Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2016., 12:21   #1
Question Utjecaj vršnjaka u osnovnoj

Idem u 8. razred gdje nas je samo 11. U prijašnjim razredima sve je bilo ok, cure s curama, dečki s dečkima kako je bilo dosad. Međutim, pri kraju 7. razreda, situacija se počela mijenjati.

Naravno, drago mi je što više nema tog spolnog opredjeljenja, ali sam primijetila da su nastale nove ''grupice''. To su grupe tipa ''oni koji su prosječni'', ''one dvije BFF'', ''oni sportaši'' i ''oni pušači koji se opijaju''.

Ja sam odmah spala u ''prosječne'', što znači da uče i ponašaju se normalno. I zašto bi meni smetalo to što neki puše i piju? Njihova stvar. Ali uvijek kad idemo van svi zajedno, pokušavaju me nagovorit da probam pit i pušit. Uvijek se dogovaramo da ćemo na kraju godine pit. Ja ne želim i pokušam se odvojiti, ali uvijek žele mene privući. Šta da radim
otakugirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 19:11   #2
Ostani svoja. To to mogu reći i kao bivši učenik i kao roditelj.
Nećeš se ništa bolje osjećati ako budeš samo zbog društva radila ono što ti se neće. A oni koji te procjenjuju po tome da li pripadaš popularnoj ekipi ionako imaju iskrivljena mjerila i od njih nikad nećeš ništa dobro dočekati.

Uostalom, u tom kontekstu prosječnost znači nešto sasvim ok, znači da misliš svojom glavom i da ne trčiš u krdu samo zato što je toplo.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 08:37   #3
Ostani svoja, onakva kakva želiš biti. Mi stariji dobro se sjećamo kakav je tko bio u školi. Slika koju sada gradiš o sebi ostaje vječno. Ja kad god u prolazu vidim sada jednu uglednu građanku uvijek se sjetim srednjoškolskih dana i njenih pijanih ispada. I zato pamet u glavu.
đoz32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 10:49   #4
Bravo za tebe. Ti si primjer u kakvo bi ja dijete da izraste moja cura. Učim ju, da kao i ti misli svojom glavom. I sama sam to prošla i uvijek sam spadala u grupu prosječnih. Da, smetalo me to, ali kad danas pogledam vidim da su oni iznad prosječni tada, daleko daleko izpod prosjeka sada. Budi svoja, zabavljaj se na svoj način. Uvijek ćeš pronaći nekoga tko će biti sličan tebi.
Veliko, veliko bravo za tebe. :-)
SUNČAN DAN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.