Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2014., 16:32   #81
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
DR. WILLIAM GLASSER nažalost nije stigao pisat i o psima.

STANDARDNA VERZIJA :

Bože, daj mi snage da promijenim ono što se može promijeniti.

Bože, daj mi snage da prihvatim ono što se ne može promijeniti.

Bože, daj mi mudrosti da razlikujem to dvoje.


“GLASSEROVA” VERZIJA :

Bože daj mi snage da prihvatim osobu koju ne mogu promijeniti.

Bože daj mi snage da promijenim osobu koju mogu promijeniti.

I daj mi mudrosti da shvatim da sam ta osoba JA.
Jako si laskaš. Majka Tereza je autorica izreka koje navodiš.
Glasser nema nikakve veze s tim, ni na koji način, osim ako ti nisi neki novi Glasser. Kako si se identificirao s Glasserom i povezuješ citirane izreke navedene časne sestre Tereze ili rođene Agnes Gonxhe Bojaxhiu, stvarno je nejasno. I kakve to ima veze s ovom temom?

Nešto govoriš da ti je žao što nije pisao o psima? Kakve to veze ima i s čim?! Loš dan? Tlak zraka? Pojma nemam o čemu pišeš.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 19:12   #82
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Majka Tereza je autorica izreka koje navodiš.
nije, nego indijanci iz plemena Sioux
koje je taj psihijatar izreke pokrao
http://www.newadvent.org/cathen/14017a.htm

Zadnje uređivanje istox : 01.05.2014. at 19:17.
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 19:55   #83
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
nije, nego indijanci iz plemena Sioux
koje je taj psihijatar izreke pokrao
http://www.newadvent.org/cathen/14017a.htm
Ja sam citirala Glassera, a ti časnu sestru Terezu, i to si učinio ničim izazvan i izvan konteksta. Je li Glasser pokrao Siouxe, stvarno ne znam, pa čak i da jest, ta su načela danas prihvaćena u pedagogiji, psihologiji učenja, didaktici i metodikama.
Link koji stavljaš baš ništa ne dokazuje, opet nema ni s čim veze.

Da te posjetim, bilo je riječi o iskustvenom učenju, a u vezi s izvannastavnim aktivnostima i terenskom nastavom. Nemam ti što više reći. Pametnomu dosta.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 06:57   #84
Vidim da se na ovdje pisalo, između ostalog, o vjeronauku pa ne zanimaju iskustva roditelja o toj temi. Kada djeca kreću na vjeronauk u Crkvi koji je priprema za prvi pričest? Znam da je prva pričest obično u 3. razredu, a pitam jer u konkretnom slučaju djeca već od 1. razreda moraju na vjeronauk u Crkvu i trebala bi ga pohađati 8 godina, do krizme u 8. razredu. Zanima me je li to uobičajena praksa u Katoličkoj Crkvi u Hrvata ili izolirani slučaj.
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 21:47   #85
Quote:
muzikalno prase kaže: Pogledaj post
Vidim da se na ovdje pisalo, između ostalog, o vjeronauku pa ne zanimaju iskustva roditelja o toj temi. Kada djeca kreću na vjeronauk u Crkvi koji je priprema za prvi pričest? Znam da je prva pričest obično u 3. razredu, a pitam jer u konkretnom slučaju djeca već od 1. razreda moraju na vjeronauk u Crkvu i trebala bi ga pohađati 8 godina, do krizme u 8. razredu. Zanima me je li to uobičajena praksa u Katoličkoj Crkvi u Hrvata ili izolirani slučaj.
To bi morala biti uobičajena praksa. Nažalost, ne uspijevaju sve župe tako organizirati. Obično je to u ovim većima i boljima. Ako imate tako - blago vama.
Treći i osmi - znači samo prije sakramenata - to je neki minimum minumuma.
Bogdana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 08:26   #86
Hvala na odgovoru! Inače, ne radi se o mom djetetu, samo me zanimalo kako je drugdje. A moje dijete neće ići na vjeronauk ni u školi ni u Crkvi.
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 12:18   #87
Quote:
muzikalno prase kaže: Pogledaj post
Vidim da se na ovdje pisalo, između ostalog, o vjeronauku pa ne zanimaju iskustva roditelja o toj temi. Kada djeca kreću na vjeronauk u Crkvi koji je priprema za prvi pričest? Znam da je prva pričest obično u 3. razredu, a pitam jer u konkretnom slučaju djeca već od 1. razreda moraju na vjeronauk u Crkvu i trebala bi ga pohađati 8 godina, do krizme u 8. razredu. Zanima me je li to uobičajena praksa u Katoličkoj Crkvi u Hrvata ili izolirani slučaj.
Nije uobicajena praksa ma sto god da ti netko kaze.

Sve je stvar koliko zagrizenog svecenika imas u zupi + kako reagiraju "vjernici".... recimo kod mene toga nema tj na vjeronauk u crkvu idu samo pricesnici tj 3 razred dok 1 i 2 vjeronauk imaju samo u skoli uz napomenu da ovim 1 i 2 razredima vjeronauk predaje civilna vjerouciteljica a od 3 pa nadalje casna sestra.
Nasa zupa ima itekako mjesta da svim ucenicima cijele skole natovar vjeronauk u crkvi ili prostorima oko nje ali to nije tako na srecu nas velike vecine roditelja

Na ovo vjernici sam namjerno stavila navodnike jer bi ih se moglo podjelit u nekoliko kategorija

Al evo jedan slucaj iz nase zupe: Pita svecenik majku od djeteta prvopricesnika da zasto joj dijete ne ide na svetu misu ujutro kao i sva djeca (to je kao pravilo) a ona m,u lijepo odbrusila: zar je Bog samo na jutarnjoj misi. (inace ti roditelji rade i nedjeljom i uz sve to sto im je i to radni dan oni djete dovedu u crkvu na vecernju misu te umjesto da taj svecenik bude zahvalan na tome, ne, on se bahati zbog termina)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 07:53   #88
Nda, i ovdje se radi o svećeniku koji je glavni u selu i svi se valjda boje njegovih javnih prozivki. Malo tko misli o tome koliko je kompetentan za rad s tako malo djecom i koliko je moljenje krunice primjereno prvašičima.
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 13:17   #89
Quote:
Bogdana kaže: Pogledaj post
To bi morala biti uobičajena praksa. Nažalost, ne uspijevaju sve župe tako organizirati. Obično je to u ovim većima i boljima. Ako imate tako - blago vama.
Treći i osmi - znači samo prije sakramenata - to je neki minimum minumuma.
kod nas u župi je samo u 3. i 8. razredu na svu sreću, nevidim smisao da pohađa 8 razreda vjeronauk a ima ga u školi, mislim djecu opteretiti uz školu, učenje, vanrazredne aktivnosti još i vjeronaukom 8 god. je meni totalno pretjerivanje i izmišljanje
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 13:24   #90
pa, to ne bi trebalo biti opterecenje nego gust i druzenje i zivljenje svoje vjere, kaj ne?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 13:27   #91
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa, to ne bi trebalo biti opterecenje nego gust i druzenje i zivljenje svoje vjere, kaj ne?
ali imaju vjeronauk u školi, zbog čega ići i u školi i u crkvi, zar nije dosta druženja i živjenja svoje vjere i da idu samo na vjeronaukt u školi
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 13:32   #92
ne znam ja, samo znam da vjernici obicno uzivaju ici u crkvu i da im je na crkvenom vjeronauku jako lijepo.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 13:44   #93
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa, to ne bi trebalo biti opterecenje nego gust i druzenje i zivljenje svoje vjere, kaj ne?


Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
ali imaju vjeronauk u školi, zbog čega ići i u školi i u crkvi, zar nije dosta druženja i živjenja svoje vjere i da idu samo na vjeronaukt u školi
Želi ti reći da deklariranim vjernicima odlazak u Crkvu ne bi smio biti tlaka.
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 18:12   #94
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
ali imaju vjeronauk u školi, zbog čega ići i u školi i u crkvi, zar nije dosta druženja i živjenja svoje vjere i da idu samo na vjeronauk u školi
Zbog čega ne samo vjeronauk u crkvi? Osim toga, ne bi li isti time dobio na težini/vjerodostojnosti?

Ovakav stav mi djeluje kao pragmatično pranje rukica. Eto, odradismo vjeronauk, "timbrali smo karticu" u školi pa sad ne trebamo ići ni na nedjeljnu misu.
dr.Bojler is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 20:03   #95
evo da dignem malo temu.
Na Dnevniku bilo riječi o obaveznoj dvodnevnoj posjeti osmaša Vukovaru uz spavanje u bivšoj JNA kasarni.
istox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.