Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Pogledaj rezultate ankete: Koje godine smatrate donjom granicom za ubračivanje?
14 3 1.24%
18 19 7.85%
22 42 17.36%
26 69 28.51%
28 31 12.81%
Nikad 34 14.05%
30 + 44 18.18%
Glasovatelji: 242. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2011., 11:00   #1
Question Prerano za brak?

Često na ovom podforumu i njemu bliskih nailazim na mlade parove gotovo u bračnoj situaciji. Za reprodukciju smo tjelesno spremni već u pubertetu.
Ipak, dobna granica za ulazak u bračnu zajednicu se pomaknula.

Upišite se u anketu i ostavite svoje mišljenje. Društvo od nas usamljenika često očekuje čvrstu vezu ili brak. Jeste li udavača koja brak stavlja na "must have", jeste li muškarac koji ima sve materijalne uvjete za brak i snažno želite tu zajednicu?

Možda mislite da je brak i sam papir koji mu daje društvenu verifikaciju nepotreban.

Ili vas sam spomen braka podsjeća na ŽuD i tužne priče koje ne želite slušati još bar 10g.

Pišite sve što ima veze sa brakom, usamljenosti, dejtanju sa ciljem ubračivanja.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.

Zadnje uređivanje Sves : 13.12.2011. at 08:09. Reason: Sitna korekcija na zahtjev
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 11:10   #2
zašto nema u pitanju stavljena dob iznad 30 godina
dona77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 11:13   #3
Osobno mi se uopće ne žuri u brak prije 30te iz nekoliko razloga : sad mi je 25 i još mi treba cca godina i pl do završetka studiranja i cijelo ovo vrijeme na faksu se osjećam dosta spotana jer zahtjeva jako puno učenja i odrcianja,nakon toga treba naći posao i uštedit nešto za stan a to isto traži svoje vrijeme,a i želim još uživati u životu prije braka i u svojoj vezi.

Treba stavit više opcija u anketu
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 11:13   #4
ne treba se zuriti sa necim sto je "zauvijek". imho.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 11:23   #5
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post

Treba stavit više opcija u anketu
Istina, ako modovi nađu za shodno neka je dopune.
Trenutno nemam vremena.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 11:34   #6
ja kažem nikad... ali to vrijedi samo za mene osobno jer nisam "materijal" za brak... ali vjerujem u sretne brakove. i vjerujem da ih ima među njima i onih koji su se mladi ubračili, a i onih koji su se ipak nešto stariji odlučili za taj korak.
__________________
I'm Scottish. Fuck is a verb. Prick is a term of endearment.

B.B.
Sandy Cheeks is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 11:36   #7
Quote:
dona77 kaže: Pogledaj post
zašto nema u pitanju stavljena dob iznad 30 godina
Prošla baka s kolačima, nema braka za ove iznad 30 Tko bi njih uopće htio
morote is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 11:40   #8
Brak me nikako ne privlači dakle stavila sam nikad. Djeca me ne zanimaju a pranje i peglanje i čišćenje za nekim mojih godina isto me tako ne privlači. Kad ću biti stara uplatiti ću si starački dom i izlaziti s umirovljenicima. Čemu brak uopće

A za one koji ipak žele, mislim da je 27-28 ok.
Kirya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 11:41   #9
Quote:
morote kaže: Pogledaj post
Prošla baka s kolačima, nema braka za ove iznad 30 Tko bi njih uopće htio
iznad 30 cijena raste
dona77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 11:50   #10
Ja sam uvijek "govorio" da bi se zakonom trebalo zabraniti brak i zasnivanje obitelji prije 25. godine, ali kako je današnja mladež nezrela podigao bi dob na 30 godina
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 14:26   #11
Dodana kategorija 30+ (hvala Nica ) i moj glas dodijeljen je baš toj kategoriji.

Ne zato što smatram da prije nismo spremni, (to ovisi od pojedinca do pojedinca) već zato što je lijepo i korisno imati par godina, u zrelijoj fazi života, posvećenih sebi.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 14:31   #12
e sad sam dala svoj glas
dona77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 14:45   #13
Stavila sam 18, iako mi je o tome glupo uopće raspravljati. Puno brakova znam sklopljenih s 18, 19 ili 20 koji su stabilni, a isto tako puno onih sklopljenih iza 30. godine, koji su teška katastrofa.

Čak bih stala na stranu ovih mlađih, jer koliko vidim oko sebe, ljudi što su stariji sve su izbirljiviji, sve veći individualci i egoisti, navikli na svoj komoditet, pa su tako puno manje spremni na kompromis...

A što se mene tiče, ja sigurno u brak neću prije 28.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 15:01   #14
Po meni su za ženu najbolje godine za brak 18-23
ili 34-39...
Ako djevojka uđe u brak s cca. 20 godina,rodi dijete i brak se raspadne,do njene 30-e dijete će već imat 10 godina...a od 40-e je slobodna ko ptica jer su djeca već odrasla..
A ako pak uđe u prvi brak sa 35,prednost je da još uvijek nije u menopauzi-znači može se razmnožavat,vjerovatno je poslovno sređena,ima neku zalihu financija,mentalno bi trebala bi zrelija i smirenija,i time može biti bolji odgajatelj...
Nekako mi se ta shema braka u ranoj mladosti i pred pragom četrdesetih nekako najviše sviđa...
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 15:32   #15
Quote:
morote kaže: Pogledaj post
Prošla baka s kolačima, nema braka za ove iznad 30
Ljudi koji su se rano zenili nisu propustili ni jednu babu s kolacima.
Kao Jacques Houdek

Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post
Ja sam uvijek "govorio" da bi se zakonom trebalo zabraniti brak i zasnivanje obitelji prije 25. godine, :
I ja se zalazem za ukidanje brakova prije 25 godina
Ali bi onda odjednom bilo hrpa samaca, u biti sve nase babe i djedovi odjenom bili single.
Solo plesaci

Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
Po meni su za ženu najbolje godine za brak 18-23
ili 34-39...
Ako djevojka uđe u brak s cca. 20 godina,rodi dijete i brak se raspadne,do njene 30-e dijete će već imat 10 godina...a od 40-e je slobodna ko ptica jer su djeca već odrasla..
U 40ima vam nema vise krivih pokusaja jer onda pak sve ode u vodu i menopauza i godine.
Zato su i svi tak izbirljivi
Pa ti onda nadi pravog izemdu tih par slobodnih
kockasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 15:34   #16
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Dodana kategorija 30+ (hvala Nica ) i moj glas dodijeljen je baš toj kategoriji.

Ne zato što smatram da prije nismo spremni, (to ovisi od pojedinca do pojedinca) već zato što je lijepo i korisno imati par godina, u zrelijoj fazi života, posvećenih sebi.
Potpuno se slažem

Jako su važne godine kojima se u zreloj fazi posvetimo. Iako, dok ne dođemo do te faze, imamo osjećaj da sve znamo, da smo najpametniji, najzreliji...nastavi niz.

Što se mene tiče, brak je nepotreban i samo nas sputava. Sputava u smislu da ako znamo da se moramo držati nekih moralnih načela koja su se naturila bračnoj zajednici, ne možemo predati potpuno. Primjer, dijeta: ono što ti se brani, tebi se baš jede. I ako si i izdržao neko vrijeme, neke stvari kojih si se odrekao, ti se poslije jave kao opsesija, moraš ih imati, SAD!

Zato mislim da je brak sputavanje...i NE, nisam za preljub! Samo mislim da je ležernije kad znaš da onom drugom nisi podrazumljiv
 
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 15:44   #17
ja se udah s 26 i zadovoljna sam skroz. niti previse rano, niti previse kasno. bilo je cupavo jedan period, ali i to je proslo, na zadovoljstvo.
evolucijski dio: odradjen optimalno. klinjo je u medjuvremenu dobrano narastao, a jos uvijek nisam previse stara za haj-lajf
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 15:52   #18
Donja granica mi je 22.

Vjerujem u brak, smatram ga divnom zajednicom i općenito mislim da brak i obiteljski život još uvijek ljudima donose daleko više blagodati i radosti nego samoća.

Ali to sve - u slučaju da pažljivo izaberemo odličnog partnera.

A da li će se takav pojaviti kada imamo 22, 26 ili 37 ne možemo znat.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 16:00   #19
Pa mislim da ulazak ne ovisi o tome koliko imas godina vec koliko si dugo prije toga s partnerom. Moji roditelji su usli u brak po tadasnjim kriterijima dosta kasno (ona 28, on 33)...u pet godina koliko smo decko i ja skupa moji su se uspjeli upoznati, ziviti skupa, zaruciti, vjencati, imati dvoje djece, prvi put rastati, opet se pomiriti i opet rastati s jos jednim pomirenjem -.-

Taj brak nikad nije funkcionirao, bili su na kraju 18 godina u braku koji nije licio na nista i konacno se razveli prije 7 godina, aleluja.

Samo su godinu dana bili skupa prije braka i mislim da je to puno premalo jer se nisu stigli upotpunosti upoznati. A oboje su bili kao dovoljno zreli za brak.

Dok decko i ja s druge strane cemo uci u brak puno ranije (po nekim mojim prijateljima i obitelji prerano) - ja cu tad imati 26, on 29...ali u tom trenutku cemo biti vec 7 godina skupa, od toga 5 godina vec zajednickog zivota...

Tako da opet ponavljam zakljucak, mislim da nije bitno s koliko se godina ulazi u brak, jer imam dojam da svi moji prijatelji iznad 30-e se zure u brak s nekim koga kratko znaju samo zato sto misle da im je "vrijeme".

No isto tako smatram da osoba od 18 godina koja ulazi u brak s vrsnjakom s kojim je u vezi recimo 4 godine, nije spremna na to. Ne zato sto ne vjerujem da mozes imati smislenu vezu u srednjoj skoli nego zato sto mislim da si time uskracuje neku odredjenu slobodu koju bi trebala imati dok studira. Jer uvijek je lakse prekinut vezu nego brak. Nikada ne znam kako ce se stvari odvijati, mozda netko tko ti je pasao u srednjoj nece vise imati iste ambicije i zelje kao ti kada sazrijete...
msimba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 16:31   #20
Quote:
magdalenasimba kaže: Pogledaj post
Dok decko i ja s druge strane cemo uci u brak puno ranije (po nekim mojim prijateljima i obitelji prerano) - ja cu tad imati 26, on 29...ali u tom trenutku cemo biti vec 7 godina skupa, od toga 5 godina vec zajednickog zivota...
Argumentiraj im da ulazite u statistički prosjek države.

Slažem se sa Alexom što se tiče blagodati braka ili slične zajednice (vanbračna zajednica nakon dvije godine zajedničkog života ravnopravna je braku).

Čak i neka istraživanja govore da je seks unutar braka kvalitetniji i muškarcima produžuje životni vijek (mislim dvije godine).
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:52.