Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2007., 02:41   #1
Želim naučiti svirati

Imam 18 godina. Uvijek sam voljela glazbu, no nikada se nisam posvetila ucenju sviranja nekog instrumenta.

Kod kuće imam akustićnu gitaru i stare klavijature.
Sad kad sam završila srednju školu imam više vremena da se posvetim sviranju tj učenju. mislite da je prekasno?

U glazbenu školu se više ne mogu upisati jer sam prestara.
Što mislite, kako je najbolje naučiti?
uzeti tj platiti privatne instrukcije, jer ne znam nikog tko svira a da mi je poznanik?

Znam da su neki učili po sluhu, ali meni treba netko da me usmjeri, savjetuje, pokaže... barem na početku. za kasnije lako.
Mimica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 03:15   #2
Nikad nije kasno. Definitivno uzmi poduke ako misliš da ti treba netko da te usmjeri, ili nađi negdje video poduke, ima ih npr. na youtubeu dosta...
doktorinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 05:58   #3
Vidim, imas internet... krasno... Imas i akusticnu gitaru.... jos lijepse - zasto ne probas upisati u Google npr: akordi, sviranje gitare itd...
syso is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 06:00   #4
...jos nesto... Ja sam upravo tako poceo i svirao 'Smoke on the water' melodiju na jednoj zici a sad sviram vec gotovo dvije godine, imam bend i super mi ide... Curo! Google
syso is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 06:21   #5
Quote:
Mimica7 kaže: Pogledaj post
Znam da su neki učili po sluhu, ali meni treba netko da me usmjeri, savjetuje, pokaže... barem na početku. za kasnije lako.
Ako ti engleski nije problem probaj nabaviti knjigu "Guitar for Dummies"... Jes da je malo blesav naziv ali knjiga je vrlo pristupacno pisana bas za ljude koji prije nisu imali kontakta s sviranjem... To ti je svo usmjerenje koje trebas, imas bas sve objasnjeno, s dijagramima, slikama i naravno audio cd-om koji sadrzi sve primjere iz knjige.
StarChild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 08:05   #6
Quote:
syso kaže: Pogledaj post
...jos nesto... Ja sam upravo tako poceo i svirao 'Smoke on the water' melodiju na jednoj zici a sad sviram vec gotovo dvije godine, imam bend i super mi ide...
još uvijek na jednoj žici ili...???
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 11:02   #7
Quote:
Ruda kaže: Pogledaj post
još uvijek na jednoj žici ili...???


ontopic: NIKAD nije prekasno..!!
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 16:16   #8
Klavijature nemoj ni pokušavti svirati, s toliko godina, i bez ikakvog glazbenog iskustva, za nekakvom knjižicom za učenje gitare i lupanja i uvježbavanja akorda moćeš svirat pun kufer stvari a da to dobro zvuči, jer je ipak gitara takav instrument...

Recimo neku pjesmu sa dva-tri akorda koja lupaš stalno moćeš ekipi odsvirat, i svi će misliti da dobro sviraš (recimo ) jer samim lupanjem akorda na gitari takvo sviranje na nešto liči (i nemojte se sad vi gitaristi uvrijediti da je gitara jednostavniji instrument od klavira, jer to i je tako)

Recimo probaj na klaviru lupati stalno iste akorde u ritmu ko na gitari, pa ćeš znat o čemu pričam, jednostavno to nije to, jer da biš na klaviru dobio kakvu smislenu melodiju kkoju češ nekome moći odsvirati bez opasnosti po psihičko stanje istoga, moraš imati sati i sati glazbenog obrazovanja, ajde neću reć još s nekakvim podukama bi išlo, ali biš morala imati tonu volje da ga sviraš, jer i nakon puno rada i truda nebi bilo nekih velikih pomaka, zapravo pomaka ima ali onda čuješ nekoga tko svira deset svijetlosnih godina bolje od tebe i onda ti on kaže kako svira već 15 godina (šta nije uopće puno, jer obično se klinci sa 7-8 godina upisuju u glazbenu, tako da sa već preko 20 mogu imati toliko godina muzičkog iskustva), onda te prođe volja za sviranjem jer znaš da ti tako nećeš nikada dobro svirati, dobro ne baš nikada, ali shvatiš da moraš svirati puno više od onoga koliko si mislila da ćeš naučiti...

Dok pak na neke početnike kad čuju nekoga kako dobro svira to djeluje pzitivno i daje im volju za daljnji rad (tako je recimo bilo sa mnom, a i još je uvijek tako)....


Dobro da ne odugovlačim još previše, samo da napišem na kraju zaključak onog šta sam mislio reć, a to je:

Klavir je daleko teži instrument od gitare, pogotovo ako nemaš nikakvog glazbenog iskustva, jer prvo da biš išla svirati moraš naučiti tonu teorije (ljestvice, akorde, harmoniju, solfegio, kvantiakorde....) od koje se i najjednostavnije sviranje klavira sastoji, nije da ti pokušavam ubiti volju nego ti samo govorim da znaš u šta se upuštaš, mislim da ne platiš hrpu love na instrukcije (jer sama ćeš teško naučiti nešto), pa nakon kratkog roka odustaneš jer ti se to neda više...

Gledaj ja sam recimo isto tako pred godinu dana počeo svirati klavijature, ali sam prije toga 6 godina svirao harmoniku i znam jako puno teorije (iako sam sve radio bez škole, znači uz knjige, video škole, note...), ali opet kad idem neke malo zahtijevnije stvari raditi shvatim koliko mi još puno fali i svakodnevno nastojim svoje znanje upotpuniti i kako radom tako teorijom, ali to radim samo zato jer to jako volim, inače neznam kako bi napredovao bez neke škole i instrukcija (iako imam frenda, koji ima završenu školu i svakodnevno se savjetujem s njim kako, šta i gdje, pa možeš i to smatrati jednim oblikom poduke), a dosta ti može i pomoći (ako nemaš nekog da ga pitaš), naš dragi glazbeni forum (na kojem i ja saznam hrpu informacija), tako ljepo kad kreneš svirati registraš se tamo i pitaš šta te zanima, a možeš i pratiti male škole sviranja koje ti isto dosta mogu pomoći kako u početku tako i u daljnjem radu...

Tako da ako si stvarno spremna zapeti i raditi onda ti mogu smo reći:
Šta čekaš više, pokreni se i sviraj
SynTh is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 01:48   #9
hehehe
a zbilja si ga ser kenj...

pricas o lupanju 3 ista akorda na gitari i govoris da je jednostavnije to nego svirat klavir tamo neke kvitakorde, terce te samoh beethovena babla...

ja mislim da je lakse sastavit melodijicu od 3 tona na klaviru nego nekih tamo 1000 akorda znat i solirat na 180 bpm-a pa si ti misli.

ak se krece ucit neki instrument, treba zagrebat a ne svirat daleku obalu i smoke on the water (a znamo da svi znamo tu stvar) normalno i u reversu...
i na gitari i na klaviru imamo razdvajanje lijeve i desne ruke, da dragi moji synth, znam, ni ja nisam iz prve htio prihvatit tu cinjenicu..
shock i nevjerica...

dakle da i ja povucem neki zakljucak:
pocnes s jednim instrumentom, vezbas, ufuras se, ak ti se da pocnes s drugim i tak malo po malo uz puno vjezbe i kinder bueno
__________________
kad sve ostalo propadne
EvilSmurf is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 05:12   #10
Quote:
EvilSmurf kaže: Pogledaj post
hehehe
a zbilja si ga ser kenj...

pricas o lupanju 3 ista akorda na gitari i govoris da je jednostavnije to nego svirat klavir tamo neke kvitakorde, terce te samoh beethovena babla...

ja mislim da je lakse sastavit melodijicu od 3 tona na klaviru nego nekih tamo 1000 akorda znat i solirat na 180 bpm-a pa si ti misli.

ak se krece ucit neki instrument, treba zagrebat a ne svirat daleku obalu i smoke on the water (a znamo da svi znamo tu stvar) normalno i u reversu...
i na gitari i na klaviru imamo razdvajanje lijeve i desne ruke, da dragi moji synth, znam, ni ja nisam iz prve htio prihvatit tu cinjenicu..
shock i nevjerica...

dakle da i ja povucem neki zakljucak:
pocnes s jednim instrumentom, vezbas, ufuras se, ak ti se da pocnes s drugim i tak malo po malo uz puno vjezbe i kinder bueno

Definitivno.... mislim kakvo je to kenjkanje o kljavama... Zasto vi klavijaturisti uvijek dizete te kljave u nebo.... jeez Pa i klavijature i gitara imaju svojih sitnica koje ih cine teskim za svirat... mislim istina da po gitari mozes lupat akorde al ja to bas i ne smatram svirkom jer drustvo radije slusa lika koji skida Claptona, Hendrixa, Stefanovskog, Satrianija itd nego neko lupetalo... Probao sam svirati kljave, cak me i interesiraju, ali ne mozes reci da su zahtjevnije od bilo kojeg drugog instrumenta pa tako i gitare... Kaj si ti samo slusao virtuoze poput Bethovena? Pogledaj na YouTube-u druge virtuoze, pogledaj malo sta mogu profesionalni gitaristi ili npr. profesinalni tamburasi... koji ljik... Moj kolega iz benda koji svira kljave ima isti takav stav prema gitaristima i misli da je neki baja... ma daj nemojte bit tako zaostali...
syso is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 10:27   #11
Quote:
SynTh kaže: Pogledaj post
Klavijature nemoj ni pokušavti svirati,
i nemojte se sad vi gitaristi uvrijediti da je gitara jednostavniji instrument od klavira, jer to i je tako
Klavir je daleko teži instrument od gitare, pogotovo ako nemaš nikakvog glazbenog iskustva,
Gitaru nemoj ni pokušavti svirati, s toliko godina, i bez ikakvog glazbenog iskustva, za nekakvom knjižicom za učenje klavijatura i lupanja i uvježbavanja akorda moćeš svirat pun kufer stvari a da to dobro zvuči, jer je ipak klavir takav instrument...

Recimo neku pjesmu sa dva-tri akorda koja lupaš stalno moćeš ekipi odsvirat, i svi će misliti da dobro sviraš (recimo ) jer samim lupanjem akorda na klavijaturama takvo sviranje na nešto liči (i nemojte se sad vi klavijaturisti uvrijediti da je klavir jednostavniji instrument od gitare, jer to i je tako)

Recimo probaj na gitari lupati stalno iste akorde u ritmu ko na klaviru, pa ćeš znat o čemu pričam, jednostavno to nije to, jer da biš na gitari dobio kakvu smislenu melodiju kkoju češ nekome moći odsvirati bez opasnosti po psihičko stanje istoga, moraš imati sati i sati glazbenog obrazovanja, ajde neću reć još s nekakvim podukama bi išlo, ali biš morala imati tonu volje da ju sviraš, jer i nakon puno rada i truda nebi bilo nekih velikih pomaka, zapravo pomaka ima ali onda čuješ nekoga tko svira deset svijetlosnih godina bolje od tebe i onda ti on kaže kako svira već 15 godina (šta nije uopće puno, jer obično se klinci sa 7-8 godina upisuju u glazbenu, tako da sa već preko 20 mogu imati toliko godina muzičkog iskustva), onda te prođe volja za sviranjem jer znaš da ti tako nećeš nikada dobro svirati, dobro ne baš nikada, ali shvatiš da moraš svirati puno više od onoga koliko si mislila da ćeš naučiti...

Dok pak na neke početnike kad čuju nekoga kako dobro svira to djeluje pzitivno i daje im volju za daljnji rad (tako je recimo bilo sa mnom, a i još je uvijek tako)....


Dobro da ne odugovlačim još previše, samo da napišem na kraju zaključak onog šta sam mislio reć, a to je:

Gitara je daleko teži instrument od klavira, pogotovo ako nemaš nikakvog glazbenog iskustva, jer prvo da biš išla svirati moraš naučiti tonu teorije (ljestvice, akorde, harmoniju, solfegio, kvantiakorde,....) od koje se i najjednostavnije sviranje gitare sastoji, nije da ti pokušavam ubiti volju nego ti samo govorim da znaš u šta se upuštaš, mislim da ne platiš hrpu love na instrukcije (jer sama ćeš teško naučiti nešto), pa nakon kratkog roka odustaneš jer ti se to neda više...

Gledaj ja sam recimo isto tako pred šest godina počeo svirati gitaru, ali sam prije toga svirao i tamburu i bubnjeve i znam jako puno teorije (iako nisam sam sve radio bez škole, iako većinom, učitelj je bio samo na početku za osnove), ali opet kad idem neke malo zahtijevnije stvari raditi shvatim koliko sam napredovao, unatoč tome svakodnevno nastojim svoje znanje upotpuniti i kako radom tako teorijom, ali to radim samo zato jer to jako volim, inače znam kako bi napredovao bez neke škole i instrukcija (iako nemam frenda, koji ima završenu školu i svakodnevno se ne savjetujem s njim kako, šta i gdje), a dosta ti može i pomoći (ako nemaš nekog da ga pitaš), naš dragi glazbeni forum (na kojem i ja saznam hrpu informacija), tako ljepo kad kreneš svirati registraš se tamo i pitaš šta te zanima, a možeš i pratiti male škole sviranja koje ti isto dosta mogu pomoći kako u početku tako i u daljnjem radu...

Tako da ako si stvarno spremna zapeti i raditi onda ti mogu smo reći:
Šta čekaš više, pokreni se i sviraj
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 14:21   #12


Kako ste vi zabrijali....

Kakvo lupanje tri akorda na klaviru???

Jesi ikad probao to, da znaš kako to zvuči - to nezvuči na ništa, i nije nikakva pratnja, to je ništa, to je samo isprazno drkeljanje po klaviru...

Dok probaj ista ta tri akorda svirat na gitari i usput nešto malo otpjevat ekipi i odmah sve pet...

Jebote imam frenda koji je tudum (dobro, ne baš potpuni) za glazbu, a sa glazbenom teorijom se poznaje ko ja sa Dalaj Lamom, pa je u manje od godine dana savlado sviranje gitare čisto ono iz zajebancije, lupa akorde svih naših, a i ponešto stranih pjesama i svima je super...

Realno gledano koliko ima gitarista, a koliko klavijaturista, to ti je samo pokazatelj koliko je šta lakše nučiti svirati...
Ne kažem ja da ti možeš nakon tri mjeseca vježbe naučiti svirati gitaru ko Knopfler, nego možeš napredovati puno više nego šta biš napredovao za tri mjeseca sviranja klavira, a još ako si bez škole, nema nade...
i btw dobre gitariste i ja rado poslušam i uživam u njihovoj svirci...

A šta ćeš mi pričati o težini sviranja i skidanja, kad moj kolega iz benda sa ni 5 godina sviračkog iskustva i bez ikakve škole skida knopflerov sultans of swing kompletni solo, i one slashove peripetije na gitari, a ja radim duplo više od njega pa kad skidam nešto malo zahtjevnije se najebem jako mnogo puno...

A govoriš kako je gitara znatno zahtjevniji instrument od kljava, a većinu toga šta odsviraš na gitari skinem ti na kljavam bez beda sa istim soundom i distorzijom i neznam s čime već ne...

Gledaj ti na gitari imaš za koristiti pet prstiju lijeve ruke, a desnom misliš samo po kojoj žici lupaš trzalicom, dok na sviranju klavira imaš posla za 10 prstiju (dakle duplo više nego na gitari), a ako još koristiš sustain onda imaš posla i za nogu...
Dakle na klaviru imaš puno više stvari koje moraš objediniti i uskladiti da biš zvučao donekle dobro, dok ti na gitari vježbaš samo akorde i nekakve solaže, i to naravno ne možeš svirati u isto vrijeme, a ja moram...

I još da se osvrnem na moje navodno neznanje za žičane instrumente...
Dok sam bio klinac svirao sam tambure pet godina (nakon samo dvije godine sviranja već sam bio ušao u orkestar), nakon toga sam nešto malo drkeljao po bas gitari, ali me nije ni jedno od toga interesiralo, prvenstveno zbog svoje jednostavnosti i nemogućnosti neke velike kreativnosti i vlastitog izražavanja (ajde to je i normalno za bas pošto je to prateći instrument)


I na kraju da samo kažem da ja ne smatram gitaru nižerazrednim instrumentom koji svaka budala može naučiti svirati, ne go sam samo istakno da je mnogo brži napredak u sviranju na gitari nego na klaviru, jer na njemu moraš poznavati užasno puno teorije, bez koje nemožeš svirati (tehnički gledano) dobro, jer ti je puno stvari nejasno i nepoznato i neki značajniji napredak možeš ostvariti samo sa kombiniranim učenjem teorije i vježbanja sviranja, a pošto to nemožeš sam naučiti, moraš platiti nekoga da te nauči,
A ja sam curi samo rekao da ne plaća bez veze nešto šta će nakon kratkog razdoblja prekinuti jer će shvatiti koliko je to teško...


Zapravo smo sviranje klavira i nije toliko teško kad se malo ufuraš, ali činjenica je da imaš milijon teorijkih stvari koje na klaviru moraš primjenjivati da bi ti sviranje bilo uspiješno...

I još jednom napomonjem da nisam rekao da na gitari nema nikakve nauke i teorije, ali ima manje stvari koje moraš naučiti od sviranja klavira...


U je..te, opet sam se raspisao....
SynTh is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 16:08   #13
Quote:
SynTh kaže: Pogledaj post

Kako ste vi zabrijali....
Pazi, očito nisi skužio (više nego očit) sarkazam mog prvog riplaja. Ja bih ti to isto napisao i da si rekao da je klavri teže naučit svirati od triangla.
Izjavu da je jedan instrument teže naučiti od drugoga smatram totalno ludom. Svaki instrument je težak na svoj način.

Quote:
Realno gledano koliko ima gitarista, a koliko klavijaturista, to ti je samo pokazatelj koliko je šta lakše nučiti svirati...
To je pokazatelj utjecaja medija, i "praktičnosti" pojedinog instrumenta.

Klinci na tv-u vide klavijaturiste ili pijaniste s jedne strane, i dugokose gitariste koji razvaljuju solaže i za kojima se curice vlaže kad ih vide, s druge. Što misliš koji instrument će odabrati?
Gitaru uzmu u ruku i odoše u parkić svirati društvu, i već spomenutim curicama, s klavijaturama ili klavirom to ide malo teže.
To je razlog zašto nema klavijaturista koliko gitarista, nema veze s težinom sviranja.
Tu je i faktor početne investicije u jednu klasičnu gitaru, ili jedan klavir.


Quote:
Ne kažem ja da ti možeš nakon tri mjeseca vježbe naučiti svirati gitaru ko Knopfler, nego možeš napredovati puno više nego šta biš napredovao za tri mjeseca sviranja klavira,
To jednostavno nije točno, i o tome ne vrijedi raspravljati...

Quote:
i btw dobre gitariste i ja rado poslušam i uživam u njihovoj svirci...
Btw. klasičnu glazbu slušam godinama i uživam u svirci klavira. Isto tako slušam progresivni metal kojeg nema bez virtuoznih klavijaturista.

Quote:
A šta ćeš mi pričati o težini sviranja i skidanja, kad moj kolega iz benda sa ni 5 godina sviračkog iskustva i bez ikakve škole skida knopflerov sultans of swing kompletni solo
A što ćeš mi pričati o težini sviranja i skidanja kad sam ja s godinu dana sviranja gitare skinuo kompletno knopflerov sultans of swing solo (i to s ploče svu ju izderao ) A nakon pet godina sviranja gitare skidam po sluhu Dream Theater i gitarističe i klavijaturističke solaže.

Vidim da si se uhvatio Knopflera kao nekakvog plafona gitare. S tehničke strane ima puno boljih gitarista.
A da uopće ni ne govorim koliko načina, tehnika i stilova sviranja gitare ima.... I u svakome od njih ima vrhunskih gitarista u svome fahu.


Quote:
A govoriš kako je gitara znatno zahtjevniji instrument od kljava, a većinu toga šta odsviraš na gitari skinem ti na kljavam bez beda sa istim soundom i distorzijom i neznam s čime već ne...
Kao što rekoh, i ja na gitari skidam vrlo zahtjevne klavijaturističe dionice. A ako misliš da ti na klavijaturama možeš skinuti zvuk gitare s istim soundom, distorzijom i neznaš s čime već ne, onda o gitari i njenim mogućnostima znaš daleko manje nego sam mislio, i nisam siguran vrijedi li mi dalje uopće pričati...

Quote:
Gledaj ti na gitari imaš za koristiti pet prstiju lijeve ruke, a desnom misliš samo po kojoj žici lupaš trzalicom, dok na sviranju klavira imaš posla za 10 prstiju (dakle duplo više nego na gitari),
Pogledaj ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=QtgiYhu_kO0
pa ponovi tu izjavu ako imaš muda.

Ako ne znaš, dotična je vrhunska hrvatska klasična gitaristica, koja nastupa po cijelom svijetu. Proguglaj malo, tu i tamo se zaleti i u Hrvatsku pa pogledaj njen nastup kad idući put bude ovdje.

Quote:
a ako još koristiš sustain onda imaš posla i za nogu...
Pogledaj ovo dvoje:
http://www.onetonnemusic.com/mt-stat..._board_002.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=xYUJ8qYist4
pa ponovi tu izjavu ako imaš muda.

Po tvojoj analogiji orgulje su duplo teže za svirati od klavira.

Quote:
Dakle na klaviru imaš puno više stvari koje moraš objediniti i uskladiti da biš zvučao donekle dobro, dok ti na gitari vježbaš samo akorde i nekakve solaže
Pogledaj ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=ONQEf1dD8fU

Quote:
prvenstveno zbog svoje jednostavnosti i nemogućnosti neke velike kreativnosti i vlastitog izražavanja (ajde to je i normalno za bas pošto je to prateći instrument)

Sad se već sramotiš, kreativnost dolazi iz svirača, ne iz instrumenta. Cijeli jedan žar se zove Drum&Bass a ti pričaš o nemogućnosti izražavanja. Evo pa uči:
http://en.wikipedia.org/wiki/Drum_and_bass

Da ni ne govorim da je električna gitara doslovno miljama ispred klavira kad govorimo o expresivnosti. Ne kaže se bez veze da gitara u pravim rukama pjeva. Na pravilno postavljenoj distorziji, ima toliko nijansi i detalja koje gitarist radi (a da ih ti ne kužiš) da je to strašno. Ako uz to (pravilno) koristi i floyd, nema mu kraja...


Quote:
U je..te, opet sam se raspisao....

I ja.
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 16:48   #14
Ok napisti ću ti šta mislim o svemu ovome, ali poslije jer sad više ne stignem jer mi je završilo radno vrijeme...
Ali moram reći da se ne slažem sa svime ovime šta si napisao jer si veliku većinu mojih komentara krivo protumačio i objasnio mi ih kao da sam petogodišnje dijete iz vrtića, jer prvo nikada nisam tvrdio da je gitaru i bilo koji instrument naučiti svirati lako kao vodu pit i da je klavir nebeski instrument, jer osobno cijenim svakog dobrog glazbenika bez obzira na vrstu muzike ili instrument koji svira, a drugo nisam mislio na to da mogu svirati svaki instrument jednako dobro kao orginal, jer je to nebuloza i nema veze sa stvarnošću, jer svaki instrument ima svoju čar i ono nešto šta može zazvučati onako kako treba kad je u rukama pravih majstora, nego ja ovdje pričam o počecima i početnicima i o tome kako joj je bolje početi svirati gitaru, prvo zbog toga kako si i sam rekao jednostavnosti prijenosa, praktičnosti i na koncu šta će nakon kratkog vremena moći doći pred društvo i ne nešto pretjerano dobro ali će moći svirati nekolicinu stvari za ekipu, dok je klavir furat u parkić praktički nemoguće, pa će ju vjerojatno brzo proć i volja ako bude sama za sebe trdekala po tipkama doma bez nekog velikog napredka.
To znam jer i ja sviram veliku većinu vremena doma i u bendu, ali svejedno volim uzet harmoniku na rame i zalomit sa ekipom i pjesmom...

A ako baš želi svirati za svoju dušu, može i svirati ukelele šta se mene tiče

I frende bez ljutnje, jer je sasvim netočno da imam neki loš stav prema gitaristima...
SynTh is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 17:05   #15
Quote:
SynTh kaže: Pogledaj post
Ok napisti ću ti šta mislim o svemu ovome, ali poslije jer sad više ne stignem jer mi je završilo radno vrijeme...
Hehe, firmini resursi se troše a?!! I meni, ali ja još malo dulje ostajem


Quote:
objasnio mi ih kao da sam petogodišnje dijete iz vrtića,
Kako je ono veliki Ajnštaj rekao "ako ne znaš objasniti petogodišnjem djetetu, onda i ne znaš", ili nešto u tome stilu...

Quote:
jer prvo nikada nisam tvrdio da je gitaru i bilo koji instrument naučiti svirati lako kao vodu pit i da je klavir nebeski instrument

Možda pogrešno čitam, ali:

Quote:
Dobro da ne odugovlačim još previše, samo da napišem na kraju zaključak onog šta sam mislio reć, a to je:
Klavir je daleko teži instrument od gitare
Quote:
nego ja ovdje pričam o počecima i početnicima i o tome kako joj je bolje početi svirati gitaru
Djevojka želi klavir, tko smo mi da što kažemo...


Quote:
pa će ju vjerojatno brzo proć i volja ako bude sama za sebe trdekala po tipkama doma bez nekog velikog napredka.
Može biti, a i ne mora, tko smo mi da što kažemo...
I ja u posljednje vrijeme razmišljam da krenem lagano klavir, samo za sebe i za svoju dušu.

Quote:
I frende bez ljutnje, jer je sasvim netočno da imam neki loš stav prema gitaristima...

Nema ljutnje... Samo objektivnost
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 04:18   #16
synth, da ti objasnim nesto....
nisu svi koji uzmu gitaru u ruke gitaristi...
neki samo zele jebat.
__________________
kad sve ostalo propadne
EvilSmurf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 04:21   #17
Quote:
SynTh kaže: Pogledaj post

nakon toga sam nešto malo drkeljao po bas gitari, ali me nije ni jedno od toga interesiralo, prvenstveno zbog svoje jednostavnosti i nemogućnosti neke velike kreativnosti i vlastitog izražavanja (ajde to je i normalno za bas pošto je to prateći instrument)
i jos samo pitanje..
jel slusas ti uopce kakvu muziku danas a da nije cista rokerica?
__________________
kad sve ostalo propadne
EvilSmurf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 11:10   #18
Quote:
EvilSmurf kaže: Pogledaj post
i jos samo pitanje..
jel slusas ti uopce kakvu muziku danas a da nije cista rokerica?
Cajke


Zajebavam se, slušam ti ja svega i svačega, ali najmanje rocka i naravno nula cajki
SynTh is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 13:51   #19
Quote:
Mimica7 kaže: Pogledaj post
Imam 18 godina. Uvijek sam voljela glazbu, no nikada se nisam posvetila ucenju sviranja nekog instrumenta.

Kod kuće imam akustićnu gitaru i stare klavijature.
Sad kad sam završila srednju školu imam više vremena da se posvetim sviranju tj učenju. mislite da je prekasno?

U glazbenu školu se više ne mogu upisati jer sam prestara.
Što mislite, kako je najbolje naučiti?
uzeti tj platiti privatne instrukcije, jer ne znam nikog tko svira a da mi je poznanik?

Znam da su neki učili po sluhu, ali meni treba netko da me usmjeri, savjetuje, pokaže... barem na početku. za kasnije lako.
Dok se ovi kolju totalno besmisleno, ja ću bit kratka. Imam 23 godine, prije 2 godine sam prvi put uzela gitaru u ruke. I sviruckala pomoću lekcija s neta i knjiga koje se daju skinut. I šta ja znam, ide mi. Nisam neki moćni svirač, al to mi nije ni bio cilj... Htjela sam naučit za svoj gušt...E sad, bilo bi super da si možeš uzet instrukcije još...Ja budem uskoro jer sad imam para
__________________
Life is just a chance to grow a soul.
Lili Marlen' is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 22:54   #20
vi ste nenormalni. treba svirat.
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.