Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2006., 18:23   #41
ja tek došla s posla i vidim da je ovdje na forumu bilo zanimljivije nego kod mene....

magic sve riješila što se tiče lutealne faze, samo da ponovim da dr kažu da je dužina lutealne faze važna i da bi trebala biti duža od 10 dana kako bi moglo doći do ugnježđivanja. To što je ona kraća od 10 dana može biti znak nekog disbalansa.
Ali, evo kod mene na kraju ipak upalilo (a to uopće nismo smatrali problemom uz druge stvari koje su utjecale na začeće).
što svi kažu, a nije naodmet ponoviti: kad se isključi loš spermiogram i osnovni hormonski status kod žene, onda je važno opustiti se.

ja sam mislila da ću ubiti idućeg koji mi to kaže, ali stvarno mislim da pomaže...I ono što je mandy rekla - mislim da nije naodmet noge podići na zdi, mislim da ipak ima nešto u tome....
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 18:48   #42
Quote:
Štrumpfeta kaže:
ja sam mislila da ću ubiti idućeg koji mi to kaže, ali stvarno mislim da pomaže...
sve mi to zakljucimo kad nam se pojavi plusic, samo da jos nademo carobnu formulu uz pomocu koje cemo to objasniti ovim curkama kaj se muce sa zacecem
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 19:56   #43
Ej cure,

u svezi ovog utvrđianja ovulacije, ja sam išla po jednom programu kojeg sam našla na stranici:

http://www.mef.hr/katedre/fiziolog/i.../k_koncep.html

upišu se podaci i izračunaju kad je točno ovulacija.

Nismo baš imali namjeru samo radit dijete, ali smo većinu pokušavali uklopiti se u te dane ovulacije ali izgleda da to kod mene ne pali.
__________________
Antika
AntikA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 19:59   #44
Mi smo se prestali pazit u 4. mjesecu ali nismo gledali na ovulaciju i naravno ništa. U 7.-om mjesecu ja počela od 5. mjerit bazalnu temperaturu ali već 02.08. saznala da sam trudna. Ovulacija bila 16. Nikad neznaš. Beba dođe kad ona hoće
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 18:10   #45
[QUOTE=AntikA;6354362]...QUOTE]

Draga, NEMA ČEKANJA!
Najprije ginekologu na pregled i mali razgovor o trudnoći, a paralelno supruga na spermiogram! Za spermiogram mu je potrebna SAMO uputnica liječnika opće prakse pa na endokrinologiju. Nalazi su gotovi isti dan.
Kamo sreće da sam bila pametnija i da nisam čekala godinu dana "pokušavjući". Da sam tada znala ovo što danas znam život bi mi bio puno ljepši, a možda bih danas već imala bebicu.
Još jednom, nema čekanja!
p.s. tek sam sada vidjela datum ovog posta, nadam se da ste do danas imali sreće i dobili bebu!
v&v is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 23:16   #46
Neplodnost ili samo kosmar???

Zdravo svima
ovako..trebam pomoc, savjet...sto god mi mozete dati.... dajte
Imam nepunih 21 godinu, sa deckom sam od 16 godine, spavamo od kad imam 17 godina, nikada nismo koristili zastitu (kontracepcija, kondomi i sl)....znam , sada si mislite gdje ti je bila pamet ,nepitajte...uglavnom to je uvijek bio prekinut snosaj, kada sam zavrsila srednju skolu prestali smo i sa time , od tada vec 2 godine imamo nezasticene i ceste odnose, dogadalo mi se da sam vec pomislila da sam trudna, simptomi svi do jednog su to pokazivali, osim testa za trudnocu i nekako bih tada uvijek osjetila razocaranje...bila sam kod ginica prije godinu dana i rekla mu uz regularni ginekoloski pregled da sumnjam u plodnost te da bi to provjerila...da mi da naputak, ne?
-znate kaj mi je rekao , a koga to zanima, vas ili decka? nemamo mi na temelju cega to napraviti, nemate ni 20 godina niste vjencani, nema onda osnove za napraviti uputnicu....
mani se sto gromova sudarilo u glavi, pokunjeno sam izasla van, nisam vise se ni pojavila na nikakvom pregledu....
molim vas , dajte mi savjet sto mislite? kaj sad?
-imali kakva klinika gdje mos platiti i sve to provjetiti....hvala vam....smrc:
saky4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 15:33   #47
ima clanak o neplodnosti u casopisu mama & beba. ako nekome treba posaljem ga na pp.
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 12:56   #48
Quote:
AntikA kaže: Pogledaj post
Drage moje trudnice

Da li znate kada je vrijeme za posumnjati u neplodnost? Kako uopće izgleda postupak dokazivanja neplodnosti? Da li je pre rano da o tome razmišljam iako sam pročitala da 85% žena zatrudni u prvih 6 mjeseci?
O neplodnosti se govori nakon godinu dana uzaludnog pokušavanja. Tako je barem kod mene bilo. Trebate napraviti i ti i muž određene pretrage pa ćete znati na čemu ste.
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.