Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2010., 23:03   #1
Noćni izlasci

Dragi roditelji,
molila bih vaše mišljenje o tome kada bi djeca, odnosno mladi ljudi trebali početi izlaziti u noćni život? Koja je po vašem mišljenju primjerena dob za to?
goga20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 23:27   #2
ako odgovaram kao kcer, reci cu- sa 13god.!

ako odgovaram kao mama, reci cu- sa 21.god.!

ja sam pocela izlazit bas za pravo, svaki vikend kad sam krenula u srednju skolu. a preko ljeta sam izlazila i dvije godine prije tog, ali to je bilo do 23h, ponoc... ma ja ti zapravo nemam nis pametno za rec posto je moj malisa jos mali i ne razmisljam o tome, ali imam brata koji ima 16god. i iskreno, kad citam po novinama sta danasnja mladez radi i sta se desava po vani... najradje bi da bude doma! do sad uopce nisam shvacala kako je mojoj mami bilo kad sam ja do jutra partijala.... ali sad mi je jasnije...
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 23:29   #3
Quote:
lana1313! kaže: Pogledaj post
ako odgovaram kao kcer, reci cu- sa 13god.!

ako odgovaram kao mama, reci cu- sa 21.god.!

.
E ovo sam i ja htjela napisat.
Ali ajde, realno mi je ok u prvom srednje negdje. Ja sam ranije ali to joj necu reci.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 23:36   #4
da malo konkretiziram temu...
Naime, studentica sam, imam 20 godina... Ne pijem, ne pušim, ne drogiram se i nisam sklona promiskuitetnom ponašanju....a dopušteni su mi izlasci do 22 sata, samo jednom tjedno !! Molim vaše mišljenje, koliko je to normalno?
goga20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 23:48   #5
Quote:
goga20 kaže: Pogledaj post
da malo konkretiziram temu...
Naime, studentica sam, imam 20 godina... Ne pijem, ne pušim, ne drogiram se i nisam sklona promiskuitetnom ponašanju....a dopušteni su mi izlasci do 22 sata, samo jednom tjedno !! Molim vaše mišljenje, koliko je to normalno?
nije normalno..
što oni pokušavaju, držat te pod staklenim zvonom? do kad, dok u penziju ne odeš?
zaboga odrasla si osoba, punoljetna već 2 god, ne spadaš više ni u teenagere.
ja sam npr morala bit doma u ponoć i 15 kad mi je zadnji bus-baš zato da ne pješaćim doma po noći sama da me neko ne zakolje, siluje, kaj ja znam. al to me nije spriječilo da sestri u ponoć pošaljem sms da zalupi vanjskim vratima da misle da sam se vratila, pa da se ušuljam u 4 ujutro jer sam mislila da nije fer to što u ponoć moram bit doma, a ostale frendice su mogle zjake prodavat vani do 3

(ps ja imam 20 ko i ti i imam bebu, al nemoj to reć mami jer te tek onda neće pustit
nisam pušila nikad, ni drogirala se, a spavala sam samo sa ocem svog djeteta, s kojim živim)

da odgovorim na 1. pitanje, 14/15 god.
klinci u osnovnoj mi nemaju kaj radit vani
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 23:48   #6
ako ne smiješ van, a ti dofuraj ekipu doma i dobro se zabavite - nakon toga će te moliti da ideš van i vratiš se što kasnije

a sad ozbiljno: za početak, probaj pregovarati. nisi klinka, punoljetna si, studiraš.... apeliraj na malo razuma s druge strane. što oni navode kao svoje razloge?
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 23:54   #7
S 20 godina nisu imali pojma kad sam doma, a kad nisam. Ustvari, to je počelo sa 17.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:03   #8
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
ako ne smiješ van, a ti dofuraj ekipu doma i dobro se zabavite - nakon toga će te moliti da ideš van i vratiš se što kasnije

a sad ozbiljno: za početak, probaj pregovarati. nisi klinka, punoljetna si, studiraš.... apeliraj na malo razuma s druge strane. što oni navode kao svoje razloge?
Pokušala sam na sve moguće načine pregovarati, ali se s njima ne može napraviti kompromis. Postavljen mi je ultimatum: ili će biti kako mi kažemo ili ne možemo živjeti pod istim krovom.
Mislim da nije uopće potrebno objašnjavati da sama na mogu živjet, jer kao prvo nemam gdje, u podstanare ne mogu jer u današnje vrijeme osoba od svoje plaće ne može plaćati stan, hranu i jakooo skupi fakultet...a fakultet mi je na prvom mjestu, da ga što prije završim tako da se mogu potpuno osamostalit...
Šta oni kao svoje razloge navode...nemaju nekih posebnih argumenata, samo kažu da nije normalno što se uopće želim zabavljat...
btw...isto tako, prijatelji ne smiju dolazit kod mene..
Ako želim zadržat normalne odnose s obitelji, moram to trpit, a opet s druge strane ne mogu to trpit jer sam 24 sata zatvorena u 4 zida, potpuno izolirana od ostatka svijeta...
zato molim one koji su iskusniji, ili koji su možda to već prošli da mi podare neki koristan savjet što učiniti u toj situaciji...
Hvala!
goga20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:08   #9
...
ti stvarno želiš zadržat normalne odnose s njima?
misliš da su ovo što oni tebi rade normalni odnosi?
ovo je psihičko i fizičko maltretiranje
si im se ikada u ičemu probala suprotstaviti?
imaš li ikoga gdje bi mogla prespavati dan dva?


jesi jedinica? imaš brata sestru? starije,mlađe? ako da, kak oni s timestoje?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:14   #10
Imaš li mogućnost s nekom kolegicom iznajmiti stan ili barem sobu? Tko ti plaća fakultet? Da li i sama zarađuješ?
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:18   #11
Quote:
goga20 kaže: Pogledaj post
Pokušala sam na sve moguće načine pregovarati, ali se s njima ne može napraviti kompromis. Postavljen mi je ultimatum: ili će biti kako mi kažemo ili ne možemo živjeti pod istim krovom.
.......
imaš nekoga od šire obitelji ili rodbine? nekakve bake i djedove? rođake? nekoga kome bi mogla otići?
inače, roditelji su te dužni uzdržavati dok redovno studiraš.

jesi li se kada pokušala pobuniti? doći u 12? ako jesi, kako su reagirali?
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:18   #12
Quote:
goga20 kaže: Pogledaj post
da malo konkretiziram temu...
Naime, studentica sam, imam 20 godina... Ne pijem, ne pušim, ne drogiram se i nisam sklona promiskuitetnom ponašanju....a dopušteni su mi izlasci do 22 sata, samo jednom tjedno !! Molim vaše mišljenje, koliko je to normalno?


sa 17 su me počeli puštati do 23-24 sata ... i to sam strogo morala biti doma u vrijeme kad mi je rečeno ... no s 20 je mama bila sretna kad god da sam došla doma, glavno da sam došla ...
naravno trebalo mi je vrijeme da ih na to priviknem ... teže je bilo s tatom ...

no kako sam tada financijski bila ovisna o njima, a mama je u principu znala svo moje društvo, znala je (a i ja sam joj govorila) gdje sam, s kim sam, kod koga sam ... masu puta smo svi znali biti kod neme, u mojoj sobi ... e, kad se toga sjetim ... soba cca 6-7m2 a nas 15 unutra ... i bilo nam je super


sad kad gledam iz perspektive mame, ne znam kako je to ona preživjela ... no i to su bila druga vremena ... nije bilo toliko pi***rija ... sad svako malo netko nekoga pretuče, napadne ... mi smo znali popiti, ali ovi današnji klinci ( ne govorim o tebi jer ti ipak imaš 20) su većinom pijani tak da jedva hodaju, a o curama da niti ne pričam
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:19   #13
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
...
ti stvarno želiš zadržat normalne odnose s njima?
misliš da su ovo što oni tebi rade normalni odnosi?
ovo je psihičko i fizičko maltretiranje
si im se ikada u ičemu probala suprotstaviti?
imaš li ikoga gdje bi mogla prespavati dan dva?


jesi jedinica? imaš brata sestru? starije,mlađe? ako da, kak oni s timestoje?

da, želim zadržat normalne odnose, jer kakvi god da jesu, oni su moji roditelji, moja krv...
već sam gotovo sve prijatelje izgubila jer svi me pozovu 2-3 puta van, pa kad svaki puta moram odbiti više me nitko ne želi no pozivati...
Znam da ljudi imaju puno većih problema, al ja sam mlada, veselog duha i ako ovako nastavim...imam osjećaj da već gubim zdravi razum...
Kako zadržati odnose s roditeljima, a istovremeno postići svoj cilj?
Ovo je specifična situacija, koju zasigurno nije prošlo baš mnogo ljudi, pa vas molim da kad odgovarate da se pokušate postaviti ii moj položaj...nema savršenog rješenja, nema izlaza iz ove situacije, a opet treba pronaći neki izlaz...
goga20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:29   #14
ne mogu editirati post tj neće mi spremiti ...

htjedoh nadodati

jednom sam se dala nagovoriti da odemo na vatrogasnu zabavu u Sisak ... išli smo s vlakom, bilo je vrijeme rata ... čim je vlak u Sisku stao u 21 sat, znala sam da smo zahebli ... u Sisku je tada počinjao policijski sat i mi smo ravno s kolodvora prepračeni u policijsku postaju gdje smo proveli noć ... čak su nam i kavu skuhali oko pola pet ujutro došla sam doma oko 8 ujutro, a mama na vratima ... ja ljuta ko pas na sve što se dogodilo ... a ona na mene, da di sam bila, da kaj se desilo ... ja ju gledam, ona gleda mene ... mislim, nikada nije tak reagirala ... ja ju pitam kaj se desilo ... zvala je mama od frendice koja me nagovorila jer fredica je morala biti doma do 5, a naravno da nije došla ... kad sam joj ispričala kaj se desilo, prvo sam mislila da će me početi tući (što nikada, ali nikada nije) a onda je prasnula u smijeh i otišla ispričati to sve tati ... kad je tata došao u moju sobu, samo me je pitao da jesam li ja poblesavila i kakva je bila kava
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:30   #15
goga20, a do kada smiješ biti na netu? jel te provjeravaju na kojim stranicama si bila?

I zapravo, kakav vam je inače odnos?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:35   #16
Quote:
goga20 kaže: Pogledaj post
da, želim zadržat normalne odnose, jer kakvi god da jesu, oni su moji roditelji, moja krv...
već sam gotovo sve prijatelje izgubila jer svi me pozovu 2-3 puta van, pa kad svaki puta moram odbiti više me nitko ne želi no pozivati...
Znam da ljudi imaju puno većih problema, al ja sam mlada, veselog duha i ako ovako nastavim...imam osjećaj da već gubim zdravi razum...
Kako zadržati odnose s roditeljima, a istovremeno postići svoj cilj?
Ovo je specifična situacija, koju zasigurno nije prošlo baš mnogo ljudi, pa vas molim da kad odgovarate da se pokušate postaviti ii moj položaj...nema savršenog rješenja, nema izlaza iz ove situacije, a opet treba pronaći neki izlaz...
nisi odgovorila na hrpu drugih pitanja koja su važna vjerovala ili ne

mislim da se starcima ponekad treba i suprotstaviti. jer i oni moraju naučit svoje granice(koje i oni moraju imati!), inače će se ovako ponašat prema tebi do kraja tvog života
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:49   #17
Quote:
goga20 kaže: Pogledaj post
da malo konkretiziram temu...
Naime, studentica sam, imam 20 godina... Ne pijem, ne pušim, ne drogiram se i nisam sklona promiskuitetnom ponašanju....a dopušteni su mi izlasci do 22 sata, samo jednom tjedno !! Molim vaše mišljenje, koliko je to normalno?
isuse boze, ne, nije normalno. do 22h??? pa tad sam morala bit doma s 13god.!! pa cek, zasto?? koji im je razlog??
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:51   #18
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
nisi odgovorila na hrpu drugih pitanja koja su važna vjerovala ili ne

mislim da se starcima ponekad treba i suprotstaviti. jer i oni moraju naučit svoje granice(koje i oni moraju imati!), inače će se ovako ponašat prema tebi do kraja tvog života
Naravno da sam se pokušala suprostaviti.. Istina nikad nisam bila, recimo, buntovna, pa da nisam došla na vrijeme doma...
Ali sam na sve druge načine pokušala... od mirnog razgovora, do vikanja, galame, moljakanja...i ništa...
Poznavajući svoje roditelje (al vjeruj mi ovo što ću sad reći je istina, bez imalo pretjerivanja) kada bi im se istinski suprostavila, završila bi na ulici dok si rekao keks...
Što je naj bolje, oni igraju na kartu krivnje, pa pokušavaju meni nabiti griižnju savjesti što uopće tražim nešto tako "suludo, što nitko normalan nebi tražio".
Nadam se da shvaćaš da ovisim o njima, te ako želim redovno studirat godinu za godinu i što prije se osamostalit, potpuno ovisim o njihovoj financijskoj pomoći...
goga20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:59   #19
Quote:
goga20 kaže: Pogledaj post
Naravno da sam se pokušala suprostaviti.. Istina nikad nisam bila, recimo, buntovna, pa da nisam došla na vrijeme doma...
Ali sam na sve druge načine pokušala... od mirnog razgovora, do vikanja, galame, moljakanja...i ništa...
Poznavajući svoje roditelje (al vjeruj mi ovo što ću sad reći je istina, bez imalo pretjerivanja) kada bi im se istinski suprostavila, završila bi na ulici dok si rekao keks...
Što je naj bolje, oni igraju na kartu krivnje, pa pokušavaju meni nabiti griižnju savjesti što uopće tražim nešto tako "suludo, što nitko normalan nebi tražio".
Nadam se da shvaćaš da ovisim o njima, te ako želim redovno studirat godinu za godinu i što prije se osamostalit, potpuno ovisim o njihovoj financijskoj pomoći...
a neš ti bunta - zakasniti sat-dva!
ne vjerujem da bi te zbog toga izbacili iz kuće.
uostalom; ti zakasniš (tj. dođeš doma u 12 a ne u 10), oni te izbace, ti pozoveš murju i kažeš da su te starci usred noći izbacili na ulicu...... pa da vidiš 'ko bi naje***
a kaj studiraš?
i da, nisi rekla - imaš kakve bake, rođake, .... nekoga kome bi mogla otići?
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:59   #20
Quote:
lana1313! kaže: Pogledaj post
isuse boze, ne, nije normalno. do 22h??? pa tad sam morala bit doma s 13god.!! pa cek, zasto?? koji im je razlog??
oni kažu da moja želja za izlascima nije normalna, da izlaze vani samo propaliteti...
da će me netko ubit, silovat...
ja sam svjesna da daanas svega ima ne cesti, da mi se zbilja može dogodit da netko baš mene ubije...al bože moj, svi mi prešutno preuzmemo taj rizik kako bi mogli uživati u životu... ne želim doživiti 30-tu a da baaš ništa nisam proživjela...

i da odgovorim na neki od gornjih postova... ne provjeravaju me koliko sam na netu, ali da znaju vjerovatno bi mi ga ukinuli... Inače, ostajem do dugo u noć na netu jer mi je to jedini kontakt s drugim ljudima...
i još odgovor na pitanje kakav je naš odnos... ukratko, odnos nam se sastoji od "oni govore-ja slušam", nema baš demokracije...
goga20 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.