Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2016., 16:29   #21
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Pun si mržnje a širit ćeš ljubav - baš zgodno

I vjeruješ u Boga kažeš - da stvarno vjeruješ u boga i božji sud ne bi se ovako ponašao i širio mržnju i nacionalizam jer da vjeruješ u Boga znao bi da je Bog jedan ma kako god ga zvali

Jako jako tužan je tvoj život a takvu istu tugu i jad ćeš prenjeti i na svoju djecu - to je ustvari najtužnije
Koliko puta smo ponovili riječ mržnja, bez i jednog argumenta, i napisane čuinjenice...


Nedostaje samo etiketiranje fašistom da bi upis bio cijelina...

Patroitizam ne znači mržnju, to je upravo stara komunistička flioskula..

Da je moj otac odgajao mene pod utjecajem komunisticke indoktrinacije, i da tisuce oceva nije svoje sinove tijekom komunizma odgajalo kao patriote, odnosno kao nacioanliste, nas bi Srbijanci 1991 zgazili...

Ovako nisu... Jer smo u sebi imali tu patriotsku crtu,jer smo unatoc jugo-komunistickoj indoktrinaciji us kolama i medijma zali da smo Hrvati, katolici...

To ce znati i nasa djeca, unatoc bivsoj SDPovoj vlasti i njenoj pokusaju indoktrinacije djece u skolama...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Old 16.03.2016., 08:32   #22
Bog i Hrvati
Jadna li nam majka sa ovakvima

Nek tvoj sin zna da je Pero srbin tak da ga ima pravo maltretirat u prvom osnovne jer je mali Pero manje vrijedan
Moj sin će se sa malim Perom sigurno rado igrat jer mali Pero zna lijepo slagat Lego
Vidi čuda, čak će malog Peru smjet dovest i doma na igranje

Odustajem, a da sam pametna trebala sam odustati i prije nego sam išta napisala

__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 16.03.2016., 09:01   #23
Fran, ne mozes vesmasinu uvjeriti da pere sudje
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Old 16.03.2016., 10:56   #24
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Bog i Hrvati
Jadna li nam majka sa ovakvima

Nek tvoj sin zna da je Pero srbin tak da ga ima pravo maltretirat u prvom osnovne jer je mali Pero manje vrijedan
Moj sin će se sa malim Perom sigurno rado igrat jer mali Pero zna lijepo slagat Lego
Vidi čuda, čak će malog Peru smjet dovest i doma na igranje

Odustajem, a da sam pametna trebala sam odustati i prije nego sam išta napisala

Još samo da navedeš što veže etnobiznis Milorada Pupovca, gušenje slobode govora i čistke KOSovke Mirjane Rakić Gizele na HRT-u, pranje mozga Jovanovic Sprajca u središnjem Dnevniku HRT-a, uvodjenje Zdravstvenog odgoja sročenog u lezbopederskim udrugama kao obaveznog skolskog predmeta od strane Željka Jovanovića s jedne strane s maltretiranjem i omalovažavanjem Pere Jezdimirovića u 1b osnovne škole te i te, tvoj odgovor a i cijela rasprava u kojoj pokušavaš sudjelovati bi možda imala nekakvog smisla...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Received Infraction
Old 16.03.2016., 11:07   #25
molim da se držite teme bez previše politiziranja i vraćanja u prošlost. ovo nije pdf politika. držite se okvira odgoja.
gargamišamel is offline  
Old 16.03.2016., 11:14   #26
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
molim da se držite teme bez previše politiziranja i vraćanja u prošlost. ovo nije pdf politika. držite se okvira odgoja.
S nužnim poštovanjem kako ćemo temu nacionalima ili patriotizma u školama odvojiti od prošlosti?

Najvece zlo u povijesti su napravili oni koji su mislili da povijest počinje s njima...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Received Infraction
Old 04.04.2016., 14:16   #27
Zar bi djecu trebala ucit da postuju narod zbog kojeg su njihovi roditelji ratovali ili imali prekinutu mladost?
Moja braca su je imala, svi mi smo zivili u jebenim sobama u izbjeglickim hotelima jer je neko odlucio da hoce ubit mene, i moju obitelj, zaoalit i zaposjest ono sto su moji napravili.

Mene ne zanima ko je ko, nego kakav je ko, moj sin ako se zeli druzit sa srbinom, neka se druzi ali da cu svom sinu presucivat istnu nikad, nek to zaborave.
S druge strane, nisam ja kriva sto su se doveli u aituvaciju sa im se broje krvna zrnca.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 09.04.2016., 23:18   #28
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Zar bi djecu trebala ucit da postuju narod zbog kojeg su njihovi roditelji ratovali ili imali prekinutu mladost?
Moja braca su je imala, svi mi smo zivili u jebenim sobama u izbjeglickim hotelima jer je neko odlucio da hoce ubit mene, i moju obitelj, zaoalit i zaposjest ono sto su moji napravili.

Mene ne zanima ko je ko, nego kakav je ko, moj sin ako se zeli druzit sa srbinom, neka se druzi ali da cu svom sinu presucivat istnu nikad, nek to zaborave.
S druge strane, nisam ja kriva sto su se doveli u aituvaciju sa im se broje krvna zrnca.
Govoriš da nećeš prešućivat - što to znači? Ako djeca uče u školi o ratu ili ti dijete dođe jednog dana doma i pita te o ratu hoćeš mu reći na način: "Da, to je bio rat, trebamo se poklonit žrtvama u na spomen dane i idemo dalje" ili ćeš objasnit na način "Da, bio je rat, ja zbog toga nisam imala djetinjstvo, ubijali su, uništavali, ..." tako da kada se tvoje dijete igra sa srbinom ima uvijek u glavi "Aha, on je Srbin, oni su uništavali, moja mama nije imala djetinjstvo" i da ga smatra građaninom drugog reda i kao privremenog prijatelja, jer eto nema boljeg.

Quote:
S druge strane, nisam ja kriva sto su se doveli u aituvaciju sa im se broje krvna zrnca.
Pa jel zbog toga malo dijete mora biti obilježeno u školi? Naravno da nisi kriva, ali isto tako možeš utjecat i objasnit djetetu da ako mu je prijatelj Srbin da to nema veze, da neka su prijatelji i neka se poštuju. Rat su zakuhali političari iz toplih fotelja, a ne mi obični smrtnici koji sada ispaštaju i sada kada nam se gospodarstvo raspada mi se bavimo takvim pitanjima.
pero8888888 is offline  
Old 10.04.2016., 19:31   #29
Arrow

A kako ces uciti dijete da postuje svoj narod koji je imao Jasenovac?
MMovca is offline  
Old 11.04.2016., 13:24   #30
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
A kako ces uciti dijete da postuje svoj narod koji je imao Jasenovac?
S obzirom na potporu koje su ustaše uopće imale prije 2.svj.rata (a bili su grupacija marginalna kao i komunisti; naš je narod na izborima u Kraljevini Jugoslaviji birao HSS kao svoju stranku), te činjenicu kako su uopće došli na vlast, meni je ovo pitanje baš bezveze.

Nekakva ekstremistička grupacija se dočepala vlasti i napravila sranje (i to prepisujući zakone neke druge države i koristeći ideje nekih stranih doktrina), i sad narod treba ne poštovati samog sebe?
S tim da je isti taj narod (tj njegovi segmenti) za vrijeme tog perioda: a) dijelom bio van te države u kojoj je bio Jasenovac i b) unutar njezinog teritorija pružao otpor toj državi i njezinim zakonima.


A i ako to uzmemo kao kriterij nepoštivanja sebe, ne znam uopće koliko ti to država na svijetu ostane, a da nisu bile ubilački nastrojene prema nekih drugim državama, narodima, rasama, klasama itd.

Tko po tebi smije poštovati sebe kao narod?
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Old 11.04.2016., 14:08   #31
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
S obzirom na potporu koje su ustaše uopće imale prije 2.svj.rata (a bili su grupacija marginalna kao i komunisti; naš je narod na izborima u Kraljevini Jugoslaviji birao HSS kao svoju stranku), te činjenicu kako su uopće došli na vlast, meni je ovo pitanje baš bezveze.

Nekakva ekstremistička grupacija se dočepala vlasti i napravila sranje (i to prepisujući zakone neke druge države i koristeći ideje nekih stranih doktrina), i sad narod treba ne poštovati samog sebe?
S tim da je isti taj narod (tj njegovi segmenti) za vrijeme tog perioda: a) dijelom bio van te države u kojoj je bio Jasenovac i b) unutar njezinog teritorija pružao otpor toj državi i njezinim zakonima.


A i ako to uzmemo kao kriterij nepoštivanja sebe, ne znam uopće koliko ti to država na svijetu ostane, a da nisu bile ubilački nastrojene prema nekih drugim državama, narodima, rasama, klasama itd.

Tko po tebi smije poštovati sebe kao narod?
Pitanje je za svrhu imalo reći baš to, da nijedna nacija nema pravo samoglorificiranja i učenja da je najčišća. Prvo onda izvaditi brvno iz svoga oka.
Niti je cijela nacija u našem ratu bila okrenuta protiv nas, postojale su grupacije koje su i prosvjedovale, nije to razlog da se djecu uči mržnji.

Tako možemo mrziti i Njemce i Amere i Židove u globalu gledajući suvremenu povijest.

Mržnja ne rješava ništa, poštovanje treba biti usmjereno prema pojedincu, ne naciji ili državi.
MMovca is offline  
Old 11.04.2016., 22:35   #32
Quote:
pero8888888 kaže: Pogledaj post
Govoriš da nećeš prešućivat - što to znači? Ako djeca uče u školi o ratu ili ti dijete dođe jednog dana doma i pita te o ratu hoćeš mu reći na način: "Da, to je bio rat, trebamo se poklonit žrtvama u na spomen dane i idemo dalje" ili ćeš objasnit na način "Da, bio je rat, ja zbog toga nisam imala djetinjstvo, ubijali su, uništavali, ..." tako da kada se tvoje dijete igra sa srbinom ima uvijek u glavi "Aha, on je Srbin, oni su uništavali, moja mama nije imala djetinjstvo" i da ga smatra građaninom drugog reda i kao privremenog prijatelja, jer eto nema boljeg.


Pa jel zbog toga malo dijete mora biti obilježeno u školi? Naravno da nisi kriva, ali isto tako možeš utjecat i objasnit djetetu da ako mu je prijatelj Srbin da to nema veze, da neka su prijatelji i neka se poštuju. Rat su zakuhali političari iz toplih fotelja, a ne mi obični smrtnici koji sada ispaštaju i sada kada nam se gospodarstvo raspada mi se bavimo takvim pitanjima.
Zar bi trebala rec, da mali je bilo ludilo dok je bila djete, jer je zivila u dva sa dva i jer nije znala kad ce tatu vidit zadnji put.
Previse ljudi sam izgubila iz obitelji da bi svom djetetu samo rekla da je rat nesto na sta obracamo paznju 18.11 i 5.8, ljudi zbog kojih ja imam svoj dom, na svojoj zemlji u kojoj sam ja u slobodnoj, demokratkoj i ljepoh hrvatskoj zasluzuju puno vise od sijecanja tih dva dana.
Svom sinu nikad necu rec rec da je spsko djete krivo za bilo sta, ili bilo koji srbin opcenito, ali narod pod tom zastavom je kriv. A i zar nam raznorazni Seselji, Dacici i ini nisu puno losi primjer od mog iskrenog.
I ne politicari nisu nosili puske na ledima, i hrvatki politicari nisu pucali na beograd. A na cijelu hrvatsku su granate padale.

Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
A kako ces uciti dijete da postuje svoj narod koji je imao Jasenovac?
Dali su NDH I RH isto?
Ja nisam nigdi spomenila NDH, nit je tema, nit je MOJ narod imao Jasenovac.
Nemoj se pravit pametna i istrcavat s glupostima.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 12.04.2016., 08:21   #33
Ma i da stavimo na stranu NDH, iako se ne bismo trebali praviti glupi i pridružiti umanjivanju značenja koje je ttenutacno na snazi, Domovinsli rat nije svodiv na gramice dviju država, odvijao se i u trećoj, a tu nema mjesta ponosu i busanju u prsa Hrvatska.

Uopće uzimati rat i osobno iskustvo kao podlogu za oznacavanje necije zastave i nacije moze samo produbiti jaz i djeci koja ne mogu sagledati cijelu sliku ponuditi put u radikalizam.

Mozda bi mi bilo lakse pojednostaviti sliku obiteljskoga krvoprolića i bojiti je svojim bojama, nazalost kriticki dio mozga svjestan je igre koja se igrala, a u kojoj su mali ljudi bili topovsko meso i zrtveni jarci demagogija nesposobnih vođa.

Sve to dobro pokazuje opca pljačka svih drzava nakon rata, i to bas od najglasnijih.

Radije cu ugasiti svaki nacionalizam i reci djetetu iskreno da zivimo u supku svemira i da mu nitko nema pravo naturati domoljublje antagonizma, a ne domoljublje stvarnog odnosa prema zajednici i mjestu iz kojeg potjece. Ne na prostorima ma kojima se srpstvo ili hrvatstvo mjeri kao kolicina pljacke koju je pojedinac poduzeo ili kao kolicina veca od necije pa tako treba pokazati da si veci papa od pape i svalako veci Hrvat mego sto ke Srbin Srbijanac.
MMovca is offline  
Old 12.04.2016., 08:58   #34
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Ma i da stavimo na stranu NDH, iako se ne bismo trebali praviti glupi i pridružiti umanjivanju značenja koje je ttenutacno na snazi, Domovinsli rat nije svodiv na gramice dviju država, odvijao se i u trećoj, a tu nema mjesta ponosu i busanju u prsa Hrvatska.

Uopće uzimati rat i osobno iskustvo kao podlogu za oznacavanje necije zastave i nacije moze samo produbiti jaz i djeci koja ne mogu sagledati cijelu sliku ponuditi put u radikalizam.

Mozda bi mi bilo lakse pojednostaviti sliku obiteljskoga krvoprolića i bojiti je svojim bojama, nazalost kriticki dio mozga svjestan je igre koja se igrala, a u kojoj su mali ljudi bili topovsko meso i zrtveni jarci demagogija nesposobnih vođa.

Sve to dobro pokazuje opca pljačka svih drzava nakon rata, i to bas od najglasnijih.

Radije cu ugasiti svaki nacionalizam i reci djetetu iskreno da zivimo u supku svemira i da mu nitko nema pravo naturati domoljublje antagonizma, a ne domoljublje stvarnog odnosa prema zajednici i mjestu iz kojeg potjece. Ne na prostorima ma kojima se srpstvo ili hrvatstvo mjeri kao kolicina pljacke koju je pojedinac poduzeo ili kao kolicina veca od necije pa tako treba pokazati da si veci papa od pape i svalako veci Hrvat mego sto ke Srbin Srbijanac.
To ti je tako. Svi vide tuđe zločine, a svoje ne. Nitko ne želi pričati niti o NDH niti o ratu u Bosni. Svi se prave glupi. Vjerojatno je i u Srbiji slično.
peggy-nely is offline  
Old 12.04.2016., 10:20   #35
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
To ti je tako. Svi vide tuđe zločine, a svoje ne. Nitko ne želi pričati niti o NDH niti o ratu u Bosni. Svi se prave glupi. Vjerojatno je i u Srbiji slično.
Koji su hrvatski zlocini protiv bilo koje drue nacijonalnosti u domovinskom ratu i koga su to hrvati htjeli okupirat?
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 12.04.2016., 10:38   #36
Ti se salis?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Old 12.04.2016., 13:10   #37
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Pitanje je za svrhu imalo reći baš to, da nijedna nacija nema pravo samoglorificiranja i učenja da je najčišća. Prvo onda izvaditi brvno iz svoga oka.
Pa u redu, možemo gledati na način da ni jedan narod nema pravo poštivati samog sebe.
Meni je to sasvim legitiman stav.

Tu onda treba uzeti u obzir da sve nacije onda trebaju doći do tog zaključka, te se sve trebaju odreći nacionalnog ponosa kao nečega zastarjelog i nebitnog.

I tu trebaju zemlje kao što su SAD, Francuska, Njemačka itd biti predvodnici takvih nastojanja.

A do tada, dok EU ne funkcionira kao država baš zbog nacionalizma prisutnog u svim državama članicama, ne vidim što bi se baš mi trebali nečega sramiti, kad smo kroz povijest bili osvajani, dijeljeni itd od strane tih država, te smo stoljećima bili graničari koje su progresivni Zapadnjaci slali da se za njih bore.



A inače, na sve što o sebi pričamo i kako se pljujemo, mislim da imamo dobru kvalitetu života i da smo okej ljudi.
Ja sam od kad imam malog putovala po većini RH, od svugdje imam dobra iskustva i svugdje su nas ljudi dobro primali, bez obzira na politička, vjerska i ostala stajališta, koja se trenutno preko medija radi nečijih interesa prikazuju kao nepremostiva.
I svugdje sam se osjećala sigurnom, što je u većini zemalja svijeta nepostojeći luksuz.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Old 12.04.2016., 14:13   #38
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ti se salis?
Navedi mi jedan grad koji je RH bobmardirala u svrhu okupacije?
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 12.04.2016., 15:00   #39
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Pa u redu, možemo gledati na način da ni jedan narod nema pravo poštivati samog sebe.
Meni je to sasvim legitiman stav.

Tu onda treba uzeti u obzir da sve nacije onda trebaju doći do tog zaključka, te se sve trebaju odreći nacionalnog ponosa kao nečega zastarjelog i nebitnog.

I tu trebaju zemlje kao što su SAD, Francuska, Njemačka itd biti predvodnici takvih nastojanja.

A do tada, dok EU ne funkcionira kao država baš zbog nacionalizma prisutnog u svim državama članicama, ne vidim što bi se baš mi trebali nečega sramiti, kad smo kroz povijest bili osvajani, dijeljeni itd od strane tih država, te smo stoljećima bili graničari koje su progresivni Zapadnjaci slali da se za njih bore.



A inače, na sve što o sebi pričamo i kako se pljujemo, mislim da imamo dobru kvalitetu života i da smo okej ljudi.
Ja sam od kad imam malog putovala po većini RH, od svugdje imam dobra iskustva i svugdje su nas ljudi dobro primali, bez obzira na politička, vjerska i ostala stajališta, koja se trenutno preko medija radi nečijih interesa prikazuju kao nepremostiva.
I svugdje sam se osjećala sigurnom, što je u većini zemalja svijeta nepostojeći luksuz.
Nisam napisala da ne treba poštovati. Naravno da treba poštovati, moja je vokacija jasna što se toga tiče, ne mora mi nitko domoljubomjerom mjeriti osjećaj za vlastito.

Ja samo ne mislim djetetu usađivati svoje strahove i iskustva, ne namjeravam mu govoriti da su stvari crne ili bijele, i mislim da takav način odnošenja indoktrinira krivim doktrinama. A već smo na drugoj temi razgovarale o tome i rekla sam koliko se toga i bojim jer imam usađen strah, živi strah za svoj život, s kojim se mnogo nas našlo u najranijoj dobi. Uvijek se sjetim djece s druge strane koja su devedesetih također molila da im se očevi vrate, to su ta ista djeca kao ja, istim su se nadama grijali i istim su strahovima obasipani, gdje je tu krivnja?

Ali danas, u odrasloj dobi, djetetu jedan narod prikazivati kao kriv, cijeli narod? Kako to ima smisla? Kako to ima smisla raditi u školi? Ne možemo li im govoriti o politici, propagandi, udruženjima koja truju ovaj svijet, a ne o pravima i krivima?

I jasno je tko je vodio (na našem prostoru) obrambeni, a tko osvajački rat, no nije jasno kakav se rat vodio u trećoj državi koja je ponajviše platila. Sa stajališta pravih i krivih u svrhu pumpanja domoljubljem, kako ćemo djeci objasniti rat Hrvata i Muslimana i te pokolje? Jesmo li i onda pravični domoljubi?

To nije poanta domoljublja i poštovanja svoga, to nije ni temelj za nacionalizam, razdvajanje. Što će se konkretno dogoditi kad dijete nekoga tko ima takvu ideologiju dođe iz škole s malim Jovanom na sok i kolače? Hoće li mu se pričati o tome da je mali Jovan Srbin čiji je narod klao tvoj? Hoće li se malom Jovanu iz 7.b zatvoriti vrata pred nosom i djetetu objašnjavati zašto?

Jasno mi je i sama također smatram da se Srbija službeno treba očitovati i staviti točku na i jednom za svagda, reći da je bila agresor i vodila osvajačku politiku, ali dok to ne dođe, mi mali ljudi moramo jedni drugima pružiti ruku.

Ne izuzimam tu ni druge zemlje, pa zbog ovakvih izvrtanja domoljublja, neokolonijalizacije i privatnih interesa politika nekih nacija cvjeta terorizam, društva se urušavaju... To ne znači da negdje u Njemačkoj ili u Americi neću sjesti s divnim ljudima. To znači da manje ljudi razmišlja nego što je potrebno da svijet bude bolje mjesto.
MMovca is offline  
Old 12.04.2016., 15:45   #40
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Nisam napisala da ne treba poštovati. Naravno da treba poštovati, moja je vokacija jasna što se toga tiče, ne mora mi nitko domoljubomjerom mjeriti osjećaj za vlastito.
Pa uključila sam se u temu zbog "A kako ces uciti dijete da postuje svoj narod koji je imao Jasenovac?".

Moguće sam krivo shvatila što si mislila, ali općenito kod nas je prisutna poveznica hrvatstvo-ustaštvo/Jasenovac, i IMO koristi se u dnevno-političke svrhe kod oba spektra političkog djelovanja (osobno imam otklon od obje verzije i mitologije nastale na obje strane političkog spektra; također mi je degutatno pratiti trenutnu zagađenost medija poluinformacijama i dezinformacijama).


Quote:
Ja samo ne mislim djetetu usađivati svoje strahove i iskustva, ne namjeravam mu govoriti da su stvari crne ili bijele, i mislim da takav način odnošenja indoktrinira krivim doktrinama.

Ali danas, u odrasloj dobi, djetetu jedan narod prikazivati kao kriv, cijeli narod? Kako to ima smisla? Kako to ima smisla raditi u školi? Ne možemo li im govoriti o politici, propagandi, udruženjima koja truju ovaj svijet, a ne o pravima i krivima?

I jasno je tko je vodio (na našem prostoru) obrambeni, a tko osvajački rat, no nije jasno kakav se rat vodio u trećoj državi koja je ponajviše platila. Sa stajališta pravih i krivih u svrhu pumpanja domoljubljem, kako ćemo djeci objasniti rat Hrvata i Muslimana i te pokolje? Jesmo li i onda pravični domoljubi?

To nije poanta domoljublja i poštovanja svoga, to nije ni temelj za nacionalizam, razdvajanje. Što će se konkretno dogoditi kad dijete nekoga tko ima takvu ideologiju dođe iz škole s malim Jovanom na sok i kolače? Hoće li mu se pričati o tome da je mali Jovan Srbin čiji je narod klao tvoj? Hoće li se malom Jovanu iz 7.b zatvoriti vrata pred nosom i djetetu objašnjavati zašto?

Jasno mi je i sama također smatram da se Srbija službeno treba očitovati i staviti točku na i jednom za svagda, reći da je bila agresor i vodila osvajačku politiku, ali dok to ne dođe, mi mali ljudi moramo jedni drugima pružiti ruku.

Ne izuzimam tu ni druge zemlje, pa zbog ovakvih izvrtanja domoljublja, neokolonijalizacije i privatnih interesa politika nekih nacija cvjeta terorizam, društva se urušavaju... To ne znači da negdje u Njemačkoj ili u Americi neću sjesti s divnim ljudima. To znači da manje ljudi razmišlja nego što je potrebno da svijet bude bolje mjesto.
Ja se sve slažem s tobom, razumijem kako razmišljaš (bar koliko preko foruma mogu pohvatati).

Mislim da je već bila ovakva neka tema, ja sam i tamo rekla - meni su to sasvim različite razine razmišljanja.

Na osobnoj razini, kad ocjenjujemo je li netko dobar ili loš, trebalo bi biti sasvim svejedno koje je netko rase, nacije, vjere.
Na političkoj razini, ljudi se udružuju i stvaraju interesne klanove na temelju rasa, nacija, vjere i ideja, a jedini im je cilj bolja društvena pozicija.

Problem je u tome što se ljudi nikad neće odreći interesnih klanova, to je kompletna iluzija.
Niti će ikad nestati podjele po određenim karakteristikama, niti će prestati sukobi u kojima netko nešto nastoji oteti drugome.

U svemu tome, nadam se da će mi se dijete okružiti dobrim ljudima (bez obzira na rasu/naciju/vjeru/stranku), te da neće biti u depresiji jer su ljudi generalno govna
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:17.