Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2009., 08:42   #1
Otkup ambalaže

Otkup ambalaže je super zakon jer sad ima manje smeća.

No kad je vlada donjela zakon o otkupu zašto do kraja nije to i složeno.

doma mi se nakupe flaše i onda ih nemam kamo odnjeti. nema smisla nositi vreču flasa jer dok nosim već onda da ih odnesem sve.

dučani otkupljuju,ali npr. KTC do 16 sati ima otkup. kad da onda odnesem flaše? mislim koje su to fore?

i sad mi se nakupi 9-10 velikih vreća. žao mi baciti, a ipak ne mogu uzeti 80komda i odnjeti u kaufland. samo se zamažeš za 40 kn.

ok je onima koji nemaju obaveze pa ne rade ništa i mogu odnjeti flaše. ok je onima koje to ne zanima. nekih 100 kn više manje mjesečno zanemarivo. no što je sa srednjom klasom?


kamo nosite flaše?
bedluck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 10:24   #2
a gle, ako ti se žao zmazati za 40 kuna ostavi kod kontenjera i netko će ih uzeti.
Ali nikako ne razumijem na koji se način zmažeš? imaš vrećicu i u nju staviš "zmazane" boce. e onda primiš za ručke vrećice i nosiš, nema zmazanoće
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 14:10   #3
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
a gle, ako ti se žao zmazati za 40 kuna ostavi kod kontenjera i netko će ih uzeti.
Ali nikako ne razumijem na koji se način zmažeš? imaš vrećicu i u nju staviš "zmazane" boce. e onda primiš za ručke vrećice i nosiš, nema zmazanoće

kojoj strani ti pripradaš? onoj kojoj puno zarađuje i ne treba vračati ambalažu ili onoj koja ima vremena pa može vračati po par flaša dok ide u dučan?


ja imam dobra primanja, ali je stvar principa. I da, žao mi je vremena i mazati se zbog 40 kn. zašto je problem da ja jednom kad nađem vremena odnesem 1000 flaša koje mi se nakupe.

razumijem dučane, kojima je cilj da što više puta ideš k njima. no ako je vlada donijela zakon o otkupu ambalaže, treba ne neki način složiti i da je to moguče odnjeti ambalažu i nama. srednjem sloju. kojem je žao baciti 500 kn, a i koji nema vremena da nosi po 20-ak flaša u dučan.
bedluck is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 18:29   #4
A nisi pomislio da ako dođu trojica takvih kao ti u isto vrijeme i svaki nosi po 1000 flaša, da bi bilo poprilično nepraktično, čekao bi na red kao u gruntovnici.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 21:17   #5
spadam u onu skupinu koja radi i paralelno studira, skuplja i vraća boce bilo ih 10 ili 150. evo jedan hint. probaj vratiti boce subotom i nedeljom.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 22:52   #6
kod nas dučan (neki mali kvartovski) prima boce cijeli dan osim nedjelje ... mi njih uredno skupljamo i tjedno odnese klinac za đeparac ... do sad se nikad nije zmazao, a i nemam mjesta držati i po nekoliko vreća u/oko stana ... dok taj dučan nije primao ambalažu, tjedno smo to odvezli u konzum i gotovo ... neš ti nauke
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 21:05   #7
Pozdrav svima! Jel zna tko jel ima gdje u Zagrebu da se mogu prodat gajbe pive (prazne flase i nosiljka) za novce? Znaci, ne da se zamjeni za nesta u tom iznosu nego bas da se dobije cash u ruke?!?!

Unaprijed hvala!
msramek0607 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 17:11   #8
sta stvarno nitko nezna?
msramek0607 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 22:10   #9
probaj pitati u getro-u
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 12:20   #10
povrat ambalaže

Lokalni dućan odbija uzeti flašice (pvc, staklo, limenke) proizvoda koje ne prodaje (a inače prodaju svašta - mješovita roba) iako su proizvodi kupljeni u RH, uredni kakvi trebaju biti za predaju i imaju oznaku za povrat od 0,50kn. Ostale ambalaže uredno preuzimaju.

Nije toliko stvar novaca nego principa i zajebancije jer mi je dućan blizu i zbilja ne vidim razloga da izvode takve stvari, pa neću valjda svaku ambalažu vraćati tamo gdje sam ju kupio??!! . Ima li to zakonske osnove i kome se žaliti? (posao sam mail s upitom Fondu za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost pa ak imate još koji ideju ili znate iz prve ruke kakva je regulativa)

zahvaljujem na pomoći
jfutach is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 13:45   #11
Pitanje, jel ima negdje popis koja se sve ambalaža otkupljuje u Hrvatskoj? I drugo pitanje je dali ima neki limit koji primaju po osobi i kako bi islo ako recimo imam 100 000 boca? Kome to prodati?
sashab is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 20:22   #12
Quote:
sashab kaže: Pogledaj post
Pitanje, jel ima negdje popis koja se sve ambalaža otkupljuje u Hrvatskoj? I drugo pitanje je dali ima neki limit koji primaju po osobi i kako bi islo ako recimo imam 100 000 boca? Kome to prodati?
U kvartovskom dućanu dnevno primaju do 80 boca po osobi.
C-blok is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 23:40   #13
Quote:
C-blok kaže: Pogledaj post
U kvartovskom dućanu dnevno primaju do 80 boca po osobi.
mi u lidl nosimo po 100 komada ali brijem da može i više jer nekad se zaštopa aparat pa svakako dobiješ više papirića van
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 15:18   #14
Quote:
Elich San kaže: Pogledaj post
mi u lidl nosimo po 100 komada ali brijem da može i više jer nekad se zaštopa aparat pa svakako dobiješ više papirića van

Gdje je taj LIDL?
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 17:01   #15
Ovako

Sestra mi se udavala 2006 i ostalo je odtad oko 100 boca staklenih flasa mineralne, pive itd

To je stajalo godinama u podrumu i silom prilika moram ispraznit supu.

Problem je sto na tim bocama ne pise da su za otkup jer su iz 2005.

Sad me zanima jel postoji beka firma kojoj bi ih mogla prodat ili se to nemre pa ih mogu bacit u smece??
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 19:29   #16
Podižem temu jer me zanima ista stvar iz uvodnog posta.
Gdje sve mogu odnijeti boce, npr. staklene flaše u kojima je bilo vino?
Tu su oko mene Dione, Konzumi, ali nisam vidjela da ljudi tamo odnose flaše, a stalno netko gleda u obiližnje kontejnere i skuplja boce.
Pa gdje to nose?

Nisam znala sve do danas da se staklene boce vina otkupljuju, po cijeni od 0.50 kn/kom.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 11:32   #17
Quote:
msramek0607 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Jel zna tko jel ima gdje u Zagrebu da se mogu prodat gajbe pive (prazne flase i nosiljka) za novce? Znaci, ne da se zamjeni za nesta u tom iznosu nego bas da se dobije cash u ruke?!?!

Unaprijed hvala!

Evo i mene isto zanima. Poslje svadbe mi ostala puna garaža gajbi, ko zna gdje su listići od kaucija, nakupilo se 15-ak gajbi od ožujske. Jedino mi ne bi smetalo ni da uzmem nešto za taj iznos, samo da se riješim te ambalaže.
Amelie12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 23:42   #18
Quote:
Amelie12 kaže: Pogledaj post
Evo i mene isto zanima. Poslje svadbe mi ostala puna garaža gajbi, ko zna gdje su listići od kaucija, nakupilo se 15-ak gajbi od ožujske. Jedino mi ne bi smetalo ni da uzmem nešto za taj iznos, samo da se riješim te ambalaže.
Pa kod mene u gajicama ima dučan s pičem koji svako malo otkupljuje posebno ambalažu od pive (neznam cjenu). Inače pitaj u diskontima pića njima ambalaže nikad dosta...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 09:55   #19
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Pa kod mene u gajicama ima dučan s pičem koji svako malo otkupljuje posebno ambalažu od pive (neznam cjenu). Inače pitaj u diskontima pića njima ambalaže nikad dosta...
Pitala sam u dosta diskonta, al to više ni jedan ne radi. MOLIM TE, ako se sjetiš i ako ti nije teško, kad budeš išla u dućan, pa pitaj ili ako imaju neki br telefona, pa mi stavi u pp, samo da se riješim krame..
Hvala ti punnooo
Amelie12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 23:40   #20
Quote:
Amelie12 kaže: Pogledaj post
Pitala sam u dosta diskonta, al to više ni jedan ne radi. MOLIM TE, ako se sjetiš i ako ti nije teško, kad budeš išla u dućan, pa pitaj ili ako imaju neki br telefona, pa mi stavi u pp, samo da se riješim krame..
Hvala ti punnooo
plac u gajnicama imaš mali diskont piča oni sigurno otkupljuju...
Samo pazi jer su manje više sve pivovare mjenjale oblik svojih flaša pa ti stare ne vrijede osim da ih baciš u zeleni spremnik...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.