Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 21:54   #6361
Porez na dohodak, rad u inozemstvu

Vjerojatno ima negdje ovakvih pitanja ali da ne vrtim puno a i mislim da mnoge ovo zanima pošto ljudi odlaze van jako puno u zadnje vrijeme.

Ako sam dobro shvatio ukoliko se osoba ne ispiše iz hrvatske rezidentnosti a za to je ključan uvjet da radi i boravi više od 6 mj u inozemstvu dužna je platiti porez na dohodak i u državi u kojoj radi i u Hrvatskoj.

Ono što me zanima u vezi poreznih stopa je to kako se određuje u koju poreznu stopu osoba pripada, ti mjesečni limiti se uzimaju mjesec po mjesec ili se na kraju godine vidi prosjek pa se prema tome uzima? S time i vezano pitanje kada se plaća taj porez? Svaki mjesec ili početkom iduće godine?

Koliko sam upućen ovo važno pitanje ljudi zanemaruju i kasnije dolazi do problema.

Da li osoba može unaprijed izaći iz rezidentnosti ako npr ima ugovor na duže od 6 mj u tekućoj godini ili mora dolaziti nakon 6 mj u RH samo radi toga ili se to može rješiti i na daljinu?

Unaprijed zahvalan na odgovorima.
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 09:12   #6362
Imam jedno kratko pitanje..
Da li su ovi kvazi fitness treneri na fb-u i instagramu duzni placati porez na te svoje usluge, jer ipak neki naplacuju i po 300kn jednomjesecni plan prehrane itd..
Bebe Rexha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 11:13   #6363
nisam sigurna po pitanju rezidentnosti ali znam kako to moj otac rjesava, on je pomorac i prati da bude vise od 6mj van HR, dobije porezno rjesenje svake godine obicno tada kad nije doma i onda kad se vrati ode na poreznu rijesiti. na zalost ne znam kako rjesava ali znam da nikad ne plati porez jer je uvijek vise od 6mj van HR
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 18:24   #6364
Quote:
Bebe Rexha kaže: Pogledaj post
Imam jedno kratko pitanje.. .
Edit..

Ja se ispricavam, vidim sad tek da sam na togalno krivoj temi postavila pitanje
Bebe Rexha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 21:46   #6365
ima li kakvih novosti oko isplata ili i dalje nista , Split jeli iko dobio?
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 22:38   #6366
Zar su opće trebale već početi?
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 09:12   #6367
Mislim da prije kolovoza neće ništa bit...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:12   #6368
Dobio sam rješenje o povratu poreza za sebe i maloljetnu kćer (ja sam skrbnik) na kojima su navedeni računi na koje će biti uplaćen novac, ali sam te račune zatvorio tj. u slučaju kćerke su kao račun za povrat poreza naveli račun iz banke splitsko-dalmatinske koja je odlukom države zatvorena još prošle godine. Bio sam na poreznoj i na ekranu je jasno navedeno da je račun zatvoren. Kažu mi da postupak ide tako da porezna pokuša isplatiti novac na taj račun za koji znaju da je zatvoren, zatim dobiju obavjest da je zatvoren te pošalju dopis meni da isplata nije uspjela te da dostavim novi/aktivan račun. Zatim ja odem u poreznu te dostavim novi račun. Pitao sam mogu li odmah dostaviti novi račun pa da isplate na njega, kažu mi da ne, već treba cijela ta procedura??
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 15:33   #6369
Svašta... Zašto jednostavno kad može komplicirano. Valjda je to način da kupe dodatno vrijeme za isplate svima koji imaju komplikacije sa računima... povrat po povrat sigurno se skupi lijepa cifra za koju će imati dodatno vrijeme da je sakupe.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 18:50   #6370
Dobio sam rješenje o povratu poreza prije 15-tak dana,nadam se da će isplata biti o Kolovozu.Tako je bilo i lani. Zna li netko nešto više?
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 09:42   #6371
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Dobio sam rješenje o povratu poreza prije 15-tak dana,nadam se da će isplata biti o Kolovozu.Tako je bilo i lani. Zna li netko nešto više?
Ne mora znaciti da ce biti u kolovozu. Od kolovoza krece pa kada stignes na red.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 02:25   #6372
Pozdrav, zanima me jedna stvar, dobio sam 3,300 dolara na pokeru na stranici PokerStars. Isplata ide na moj devizni racun. Mene sad zanima, jel moram ja kakav porez platit poreznoj ili nisam obavezan, hoce li me ganjat?
reason2die is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 15:47   #6373
Sad gledam ovu temu, pa mi je jasno zašto povrat poreza ne sjeda(ja sam bio nekako uvjeren da isplata ide unutar 15, ili 30 dana od izdavanja privremenog poreznog rješenja)
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 16:01   #6374
Moš mislit smatraj se sretnikom ako sjedne do kraja tekuće godine
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 19:06   #6375
Quote:
reason2die kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me jedna stvar, dobio sam 3,300 dolara na pokeru na stranici PokerStars. Isplata ide na moj devizni racun. Mene sad zanima, jel moram ja kakav porez platit poreznoj ili nisam obavezan, hoce li me ganjat?
Teško je reć. 2017. godina je prva godina kad porezna ima uvide u sve račune. Tak da ... treba čekat da godina završi i da im banke pošalju izvješća, da se vidi tko će i što i kada i hoće li uopće kontrolirati.
Ako nekom zapne za oko, budu te zvali. Ako ne... pojeo vuk magare.

Al ak hoćeš bit siguran i ne želiš riskirat , odi u svoju poreznu upravu, potraži savjetnika za porez na dohodak (ne bilo koji šalter, nego baš savjetnik za porez na dohodak), pa pitaj.
Osim, ak se zakon ne promjeni.. a kod nas se to mijenja svako malo.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 10:15   #6376
Da li su ljudi iz rijeke doma dobili porezno rjesenje jer meni nije nista stiglo,a ni muzu
Bebolino Sara is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 15:42   #6377
Već ti je trebalo doći. Ako nije, odi do porezne jer rok za prigovore je do kraja srpnja. Da ne zakasniš.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 19:25   #6378
Quote:
Bebolino Sara kaže: Pogledaj post
Da li su ljudi iz rijeke doma dobili porezno rjesenje jer meni nije nista stiglo,a ni muzu
Ja nisam nista dobio ni za 2015 ni za 2016 ni pismo ni e-gradani, prave mi se mutavi, a pravo imam na povrat to definitivno za obje godine.
rasputin108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 08:24   #6379
Lug, Baranja, došlo rješenje...

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 09:31   #6380
Pozdrav ljudi! Da li možda znate na kojem mjestu mogu postaviti pitanje vezano uz utvrđivanje porezne osnovice po novčanom načelu? Ono, konkretno me zanima da li negdje postoji primjer kako se to radi?

Unaprijed hvala svima na odgovoru
MAKI28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:24.