Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2017., 15:46   #4941
u maticnom odeljenju opstine prijepolje u 2016 godini upisani je 305 bebica, dok je u 2016 godini upisano 325 bebica, sto je za 20 bebica manje nego u 2015 godini
http://www.listpolimlje.info/index.p...-br-d-shl-n-sv
SLANINA is offline  
Old 18.01.2017., 15:51   #4942
Quote:
dambi kaže: Pogledaj post
Za sad, po onoj tabeli što sam radio na osnovu podataka iz porodilišta, plus je 535 bebe.

Imao li išta konkretno za Suboticu, Sombor, Užice, Požarevac, Požarevac, Smederevo,(pričaju kako je došlo do povećanja nataliteta na sajt opštine), Novi Pazar ?
tesko dambi da sada mozemo da izvucemo neke podatke iz porodilista, sada jedino mozemo da jurimo podatke maticnih sluzbi opstina gde nismo imali podatke iz porodilista
SLANINA is offline  
Old 18.01.2017., 17:45   #4943
Quote:
SLANINA kaže: Pogledaj post
tesko dambi da sada mozemo da izvucemo neke podatke iz porodilista, sada jedino mozemo da jurimo podatke maticnih sluzbi opstina gde nismo imali podatke iz porodilista
Da,samo treba da uzmeš u obzir 2 stvari.Prvo:matične knjige ne daju precizne podatke,zato što se upisuju rodjeni po zadnjem prebivalištu majke.ima tu i onih iz inostranstva,a to zavod za statistiku filtrira i pokazuje samo stalno prisutne.Matične knjige mozemo uporedjivati sa matičnim knjigama prošle godine,ali ni to ne garantuje da je ta razlika jednaka razlici broja rodjenih u datoj opštini.Drugo:Još nisu upisani u matične knjige rodjenih svi rodjeni u decembru 2016.god.Rok je 30 dana,zar ne?Podaci iz porodilišta daju precizniju sliku,a nikad mi nismo imali kompletne podatke iz porodilišta već najviše za 80% rodjenih.Kad bi saznali podatke za ostala Bg porodilišta,Suboticu,par gradova tipa Smederevo,Pozarevac... znali bi na čemu smo,imali bi veoma preciznu procenu sa verovatnoćom greške od najviše 300 živorodjenih.
gargash is offline  
Old 18.01.2017., 18:24   #4944
Smederevo ima velike sanse da bude bolje u 2016, jer je 2015 bilo katastrofalno, tako da verujem da je informacija koju je dambi nasao za Smederevo tacna. Ne znam da li je realno da ce se opstina vratiti na 1000 i preko zivorodjenih, ali koja desetina vise sasvim je ocekivana. Navijajmo za to da porodilista u Smederevu i Pozatrvcu uspeju da makar anuliraju pad broja zivorodjenih u Timockoj krajini. Jos uvek u samoj Timockoj nemamo podatke za Knjazevac i Majdanpek, nadajmo se da su i oni malo umanjili padove preostala cetiri porodilista kojasu zabelezila pad.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Old 18.01.2017., 23:35   #4945
Quote:
gargash kaže: Pogledaj post
Da,samo treba da uzmeš u obzir 2 stvari.Prvo:matične knjige ne daju precizne podatke,zato što se upisuju rodjeni po zadnjem prebivalištu majke.ima tu i onih iz inostranstva,a to zavod za statistiku filtrira i pokazuje samo stalno prisutne.Matične knjige mozemo uporedjivati sa matičnim knjigama prošle godine,ali ni to ne garantuje da je ta razlika jednaka razlici broja rodjenih u datoj opštini.Drugo:Još nisu upisani u matične knjige rodjenih svi rodjeni u decembru 2016.god.Rok je 30 dana,zar ne?Podaci iz porodilišta daju precizniju sliku,a nikad mi nismo imali kompletne podatke iz porodilišta već najviše za 80% rodjenih.Kad bi saznali podatke za ostala Bg porodilišta,Suboticu,par gradova tipa Smederevo,Pozarevac... znali bi na čemu smo,imali bi veoma preciznu procenu sa verovatnoćom greške od najviše 300 živorodjenih.
slazem se gargash sa tobom
ali podaci iz maticnih sluzbi mogu makar malo da daju presek iz malih opština, evo iz matičnu opštine opštine ljig za 2016 godinu upisano je 81 bebica, crna trava je upisla u 2016 godini 6 bebica, tako da te male opštine koje imaju do 100 rođenih bebica godišnje u srbiji, možemo da imamo koliku toliku tačnost pošto je mali broj beba u opticaju i samim tim brojčano su greške dosta manje nego kod velikih porodilišta, ali slažem se sa tobom procentualno razlike su evidentne, kako kod padova tako i kod rasta
SLANINA is offline  
Old 21.01.2017., 14:05   #4946
HAARP minus i nevreme odneli zrtve...

NIKAD CRNJI JANUAR: Drastično povećan broj preminulih u Beogradu, liste čekanja za sahrane
http://www.telegraf.rs/vesti/beograd...nja-za-sahrane

Quote:
Nikada u januaru nije bilo sahranjeno ovoliko ljudi. U prvih 20 dana na 10 beogradskih groblja sahranjeno je 1.0765 ljudi, koliko je svih prethodnih godina bivalo sahranjeno za jedan mesec!
Premda ova cifra nije izgleda dobro napisana...jer ova tacka zbunjuje...

Verovatno mahom starija lica i hronicni bolesnici na koje je ovo HAARP-om izazvano nevreme najvise uticalo...


...
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Old 21.01.2017., 18:13   #4947
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
HAARP minus i nevreme odneli zrtve...

NIKAD CRNJI JANUAR: Drastično povećan broj preminulih u Beogradu, liste čekanja za sahrane
http://www.telegraf.rs/vesti/beograd...nja-za-sahrane



Premda ova cifra nije izgleda dobro napisana...jer ova tacka zbunjuje...

Verovatno mahom starija lica i hronicni bolesnici na koje je ovo HAARP-om izazvano nevreme najvise uticalo...


...
Ova cifra je nejasna,ali je svakako budalaština.Da je umrlo 1076 to bi bilo manje umrlih nego inače za 20 dana.Da je 10765 to bi bilo kao za pola godine.Ne kažem da nije mnogo,možda jeste,al onda cifru ne znamo.Medjutim,u mom mestu,koje je meni uvek bilo dobar pokazatelj po ovom pitanju(kad god je bilo dosta umrlih tako je bilo i po podacima zavoda za celu Srbiju)u januaru,do sad,je smrtnost manja od proseka.Medjutim,vreme je gripa,moguće su oscilcije jer je u raznim okruzima bio mnogo jači, u drugim ne,u BG je bila jaka epidemija.
gargash is offline  
Old 21.01.2017., 19:59   #4948
Quote:
gargash kaže: Pogledaj post
Ova cifra je nejasna,ali je svakako budalaština.Da je umrlo 1076 to bi bilo manje umrlih nego inače za 20 dana.Da je 10765 to bi bilo kao za pola godine.Ne kažem da nije mnogo,možda jeste,al onda cifru ne znamo.Medjutim,u mom mestu,koje je meni uvek bilo dobar pokazatelj po ovom pitanju(kad god je bilo dosta umrlih tako je bilo i po podacima zavoda za celu Srbiju)u januaru,do sad,je smrtnost manja od proseka.Medjutim,vreme je gripa,moguće su oscilcije jer je u raznim okruzima bio mnogo jači, u drugim ne,u BG je bila jaka epidemija.
upravo tako gargash radi se o umrlim uglavnom starije dobi od preko 70 godina, koji su pritom i hronicni bolesnici,pritom dodati još i grip i ekstremna ladno vreme, a nije ih dugo bilo, je za njih je fatalano kako grip za starije od 65 godina, a za srčane bolesnike ekstremno niske temperature
evo koga ne mrzi moze i da seuveri
www.beogradskagroblja.rs/Termini.htm
dok na jugu srbije imamo isti broj umrlih pošto tamo grip još nije došao punim kapacitetom,
evo malo o pandemija gripa koga zanima
http://www.rts.rs/page/magazine/ci/s...n-tajming.html
SLANINA is offline  
Old 21.01.2017., 20:30   #4949
Izgleda da nije samo ode, vidin i u vas lose krenilo sa brojem umrlih..

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...ak-34-sprovoda
__________________
Samo hajdučki!!!
Il pinturicchio is offline  
Old 22.01.2017., 02:05   #4950
Stare slike Novog Pazara
Tu se lepo vidi Albansko stanovnistvo u ovaj grad,pre njegova slavenizacija

http://www.shqiptari.eu/wp-content/u...rt-Sanxhak.jpg

http://telegrafi.com/wp-content/uplo...d-1200x630.jpg

https://upload.wikimedia.org/wikiped...ormal_np14.jpg
Bagatur is offline  
Old 22.01.2017., 05:02   #4951
Evo mene posle 2.5 godine. Vratih se iz mrske mi Rusije. Vreme je da se bacim i ja na popravljanje demografske slike u Madjara godine me vec polako gaze.

Kako vidim Hrvatska napreduje Srbija pada i stagnira, sta bi bilo da je Srbija u EU pa valjda bi prestali decu da prave. Obilazio sam meni drage gradove po Vojvodini, ljudi moji osim Novog Sada tu nema vise zivota sve je nestalo i otislo daleko. Kad jedna Subotica kopni sta vise da kazemo. Ona sela izmedju Beograda i Novog Sada se drze ali to su mesta gde ljudi zive i rade po BG-NS i dodju kuci u Pazovu da prespavaju...Backa Palanka, jedini grad u Vojvodini ako se ne varam da je direktno drzavna granica u gradu se drzi eto koliko toliko zbog Hrvata koji predju most i potrose svoj novac u BP i trgovina uopste, nesto malo industrije im je jos ok ali nemam podatke o rodjenim u BP za 2016 godinu to izlazi valjda u junu kako cujem pukli su totalno i oni. Sve u svemu Vojvodina je Novi Sad, sva ostala mesta su sela koja graviraju Novom Sadu sa svojom omladinom koja ce se kompletno preseliti u taj grad a onda ce i on krenuti da opada kad potpuno stane priliv mladiv, vec je priliv usporen iako je vece intresovanje procentualno medju omladinom za dolaskom u NS ali te omladine nije puno ostalo u tome je caka. Kraj izgleda..
Zeka777 is offline  
Old 22.01.2017., 11:02   #4952
Quote:
Zeka777 kaže: Pogledaj post
Evo mene posle 2.5 godine. Vratih se iz mrske mi Rusije. Vreme je da se bacim i ja na popravljanje demografske slike u Madjara godine me vec polako gaze.

Kako vidim Hrvatska napreduje Srbija pada i stagnira, sta bi bilo da je Srbija u EU pa valjda bi prestali decu da prave. Obilazio sam meni drage gradove po Vojvodini, ljudi moji osim Novog Sada tu nema vise zivota sve je nestalo i otislo daleko. Kad jedna Subotica kopni sta vise da kazemo. Ona sela izmedju Beograda i Novog Sada se drze ali to su mesta gde ljudi zive i rade po BG-NS i dodju kuci u Pazovu da prespavaju...Backa Palanka, jedini grad u Vojvodini ako se ne varam da je direktno drzavna granica u gradu se drzi eto koliko toliko zbog Hrvata koji predju most i potrose svoj novac u BP i trgovina uopste, nesto malo industrije im je jos ok ali nemam podatke o rodjenim u BP za 2016 godinu to izlazi valjda u junu kako cujem pukli su totalno i oni. Sve u svemu Vojvodina je Novi Sad, sva ostala mesta su sela koja graviraju Novom Sadu sa svojom omladinom koja ce se kompletno preseliti u taj grad a onda ce i on krenuti da opada kad potpuno stane priliv mladiv, vec je priliv usporen iako je vece intresovanje procentualno medju omladinom za dolaskom u NS ali te omladine nije puno ostalo u tome je caka. Kraj izgleda..
gde si zeko legendo mađarske a i šire
nego kako si se proveo u rusiji
SLANINA is offline  
Old 25.01.2017., 15:11   #4953
evo ga podatak za još jedno porodilište u istočnoj srbiji fali još knjaževačko porodilište
u majdanpečkom porodilištu u 2015 godini rođeno je 94 bebice , dok je u 2016 godini rođeno 94 bebica , što je isti broj bebica
http://www.rtvbor.rs/vesti/vesti/dru...a-u-majdanpeku

na prvu bebu u 2017 godini u majdanpečkom porodilištu se čekalo 17 dana
SLANINA is offline  
Old 25.01.2017., 15:33   #4954
Evo ga da se mi napokon na ovim temama demografije ujedinimo, jer na temi odlazaka iz Hrvatske su mi krenuli sa Njemačkom statistikom o doseljenima....

Tamo su zaista ogromne brojke recimo za 2014 godinu da se doselilo tamo 170 000 Rumunja, 72 000 Bugara itd.Moramo računat da se svi oni iseljavaju pogotovo u Britaniju, zatim gore u Švedsku, a idu i u ostatak Svijeta.Prema tome bi Rumunji samo na migraciji trebali gubiti 250 000 godišnje, Bugari preko 100 000 što mi nema smisla.

Dalje evo podataka za Srbiju pa da vidim jel mi možete potvrdit jel točno ili to Njemci nekako drugačije računaju...

Na kraju 31.12.2013 je bilo 205 043 Srba u Njemačkoj
31.12.2014 je bilo 220 908
31.12.2015 je bilo 230 427

Šta kažete jel prema vama ovo točno, ne zaboravite da imate također migracije prema Švicarskoj,Austriji,Danskoj,Švedskoj,Kanadi itd. Sad uzmite u obzir i prirodan prirast i ispada da bi godišnje trebali gubit 80 000 meni je ovo ludost

Ne znam, još koliko gledam ne poklapaju mi se Njemačka statistika s onom u vezi migranata s europskom statistikom gdje ih je prosječno dolazilo tamo 80 000...Šta kažete?
arizin is offline  
Old 25.01.2017., 17:02   #4955
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Evo ga da se mi napokon na ovim temama demografije ujedinimo, jer na temi odlazaka iz Hrvatske su mi krenuli sa Njemačkom statistikom o doseljenima....

Tamo su zaista ogromne brojke recimo za 2014 godinu da se doselilo tamo 170 000 Rumunja, 72 000 Bugara itd.Moramo računat da se svi oni iseljavaju pogotovo u Britaniju, zatim gore u Švedsku, a idu i u ostatak Svijeta.Prema tome bi Rumunji samo na migraciji trebali gubiti 250 000 godišnje, Bugari preko 100 000 što mi nema smisla.

Dalje evo podataka za Srbiju pa da vidim jel mi možete potvrdit jel točno ili to Njemci nekako drugačije računaju...

Na kraju 31.12.2013 je bilo 205 043 Srba u Njemačkoj
31.12.2014 je bilo 220 908
31.12.2015 je bilo 230 427

Šta kažete jel prema vama ovo točno, ne zaboravite da imate također migracije prema Švicarskoj,Austriji,Danskoj,Švedskoj,Kanadi itd. Sad uzmite u obzir i prirodan prirast i ispada da bi godišnje trebali gubit 80 000 meni je ovo ludost

Ne znam, još koliko gledam ne poklapaju mi se Njemačka statistika s onom u vezi migranata s europskom statistikom gdje ih je prosječno dolazilo tamo 80 000...Šta kažete?
Ovo pod "Srbe" treba uzeti sa rezervom.
Jer tu ubedljivu većinu drže Romi.Znam slučaj jednog Roma koji svake jeseni ide u Nemačku i onda tamo kod nekih svjih rođaka radi na crno.Već su ga dva puta deportovali zadnji put mu je zveknuta zabrana ulaska u Nemačku 4 godine.
Mondragon is offline  
Old 25.01.2017., 17:03   #4956
Kolike god da su migracije iz Srbije,90% i više su u Nemačku.
gargash is offline  
Old 25.01.2017., 17:04   #4957
Quote:
Mondragon kaže: Pogledaj post
Ovo pod "Srbe" treba uzeti sa rezervom.
Jer tu ubedljivu većinu drže Romi.Znam slučaj jednog Roma koji svake jeseni ide u Nemačku i onda tamo kod nekih svjih rođaka radi na crno.Već su ga dva puta deportovali zadnji put mu je zveknuta zabrana ulaska u Nemačku 4 godine.
I mulimani iz Tutina i Pazara su jaki po tom pitanju,ima ih tamo dosta i vuku jedni druge.
gargash is offline  
Old 25.01.2017., 19:35   #4958
Ako je tako, onda je to nepunih 10 hiljada,a tradicionalno iz Srbije se najvise odlazi tamo i u Austriju. Tokom 2000tih procenjeno je da se iz Srbije iseljavalo, 25-30 hiljada ljudi godisnje, useljenih je bilo oko 10 hiljada. Ipak,Srbi su otkrili poslednjih godina i druge zemlje, a znatno ih je vise koji idu i na drugi kontinent, tako da je tesko reci da li je udeo iseljenih u Nemacku i dalje tradicionalno visok. Pod uslovom,naravno, da Nemci u slucaju Srbije pedantno vode ove podatke. Ujedno, hvala arizinu na ovim podacima.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Old 25.01.2017., 21:29   #4959
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Ako je tako, onda je to nepunih 10 hiljada,a tradicionalno iz Srbije se najvise odlazi tamo i u Austriju. Tokom 2000tih procenjeno je da se iz Srbije iseljavalo, 25-30 hiljada ljudi godisnje, useljenih je bilo oko 10 hiljada. Ipak,Srbi su otkrili poslednjih godina i druge zemlje, a znatno ih je vise koji idu i na drugi kontinent, tako da je tesko reci da li je udeo iseljenih u Nemacku i dalje tradicionalno visok. Pod uslovom,naravno, da Nemci u slucaju Srbije pedantno vode ove podatke. Ujedno, hvala arizinu na ovim podacima.
Ma ništa, ali meni i dalje nerealno za OBJE zemlje...Evo vam za Austriju samo sam kopirao znači od 2009 do 2015 imigracije iz Srbije.

2009- 4.560
2010-7.134
2011-6.051
2012-6.715
2013 7.089
2014 7.416
2015 7.637

Inače za Švedsku sad da ponovno ne tražim i mi i vi imamo oko 1000 nešto sitno preko...Ajde to mi je realno, međutim ovo su mi abnormalne brojke.Ne razumijem kako smo zadržali isti broj rođenih.Tu moa biti drugačiji način vođenja.
arizin is offline  
Old 26.01.2017., 08:30   #4960
evo izašli su podaci za rođene u beogradu za sva porodilišta u beogradu
UKUPNO u beograskim porodiliština u 2016 godini je rođeno 20 470 bebica, dok je u 2015 godini rođeno 20 360 bebica, što je 130 bebica više nego u 2015 godini :klap:
odlican članak i daju broj rođenih bebica po porodilištima
http://www.blic.rs/vesti/beograd/u-b...godine/nvezkfz
na osnovu nekih 80% obrađenih porodilišta u srbiji, srbija u 2016 godini sigurno u nekom minimalnom plusu do 500 bebica, videćemo
SLANINA is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:37.