi mi bilo oko 5000 K, pošto je u podne dnevno prirodno svjetlo oko 5250 K...

I kaj mislite, bu to iza 1.7. kaj jeftinije kod nas il da enivej vani kupim (kad već idem)?

Fala!

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 02.05.2013. at 02:04.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 08:19   #58
Od "bijele" imaš dvije opcije: warm white (boja klasične i halogene žarulje) i cold white (boja neonki i onog što ljudi tipično smatraju ledicama) - znači isti izbor ko i štedne žarulje.

Za osvjetljenje imaš dva faktora:
- jačinu u lumenima ili kandelama (ako se ne varam to je isto, tj. 1:1 je pretvorba) gdje halogenke od 50W obično daju 550 lumena (one kaj se zakreću, ne one kaj se upiknu)
- raspršenost snopa - ledice idu od 30% (reflektorke) do 120% (ambijentalke)


Cijenu teško da ćeš ikad kod nas moći dobiti približno ko vani. Iz engleske se kupuje roba koja je marka (Philips, Osram i sl.), a no-name se kupuje iz hong-konga i sl. od kineza (ebay ili njihovi site-ovi)

Zgodno ti je otići do nekog shopping centra i pogledati uživo koliko ti koja jačina u kojoj boji "svijetli" prije nego na neviđeno naručuješ
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 10:14   #59
Cold white ledice su energetski najefikasnije jer se warm white dobija prigušivanjem kraćih valnih duljina, ali ljudi u praksi generalno više vole warm white iako nije "daylight", jer je cold white varijanta prečesto neugodno plava, pogotovo kod nekih kineskih jeftinjara koje mi potpuno unište ambijent kad se upale.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 16:08   #60
OK, tnx.

niš, znači sve iznad 550 cd/lum mi je ok, daylight ili warmwight (3-4k K), snop bi čak ovaj širi, iako okej ak ima i samo reflektorki, sad još samo vidjet oćel to kod nas s cca. 10 ojra/kom. doć na razinu 5 €/kom. za neku philipsicu, osramicu, tungsramicu, kojuveć -ramicu.

di su inače cijene naj, žaruljica, bau-nešto ili neš treće?
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:57.